Şimdi Ara

Toner dolumu ile ilgili herşey (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.207
Cevap
32
Favori
299.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • microer de dolum yaptırdım siyah tonerimi. 35 tl ye. deluxe doldurdular. Siyah çıktıdan çok memnunum şu an cam gibi hakikaten. fotoğraflarda ise yine ilk günkü kalitesi yok çıktının maalesef ama siyahın düzelmesi fotoğrafları da düzeltti biraz. Bir de 1312nfi nin aynasına toz kaçıyor sıklıkla dediler. solukluk ondan olabilirmiş. Renk uyumsuzluğu da muhtemelen bıçak ayarı ve kalibrasyonu doğru yapamamasıyla ilgili. Diğer tonerler de boşalsa da deluxe doldurtup görmek istiyorum artık. Her şey için çok teşekkür ederim "rasim45" gerçekten zahmet edip yazmasan hala yer arıyor olacaktım.
  • cool111 arkadaş
    hep size soruyoruz kusura kalma ama ne yapalım?
    canon 4370 için hangi toz ve nerden alalım?
    muadil kartuş ne demektir orjinal kartuştan farkı nedir? yazıcılarda almak doğrumudur? almak doğru ise nereden alalım.(yedek olması için birtane almak istiyorum)
    yardımların için teşekür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetarda

arkadaşlar
    samsung 4521 için toner almam gerek. nereden hangisini alayım
    http://www.microerbilisim.com/Toner-Tozu/samsung-toner-tozu.html
    hangisi olsun farkı nedir?
    makinanın kağıt alan yerindeki yuvarlak lastik nasıl değiştirilir (kağıdın üst yerinde siyahlık çıkartıyor o lastiklen olduğunu gördüm) bilen birinden yardım istiyorum.Deneme yanılma yapıpta zarar vermeyim.Bu lastiği nerden alabilirim.(Lastik değiştirme konusu acil)
    temizleme sıvısı nerde nerede kullanılır.
    Toner dolumunda yağlanması gereken yerler varmıdır (ben şu ana kadar hiç yağlama yapmadım.)
    Proğram yüklemesi diye bir konu geçmiş önceki sayfalarda 4521 e ne yapılması gerekiyor.Ben doldurup çıktımı alıyorum.Ama fotokopide ilk aldığım zamanki kalite çok azda olsa bozuldu sanırım. Yapmam gereken bir şey varda ben bilmediğim için yapmamış olabilirim
    yardımcı olursanız sevinirim.
    saygılar

verdiğiniz linkteki deluxe olanından almanızı tavsiye ederim daha iyi sonuç alacaksınız. yuvarlak lastiği değiştermenize gerek yok bir peçeteye kolonya dökün ve lastiği iyice temizleyin sorun düzelecektir, aynı şeyi kağıt almadığındada yapın. temizleme sıvısı toner dolumunda tonerin parçalarını temizlemede kullanılır. toneri yağlamanıza gerek yok. 4521 modelde program yüklemenize gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: çetin68

cool111 arkadaş
    muadil kartuş ne demektir orjinal kartuştan farkı nedir? yazıcılarda almak doğrumudur? almak doğru ise nereden alalım.(yedek olması için birtane almak istiyorum)

canon hp ile aynı tozu kullanır. tozu alırken japon polyester olmasına özen gösterin böylelikle orjinal kalitede çıktılar alırsınız. örnek bir kaç link vereyim. bu verdiğim linkteki ürünler bizzat kendim test ettiğim ve memnun kaldığım tozlardır.

http://www.microer.com.tr/default.asp?q=urun&ID=237
    http://www.ayazshop.com/urun/toz-hp-premium-toz-500gr_940484.aspx?CatID=6625

