Şimdi Ara

Toner dolumu ile ilgili herşey (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.207
Cevap
32
Favori
299.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: endlessend

samsung 3405modelinin toneri çipli ve çipide pahalıdır yani hp 1132nin tonerinin 2adet dolumu=1samsung dolum+çip oluyo oyüzden hp 1132yi öneririm hem sarfiyatı hemde yazıcı dayanıklılığı açısından daha iyidir.

cevap için çok teşekkürler hp alacaktım 1212 alacaktım sitede 360 TL iken birden 420TL oldu bende samsung aldım kullandıkça yorum yazarım (gerçi şimdi gene ucuzlamış :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: slck33

quote:

samsung 3405modelinin toneri çipli ve çipide pahalıdır yani hp 1132nin tonerinin 2adet dolumu=1samsung dolum+çip oluyo oyüzden hp 1132yi öneririm hem sarfiyatı hemde yazıcı dayanıklılığı açısından daha iyidir.

cevap için çok teşekkürler hp alacaktım 1212 alacaktım sitede 360 TL iken birden 420TL oldu bende samsung aldım kullandıkça yorum yazarım (gerçi şimdi gene ucuzlamış :(

hangi modeli aldınız bence açmadıysanız iade edin sonuçta 7gün içinde sorgusuz iade veya değişim yaptırabilirsiniz samsungu hiç tavsiye etmemem serviside oldukça problemlidir. dolumuda öyle

www.endlesskartus.com
    ender

• xerox wc 3045b bugün elime ulaştı. ilk izlenimlerim ürün harika. tarayıcısı max 600x600 dpi çözünürlükle tarıyor, ilk çıktı süresi profesyonel bir makineye kıyasla yavaş ancak sonra seriye bağlıyor. malzeme kalitesi, menüsü ve bilgi ekranı harika kullanışlı türkçe menüsüyle. şimdilik tek sıkıntı sınırsız çipinin henüz bulunmayışı. demo toner 700 sayfa civarı ancak çıkarır gibi.
    ender bey size bi sorum olacaktır:
    muadil veya orijinal bi toner alıp kullanmak veya piyasada bulunan 2200 sayfalık çiplerden alıp kendi tonerini doldurmak mı daha mantıklı? siz ne önerirsiniz?
  • Canon MF8080CW kullanan arkadaşlar , tavsiye eder misiniz ? Toner , moner durumlarında sıkıntı var mı ?
    Ya da bunu alacağına şunu al dediğiniz var mı ?
    Şimdiden teşekkürler..
  • HP P1005'in doldurma tonerle silik yazmasından çok sıkıldım artık.

Bakırköy'de HP P1005 için 35A toner doldurabilecek iyi bir yer var mıdır acaba?

(Xerox MFP 3100'de mevcut, daha sonraları onun da toneri ve bakımı için görüşülebilir)
  • quote:

Orijinalden alıntı: JanFidelAkay

meraktan soruyorum 8 yıldır hangi yazıcıyı veye toneri kullanıyorsun ?

hp laserjet 3030 çok fonksiyonlu yazıcı. ilk üzerinde gelen orjinal tonerdi sadece diğerleri hep muadil kullandım. hiç bir problem yaşamadım. ayda 5 paket fotokopi kağıdı tüketirim. makinamın bakım ve temizliğini ihmal etmem. geçenlerde fuser fim yıpranmıştı onuda değiştirdim buda gayet normal. kendi tonerimi doldurma işine işini layıkıyla yapmayan toner dolumcular yüzünden başladım. ülkemizde kimse dolum hakkında sır vermiyordu o zamanlar, belkide kendince haklılardı. bende yabancı sitelerden kaynaklar buldum ve dolum yapmak isteyenlere yardımcı olmaya başladım. eski dolumcum kalitesiz toz kullanıyordu ve çıktılar berbattı. atık haznesini bilerek boşaltmıyordu 2 dolum sonra drum eskitiyordu. dolum yaptıktan sonra dışını temizlemiyordu ve bu yüzden yazıcının içi leş gibi oluyordu. işini layıkıyla yapanlara sözüm yok fakat piyasada uyanıklarda çok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

HP P1005'in doldurma tonerle silik yazmasından çok sıkıldım artık.

