Şimdi Ara

Toner dolumu ile ilgili herşey (37. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.207
Cevap
32
Favori
299.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: izzy76

Cool Hocam

Bizim ofiste Xerox Workcenter PE16 multi yazıcımız var. Bu yazıcı hakkındaki düşünceleriniz nedir ?
    Yaklaşık 6 senelik makina. Uzun zamandır yukardan besleme ünitesi bozuk ve tamiri çok tutuyor.

Toner dolumu yapıyoruz ama zaman zaman çok sık sorunlar oluyor.

Acaba yeni bir makine alsakmı ? Ne tavsiye edersiniz ? Çift taraflı fotokopi çekebilen olsa daha iyi olur.

eski makinalar şimdikilere göre daha sağlamdır ve büyük çoğunluğunun tonerlerinde çip yoktur. bu makinada onlardan birisi fakat anlattığınıza göre ekmeğini yemiş gibi gözüküyor. hala çalışıyorsa bozulana kadar kullanın fakat arızalıysa çok fonksiyonlu olarak canon veya hp nin modellerine bakmanızı öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: cool111

quote:

Orijinalden alıntı: luddite

quote:

quote:

quote:

yeni drumu yerine takarken pudraladınızmı pudralamadıysanız drum bıçağı kaydırmaz bazı durumlarda drum bıçağınında kırılmasına yol açabilir. drumu ve drum bıçağının kırılıp kırılmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederim.

drum'ı ve bıçakları pudraladım takmadan önce. bi sorun görünmüyor hocam.

şimdiki hali:

drum dönmüyor gibi gözüküyor. pudralamayı az yaptıysanızda olabiliyor. elinizle drumun yan tarafındaki dişliyi yukarı aşağı oynatın drum bıçağı serbest kalsın bir miktar daha pudralayın.

drum'ı ve bıçakları neredeyse bembeyaz olana kadar tekrar pudraladım. ilk çıktı aldığım sayfada iz biraz azalmış olsa da sonra tekrar eski haline geldi.

pudrayla alakalı değil sanırım. başka nereden kaynaklanıyor olabilir?

bazen toner haznesinin üzerindeki magroller (mıknatıslı çubuk) temiz olmadığındada iz yapabiliyor. dolum yapmadan önce magrolleri temizlemişmiydiniz.

Evet magroller da temizlenmişti. Ben bu yazıcının içindeki "transfer roller" dedikleri drum'a değen süngerli silindirden mi kaynaklanıyor diye düşünüyordum. Onu bile temizledim. Sonuç değişmedi :/

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yeni drumu yerine takarken pudraladınızmı pudralamadıysanız drum bıçağı kaydırmaz bazı durumlarda drum bıçağınında kırılmasına yol açabilir. drumu ve drum bıçağının kırılıp kırılmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederim.

şimdiki hali:

drum dönmüyor gibi gözüküyor. pudralamayı az yaptıysanızda olabiliyor. elinizle drumun yan tarafındaki dişliyi yukarı aşağı oynatın drum bıçağı serbest kalsın bir miktar daha pudralayın.

drum'ı ve bıçakları neredeyse bembeyaz olana kadar tekrar pudraladım. ilk çıktı aldığım sayfada iz biraz azalmış olsa da sonra tekrar eski haline geldi.

bazen toner haznesinin üzerindeki magroller (mıknatıslı çubuk) temiz olmadığındada iz yapabiliyor. dolum yapmadan önce magrolleri temizlemişmiydiniz.

Evet magroller da temizlenmişti. Ben bu yazıcının içindeki "transfer roller" dedikleri drum'a değen süngerli silindirden mi kaynaklanıyor diye düşünüyordum. Onu bile temizledim. Sonuç değişmedi :/

peki neyle temizliyorsunuz bu parçaları.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

şimdiki hali:

peki neyle temizliyorsunuz bu parçaları.

Alıntıları Göster
    Alkol

• quote:

Alkol

Alıntıları Göster
    herşey normal gözüküyor. aklıma başka birşey takılıyor acaba tonerinizde problem yokta yazıcının fuser ünitesindenmi problem kaynaklanıyor. fuser ünitesindeki fuser film veya press roller (lower sleeved roller) zamanla üzerindeki teflon yıpranıp değişim zamanı gelmiş olabilir. yazıcıyı söküp takmaktan anlıyorsanız fuser ünitesinide kontrol etmenizi öneririm. parçaların resimlerini bu linkte görebilirsiniz.http://www.fuserfilm.org/index.php?categoryID=114

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cool111 -- 27 Ekim 2011; 12:01:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: firari0355

Çetin hocam.

