- x
Araba alıp Rent A Car şirketlerine vermek ?
44 Cevap27845 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2403 Mesaj
18 Mayıs 2009; 19:28:03 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar bir miktar nakit param var. Bankada fazla değerlendiremiyorum. 2 tane Clio, Logan yada Albea tarzı araçlar alıp şirketlere vermeyi düşünüyorum. Aylık 700 TL gibi fiyatlar veriyorlar. Araçlar Full kaskolu ve GPS sistemi var. Kaza yada çalınma durumlarında güvence veriyoruz diyorlar. Araç bir sene sonra kiradan geldiğinde ne şekilde olur bilemiyorum ama 15.000 TL gibi fiyata araba alıp ayda 700 TL gibi para kazanmak çok cazip geliyor.

Daha önce bu şekilde yapan arkadaşlar varsa fikirlerini almak isterim. Teşekkürler.

6758 Mesaj
18 Mayıs 2009; 19:34:51 

Araba verip enkaz alırsın. Ne kadar mantıklı olur bilemem.

oçkd fiao ifrs stat çgu iüd nnu ir n
Kim ulan bu Erol Egemen?

20704 Mesaj
18 Mayıs 2009; 19:52:24 

Arabayı verirsin. KM 200.000 300.000'e dayanır sonra sana gelir. Sattığında neye satarsan sat kârda olursun. O ayrı bir gerçek. 2 seneliğine verdiğini düşünürsek 16000 civarında para yapar gelirin. Artı olarak arabayı sattığında da gelecek para.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2403 Mesaj
18 Mayıs 2009; 19:55:29 

Peki Ünal 200.000 300.000 KM'deki aracı kime satacağız sonra.

6500 Mesaj
18 Mayıs 2009; 19:57:42 

quote:

Orjinalden alıntı: JimBeam

piyasanın yarısınada olsa satılır bence. sonuçta kazandıracağını kazandırmış olacak okadar zamanda.

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

10517 Mesaj
18 Mayıs 2009; 19:59:12 

quote:

Her malın bir alıcısı vardı,yollarda birsürü 200 bin-300 bin km.de araba var,hepsi hurdaya çıkmayacak herhalde.

Benim aklıma şöyle bir soru geldi,madem bu iş para getiriyor,niye kiralama şirketi araçların hepsini kendi almıyor?

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

2338 Mesaj
18 Mayıs 2009; 20:00:08 

Arabayı satacağınız zaman bana haber verin benim cep telefonuyla takas edelim pazar arabası lazım bize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myd -- 18 Mayıs 2009; 20:00:21 >

|DH| TOYOTA KARDEŞLİĞİ
2005 TOYOTA COROLLA 1.6 SPORT 110 HP GÜMÜŞ GRİ

2403 Mesaj
18 Mayıs 2009; 20:06:28 

quote:

Orjinalden alıntı: myd

Arabayı satacağınız zaman bana haber verin benim cep telefonuyla takas edelim pazar arabası lazım bize

Oldu, görürsem söylerim.

2403 Mesaj
18 Mayıs 2009; 20:08:30 

@suicide
@deserthawk

Valla 12.000 13.000 TL ye araba buldum. Bir iki gün içinde netleştirmem gerekiyor bakalım ne yapacağız.

20704 Mesaj
18 Mayıs 2009; 20:13:32 

quote:

Sen satmazsın bu işin ustaları satar. Sanayide KM düşürme. Biraz bakım onarım yağla balla alla pulla sonra piyasaya kakala. Yapılmayan şey değil.

Hiç birini yapmazsın biraz bakım yaptıktan sonra ilanını verir satarsın. Her şekilde alıcısı çıkacaktır onun.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

7998 Mesaj
18 Mayıs 2009; 20:15:47 

3 yıl sonra 300.000km'de olsun diyelim. 3 yılda kazandıracağı para ~20000 TL para. Arabaya kaç para vermiştin, 15000 TL. 5000TL kar 3 sene için pekde iyi değil. O parayı sabit faize bile yatırsan 3 senede 4500 TL veriyor. Bulaşma, otomobil işi saçmalık Tr'de.

