- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Ofsayt hakkında soru
43 Cevap7205 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

50 Mesaj
19 Mayıs 2009; 7:15:48 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

[URL=http://img520.imageshack.us/my.php?image=offs.jpg][IMG]http://img520.imageshack.us/img520/425/offs.jpg[/IMG][/URL]

Bu resimde bütün rakip oyuncuları geçildikten sonra kırmızılı oyuncu diğerine pas atıyor. Burada ofsayt geçerli midir?Arkadaşımla iddaaya girdik ofsayt değil diyorum ama o ofsayt olur diyor.

Night bird you build my world..

50 Mesaj
19 Mayıs 2009; 7:19:35 

http://img139.imageshack.us/my.php?image=offst.jpg

Resim sanırım çıkmaıd buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Night bird you build my world..

2426 Mesaj
19 Mayıs 2009; 7:27:45 

pas atan futbolcu ondeyse ofsayt değildir hrhalde ben bu böyle biliyorum yanlışsa affola

293 Mesaj
19 Mayıs 2009; 8:54:43 

bu soruna kesin cevap vermeyi isterdim ama kafanı karıştıracağım mesela pes oynarken defansı geçtiğimde pas verdiğim zaman gol sayılıyor ama geçen sene bir maçta sırf kezman gol atsın diye uğur pası ona vermişti ofsayt diye sayılmamıştı.ceza sahasıyla ilgisi de olabilir ama ben ofsayt olmuyor diye biliyorum

317 Mesaj
19 Mayıs 2009; 11:34:48 

elbette ofsayt değil.
ofsaytın en garip kuralı bellki de şudur. bir oyuncu kaleciyi geçerse önündeki arkadaşı ofsaytta olmasa bile ona pas veremez. 2-3 sene önce beşiktaşın bir avrupa maçında bobo kaleciyi de geçtikten sonra kendi vurabilecekken pas vermişti, ofsayt diye gol güme gitmişti. çoğu oyuncu da bilmiyor sanırım bu kuralı, bayağı itiraz etmişlerdi çünkü.

vikipedyada da ofsayt başlığında var dediğin pozisyon. altında ofsayt olmadığını söylüyor, kanıt olarak kullanabilirsin.

0

http://en.wikipedia.org/wiki/Offside_(football)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

90 Mesaj
19 Mayıs 2009; 12:24:42 

Ofsayt kuralını dahi bilmeyenlerle tartışıyormuşuz burda.(Söz meclisden dışarı,herkesi kastetmiyorum kesinlikle,abuk sabuk konu açan,çoluk çocuğa sözüm).

Ofsayt da oyuncuların aynı hizada olmasından daha önemlisi, topun arkasında olması. eğer pas atılan futbolcu topun gerisinde ise hiç bir şekilde ofsayt olmaz.Yani "eblek" kaleci ile veya oyuncu ile hiçbir alakası yok.
Kaleciyi geçer,pas attığı arkadaşı bütün rakip oyuncuların önünde olsa,ama topun gerisinde olsa ofsayt olmaz!!!

BÜYÜK BAŞKAN AZİZ BAŞKAN!

950 Mesaj
19 Mayıs 2009; 13:01:10 

Ben de bi soru sorayım hakemler barajı belirliyo ya ligtv falan da çizgi çekiyo. Hakemleri tebrik ediyorum bu konuda tam çizgiye çekiyolar (oyuncular sonradan bozuyo gerçi ama) işte hakem o çizgiye kadar nası çekiyo adım hesabı yapsa mutlaka hata olur
0

RQ7
Trivela & Rabona
Ricardo Andrade Quaresma Bernardo
| Sporting Lizbon | ~ | FC Barcelona | ~ | FC Porto | ~ | F.C. Internazionale Milano | ~ | Chelsea | ~ |Beşiktaş|

Senden başka hiçbir aşk heycanlandırmıyor beni, seveceğim Beşiktaş'ım her saniyemde seni ♥

131 Mesaj
19 Mayıs 2009; 13:09:18 

Pas atılan futbolcu topun gerisindeyse ofsayt olmaz.

Ayrıca şu konuda da baya yanlış bilen var; taç,korner ve aut atışlarından da ofsayt olmuyor.