(Xerox MFP 3100'de mevcut, daha sonraları onun da toneri ve bakımı için görüşülebilir)

mrb 1005 modelinde ve 1006 -1102 gibi modellerin dramları bazen ilk dolumda bile silikleşebiliyor. üstelik kullanılan tozunda uyumlu ve kaliteli olması gerekir. doldurttuğunuz yerde eğer test etmeden veriyor ve maliyeti azaltmak adına dram değiştirmiyorsa silik yazması kaçınılmaz olur.
    xeroxa gelince bu modeller biraz sıkıntılıdır. özellikle chip yüzünden cihpi hem pahalı hemde sim kart şeklinde. bunun tonerine her seferinde yüksek meblağlar ödeyeceğinize orta vadede yazıcıyı değiştirmek daha ekonomik olacaktır sizin için.
    biz mecidiyeköydeyiz. çok uç noktalar hariç istanbul avrupa yakası 50t.l. üzeri siparişleri ücretsiz adrese teslim ediyoruz.

endlesskartus
    ender

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endlessend -- 28 Aralık 2012; 9:29:37 >

• quote:

quote:

mrb 1005 modelinde ve 1006 -1102 gibi modellerin dramları bazen ilk dolumda bile silikleşebiliyor. üstelik kullanılan tozunda uyumlu ve kaliteli olması gerekir. doldurttuğunuz yerde eğer test etmeden veriyor ve maliyeti azaltmak adına dram değiştirmiyorsa silik yazması kaçınılmaz olur.
    xeroxa gelince bu modeller biraz sıkıntılıdır. özellikle chip yüzünden cihpi hem pahalı hemde sim kart şeklinde. bunun tonerine her seferinde yüksek meblağlar ödeyeceğinize orta vadede yazıcıyı değiştirmek daha ekonomik olacaktır sizin için.
    biz mecidiyeköydeyiz. çok uç noktalar hariç istanbul avrupa yakası 50t.l. üzeri siparişleri ücretsiz adrese teslim ediyoruz.

endlesskartus
    ender

Hocam valla 2 dolumda bir ivir ziviri degisiyor. Toner de 1005'in toneri diye konuluyor ama bir turlu istedigim koyulugu alamadim.

Drum'in degistiginden ve 1005 icin ayri toner kullanildigindan da suphe duymadim yani onu da soyleyeyim.

Eger "ne olursa olsun bu 1005'ler dolduruldugu zaman bu sekilde silik cikti alirsiniz" dese birisi amenna, aticam cope yaziciyi, ama herkes ayni seyi soyleyip duruyor, toneri ayridir onun vs. vs.
    Yine silik, yine silik.

Ne yapayim bilemiyorum

• quote:

quote:

quote:

endlesskartus
    ender

Hocam valla 2 dolumda bir ivir ziviri degisiyor. Toner de 1005'in toneri diye konuluyor ama bir turlu istedigim koyulugu alamadim.

Drum'in degistiginden ve 1005 icin ayri toner kullanildigindan da suphe duymadim yani onu da soyleyeyim.

Eger "ne olursa olsun bu 1005'ler dolduruldugu zaman bu sekilde silik cikti alirsiniz" dese birisi amenna, aticam cope yaziciyi, ama herkes ayni seyi soyleyip duruyor, toneri ayridir onun vs. vs.
    Yine silik, yine silik.