• mrb arkadaşlar yeri burası mı bilmiyorum ama öğrenmemde lazım yazıcı almayı düşünüyorum tam brother hl2040 (bana göre dolumu kolay ) yazıcıyı almaya karar vermiştim ki drumlarının 150-200 TL arası fiyat olduğununu öğrenince vazgeçtim.ayda 400-600 arası değişen çıktı alıyorum tarayıcı ve fotokopi gibi özelliklerine gerek yok sadece siyah beyaz çıktı almam bnm için yeterli toner ve drumunu rahat ve uygun bir fiyata bulacağım dolumunu kendım yapabileceğim( yada mersinde toner dolumunu ve drum değişimini yapabileceğim) şekilde yardımcı olursanız sevinirim fiyat olarak 200 TL i geçmezse süper olur şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool111

quote:

cool111 arkadaş

canon hp ile aynı tozu kullanır. tozu alırken japon polyester olmasına özen gösterin böylelikle orjinal kalitede çıktılar alırsınız. örnek bir kaç link vereyim. bu verdiğim linkteki ürünler bizzat kendim test ettiğim ve memnun kaldığım tozlardır.

Sayın cool111

Daha önce Xerox 6110 mfp x yazıcı kullanıyordum. Bana çok çektirdi rezil bir cihazdı ve şimdi bir kenarda duruyor. Ancak çok teşekkür etmeliyim ki forumda sizin tavsiyelerinizle Canon 4370 DN yazıcıyı aldım. Görünüş bakımından Xerox daha gösterişli bir cihaz. Canon daha küçük ve plastik aksamı filan daha basit ve kalitesiz duruyor. Ancak çıktı kalitesi ve yazma hızı xeroxla kıyaslanmayacak kadar süper. Yazıcıdan genel olarak çok memnunum.

Şimdi asıl olarak soracak olduğum soruya geleyim. Canonu aldığımda yine sizin tavsiyelerinizle oliser'den de iki adet muadil kartuş sipariş ettim ve istanbula kargoyla yolladılar. Alışveriş noktasında firma çok iyiydi hatta kargo ücreti de almadılar. Bu arada yazıcıdan çıkan orjinal toneri hiç açmadım ve kullanmadım. Sıfır makineye direk Oliser'den aldığım toneri takarak kullandım. Dediğim gibi çıktı kaliteleri önceki yazıcıma kıyasla çok çok iyi. Yalnız bugün akşam üzeri yazıcı toner uyarısı verdi ve network bağlantılı kullandığım yazıcının web arayüzünden counter check 1158 sayfa çıktı alındığını söylüyor. Toneri çıkartıp biraz salladım şu an yazıyor ama çok fazla yazdıracağını düşünmüyorum. 1158 sayfa çıktı çok az değil mi? Mesela microerin sitesinde de fx10 dolumu için 20 TL ve 3000 shf. çıktı alındığı belirtiliyor. Microer bana yakın bir yer ancak daha önceki xerox 6110 mfp x yazıcının tonerlerini oraya dolturtmuştum. Ancak yazıcının berbatlığından mı yoksa onlardan mı kaynaklanıyor bilmiyorum çok çok kötü ve pahalı bir deneyim oldu benim için. Chipleri sıkıntılı, toner az alıyor ve çok çabuk bitiyordu. Açıkçası bu kötü deneyimlerden ötürü tereddütlerim var. Sizce Fx10 için oraya dolum yaptırmalımıyım yoksa yukarıda bahsedilen tozlardan alsak kolay bir şekilde dodurabilirmiyiz. Orada 1 kg ve yarım kg gibi ürünler gözüküyor bu miktar tozla ne miktarda kaç kez dolum yapılabilir?

Teşekkürler ederim.

.