I fell in love with football as i was later to fall in
love with women: suddenly, inexplicably,
uncritically, giving no thought to the pain or
disruption it would bring with it..

777 Mesaj
19 Mayıs 2009; 13:10:52 

quote:

Orjinalden alıntı: darkprincé

Ben de bi soru sorayım hakemler barajı belirliyo ya ligtv falan da çizgi çekiyo. Hakemleri tebrik ediyorum bu konuda tam çizgiye çekiyolar (oyuncular sonradan bozuyo gerçi ama) işte hakem o çizgiye kadar nası çekiyo adım hesabı yapsa mutlaka hata olur
0

9.15 yaklaşık 11 adım ediyor, hakemler kendi adımlarına göre + - 1 adım atarak bu hizayı belirler..

konu ile ilgili olarak ise soruyu anlamadım, bütün oyuncuları geçtikten sonra ne olur mu diyor soruda yoksa topun gerisindeki bi arkadaşına atılan pas için mi soruluyor ??

eski nick ; brand_izmir

546 Mesaj
19 Mayıs 2009; 13:12:08 

adım hesabında neden hata olsun ki? adımlarını mı sayamayacak yoksa adımlarını mı buyutup kucultecek? hatasız gibi gorunen o ligtv sanal dairesinde de yarım metre kadar hatalar oluyor zaten.

8380 Mesaj
19 Mayıs 2009; 13:12:08 

quote:

Orjinalden alıntı: darkprincé

0

Dikkat ediyorsan hakemler kendilerine göre 9 adım atıp sonra biraz daha ileri çekiyor. Ayaklarını ortalama 1 metre açıyorlar. Bir süre sonra zaten alışkanlık olarak devam ediyorlar.

950 Mesaj
19 Mayıs 2009; 13:12:38 

quote:

Orjinalden alıntı: Lincoln10

9.15 yaklaşık 11 adım ediyor, hakemler kendi adımlarına göre + - 1 adım atarak bu hizayı belirler..

Teşekkürler.

RQ7
Trivela & Rabona
Ricardo Andrade Quaresma Bernardo
| Sporting Lizbon | ~ | FC Barcelona | ~ | FC Porto | ~ | F.C. Internazionale Milano | ~ | Chelsea | ~ |Beşiktaş|

Senden başka hiçbir aşk heycanlandırmıyor beni, seveceğim Beşiktaş'ım her saniyemde seni ♥

4142 Mesaj
19 Mayıs 2009; 13:15:30 

quote:

konu ile ilgili olarak ise soruyu anlamadım, bütün oyuncuları geçtikten sonra ne olur mu diyor soruda yoksa topun gerisindeki bi arkadaşına atılan pas için mi soruluyor ??

Sorudan benim anladığım rakip sahada tek kaleci varken iki kişi paslaşırsa ofsayt olur mu olmaz mı diye soruyor.

Hangi durumlarda tek kaleciye karşı ofsayt olur sen anlatıver bi zahmet.

1894 Mesaj
19 Mayıs 2009; 13:23:47 

Söylediğin olay ofsayt değil.

lacivert

777 Mesaj
19 Mayıs 2009; 13:24:34 

quote:

Orjinalden alıntı: Zommby

Sorudan benim anladığım rakip sahada tek kaleci varken iki kişi paslaşırsa ofsayt olur mu olmaz mı diye soruyor.

Hangi durumlarda tek kaleciye karşı ofsayt olur sen anlatıver bi zahmet.

o zaman basit olarak şöyle toparlayalım konuyu ; ofsayt olabilmesi için savunma oyuncularından sondan ikinci oyuncu ile savunma takımının kale çizgisi arasına geriden atılan pasla buluşan hücum oyuncusu ofsayt olarak cezalandırılır. kaleci aklınızı karıştırmasın, kaleci de savunma oyuncusudur, dolayısıyla genellikle maçlarda kaleciler son oyuncu olur ve ofsayt için sondan ikinci savunma oyuncusunun hizasına bakılır. burada geriden atılan toptan kastım ; ofsayta düşebilmesi için topla buluşacak hücum oyuncusu topun ilerisinde olması gerekiyor.

eski nick ; brand_izmir

317 Mesaj
19 Mayıs 2009; 15:39:50 

quote:

Orjinalden alıntı: ferfecir06

Ofsayt kuralını dahi bilmeyenlerle tartışıyormuşuz burda.(Söz meclisden dışarı,herkesi kastetmiyorum kesinlikle,abuk sabuk konu açan,çoluk çocuğa sözüm).