O para az ama bir şekilde büyütmenin yolunu bulursan git canını 50-60.000 TL'lik toplu konutlara at İstanbul'un dışındaki ( Kocaeli sınırı ) , aşırı değer kazanıyorlar. Otomobilden uzak dur.

2013 Citroen C4 E-Hdi Mcp 1.6 115 Hp Exclusive - SAM
2013 Toyota Corolla 1.4 D4D M/T 90 Hp Advance

3986 Mesaj
18 Mayıs 2009; 20:20:25 

Ticarette ana kural şudur, İplerin sende olmadığı ve bilmediğin işe girmeyeceksin.

4036 Mesaj
18 Mayıs 2009; 20:24:36 

Arkanız sağlam değilse araçların ve sizin başınıza gelebilecek herşeye karşı hazırlıklı olmanızı öneririm. Standart bir yurdum insanının bu işi yapıp da güzel paralar kazanması, içinde bulunduğumuz ortam dolayısıyla biraz uzak gözüküyor. Sizin için hayırlısı olsun derim.

2014 Renault Megane dci edc
powered by taşıtmatik

2403 Mesaj
18 Mayıs 2009; 20:50:25 

Genel yorumlar olumsuz yönde. Ama Ünal gir diyor sanki

20704 Mesaj
18 Mayıs 2009; 21:12:08 

Güveniyosan gir diyorum. Düz mantıktan hareket edince girilmeyecek gibi değil. Ama işin detaylarını öğrendikten sonra bi düşün derim. Böyle birşey yapanları araştır soruştur bakalım. Biz bilmeden yazıyoruz ama bu işi yapanlar ne diyor.

2403 Mesaj
18 Mayıs 2009; 21:22:43 

İşte benim derdim de o yok mu bu işi yapmış olan ? İşin iç yüzünde var mı olumsuzluklar ? Onları öğrensem sağlıklı bir mukayese fırsatı yapmış olacağım.

2403 Mesaj
18 Mayıs 2009; 21:28:07 

Mesela google dan biraz araştırma yaptım.

Soru şöyle, Arabayı kiraya verdik. Adam gitti bi adam öldürdü. Ruhsatta bizim üzerimize ve direk sorumlu biz oluyoruz. Bu durumda nasıl çıkarız işin içinden.

Haydi bakalım

3986 Mesaj
18 Mayıs 2009; 21:57:53 

quote:

İşte benim derdim de o yok mu bu işi yapmış olan ? İşin iç yüzünde var mı olumsuzluklar ? Onları öğrensem sağlıklı bir mukayese fırsatı yapmış olacağım.

Aracı kiralayacak müşteri portföyü çok önemli.Eğer aracı belli bir kurum uzun dönem kiralayacaksa çok sorun yaşamazsın.Yaşasan bile karşılıklı konuşma ile halledilir.Ama araç hergün farklı birileri tarafından kiralanacaksa özetle ortalık malı gibi kullanılacaksa işte o zaman bakım masrafları astarını aşabilir.Örneğin baskı balata ve şanzuman ilk dağıtılanlardır.Bunların tamirleri de tahmin edeceğin üzere çokta ucuz değildir.
Kiralama işinde çalışmadım.Fakat çevremdeki kazmalardan biliyorum.Yolda yürümesini bilmeyen adam araç kiralamıştı.O aracın son halini düşünemiyorum bile

2404 Mesaj
18 Mayıs 2009; 22:06:34 

Benim bir tanıdığım bu işi yapıyor RENT A CAR usulü yalnız şahısa günlük kiralıyorlar ve günlüğü 100lira araç KIA RIO 1.5DİZEL 2008 model aracın km sensörünün soketi sökülmüş garanti bitmesin diye 39.000de sabit kalmış eğer elinde 30.000lira varsa çok az km yapmış iki adet dizel araç al ve kiraya ver yalnız ayda 700lira çok az bir rakam

CLİO SYMBOL 1.4 8V 2006 51.000km
Yakıt rekorum 6.15lt lpg/100 km (Maşaallah)
ATİKER SAFE FAST LPG'li

10517 Mesaj
18 Mayıs 2009; 22:29:50 

quote:

Mesela google dan biraz araştırma yaptım.

