Şimdi Ara

Toner dolumu ile ilgili herşey (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.207
Cevap
32
Favori
299.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • marka ve model önemli. hepsi birbirine uymaz. bazı aynı markalarda dahi farklı model tonerlere farklı tozlar kullanılır. toner tozları fazla pahalı değil ürüne uygun toz alıp kullanmanı tavsiye ederim.
  • Merhabalar,

Yazıcı almayı düşünüyorum da acaba şu ürünlerden hangisini önerirsiniz? XEROX PHASER 3140, Canon LBP6000B Mono Lazer Yazıcı, SAMSUNG mL-1660

Drum, chip, toner fiyatlarına göre hangisi en ekonomik olur? Bir de hangisinin orjinal tonerine kendim toz dolumu yapabilirim?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunsal

Merhabalar,

Yazıcı almayı düşünüyorum da acaba şu ürünlerden hangisini önerirsiniz? XEROX PHASER 3140, Canon LBP6000B Mono Lazer Yazıcı, SAMSUNG mL-1660

Drum, chip, toner fiyatlarına göre hangisi en ekonomik olur? Bir de hangisinin orjinal tonerine kendim toz dolumu yapabilirim?

Teşekkürler.

mono lazer yazıcı da sana süper tavsiyem brother HL-2040 al.yazdıkların çipli kendin dolduramazsın uğraşp durursun yok çip resetmiş cartmış curtmuş.brother hepsinden çok sayfa yazdırıo dolumunu kendin yapabilirsin ayrıca hızlıda yazdırıo tasarruf modunda 4000-5000 sayfa cıktı alırsın demedi deme

• hedef buro mak olarak yukarıda yazdığınız urunlerin hiç birisini onermem
    ev yada kucuk ofıs ıcın sadece laser yazıcı olarak kullanacaksanız brother hl 2040 tavsiye ediyorum ısrarla bu yazıcı 12 bin kopyadan sonra dram değişimesi gerekır.dramı sız değiştirseniz dahı yazıcı kendını kıtler CİHAZ SİFRE İSTER BUNUDA KIMSE YAPAMAZ SERVİSE GİTMENİZ GEREK

EĞERKI OFİSTE FOTOKOPİ FAX SCAYNER TARAYICI KULLANACAKSANIZ
    ISRARLA SİZE BROTHER MFC 7320 SAYAC CIKMAZ YENI TONER ALMANIZ GEREKIR 150 TL SADECE BIR KEREYE MAHSUS
    BROTHER 7440 URUNLERİNİ TAVSIYE EDERİM
  • merhaba yazıcı almak istiyorum ml-1660 mı alsam oki b 2200 var onu mu alsam yada brother HL-2040 mı alsam cipsiz diye onu alcaktım brother da drum değiştirmek gerekiyor galiba o yüzden biraz kafam karıştı.
  • Selam arkadaşlar
    Geçen hafta dvd cover baskı için SAMSUNG-CLP325 aldım. Kuşe kağıda 100 adet cover bastım. Full siyah coverların bi kısmı biraz silik silik çıkmış ama diğerleri orjinalden farksız.
    Tek sorun şu: 100 baskıda toner bitti, demo olduğunu biliyorudm ama en azından 500 sayfa gider diyodum....
    Bu durumda 60 TL'ye toz alıp doldurmam gerek (çipsiz çalışır mı bilmiyorum). Ayrıca 2-3 dolumdan sonra drum ünitesi değiştirmem gerekiyormuş burda yazılanlardan anladığım kadarıyla, o da yazıcıdan pahalı sanırım (zaten 4 toner bile yazıcıdan 2 kat pahalı).
    Bu kadar para verip sadece 100 adet cover basmak akıl karı gelmedi, yine eskisi gibi ozalitçilerde bastırmak daha iyi sanırım.
    Sizce 15 gün dolmadan iade edeyim mi (gerçi bitik tonerli alırlar mı bilmiyorum, Media Makt'dan aldım). Yoksa bu işin daha ucuz bi çözümü var mı. Ozalitçilerle hiç uğraşmak istemiyorum çünkü...