Ofsayt da oyuncuların aynı hizada olmasından daha önemlisi, topun arkasında olması. eğer pas atılan futbolcu topun gerisinde ise hiç bir şekilde ofsayt olmaz.Yani "eblek" kaleci ile veya oyuncu ile hiçbir alakası yok.
Kaleciyi geçer,pas attığı arkadaşı bütün rakip oyuncuların önünde olsa,ama topun gerisinde olsa ofsayt olmaz!!!

dediğim anlaşılmamış galiba, topun arkasında olduğu sürece herkes ofsayt olmayacağının farkında(konuyu açanın arkadaşı dışında). benim dediğim ise alttaki resimde atılan pas, önde iki defans oyuncusu olmasına rağmen ofsayt sayılıyor.

0

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

90 Mesaj
19 Mayıs 2009; 19:35:44 

Kardeşim benim : O pozisyonda da ofsayt olmaz.Kaleci dışarı çıkmış ise eğer,oyunculardan biri kaleci görevi görür.Ordada 2 kişi olduğu için yine ofsayt değildir.
Ancak kaleci çıkmış vede 1 oyuncu varsa o zaman ofsayt olur işte.Çok basit bir kural aslında.Topun gerisinde olması ve kaleci dışında(Ordaki oyuncu kaleci görevi görmüş olur) 1 oyuncunun daha geride olması gerekir.Bu kadar basit.
quote:

Orjinalden alıntı: eblek

dediğim anlaşılmamış galiba, topun arkasında olduğu sürece herkes ofsayt olmayacağının farkında(konuyu açanın arkadaşı dışında). benim dediğim ise alttaki resimde atılan pas, önde iki defans oyuncusu olmasına rağmen ofsayt sayılıyor.

0

BÜYÜK BAŞKAN AZİZ BAŞKAN!

317 Mesaj
19 Mayıs 2009; 20:43:44 

quote:

Orjinalden alıntı: ferfecir06

Kardeşim benim : O pozisyonda da ofsayt olmaz.Kaleci dışarı çıkmış ise eğer,oyunculardan biri kaleci görevi görür.Ordada 2 kişi olduğu için yine ofsayt değildir.
Ancak kaleci çıkmış vede 1 oyuncu varsa o zaman ofsayt olur işte.Çok basit bir kural aslında.Topun gerisinde olması ve kaleci dışında(Ordaki oyuncu kaleci görevi görmüş olur) 1 oyuncunun daha geride olması gerekir.Bu kadar basit.

hımm, demek ben yanlış hatırlıyorum. beşiktaşın o maçında 1 defans oyuncusu varmış önde. ama anlamadığım niye defans oyuncusu kaleci olarak sayılıyor? futbolda en gerideki oyuncu, kaleci olarak görülür diye bir kural mı var? sonuçta topu eliyle tutamadıktan sonra kaleci sayılmasının ne mantığı var ki

bir de çok basit demişsin ama şurda 100 kişiye sorsak 1 kişi ya çıkar ya çıkmaz bunu bilen. kuralın uygulanırlığı basit ama mantığı garip.

641 Mesaj
19 Mayıs 2009; 21:02:45 

pes 'te ofsayt oluyo ama kornerden
(normalde olmaz o ayrı)
quote:

Orjinalden alıntı: rulaZz

Pas atılan futbolcu topun gerisindeyse ofsayt olmaz.

Ayrıca şu konuda da baya yanlış bilen var; taç,korner ve aut atışlarından da ofsayt olmuyor.