Soru şöyle, Arabayı kiraya verdik. Adam gitti bi adam öldürdü. Ruhsatta bizim üzerimize ve direk sorumlu biz oluyoruz. Bu durumda nasıl çıkarız işin içinden.

Haydi bakalım

Hukuki olarak mümkün mü bilmiyorum;ama sözleşme yapılır herhalde;ama benim anlamadığım niye kiralama şirketi araçları kendisi almıyor?

@CLİO SYMBOL

Servis anlamıyor muymuş?

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

5724 Mesaj
18 Mayıs 2009; 22:37:02 

Aracınızı yıl boyunca sürekli olarak kiralayacaklarını sanmıyorum

Genellikle yaz aylarında rent a car firmaları bu yola gider, sonra kış gelince ve işler yavaşlayınca elerindeki araçlar ile idare ederler.

2403 Mesaj
19 Mayıs 2009; 8:04:20 

1 senelik kontrat yapacağız. Yani kış geldi arabanı geri al diyemez.

793 Mesaj
19 Mayıs 2009; 8:49:25 

Aracınızı kiralayan vatandaş alkollüyken kaza yapar ve araç pert olursa kasko yine paranızı ödeyecek mi?

Senin aracından motor, şanzıman ve daha önemlisi elektronik aksamından parçaları arızalı başka bir aracınkilerle değiştirip sana "arızalandı" demeyeceklerine emin misin?

Değiştirdikleri parçaları belki kaskodan alabilirsin ancak değişim için tamirhanede beklediği sürenin kiradan düşüleceğini, bu sürenin bazen birkaç ayı bulacağını sana söylediler mi?

Aracının, kaskosu olmayan kazalı bir aracın masrafını senin kaskon karşılasın diye düzmece olarak çarpıştırılmayacağına dair garanti verdiler mi?

Aracınla yasadışı bir olaya karıştıklarında örneğin uyuşturucu taşırken yakalandığında mahkeme sonuçlanana kadar bağlı kalacağını, bağlı kaldığı sürenin kiradan düşüleceğini söylediler mi?

Uzak durmanızı tavsiye ederim. Kolay para yoktur, kolay gibi görünen para vardır

Bu ülkede yaşayan halkın çoğunun, toplumsal yaşam umurunda değil, analitik düşünme, olayları idrak etme yetenekleri zayıf. Birçoğu mikrodünyalarını kurmuş ve çevresinde gördüğü büyük rantların, birgün kendisi için de gerçekleşebileceğini düşünüp bozuk düzenin gönüllü bir üyesi oluyor.

Halbuki sürekli kaybettiğinin, hayat kalitesinin giderek düştüğünün farkında değil!!!

305 Mesaj
19 Mayıs 2009; 9:01:14 

Firmalar kendi almıyor çünkü daha az parayla para kazanmaya çalııyorlar. Bugün 20000 liralık bir araba alsa kredi çekse ayda 700 geri ödese 40 ayda biter ve 8000 lira faiz ödüyor. Yani 1 yıllık kira kadar faize veriyor. Birde elinden çıkarmak için uğraşmak zorunda kalıyor. Ayrıca bu şirketler ellerindeki aracı uzun süre tutmazlar. Yoksa servise araba kadar para vermek zorunda kalırlar.