Ne yapayim bilemiyorum

silikliğin ne derecede olduğunu göremediğim için yorumlarımız biraz afaki oluyor ama tonerin kalitesinden nasıl emin olduğunuzu anlayamadım. birde ufak bir ihtimalde olsa yazıcınızın scenner ünitesindende kaynaklanabilir bize getirme durumunuz varsa bizim yazıcımızdada test ederiz aynı siliklikte yazarsa tonerden olduğuna emin oluruz veya biz müşterilerimize hazırını götürüp boşunu alıyor böylece müşterinin toneri hep aynı tonere dolum olmuyor çünkü tonerde dramdan hariç parçalarda yıpranır ve biz dram değiştirdiğimiz zaman extra bir ücret talep etmiyoruz. herzaman test edilmiş stoğumuzdan yenilenmiş toneri getirip boşu alıyoruz.

tabi aradığınız koyuluğun dereceside önemli mesela hp 1020(Q2612A) tonerinin koyuluğu kadar simsiyah olmayabilir ama silikte değildir.

endlesskartus
    ender

• quote:

quote:

quote:

quote:

endlesskartus
    ender

Yine silik, yine silik.

Ne yapayim bilemiyorum

silikliğin ne derecede olduğunu göremediğim için yorumlarımız biraz afaki oluyor ama tonerin kalitesinden nasıl emin olduğunuzu anlayamadım. birde ufak bir ihtimalde olsa yazıcınızın scenner ünitesindende kaynaklanabilir bize getirme durumunuz varsa bizim yazıcımızdada test ederiz aynı siliklikte yazarsa tonerden olduğuna emin oluruz veya biz müşterilerimize hazırını götürüp boşunu alıyor böylece müşterinin toneri hep aynı tonere dolum olmuyor çünkü tonerde dramdan hariç parçalarda yıpranır ve biz dram değiştirdiğimiz zaman extra bir ücret talep etmiyoruz. herzaman test edilmiş stoğumuzdan yenilenmiş toneri getirip boşu alıyoruz.

tabi aradığınız koyuluğun dereceside önemli mesela hp 1020(Q2612A) tonerinin koyuluğu kadar simsiyah olmayabilir ama silikte değildir.

endlesskartus
    ender

HP P1005'ten bahsediyorum, urunde scanner yok bildiginiz gibi,

Xerox MFP 3100 (cipli, dolum tonerli) HP P1005'in 3 kati koyulukta yaziyor.

• İşyerinde kullanmış olduğum 4 yazıcı var. Her ay hepsinin dolumunu yaptırıyoruz. Artık kendim doldurmak istiyorum. Yazıcılarımı aşağıda yazdım öncelikli olarak * şeklinde işaretlenmiş olduğum yazıcılar önemli. Son olarak bütün hepsine ayrı ayrı toz mu almam gerek?

Canon mf3010*
    Brother HL2130
    Hp 3020
    Hp 2014*

*
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anthinka

İşyerinde kullanmış olduğum 4 yazıcı var. Her ay hepsinin dolumunu yaptırıyoruz. Artık kendim doldurmak istiyorum. Yazıcılarımı aşağıda yazdım öncelikli olarak * şeklinde işaretlenmiş olduğum yazıcılar önemli. Son olarak bütün hepsine ayrı ayrı toz mu almam gerek?

Canon mf3010*
    Brother HL2130
    Hp 3020
    Hp 2014*

*

evet ama kalitelisi olmasıda önemli fiyatı yüksek olması kaliteli anlamınada gelmez deneyip yanılarak anlarsınız

endlesskartus
    ender
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

endlesskartus
    ender

Yine silik, yine silik.

Ne yapayim bilemiyorum

endlesskartus
    ender

HP P1005'ten bahsediyorum, urunde scanner yok bildiginiz gibi,

Xerox MFP 3100 (cipli, dolum tonerli) HP P1005'in 3 kati koyulukta yaziyor.

ben 1005te scenner olmadığını biliyorum tabiki ama tüm laser yazıcıların içinde scenner ünitesi vardır. bundandır demiyorum zayıfta olsa ihtimaldir. 3katı koyulukta olması normal değil tonerinizin dram manyetik ve bıçakları değişirse koyuluğu artacak tabi sıkıntı yazıcıda değilse