ρѕη: edore1907_88

777 Mesaj
    19 Mayıs 2009; 21:09:17 

quote:

hımm, demek ben yanlış hatırlıyorum. beşiktaşın o maçında 1 defans oyuncusu varmış önde. ama anlamadığım niye defans oyuncusu kaleci olarak sayılıyor? futbolda en gerideki oyuncu, kaleci olarak görülür diye bir kural mı var? sonuçta topu eliyle tutamadıktan sonra kaleci sayılmasının ne mantığı var ki

bir de çok basit demişsin ama şurda 100 kişiye sorsak 1 kişi ya çıkar ya çıkmaz bunu bilen. kuralın uygulanırlığı basit ama mantığı garip.

en gerideki oyuncu kaleci olarak sayılmaz zaten gerek de yoktur, çünkü ofsayt kuralında kaleci ile ilgili bir tanımlama bile mevcut değildir.. açık olarak kural da şu yazar ; ' sondan ikinci savunma oyuncusunun.. ' tabiri vardır, yani son oyuncu genellikle kaleciler olduğu için insanların bilinçaltına böyle işlenmiş
    yukarıda verdiğin resimde de dikkat edersen sondan ikinci savunma oyuncusunun bile gerisinde olan hücum oyuncusuna geriden pas atılmış yani ofsayt yok
    aklına takılan, son oyuncu kaleci sayılır diye bişey yoktur, kaleci aynı zamanda savunma takımına mensup bir oyuncu olduğu için ofsayt kuralında açıklanan sondan ikinci savunma oyuncusu... tanımında alışılageldik üzere kaleci son oyuncu olarak savunmada bulunur ve ligtv'nin piyero aleti ofsayt çizgisini genellikle bi oyuncudan çizer ( ki işte bu oyuncu sondan ikinci savunma oyuncusu oluyor ).. umarım açıklayıcı olmuştur

eski nick ; brand_izmir

131 Mesaj
    19 Mayıs 2009; 21:50:50 

quote:

Orjinalden alıntı: egulova

pes 'te ofsayt oluyo ama kornerden
    (normalde olmaz o ayrı)

Cidden mi? Ben hiç karşılaşmadım.Hatta Peste hiç yanlış karara rastlamadım yani

I fell in love with football as i was later to fall in
    love with women: suddenly, inexplicably,
    uncritically, giving no thought to the pain or
    disruption it would bring with it..

317 Mesaj
    19 Mayıs 2009; 22:58:22 

quote:

en gerideki oyuncu kaleci olarak sayılmaz zaten gerek de yoktur, çünkü ofsayt kuralında kaleci ile ilgili bir tanımlama bile mevcut değildir.. açık olarak kural da şu yazar ; ' sondan ikinci savunma oyuncusunun.. ' tabiri vardır, yani son oyuncu genellikle kaleciler olduğu için insanların bilinçaltına böyle işlenmiş
    yukarıda verdiğin resimde de dikkat edersen sondan ikinci savunma oyuncusunun bile gerisinde olan hücum oyuncusuna geriden pas atılmış yani ofsayt yok
    aklına takılan, son oyuncu kaleci sayılır diye bişey yoktur, kaleci aynı zamanda savunma takımına mensup bir oyuncu olduğu için ofsayt kuralında açıklanan sondan ikinci savunma oyuncusu... tanımında alışılageldik üzere kaleci son oyuncu olarak savunmada bulunur ve ligtv'nin piyero aleti ofsayt çizgisini genellikle bi oyuncudan çizer ( ki işte bu oyuncu sondan ikinci savunma oyuncusu oluyor ).. umarım açıklayıcı olmuştur

evet anladım ama kural "kaleci dışında bir savunma oyuncusunun daha bulunması" şeklinde olsa daha mantıklı olurmuş sanki. sonuçta kalecinin kim olduğu eldivenleri giyen kişi olarak belirli. kalecinin ileri çıkması halinde tek defans oyuncusunun dahi ofsaytı bozması, ofsaytın mantığına ters düşmüyor. iki oyuncu olunca ne farkediyor belli değil

641 Mesaj
    20 Mayıs 2009; 14:48:01 

multi oynarken kornerde içerden adam seçen adamı korner kullanılan yerin oraya getirdiğinde ayağı dışarda olunca ona pas atılınca oluyordu

quote:

Orjinalden alıntı: rulaZz

Cidden mi? Ben hiç karşılaşmadım.Hatta Peste hiç yanlış karara rastlamadım yani

ρѕη: edore1907_88

484 Mesaj
      20 Mayıs 2009; 15:20:18 

Bi de şöle bi durum var. Bütün takım rakip sahada. son adam bile orta saha çizgisini geçmiş. Rakip takımdan biride karşı takımın sahasında ne kadar önde olursa olsun ofsayt değildir