Ben de öğretmenim. Senin gibi sınıf için fotokopi ve tarayıcı amaçlı kullanacağım.
    Senin yazıcının 600 civarı olması seçeneklerimin arasından çıkmasına sebep oldu.
    mf4010 modeli ile 4370 modeli aynı tonerleri kullanıyorlar. fx10. Dolumunun kolay olduğunu okumuştum bu konuda.
    Ben de 4010 modelini alacak gibiyim. Doldurmada sıkıntı yaşarsam sana ulaşırım artık bir şekilde :)

hocam pm attınız cevap attım sanırım görmediniz. haber vermek istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turcoblanco

quote:

Orijinalden alıntı: firari0355

Çetin hocam.

Ben de öğretmenim. Senin gibi sınıf için fotokopi ve tarayıcı amaçlı kullanacağım.
    Senin yazıcının 600 civarı olması seçeneklerimin arasından çıkmasına sebep oldu.
    mf4010 modeli ile 4370 modeli aynı tonerleri kullanıyorlar. fx10. Dolumunun kolay olduğunu okumuştum bu konuda.
    Ben de 4010 modelini alacak gibiyim. Doldurmada sıkıntı yaşarsam sana ulaşırım artık bir şekilde :)

hocam pm attınız cevap attım sanırım görmediniz. haber vermek istedim.

Alıntıları Göster
    Merhaba,

Xerox 3140 yazıcım var, yazıcı ile gelen tonerin çipini değiştirdim ve ilk kez dolum yaptım. Fakat dolum yaparken, içerisinde kalan tozu tamamen dışarı çıkarmadım, üzerine ekleme yaptım. Yazıcıdan çıktı aldığımda gördüm ki sayfanın sol tarafı düzgün çıkmıyor. Sağ tarafta sorun yok. Dolum sırasında toz, sağ taraftan dökülüyor.

Toneri tekrar açtım, bukez içindeki tozu süpürge ile çektim, ve hafif hafif yere vurarak içindeki tüm tozu mümkün olduğu kadar dışarı çıkarmaya çalıştım. Sonuç değişmedi. Drum ı değiştirdim, sonuç değişmedi.

Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Ayrıca önceden cuk diye oturan toner, dolum yaptıktan sonra biraz zor oturmaya başladı, zorlayarak takıyorum makinaya.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinbio

Merhaba,

Xerox 3140 yazıcım var, yazıcı ile gelen tonerin çipini değiştirdim ve ilk kez dolum yaptım. Fakat dolum yaparken, içerisinde kalan tozu tamamen dışarı çıkarmadım, üzerine ekleme yaptım. Yazıcıdan çıktı aldığımda gördüm ki sayfanın sol tarafı düzgün çıkmıyor. Sağ tarafta sorun yok. Dolum sırasında toz, sağ taraftan dökülüyor.

Toneri tekrar açtım, bukez içindeki tozu süpürge ile çektim, ve hafif hafif yere vurarak içindeki tüm tozu mümkün olduğu kadar dışarı çıkarmaya çalıştım. Sonuç değişmedi. Drum ı değiştirdim, sonuç değişmedi.

Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Ayrıca önceden cuk diye oturan toner, dolum yaptıktan sonra biraz zor oturmaya başladı, zorlayarak takıyorum makinaya.

Alıntıları Göster
    kimsenin bu konu hakkında bir fikri yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: sinbio

kimsenin bu konu hakkında bir fikri yok mu?

Alıntıları Göster
    arkadaşlar. kısmetse HP Laserjet Pro P1102 Yazıcı yı almak üzere niyetlendim. birkaç yıldır 4280 çok fonksiyonlu yazıcıyı kullanıyordum ama kartuş doldurtmaktan gına geldi. Birkaç konuda yardımınıza ihtiyacım var.