endlesskartus
    ender

• sharp ar5516 fotokopi makınasınn ustunde chip bulunmaktadır,80 tl chip fiyatı dolum yaptırdığın zaman dram bıcak ve sana ck erken masraf acacaktır.
  • SAMSUNG 3405 VE SAMSUNG 2165 URUNLERİNİ SİZE TAVSİYE ETMIYORUM SAYN KULLANICILAR,BAŞINIZ COK AĞRIR.BUGUNE KADAR 11 TANE CİHAZA YAZILIM ATILDI FAKAT BUGUN YAZILIM İÇİN GELENSAMSUNG 3405 CİHAZ MALESEF SORUN YARATTI'YAZILIM ATILDI TEST SAYFASI ALINDI MUSTERİYE TESLİMAT İÇİN GİDİLDİ USB BAĞLANTI KABLOSU TAKILDIMUSTERI BİLGİSAYARDAN CIKTI ALACAĞINI BELİRTTİ YAZDIRIR UMUDU İLE KAPIDAN CIKTIK VE TLFN LA ARADILAR
    ''BİLGİSAYARDAN YAZI ALAMIYORUZ!! MEİN KART İPTAL ARKDASLAR DİKAKT URUNUNU SİZLERE TAVSİYE ETMIYORUM,LUTFEN YAKLASMAYIN

SAMSUNG 4623 YAZICININ GOZUNU SEVİM YA
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool111

quote:

Orijinalden alıntı: JanFidelAkay

meraktan soruyorum 8 yıldır hangi yazıcıyı veye toneri kullanıyorsun ?

hp laserjet 3030 çok fonksiyonlu yazıcı. ilk üzerinde gelen orjinal tonerdi sadece diğerleri hep muadil kullandım. hiç bir problem yaşamadım. ayda 5 paket fotokopi kağıdı tüketirim. makinamın bakım ve temizliğini ihmal etmem. geçenlerde fuser fim yıpranmıştı onuda değiştirdim buda gayet normal. kendi tonerimi doldurma işine işini layıkıyla yapmayan toner dolumcular yüzünden başladım. ülkemizde kimse dolum hakkında sır vermiyordu o zamanlar, belkide kendince haklılardı. bende yabancı sitelerden kaynaklar buldum ve dolum yapmak isteyenlere yardımcı olmaya başladım. eski dolumcum kalitesiz toz kullanıyordu ve çıktılar berbattı. atık haznesini bilerek boşaltmıyordu 2 dolum sonra drum eskitiyordu. dolum yaptıktan sonra dışını temizlemiyordu ve bu yüzden yazıcının içi leş gibi oluyordu. işini layıkıyla yapanlara sözüm yok fakat piyasada uyanıklarda çok.

boynumuz kıldan ince sende haklısı uyanık demiyoruz biz onlara kıvrak diyoruz :D

• Merhaba
    Ben Ofisim için HP LaserJet Pro 200 color MFP M276n modelini almayı düşünüyorum. Burada toner dolduran bir işletmeye sorduğumda bu ve diğer tonerli kartuşların maliyetleri aylık 700 TL gibi bir rakam olduğunu söyledi. Şaşırdım. Diyorki, 2 kere dolum yaparsınız ve daha sonrada toner satın almanız lazım. Şimdi benim kafam karıştı. Ya ben bilmiyorum ya bu herif bilmiyor. Şimdi benim bildiğim tonerli yazıcının toneri bittiği zaman gidip 25 TL ye doldurulmuyor mu ? Ve 3-5 dolumdan sonra (modele göre değişir tabi) drum değiştirip tekrar doluma devam etmemiz gerekmiyormu ? Bilgilendirirseniz sevinirim DH Forum Dostları.
  • RENKLİ YAZICI TONER DOLUMLARI

UZERİNDEKI CHİPTEN DOLAYI PAHALLI VE TONER TOZU 100 GRAM 35 TL DİR.+CHİP 35 RL =70 RL +KDV SIZ DOLUMCNN YUTTUĞU TOZU SİGORTASINI BAGKURU DUN KIRASINI DSNMYRSNZ

YENİ CIKAN CIHAZLARIN SARFLARI PAHAALI OLR
  • yenı toner fiyatı soyledğinz makınanın 310 +kdv dier adet fiyatı
  • dediğinizden hiçbirşey anlamadım.
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.