2111 Mesaj
      20 Mayıs 2009; 16:04:02 

Okies cevaplardan ne anladın bilmiyorum ama anlamadığını varsayıyorum benim gibi. Çizdiğin resimde ofsayt yok. İsterse kaleci de yerinde olmasın. Ofsayt olması için ofsayta düşecek futbolcunun pas verildiği anda toptan önde olması lazımdır. Senin resminde arkada. Yani geriye ve yana verilen paslarda durum ne olursa olsun ofsayt olmaz.

521 Mesaj
      20 Mayıs 2009; 19:06:39 

Topun gerisinde olan futbolcu ofsayte düşmez...

7325 Mesaj
      21 Mayıs 2009; 13:26:56 

Ben size bir soru soracam. Cevabı biliyorum ama başkaları biliyormu onu öğrenmek için soruyorum.

0

Rakip takımdan iki oyuncu kaleciyi geçiyorlar ve 1 numaralı oyuncu kalenin dibindeyken topu iki nolu oyuncuya atıyor ve o oyuncu tupu ağlara yolluyor gol geçerlimidir.

7325 Mesaj
      21 Mayıs 2009; 13:29:11 

Sorumu her açıdan inceleyin. Sorumun pek başlıkla ilgisi yok

1125 Mesaj
      21 Mayıs 2009; 13:49:12 

Noctivagant geçerlidir. eğer 2 numaralı oyuncu,1 numaralı oyuncuya verseydi pası ofsayt olurdu.

böyle değilse daha da yazmam buraya.

Uzaklaştırılmış
      Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      21 Mayıs 2009; 13:54:48 

quote:

elbette ofsayt değil.
      ofsaytın en garip kuralı bellki de şudur. bir oyuncu kaleciyi geçerse önündeki arkadaşı ofsaytta olmasa bile ona pas veremez. 2-3 sene önce beşiktaşın bir avrupa maçında bobo kaleciyi de geçtikten sonra kendi vurabilecekken pas vermişti, ofsayt diye gol güme gitmişti. çoğu oyuncu da bilmiyor sanırım bu kuralı, bayağı itiraz etmişlerdi çünkü.

vikipedyada da ofsayt başlığında var dediğin pozisyon. altında ofsayt olmadığını söylüyor, kanıt olarak kullanabilirsin.

0

http://en.wikipedia.org/wiki/Offside_(football)

kaleci ofsayt kuralına göre 2 futbolcu değerindedir benim bildiğim.

yani kaleci yokken 2 futbolcu varsa verilen pas ofsayt, 3 futbolcu varsa gol geçerli.
      tabi bir 4-5 yıl öncesiydi, şimdi kural değişti mi bilmiyorum

7325 Mesaj
      21 Mayıs 2009; 14:45:13 

quote:

Orjinalden alıntı: hashus1099

kaleci ofsayt kuralına göre 2 futbolcu değerindedir benim bildiğim.

yani kaleci yokken 2 futbolcu varsa verilen pas ofsayt, 3 futbolcu varsa gol geçerli.
      tabi bir 4-5 yıl öncesiydi, şimdi kural değişti mi bilmiyorum

Hayır. Kalecinin arkasında iki oyuncu olmalı. Ama oda şöyle olmak zorunda kalecinin arkasındasın önünde takım arkaşın var o na topu atarken onun önünde iki savunma oyuncusu varsa ofsayt değil

Bu arada yukarda kendi sorduğum sorunun cevabını altdaki mesajda veriyorum

2111 Mesaj
      21 Mayıs 2009; 14:55:36 

quote:

Orjinalden alıntı: yavkar@fb

Noctivagant geçerlidir. eğer 2 numaralı oyuncu,1 numaralı oyuncuya verseydi pası ofsayt olurdu.

böyle değilse daha da yazmam buraya.

Birşeyler bilip de yazmak ne kadar değişik bir hava veriyor şu foruma :D
      Katılıyorum ben de arkadaşa.