Üzerinde gelen toner ile 700 sayfa çıktı aldıktan sonra çip sıkıntısı yaşamadan dordurtabilirim? internetteki yorumlara göre boş toneri doldururken drum arıza verebiliyormuş.haliyle çıktı alırkende silik yazmalar başgösteriyormuş.bu durumun olma olasılığı nedir?

piyasada dolan toner diye birşeyler var. bunlardan kullansam memnum kalır mıyım? dolan tonerlerde çip sıkıntısı yaşar mıyım?

cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksa_ -- 30 Ekim 2011; 9:55:16 >

• quote:

dostum şu andaki problemsiz dolum yapılabilen yazıcı brother hl-2040 diğerlerine yazılım atmak zorundasın

ben de bu yazıcıyı almayı düşünüyorum. sanırım drum + toner ayrı olan bir yazıcı. drum ünitesinin belli periyotlarla değişmesi gerekiyor. peki toner biriminin de değişmesi gerekiyor mu yoksa drum değiştiği sürece toner birimini istediğimiz kadar doldurabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SHaMaRa

merhaba canon mf4270 yazıcıya sahibim çift tarflı fotokopi olayini gerçekleştirdim fakat 2 sayfalık bir word metnini aynı anda bir sayfası ön yüze diğeri arka yüze yazdırma şeklinde çıktı alabileceğimi bilmiyorum fotokopi olayı gibi yazıcının üstünden ayar mı gerekiyor yoksa bilgisayar üzerinden mi ayarlanıyor ve nasıl bilginiz var ve yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Alıntıları Göster
    arkadaşlar merhaba. bende canon mp140 yazıcı var. dolum için yolladım kartuşları(pg-37 ve cl-38) ama oradaki adam yeni kartuş almam gerektiğini söyledi. ben de yeni kartuş alacağım ama merak ettiğim şey acaba bu kartuşların gramajları(ml) markadan markaya farklılık mı gösteriyor? internetten alayım dedim her sitede farklı ml kartuş satılıyor. bir diğer sorumda ben renkli çıktı pek kullanmıyorum, acaba sadece siyah kartuş alsam yine çalışır mı yazıcım. en kısa zamanda cevap vermenizi rica ediyorum ve yardım edeceklere şimdiden teşekkür ediyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: koksalkesen

arkadaşlar merhaba. bende canon mp140 yazıcı var. dolum için yolladım kartuşları(pg-37 ve cl-38) ama oradaki adam yeni kartuş almam gerektiğini söyledi. ben de yeni kartuş alacağım ama merak ettiğim şey acaba bu kartuşların gramajları(ml) markadan markaya farklılık mı gösteriyor? internetten alayım dedim her sitede farklı ml kartuş satılıyor. bir diğer sorumda ben renkli çıktı pek kullanmıyorum, acaba sadece siyah kartuş alsam yine çalışır mı yazıcım. en kısa zamanda cevap vermenizi rica ediyorum ve yardım edeceklere şimdiden teşekkür ediyorum...

Alıntıları Göster
    hadi yaw artık cevap verin :(

• quote:

Orijinalden alıntı: koksalkesen

hadi yaw artık cevap verin :(

Alıntıları Göster
    dostum canon mp140 mürekkep püskürtmeli yazıcı lazer yazıcı değil. sanırım mesajı yanlış konuya atmışsın. diğer mürekkep püskürtmeli yazıcılar konularına mesaj yazarsan daha iyi olur.
  • quote:

dostum canon mp140 mürekkep püskürtmeli yazıcı lazer yazıcı değil. sanırım mesajı yanlış konuya atmışsın. diğer mürekkep püskürtmeli yazıcılar konularına mesaj yazarsan daha iyi olur.

Alıntıları Göster
    elimde rex roraty dsm615 fotokopi makınası var bunun toneri normal plastik bi kap civ yada her hangi bişey yok bende bi kaç tane boşu var acaba bunu doldursam toner tozunla bi sorun çıkarmı her makınananın toner tozu farklı olurmu bunun toneri 75tl 6500-8000 adet baskı veriyor a4 boyutunda işlerimiz bıraz yogun bazen 2 günde bitiyor toner bi bilgisi olan varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: SHaMaRa

merhaba canon mf4270 yazıcıya sahibim çift tarflı fotokopi olayini gerçekleştirdim fakat 2 sayfalık bir word metnini aynı anda bir sayfası ön yüze diğeri arka yüze yazdırma şeklinde çıktı alabileceğimi bilmiyorum fotokopi olayı gibi yazıcının üstünden ayar mı gerekiyor yoksa bilgisayar üzerinden mi ayarlanıyor ve nasıl bilginiz var ve yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Toner dolumunu bu işi yapan uzman firmalara bırakmak yerine kendisi yapmak isteyen bazı arkadaşlara çok önemli bir tavsiyem olacak.