HOSTESLERİN GÖRÜNMEYEN YANLARI +18
Focus Titanium 4K 1.6i 115PS EGE MAVİSİ
VAIO SR29VN.........LG 42LW5400
SAMSUNG Galaxy S WiFi 5.0

1430 Mesaj
19 Mayıs 2009; 9:29:50 

quote:

Orjinalden alıntı: newmonarch

3 yıl sonra 300.000km'de olsun diyelim. 3 yılda kazandıracağı para ~20000 TL para. Arabaya kaç para vermiştin, 15000 TL. 5000TL kar 3 sene için pekde iyi değil. O parayı sabit faize bile yatırsan 3 senede 4500 TL veriyor. Bulaşma, otomobil işi saçmalık Tr'de.

O para az ama bir şekilde büyütmenin yolunu bulursan git canını 50-60.000 TL'lik toplu konutlara at İstanbul'un dışındaki ( Kocaeli sınırı ) , aşırı değer kazanıyorlar. Otomobilden uzak dur.

+1

2403 Mesaj
19 Mayıs 2009; 9:41:41 

quote:

Orjinalden alıntı: adanaliyik

Aracınızı kiralayan vatandaş alkollüyken kaza yapar ve araç pert olursa kasko yine paranızı ödeyecek mi?

Senin aracından motor, şanzıman ve daha önemlisi elektronik aksamından parçaları arızalı başka bir aracınkilerle değiştirip sana "arızalandı" demeyeceklerine emin misin?

Değiştirdikleri parçaları belki kaskodan alabilirsin ancak değişim için tamirhanede beklediği sürenin kiradan düşüleceğini, bu sürenin bazen birkaç ayı bulacağını sana söylediler mi?

Aracının, kaskosu olmayan kazalı bir aracın masrafını senin kaskon karşılasın diye düzmece olarak çarpıştırılmayacağına dair garanti verdiler mi?

Aracınla yasadışı bir olaya karıştıklarında örneğin uyuşturucu taşırken yakalandığında mahkeme sonuçlanana kadar bağlı kalacağını, bağlı kaldığı sürenin kiradan düşüleceğini söylediler mi?

Uzak durmanızı tavsiye ederim. Kolay para yoktur, kolay gibi görünen para vardır

Kiralayan şahıs alkollü kaza yaptı ve araç pert oldu ne olacak diye bende sordum. Paranızı bizden alacaksınız, prosedürle uğraşmayacaksınız dediler.

Ama öyle bir durum olursa nasıl davranırlar bilemiyorum açıkcası. İyice gözüm korktu. Offf Offff

1984 Mesaj
19 Mayıs 2009; 9:58:59 

Katılıyorum, hayat felsefemdir...

quote:

Orjinalden alıntı: tenekekutu

Ticarette ana kural şudur, İplerin sende olmadığı ve bilmediğin işe girmeyeceksin.

3593 Mesaj
19 Mayıs 2009; 10:30:36 

astari yuzunu gecer.

ki yanlis okumadiysam aracinizi 2 yil kiraya vermeyi dusunuyorsunuz. gelecek sene o hasat olmus clio icin sozlesme yenileyecekler mi?

benim arabam 350 bin kmde. motoru rektefiye gordu yuruyor hala, satma konusunda sorun yasamazsiniz 2 bin lira ucuza gider yine de gider. ama servis ucretleri konusunu netlestirmelisiniz. siz 700 liraya kiraya verirseniz aylik 300-400 ortalama bakim masrafi odersiniz. (parca fiyatlarini kattik diyelim)

bu firmalar araci niye kendi almiyor demissiniz. sermayeleri yokta ondan. siz sermaye koyuyorsunuz onlar isletiyor. bir nevi sizin paranizi isletiyorlar. ben girer miydim? sahsen girmezdim, sakiz makinesi alip koysaniz 5 tane ayni parayi kazandirir merak etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emtue -- 19 Mayıs 2009; 10:31:28 >

2403 Mesaj
19 Mayıs 2009; 10:39:16 

Arkadaşlar bakımını onlar yaptırıyor. Ha geldikten sonra ne şekilde gelir onu bilemem.