7325 Mesaj
      21 Mayıs 2009; 15:01:34 

quote:

Orjinalden alıntı: Noctivagant

Ben size bir soru soracam. Cevabı biliyorum ama başkaları biliyormu onu öğrenmek için soruyorum.

0

Rakip takımdan iki oyuncu kaleciyi geçiyorlar ve 1 numaralı oyuncu kalenin dibindeyken topu iki nolu oyuncuya atıyor ve o oyuncu tupu ağlara yolluyor gol geçerlimidir.

Bu pozisyonda gol geçersiz olup rakip takım leyine serbest vuruş verilir. Çok çok eskiden bu gol iken artık gol değil.

Pozisyon ofsayt değil ancak gol geçersiz. Sebebi sportmenliye aykırı hareket olması.

Bir futbol oyuncusu bom boş posizyonda iken ve kalenin dibinde kendi %100 gol atabileceyi pozisyonda topu arkadan gelen yada yanında duran arkadaşına verirse gol geçersiz sayılıyor. Çünkü bu tarz eylemler rakip takımları tahrih edici, alay edici veya küçük düşürücü sayılıyor. Kısaca bom boş kale önündeyken ve gol yapmak için sadece topa hafifce dokunmak kalmışken gol atmak zorundasın.

Geçmiş yıllarda bir maçta bir oyuncu topu tam kale çizğisi üzerinde durdurup yere yatıp topu kafa ile kaleye yollamış. Başka bir maçta da bir oyuncu topu aynı yerde durdurup arkadan gelen takım arkadaşına topu verip gol attırmış. Bunun üzerine Fifa bu tür bir karar almış bulunmakta.

2111 Mesaj
      21 Mayıs 2009; 15:10:30 

quote:

Pozisyon ofsayt değil ancak gol geçersiz. Sebebi sportmenliye aykırı hareket olması.

Bir futbol oyuncusu bom boş posizyonda iken ve kalenin dibinde kendi %100 gol atabileceyi pozisyonda topu arkadan gelen yada yanında duran arkadaşına verirse gol geçersiz sayılıyor. Çünkü bu tarz eylemler rakip takımları tahrih edici, alay edici veya küçük düşürücü sayılıyor. Kısaca bom boş kale önündeyken ve gol yapmak için sadece topa hafifce dokunmak kalmışken gol atmak zorundasın.

Geçmiş yıllarda bir maçta bir oyuncu topu tam kale çizğisi üzerinde durdurup yere yatıp topu kafa ile kaleye yollamış. Başka bir maçta da bir oyuncu topu aynı yerde durdurup arkadan gelen takım arkadaşına topu verip gol attırmış. Bunun üzerine Fifa bu tür bir karar almış bulunmakta.

Yok artık! Eğer böyle bir şey varsa futbol bitmiş demektir artık. Bu kadar saçma bir kural olacağını hiç zannetmiyorum. Sanane ben istediğime attırırım veririm arkadaşıma o atar. Çünkü belki gol kralı olacak belki ilk pası o bana verd, kim karışırmış ya. İstersem kaba etimle de atarım. Gol olur en fazla da sarı kartı yerim ama golü saymamazlık gibi saçma bir şey ben hayatımda duymadım.
      Eğer bu yukarıda yazdıklarınız dalga geçmek amacı ile yazılmamışsa bana bu kuralı yazılı bulurmusnuz rica etsem?

4142 Mesaj
      21 Mayıs 2009; 15:11:57 

quote:

Orjinalden alıntı: Kunter

Birşeyler bilip de yazmak ne kadar değişik bir hava veriyor şu foruma :D
      Katılıyorum ben de arkadaşa.

Hadi ikiniz de uzaklaşın forumdan.

Uzaklaştırılmış
      21 Mayıs 2009; 15:19:12 

bir dakika yahu, kalecinin ofsayt konusunda 2 oyuncu değerinde olduğunu biliyordum ben, ne zaman değişti bu kural?
      hatta bir 3-4 yıl kadar oldu, 1-0 ya da 2-0 öndeyken rakip kaleci kornerde bizim sahaya gelmişti, biz kontradan gol atmıştık da maçtan sonra bu sebepten golün aslında ofsayt olduğu da söyleniyordu.