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetsan01

Selam arkadaşlar
    Geçen hafta dvd cover baskı için SAMSUNG-CLP325 aldım. Kuşe kağıda 100 adet cover bastım. Full siyah coverların bi kısmı biraz silik silik çıkmış ama diğerleri orjinalden farksız.
    Tek sorun şu: 100 baskıda toner bitti, demo olduğunu biliyorudm ama en azından 500 sayfa gider diyodum....
    Bu durumda 60 TL'ye toz alıp doldurmam gerek (çipsiz çalışır mı bilmiyorum). Ayrıca 2-3 dolumdan sonra drum ünitesi değiştirmem gerekiyormuş burda yazılanlardan anladığım kadarıyla, o da yazıcıdan pahalı sanırım (zaten 4 toner bile yazıcıdan 2 kat pahalı).
    Bu kadar para verip sadece 100 adet cover basmak akıl karı gelmedi, yine eskisi gibi ozalitçilerde bastırmak daha iyi sanırım.
    Sizce 15 gün dolmadan iade edeyim mi (gerçi bitik tonerli alırlar mı bilmiyorum, Media Makt'dan aldım). Yoksa bu işin daha ucuz bi çözümü var mı. Ozalitçilerle hiç uğraşmak istemiyorum çünkü...

Gelen toner demo tonerdir. Doldurursan iki katı baskı alırsın.

Üstelik yazıcıyı teslim edersen toner parasını alırlar ki sana ancak çerez parası kalır.

Bence çipini ve tozunu satın alıp doldurarak kullanmak daha mantıklı...

http://www.youtube.com/watch?v=F0YPwZjnTfw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atcua -- 5 Ağustos 2011; 9:21:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: atcua

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetsan01

Selam arkadaşlar

Gelen toner demo tonerdir. Doldurursan iki katı baskı alırsın.

Üstelik yazıcıyı teslim edersen toner parasını alırlar ki sana ancak çerez parası kalır.

Bence çipini ve tozunu satın alıp doldurarak kullanmak daha mantıklı...

http://www.youtube.com/watch?v=F0YPwZjnTfw

Media Makt'dan aldım, tutupta deneyeceklerini sanmıyorum. Sorgusuz sualsiz alıyorlar genelde herşeyi ama yine de bilemem...
    Çip almak istemiyorum pahalıya gelir çok. Reset programı düşündüm ama bi sorun olursa yüklenirken yazıcı çöp olurmuş o yüzden çip reset cihazı düşündüm.Fakat o da 140 TL. Ama beni asıl düşündüren 2-3 dolumdan sonra drum değişmesi gerekiyor dieyenler.
    Normalde drumlar 10 TL iken bu meretinki yazıcıdan pahalı ... Nası iş anlamadım.
    Yani neresinden tutsam 1 sayfa baskının astarı yüzünden pahalıya geliyor...
    Kullansam mı, iade mi etsim, atsam mı, satsam mı karar veremedim......
    Yazıcıdan çoook memnunum ya, mürekkepli ile mukayese bile edilmez... Ama 1 sayfa baskı bu kadar pahalı olmak zorunda mı

• malesef renkli laser yazıcılarda durum bu şekilde. yazıcının üzerinde ilk gelen tonerler demo olduğundan yarısı kadar basıyor. üretici firmanın sayfa çıktısı olarak yazmış olduğu sayfa sayısı %5 yoğunluğa göredir. mesala sizin bastırdığınız siyah alan çok fazla yer kaplıyorsa bu çıktı sayısı çok fazla düşecektir. renkli baskılarda sürekli besleme sistemli mürekkep püskürtmeli yazıcıları tercih ediyorlar genellikle.
  • bence gerek yokwww.kartussan.com adresinde sıfır çok uygun fiyatlı tonerler var girip alın dolum da yaptırabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_fb

merhaba yazıcı almak istiyorum ml-1660 mı alsam oki b 2200 var onu mu alsam yada brother HL-2040 mı alsam cipsiz diye onu alcaktım brother da drum değiştirmek gerekiyor galiba o yüzden biraz kafam karıştı.