• cauchy33 arkadaş
    brother yazıcıda dram ve toner ünitesi ayrı çipsiz dolumu kolay fakat dediğin gibi dram ünitesi pahalı. bende samsung 1610 var dolumunu kendim yapıyorum. Çok güzel.Benim fikrim samsung 1660 al reset proğramı bu forumda var dolumu kendin yaparsın çok ekonomik olur.Dramınıda internetten ister kendin değiştirisin sıkıntı olmaz.
  • çetin68 hocam şuan aklımda snn önerdiğin modelle hp 1102 modeli var bu ikisinin tam dolu tonerle kaç sayfa çıktı alındığını biliyormusun? ayrıca bu ikisinden herhangi biri çift taraflı yazabiliyor mu?
  • cauchy33 arkadaş
    Bu yazıcılar kendinden çift taraflı yazmaz.Bir yüzünü yazrsın elinle çevirir 2. yüzünü yazarsın.Ben samsung kullandığım için dolumunu biliyorum.hp 1102 kartunu daha doldurmadım ama sadece hp de pim olayı var farklı olarak yuo Tube de dolum şeklihttp://www.youtube.com/watch?v=NUfeGXZjWSo bakabilirsin.
    Kaç sayfa çıktı olduğunu bilmiyorum. Kendin doldurduktan sonra fazla önemli değil diye düşündüm. kg toz aldıktan sonra 100 sayfa eksik yada fazla
    Düşüncem bu yönde.
  • eksen1 arkadaş
    Kendin doldurma imkanın varsa ki en mantıklısı bu bana göre şu adrese bir bak istersen

http://www.youtube.com/watch?v=-CUMkxX4YD4
  • quote:

Orijinalden alıntı: cauchy33

mrb arkadaşlar yeri burası mı bilmiyorum ama öğrenmemde lazım yazıcı almayı düşünüyorum tam brother hl2040 (bana göre dolumu kolay ) yazıcıyı almaya karar vermiştim ki drumlarının 150-200 TL arası fiyat olduğununu öğrenince vazgeçtim.ayda 400-600 arası değişen çıktı alıyorum tarayıcı ve fotokopi gibi özelliklerine gerek yok sadece siyah beyaz çıktı almam bnm için yeterli toner ve drumunu rahat ve uygun bir fiyata bulacağım dolumunu kendım yapabileceğim( yada mersinde toner dolumunu ve drum değişimini yapabileceğim) şekilde yardımcı olursanız sevinirim fiyat olarak 200 TL i geçmezse süper olur şimdiden teşekkürler.

bu yazıcı piyasaya ilk çıktığında drum sorunu vardı çünkü dolumcularda drum ünitesindeki aşınan drumun yerine yenisi satılmıyordu. fakat şu anda dolum malzemesi satan yerlerde drum parçası satılıyor fiyatları 25 TL dan başlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: eksen1

quote:

quote:

cool111 arkadaş

Sayın cool111

Daha önce Xerox 6110 mfp x yazıcı kullanıyordum. Bana çok çektirdi rezil bir cihazdı ve şimdi bir kenarda duruyor. Ancak çok teşekkür etmeliyim ki forumda sizin tavsiyelerinizle Canon 4370 DN yazıcıyı aldım. Görünüş bakımından Xerox daha gösterişli bir cihaz. Canon daha küçük ve plastik aksamı filan daha basit ve kalitesiz duruyor. Ancak çıktı kalitesi ve yazma hızı xeroxla kıyaslanmayacak kadar süper. Yazıcıdan genel olarak çok memnunum.

Şimdi asıl olarak soracak olduğum soruya geleyim. Canonu aldığımda yine sizin tavsiyelerinizle oliser'den de iki adet muadil kartuş sipariş ettim ve istanbula kargoyla yolladılar. Alışveriş noktasında firma çok iyiydi hatta kargo ücreti de almadılar. Bu arada yazıcıdan çıkan orjinal toneri hiç açmadım ve kullanmadım. Sıfır makineye direk Oliser'den aldığım toneri takarak kullandım. Dediğim gibi çıktı kaliteleri önceki yazıcıma kıyasla çok çok iyi. Yalnız bugün akşam üzeri yazıcı toner uyarısı verdi ve network bağlantılı kullandığım yazıcının web arayüzünden counter check 1158 sayfa çıktı alındığını söylüyor. Toneri çıkartıp biraz salladım şu an yazıyor ama çok fazla yazdıracağını düşünmüyorum. 1158 sayfa çıktı çok az değil mi? Mesela microerin sitesinde de fx10 dolumu için 20 TL ve 3000 shf. çıktı alındığı belirtiliyor. Microer bana yakın bir yer ancak daha önceki xerox 6110 mfp x yazıcının tonerlerini oraya dolturtmuştum. Ancak yazıcının berbatlığından mı yoksa onlardan mı kaynaklanıyor bilmiyorum çok çok kötü ve pahalı bir deneyim oldu benim için. Chipleri sıkıntılı, toner az alıyor ve çok çabuk bitiyordu. Açıkçası bu kötü deneyimlerden ötürü tereddütlerim var. Sizce Fx10 için oraya dolum yaptırmalımıyım yoksa yukarıda bahsedilen tozlardan alsak kolay bir şekilde dodurabilirmiyiz. Orada 1 kg ve yarım kg gibi ürünler gözüküyor bu miktar tozla ne miktarda kaç kez dolum yapılabilir?