3692 Mesaj
19 Mayıs 2009; 10:49:08 

bu tür şirketler genelde araç modeline kalitesine bakar
2. el 2-3 yaşında bir aracı kabul etmezler
genelde sıfır araç isterler hatta bazı şirketler clioyu bile beğenmiyorlar

anlaşma yapsanız bile bir sene sonunda anlaşmayı bozup aracı geri gönderebilirler yeni sıfır araç alın derler

şoförlü bir şekilde araçlarını verenler bile çok zor para kazanıyor
eğer bu işin içinde değilsen para kazanman çok zor. çok az para getirir sana belki zarar bile edebilirsin

329 Mesaj
19 Mayıs 2009; 10:54:19 

quote:

Orjinalden alıntı: adanaliyik

+1907

"Doğuşumdaki tek olağan üstünlük, Türk olarak doğmamdır." Mustafa Kemal Atatürk

2038 Mesaj
19 Mayıs 2009; 11:44:12 

700tl bana çok geldi kiralama şirketi sie 700 tl verecekse müşteriden ne alacak bi bilgim de yok gerçi

Bizi öldürenler , bizi asanlar, bizi sokak ortasında vuranlar, ağabeyimiz, babamız yaşlarındaydılar. ya bu düzenin kirli çarklarına ortak olmuşlardı ya da susmuşlardı bütün olup bitenlere. öfkelerini bir gün bile karşısındakilere bağırmamış insanların gözleri önünde öldürüldük. Hukuk adına, özgürlük adına, demokrasi adına, batı uygarlığı adına, bizleri, bir şafak vakti ipe çektiler.Korkmadan öldük ey halkım, unutma bizi...Bir gün mezarlarımızda güller açacak ey halkım, unutma bizi...Giresun'daki köylüler, sizin için öldük. Ege'deki tütün işçileri, sizin için öldük. Doğudaki topraksız köylüler, sizin için öldük. İstanbul'daki, Ankara'daki işçiler sizin için öldük. Adanada, paramparça elleriyle, ak pamuk toplayan işçiler, sizin için öldük.

793 Mesaj
19 Mayıs 2009; 13:42:33 

quote:

Kiralayan şahıs alkollü kaza yaptı ve araç pert oldu ne olacak diye bende sordum. Paranızı bizden alacaksınız, prosedürle uğraşmayacaksınız dediler.

Ama öyle bir durum olursa nasıl davranırlar bilemiyorum açıkcası. İyice gözüm korktu. Offf Offff

Öyle derler ama uygulamada öyle olmaz. Çok canınız sıkılır. Hele de çakallara denk gelirseniz aile huzurunuz kaçar. Paranızla rezil olursunuz. Tabii inşallah bunların hiçbiri olmaz, Allah (c.c.) korusun. Ama gözünüzü korkutmakta haklısınız. Hadi bu konuda size garanti verdiler diyelim, peki ya diğer sorular?

Bu ülkede yaşayan halkın çoğunun, toplumsal yaşam umurunda değil, analitik düşünme, olayları idrak etme yetenekleri zayıf. Birçoğu mikrodünyalarını kurmuş ve çevresinde gördüğü büyük rantların, birgün kendisi için de gerçekleşebileceğini düşünüp bozuk düzenin gönüllü bir üyesi oluyor.

Halbuki sürekli kaybettiğinin, hayat kalitesinin giderek düştüğünün farkında değil!!!

2403 Mesaj
19 Mayıs 2009; 13:48:53 

Haklısınız. Oturduğum mahallede bu işi yapan birkaç kişi varmış. Onlara bu soruları bir danışmak lazım. Çünkü ben adamlara ne sorarsam mantıklı cevaplar veriyorlar. Siz uğraşmazsınız, ayın 15inde bizden gelip paranızı alın. Aracın bakımı, lastiği bize ait diyorlar. Herhalde diğer konularda sözleşmemiz var sizi bağlayan bi nokta olmaz derler.