TONER TOZU İNANILMAZ DERECEDE AKCİĞERE YAPIŞIP KALABİLEN, ÇOK CİDDİ BİR KANSOREJEN MADDEDİR.

Sağlığınızı düşünüyorsanız bu işi profesyonlece yapan firmalarla çalışın ve akciğerlerlenizi 25 tl için riske atmayın... havada saatlerce asılı kalabilen 0,2 micron büyüklüğündeki toner tozu partikülleri toner dolumu yapılan ortamda saatlerce kalabilir ve siz nefes aldıkça bu toner tozu ciğerlerinize gider ve yapışıp kalır.

Profesyonel toner dolum ekipmanları ve makineleri ile ihizmet veren firmamız İzmir tonerin web sayfası için tıklayınız http://www.izmirtoner.com

• quote:

Orijinalden alıntı: kuzeysanta

elimde rex roraty dsm615 fotokopi makınası var bunun toneri normal plastik bi kap civ yada her hangi bişey yok bende bi kaç tane boşu var acaba bunu doldursam toner tozunla bi sorun çıkarmı her makınananın toner tozu farklı olurmu bunun toneri 75tl 6500-8000 adet baskı veriyor a4 boyutunda işlerimiz bıraz yogun bazen 2 günde bitiyor toner bi bilgisi olan varmı

fotokopi toner tozları satan firmalar mevcut. markaya ve bazı durumlarda modeline göre toner tozları değişik olur. satın almadan önce toner modelini veya yazıcı modelini belirterek toner tozunu satın alın. tavsiye edeceğim firmalar microer, ayazshop, poyrazkartus, oliser
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kuzeysanta

fotokopi toner tozları satan firmalar mevcut. markaya ve bazı durumlarda modeline göre toner tozları değişik olur. satın almadan önce toner modelini veya yazıcı modelini belirterek toner tozunu satın alın. tavsiye edeceğim firmalar microer, ayazshop, poyrazkartus, oliser

Alıntıları Göster
    merhabalar,

tonerli yazıcılardaki drum denen olay tam olarak nedir? açıklarsanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: maestro_34

merhabalar,

http://www.izmirtoner.com/toner-kartus-yedek-parcalari.html
  • quote:

merhabalar,

drum tonerin üzerindeki renkli silindir bölüme verilen isim. yazdırmak istediğiniz döküman önce burada şekillenir. basit bir anlatımla yazıcı drumun üzerine, yazdırılacak dökümanı toner tozuna şekil vererek iletir, drum üzerinde şekillenmiş toner tozunu kağıda aktarır bu esnada toz hamdır ve kağıt üzerinde dağılır. drumdan çıkan kağıt fuser ünitesine (ısıtıcı)gönderilir. kağıt üzerindeki ham toz ısıtıldığında kağıt üzerinde erir ve kağıda tam olarak yapışmış olur dökümanı düzgün şekilde size verir. drum sürekli hareket halinde olduğundan belli bir zamandan sonra üzerindeki teflon aşınır ve kağıtta iz yapmaya başlar böyle durumlarda yenisiyle değiştirmeniz gerekmektedir.

• quote:

quote:

merhabalar,

drum tonerin üzerindeki renkli silindir bölüme verilen isim. yazdırmak istediğiniz döküman önce burada şekillenir. basit bir anlatımla yazıcı drumun üzerine, yazdırılacak dökümanı toner tozuna şekil vererek iletir, drum üzerinde şekillenmiş toner tozunu kağıda aktarır bu esnada toz hamdır ve kağıt üzerinde dağılır. drumdan çıkan kağıt fuser ünitesine (ısıtıcı)gönderilir. kağıt üzerindeki ham toz ısıtıldığında kağıt üzerinde erir ve kağıda tam olarak yapışmış olur dökümanı düzgün şekilde size verir. drum sürekli hareket halinde olduğundan belli bir zamandan sonra üzerindeki teflon aşınır ve kağıtta iz yapmaya başlar böyle durumlarda yenisiyle değiştirmeniz gerekmektedir.

Alıntıları Göster
    caglartekkilic ve cool111,

bilgilendirmeniz için teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.