Teşekkürler ederim.

.

yazıcı toner kapasitesi verilerinde sayfa başına %5 yoğunlukta çıktı alınacağı hesap edilerek veriler hesaplanır. oradaki uyarı çok önemli değil bilgilendirme amaçlıdır yazdırmaya devam eder xerox ve samsung yazıcılardaki kilitleme yapmaz. Microer firmasının renkli toner tozlarını deneme fırsatım olmadı fakat mono lazerlerin çıktılarında problem yaşamadım. eğer canon fx10 toner için toz alacaksanız mutlaka japon polyester olanından alın. eliniz biraz yatkınsa toner dolumunu sizde yapabilirsiniz çok bir zorluğu yok. hp q2612a model toner dolumuyla bire bir aynı şekilde dolar. youtube sitesinde arama kısmına q2612a yazarsanız görsel olarakta izleyebilirsiniz. her seferinde 120 gr toner tozu koymalısınız. kendiniz dolum yaparsanız hatrı sayılır bir maliyet düşüşü olacaktır. sipariş verirken yedek drum ve temizleme solüsyonu da almayı unutmayın.

• cool111 hocam bir sorum daha olucak bn sadece sizin önerdiğiniz sitelerden birindehttp://www.microer.com.tr/default.asp?q=urun&ID=574 bu ürünü buldum(diğer sitelerde ya yoktu yada ben bulamadım) fiyatıda uygun sayılır şimdi bn brother ı aldıktan sonra sadece toner dolduracam ve 3-4 dolum sonra drumunu değiştirecem bunlar dışında ekstra bir değişim gerektirecek parçası var mı? (ortalama 20000 -25000 sayfa yazdırsa bile bana yeter)
    bir bilgisayarcı arkadaşımda hp 1102 i önerdi fiyatı biras daha fazla ama o sorun değil eğer daha sonraki maliyeti daha ucuzsa bunuda alabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cauchy33

cool111 hocam bir sorum daha olucak bn sadece sizin önerdiğiniz sitelerden birindehttp://www.microer.com.tr/default.asp?q=urun&ID=574 bu ürünü buldum(diğer sitelerde ya yoktu yada ben bulamadım) fiyatıda uygun sayılır şimdi bn brother ı aldıktan sonra sadece toner dolduracam ve 3-4 dolum sonra drumunu değiştirecem bunlar dışında ekstra bir değişim gerektirecek parçası var mı? (ortalama 20000 -25000 sayfa yazdırsa bile bana yeter)
    bir bilgisayarcı arkadaşımda hp 1102 i önerdi fiyatı biras daha fazla ama o sorun değil eğer daha sonraki maliyeti daha ucuzsa bunuda alabilirim

yazıcı modeli değilde drum modeli yazıyor olabilir o yüzden bulamamış olabilirsiniz. en ucuz bildiğim kadarıyla oliserde. en alttaki dr360 tn-2025 modeli olan. bu drumlar ortalama 10.000-15.000 sayfa civarında çıktı alabilir.
    http://www.oliser.com.tr/asp/listgroup.asp?group=D0011

hp 1102 modelide güzel yazıcıdır fakat toner kapasitesi daha düşüktür, brotherın 2000 sayfalık 1102 modelinin toneri 1400 sayfalıktır. dolum maliyeti brother yazıcılara göre biraz daha ucuzdur fakat maliyet konusunda aralarında uçurum yoktur. dolumu biraz el becerisi ister. bu iki modelde sizi üzmez alınabilecek yazıcılardır.