brother dan şaşma o drum dedikleri parça 12000 sayfayı geçkin gidiyor tam kapasite toner 2500 sayfa tasarrufta bunun 2 katına yakın çıktı alırsın.normal kullanırsan 5 dolum da bi değişmesi gerekiyo o zamana kadar kim öle kim kala

BEN DE KULLANIYORUM HL 2040 I ÇOK MEMNUNUM KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM. AKLINDA BULUNSUN ML 1660 TA DA TAMBUR VAR O DA ENİNDE SONUNDA DEĞİŞECEK VE YAVAŞ YAZDIRIO ML 1660...
  • hl-2040 drum ışığı yananlarda ön panel kapağını açın kapak açıkken 4-5 saniye go yazan büyük düğmeye basılı tutun. 4 led yandığında düğmeyi bırakın ön kapağı kapatın drum resetlenecektir. toneri doldurduktan sonra dikkat edilmesi gereken husus diğer taraftaki mandalı geriye çekmenizdir. verdiğim linkteki videoda gösterilmektedir. videodaki gibi full position konumuna getirin anahtarı

http://www.youtube.com/watch?v=eDhL1f8vmfs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cool111 -- 9 Ağustos 2011; 0:30:55 >
  • Merhaba,
    Canon 5050 renkli lazer yazıcı nasıldır. Dolumu, drum ömrü vs...
    Teşekkürler...
  • adam gibi bir dolum firması bulamadım

birine toner yollarsın,atık hazneleri boşalmadan gelir
    birine kartuş yollarsın mürekkepleri akar
    birine kargoyla yollarsın,kötü paketleme yüzünden gelen tonerler 2 parça olur
    geç gönderim yapanlar
    elinde istediğim muadiller bulunmayanlar vs vs
  • quote:

Orijinalden alıntı: freeman6161

adam gibi bir dolum firması bulamadım

geç gönderim yapanlar

tonerlerin modeli nedir. eliniz yatkınsa kendinizde dolum yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool111

quote:

Orijinalden alıntı: freeman6161

adam gibi bir dolum firması bulamadım

geç gönderim yapanlar

tonerlerin modeli nedir. eliniz yatkınsa kendinizde dolum yapabilirsiniz.

baya bir model var,o yüzden kendim uğraşamıyorum
  • arkadaşım brother tavsiye ederim sana ayrıca drum hepsinde değişiyor.
  • atmayın beyler atmayın yok 7000 yok 12000 biraz yavaş atın lütfen olmuyor böyle.tamam brother iyi kaliteli ama okadar çıktı vermez orjinalinin vereceği çıktı sayısı en düzgün anlaşılır bir şekilde yaklaşık 4000 ila 6000 arası ondan sonrasına çıktımı diyorsunuz siz.lütfen gerçekçi olalım burdaki arkadaşları kandırmaya kimsenin hakkı yok. diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: dacter

atmayın beyler atmayın yok 7000 yok 12000 biraz yavaş atın lütfen olmuyor böyle.tamam brother iyi kaliteli ama okadar çıktı vermez orjinalinin vereceği çıktı sayısı en düzgün anlaşılır bir şekilde yaklaşık 4000 ila 6000 arası ondan sonrasına çıktımı diyorsunuz siz.lütfen gerçekçi olalım burdaki arkadaşları kandırmaya kimsenin hakkı yok. diye düşünüyorum

sanırım bu sayfada 12000 yazan bi tek ben varım fakat orda çıktı sayısı değil drum ömründen bahsettim
  • Arkadaşlar öncelikle HL-2040 gayet güzel bir yazıcı. Geldiğinden beri 3.800 toner save modda baskı yaptım. Sonra doldurdum 2.600 baskı daha aldım(sanırım eksik doldurmuşum toneri).

2. defa doldurduktan sonra kağıda irili ufaklı noktalar puantiyeli gibi üstten alta lekeler çıkarttı. açıp baktım doldurduğum tonerin drum'a temas eden silindirinden druma bişiler yapışmış sanki. Şimdi çıktı çok berbat . Sizden ricam acaba DRUM'ı nasıl ve neyle temizleyebilirim?????

Yardımcı olursanız memnun oılurum.
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.