281 Mesaj
19 Mayıs 2009; 13:55:08 

ortalama günlüğünü 60 liradan kiraya veriyorlar kiralama şirketleri. bir hafta sonu kiralamasında en az 3 günlük kira parası aloyrlar(cuma cumartesi pazar kirası). yaz aylarında sadec hafta sonlarında kiralansa araç, 720 lira para kazanıyor. bu paranın üzeri de kendisine kar kalıyor. araç bakımlarını da gider olarak gösterip servis ücretlerini buradan çıkartyorlardır.

ayrıca aracın kaza yapması vs durumlarda, aracı kiralayan kişiye boş senet imzalatıyorlar,

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Mayıs 2009; 14:09:16 

quote:

Orjinalden alıntı: newmonarch

İmzalyabilir miyim?

6758 Mesaj
19 Mayıs 2009; 14:14:18 

quote:

Orjinalden alıntı: deserthawk

Hukuki olarak mümkün mü bilmiyorum;ama sözleşme yapılır herhalde;ama benim anlamadığım niye kiralama şirketi araçları kendisi almıyor?

Karayolları Trafik Kanunu m.85'e göre araç sahibi kiralama şirketi ile birlikte müteselsilen sorumludur, doğrudan sorumlu değildir yani. Birlikte sorumluluk vardır. Ama bu öyle bir birlikte sorumluluktur ki herkes borcun tamamından tek başına sorumludur. Bir de bu bir kusursuz sorumluluk halidir, tazminat ödemen için kusur aranmaz.

Yani bu demek oluyor ki zarar gören ister kiralama şirketine gider, ister araba sahibine gider. Gittiği adamdan paranın tamamını alır. Sonra da paranın tamamını veren diğerine gider ve onun vermesi gereken payı talep eder.

Şöyle açıklayım: Sen arabayı kiraya verdin. Arabanı da bakımları vs kusursuz verdin. Sende hiç kusur yok. Kiracı gitti adamın birine çarptı, toplam zararı da 43.000 TL olsun. Bu zarar gören isterse sana gelir, senin hiç kusurun olmadığı halde bu paranın hepsini senden çatır çatır alır. Sen de ardından bu verdiğin parayı alabilmek için kiralama şirketine gidersin. Parası varsa alırsın, parası yoksa da elinde nur topu gibi bir aciz vesikası olur, çerçeveletip duvarına asarsın, havan olur.

Müteselsil sorumluluk sözleşme ile kaldırılamaz.

Kim ulan bu Erol Egemen?

7460 Mesaj
19 Mayıs 2009; 14:21:09 

quote:

bence pek güvenmeyin pert olunca öderiz demelerine rent a car şirketleri biraz işin kurdu mafya zaten dürüst olanını bulmak zor biraz

anca büyük şirketlere yapar sözünde durur diye düşünüyorum AVİS gibi felan

ama onlarda böyle şahıstan araç alırlar mı bilemem

2403 Mesaj
19 Mayıs 2009; 15:16:18 

quote:

Orjinalden alıntı: Polemik

Karayolları Trafik Kanunu m.85'e göre araç sahibi kiralama şirketi ile birlikte müteselsilen sorumludur, doğrudan sorumlu değildir yani. Birlikte sorumluluk vardır. Ama bu öyle bir birlikte sorumluluktur ki herkes borcun tamamından tek başına sorumludur. Bir de bu bir kusursuz sorumluluk halidir, tazminat ödemen için kusur aranmaz.

Yani bu demek oluyor ki zarar gören ister kiralama şirketine gider, ister araba sahibine gider. Gittiği adamdan paranın tamamını alır. Sonra da paranın tamamını veren diğerine gider ve onun vermesi gereken payı talep eder.

Şöyle açıklayım: Sen arabayı kiraya verdin. Arabanı da bakımları vs kusursuz verdin. Sende hiç kusur yok. Kiracı gitti adamın birine çarptı, toplam zararı da 43.000 TL olsun. Bu zarar gören isterse sana gelir, senin hiç kusurun olmadığı halde bu paranın hepsini senden çatır çatır alır. Sen de ardından bu verdiğin parayı alabilmek için kiralama şirketine gidersin. Parası varsa alırsın, parası yoksa da elinde nur topu gibi bir aciz vesikası olur, çerçeveletip duvarına asarsın, havan olur.