• saol cool111 hocam kafamdaki soru işaretleri ortadan kalktı artık ilk fırsat bulduğumda bu iki modelden birini alırım.
  • quote:

yazıcı toner kapasitesi verilerinde sayfa başına %5 yoğunlukta çıktı alınacağı hesap edilerek veriler hesaplanır. oradaki uyarı çok önemli değil bilgilendirme amaçlıdır yazdırmaya devam eder xerox ve samsung yazıcılardaki kilitleme yapmaz. Microer firmasının renkli toner tozlarını deneme fırsatım olmadı fakat mono lazerlerin çıktılarında problem yaşamadım. eğer canon fx10 toner için toz alacaksanız mutlaka japon polyester olanından alın. eliniz biraz yatkınsa toner dolumunu sizde yapabilirsiniz çok bir zorluğu yok. hp q2612a model toner dolumuyla bire bir aynı şekilde dolar. youtube sitesinde arama kısmına q2612a yazarsanız görsel olarakta izleyebilirsiniz. her seferinde 120 gr toner tozu koymalısınız. kendiniz dolum yaparsanız hatrı sayılır bir maliyet düşüşü olacaktır. sipariş verirken yedek drum ve temizleme solüsyonu da almayı unutmayın.

Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler ederim. Son olarak kaç dolumda drum değişim gerekir bunu da sormuş olayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eksen1 -- 21 Ocak 2011; 20:23:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eksen1

quote:

Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler ederim. Son olarak kaç dolumda drum değişim gerekir bunu da sormuş olayım.

ortalama 4-5 dolumda bir drum yenilenmesi gerekir.

• merhaba arkadaşlar böyle bir yararlı konuda bizleri bilgilendiren arkadaşlara teşekkür ederim Cool111 bir sorum var cevaplarsan sevinirim.canon marka yazıcım var ve toner azaldı tavsiye ettiğin microer firmasından dolumunu yaptıracağım. ilk dolumdan sonra dikkat etmem gereken bir konu varmıdır. yani drum değişimi .... vb. bilgilendirirsen sevinirim. kaçıncı dolumdan sonra drum değişimi yapılmalı?
  • microerden doldurtmadan önce başka bir yerden doldurtmuştum tonerimi. bayağı kötüydü. şimdi ıskartada olunca bir sökeeyim dedim. siyah leke bırakma işini hallettim atık haznesinin doluluğundan dolayıydı sanırım.
    Ancak bir sorun var bıçak ayarını sıfır yapmama raümen hala çok soluk (solukluk derecesi dikey kolonlar haline değişiyor keskin hatlar yok.) çıktı alıyorum. bu drum'dan mıdır acaba? henüz 2. dolumu falan daha bozulmaması lazım. Bir de drum'ın bozulduğunu nasıl anlayabiliriz ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErnestoChem

merhaba arkadaşlar böyle bir yararlı konuda bizleri bilgilendiren arkadaşlara teşekkür ederim Cool111 bir sorum var cevaplarsan sevinirim.canon marka yazıcım var ve toner azaldı tavsiye ettiğin microer firmasından dolumunu yaptıracağım. ilk dolumdan sonra dikkat etmem gereken bir konu varmıdır. yani drum değişimi .... vb. bilgilendirirsen sevinirim. kaçıncı dolumdan sonra drum değişimi yapılmalı?

atık haznesini boşalttırmayı unutmayın. eliniz yatkınsa kendinizde dolumunu yapabilirsiniz. atık haznesi her dolumda boşaltılırsa drum ortalama 4-5 dolum gider. drum aşınmaya başladığında kağıda dikey olarak siyah iz bırakmaya başlar. iz yapmaya başladığında değiştirebilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.