7325 Mesaj
      21 Mayıs 2009; 15:27:13 

quote:

Yok artık! Eğer böyle bir şey varsa futbol bitmiş demektir artık. Bu kadar saçma bir kural olacağını hiç zannetmiyorum. Sanane ben istediğime attırırım veririm arkadaşıma o atar. Çünkü belki gol kralı olacak belki ilk pası o bana verd, kim karışırmış ya. İstersem kaba etimle de atarım. Gol olur en fazla da sarı kartı yerim ama golü saymamazlık gibi saçma bir şey ben hayatımda duymadım.
      Eğer bu yukarıda yazdıklarınız dalga geçmek amacı ile yazılmamışsa bana bu kuralı yazılı bulurmusnuz rica etsem?

Dalga geçmek amacı ile yazmadım. 4-5 sene önce duymuştum bu kuralı sporla ilgilenen kişilerden. Daha sonra televizyonda bir maçta benzer şekilde atılıp iptal edilen gol vardı. Orda işin uzmanı olan kişi kuralı açıklamıştı.

Yazılı olarak bulursam koyarım.

1125 Mesaj
      21 Mayıs 2009; 16:03:44 

quote:

Orjinalden alıntı: Zommby

Hadi ikiniz de uzaklaşın forumdan.

o kural cidden varsa ve uygulanıyorsa bırak buraya yazmayı bir daha futbol izlemem be. ne biçim kural bu?

fiba aley up'u yasaklamadıysa basketbol bölümünde görüşürüz artık.

4142 Mesaj
      21 Mayıs 2009; 16:10:40 

quote:

Orjinalden alıntı: yavkar@fb

o kural cidden varsa ve uygulanıyorsa bırak buraya yazmayı bir daha futbol izlemem be. ne biçim kural bu?

fiba aley up'u yasaklamadıysa basketbol bölümünde görüşürüz artık.

Ya şaka maka ben de hatırlıyorum sanki öyle bir gol iptal edildiğini geçen sezon. Fifa kurallarında böyle bir bilgi yok gerçi.

2178 Mesaj
      21 Mayıs 2009; 16:13:24 

quote:

Bu pozisyonda gol geçersiz olup rakip takım leyine serbest vuruş verilir. Çok çok eskiden bu gol iken artık gol değil.

Ben de aynı şekilde bu durumda gol geçersiz olur diye biliyorum fakat sebebi çok saçma geldi bana. Başka bir sebebi olmasın

7325 Mesaj
      21 Mayıs 2009; 17:06:42 

Sebebi bu şekilde anlatıyorlar. TV de izlediğim de de bu şekilde anlatıldı bana bizzat anlatan kişilerde bu şekilde anlattılar.

4795 Mesaj
      23 Mayıs 2009; 0:52:25 

@Noctivagant

Anlattığın şey bir kural değil sanırım. Hakemin sahada her şeye yetkisi var sonuçta. Yani Liverpool-BJK maçında da hakem uzatma oynatmamıştı mesela. Bu da onun gibi bir şey olmalı. FIFA'nın böyle bir yazılı kural koyacağını zannetmiyorum pek.

Uzaklaştırılmış
      28 Mayıs 2009; 17:00:15 

Oyuncuların hepsini geçtikten sonra verebilir ama iki oyuncu da kalecinin önündeyse ofsayt olur.

889 Mesaj
      28 Mayıs 2009; 18:25:44 

quote:

kluivert çizgide tutup bekleyip itmişt topu gayette gol geçerliydi ha diyecen çok yeni oldu olay , daha dün çıkardı fifa ama o da çok inandırıcı değil
      bu pozisyon ne ofsayt ne de faul gayette doğal bir harekettir istersen topu bırak kafayla ittir topu farketmez sarı kart kırmızı kart orasını bilmem faul olmaz!zaten böyle bir kural uygulanırsa daha da komik olur.
      basketbolda bile en fazla teknik faul veriliyor basket sayılıyor futboldaki gol baskete göre en az 50kat değerli böyle bir uygulama imkansız!

Sayfa:   [1]
      Tüm forumlar » [Spor] » Futbol » Fenerbahçe » Ofsayt hakkında soru
      Sayfa: [1]
      Foruma Git
      Bölümde Ara
      Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
      Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.945