Müteselsil sorumluluk sözleşme ile kaldırılamaz.

Vazgeçtim.

4729 Mesaj
19 Mayıs 2009; 15:22:44 

Pek mantıklı değil arkadaş özetlemiş zaten ama arabalar yapboz gibi oluyor artık görüyorum rent a car'ların onunden gecerken de aracların kaportasının her tarafına cekıcle vurulmuş gibi ölmüş gibi duruyor araçlar resmen

97. Opel Corsa GSİ

6758 Mesaj
19 Mayıs 2009; 15:24:01 

Yerinde karar.

Bence bu gibi işlerde merdiven altı yerlerle asla çalışılmamalı. Avis, Budget vs çok büyük yerlerle çalışılmalı ki baş ağrımasın. Onlar da kişiden kiralama yoluna gitmezler sanırım, satın alma ya da başka şirketten kiralama yolunu seçerler.

Bu firmalar büyük firmalar değilse asla böyle bir işe girme. Zaten araba da asla bir yatırım aracı olmaz. Ancak kendin ticari amaçlarla kullanırsan araba almak mantıklıdır. Dediğin yöntem çok cazip geliyor ama işin içinde bir değil birden çok çapanoğlu mutlaka olacaktır.

Sonra, kaza ve çalınma halinde teminat veririz demişler. Bu teminat nasıl bir teminat? Bankadan adam gibi teminat mektubu mu verecekler, yoksa bu işin garantisi biziz abi şekilnde boktan bir laf mı sarf edecekler? Şunu hiç bir zaman unutmayın: Dava açarım paramı alırım diye bir durum yok. Dava açarsın ama davalının parası varsa paranı alırsın. Davalılarda da genelde para olmaz.

60 yıllık avukat olan dedem hep der ki: Oğlum, sakın alacaklı olma, borçlu ol. Bırak onlar uğraşsın. Sen de bu durumda alacaklı olmaya niyetlisin ama iyi araştır. Belki cidden çok karlı bir iştir ama bana hiç de mantıklı gelmedi.

Kim ulan bu Erol Egemen?

2403 Mesaj
19 Mayıs 2009; 15:44:25 

Dedeniz çok mantıklı konuşmuş. Ellerinden öperim. Benim büyüklerimde borcun olacağına alacağın olsun derler. Ama hiçte akıllıca değil. Vazgeçtim. Aslında dediğin gibi dışardan karlı bir iş gibi duruyor. Başka ne yapabilirim diye düşünmeye başlasam iyi olur.

Teşekkürler Polemik

6758 Mesaj
19 Mayıs 2009; 15:58:27 

Rica ederim.

Kim ulan bu Erol Egemen?

2019 Mesaj
19 Mayıs 2009; 16:11:03 

yakın arkadaşlarım hem aracı kiralıyor hemde şöförlüğünü yapıyor.ama anlattıklarına göre çekilir bi şey değil.arabanın vergisi,değer düşmesi vs. oldukça fazla.kendileri bide şöförlük yaptıkları halde fazla kazanamıyor.birde kiraya vereceğin şirket küçükse yani bir olumsuzlukta battım,param yok derse yapacağın bir şey yok.

2403 Mesaj
19 Mayıs 2009; 17:28:15 

Evet arkadaşlar ben vazgeçtim. Sağolsun Polemik ve birkaç avukat arkadaş daha bu işin yasal olmadığını ve gece saat 3te aniden kapımda polislerin bitiverebileceğini söylediler. Ben sağlamcı adamım. Araba alıp satmaya karar verdim. Eğer bu işe niyetli arkadaşlar varsa onlarında tekrar düşünmelerini öneririm.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » Araba alıp Rent A Car şirketlerine vermek ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.518