Şimdi Ara

Akasa'dan ekran kartları için yeni soğutucu; Freedom Force

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Önde gelen komponent üreticilerinden Akasa, ekran kartları için yeni bir soğutucu hazırlıyor. Firmanın Freedom Force adını verdiği 190mm x 107.5mm x 55mm boyutlarında ve 440 gram ağırlığındaki yeni ekran kartı soğutucusu özellikle geniş model desteği ile dikkat çekecek gibi görünüyor. AMD-ATi'nin Radeon HD 4000/3000/2000 serileri, Nvidia'nın ise GeForce GTX 200 (GTX 260, 275, 280, 285) ve GeForce 9/8/7 serisi ekran kartlarıyla uyumlu olan soğutucunun yüksek performans iddiasıyla pazara girmesi bekleniyor.

GPU ile doğrudan kontakt kurabilecek şekilde tasarlanan dört adet Bakır ısı aktarım borusuna ve çok sayıda Alüminyum yaprağa sahip olan Freedom Force, 2200 devir/dakika hızında çalışan 2 adet Beyaz LED'li fanla geliyor. Bellek modülleri için ısı dağıtıcılara da sahip olan soğutucunun önümüzdeki ay içerisinde satışa sunulması beklenirken yurt dışı fiyatının 30 Avro (40.50$) olacağı belirtiliyor.

• inş. akasa bu model ile vortexx neo ile yakaladığı başarıyı elinde tutar (hem sessizlik-hem performans açısından)
  • Türkiye Fiyatları İyi olursa Satılabilir..
    Ayrıca Sadece Beyaz fan değil yeşil,kırmızı,mavi gibi renkler Yapılırsa Fantezi olur
  • bence en iyi soğutma sistemleri kasa dışına sıcak havayı atan ekran kartları.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Reanimate

bence en iyi soğutma sistemleri kasa dışına sıcak havayı atan ekran kartları.

bu dedigini ureticiler de kabul ediyordur ama disari atan sogutma icin yatay degil blower fan gerekiyor o da ses yapiyor.4870 gibi saglam isinan kartlar icin iceri hava veren aletler pek mantikli degil bunu disari cikan havanin sicakligina bakarak soyluyorum.daha sessiz disari atan blower fan yapmalari lazim ki yeni ati kartlarda da bu sekilde gelistirilmis blower sogutucu olacak sanirim.
  • ben bu ara soğutucu almayı planlıyorum rica etsem incelemesini yaparmısınız(accelero s1 ile karşılaştıracam)
  • Acaba grafik çizimindekine göre bellekle teması olacakmı? Olacaksa her ekran kartının belleklerinin ayrı konumlandırıldığını düşünürsek,bu bellek çıkıntıları ayarlanabilirmi olacak,bilgisi olan varmı acaba?
  • Çok küt bir tasarımı var arkadaşlar hiç estetik yok odun gibi duruyor soğutma performansını denemeden göremezsiniz fakat görsel bakımından benim zevklerime uymuyor.
  • akasa olsunda odundan, taştan, çamurdan olsun akasa forever
  • Cidden şahane ötesi...
  • Egzoz tipi soğutucuları tercih ederim. Özel soğutucuya para vereceksek bir zahmet sıcak havayı kasanın dışına atsın içeri değil.
  • arkadaşlar hepsiburada da satışa çıkmış akasa freedom force. güzel bir donanımhaber incelemesi isterizz

http://www.hepsiburada.com/akasa-freedom-force-direk-isi-borusu-temasli-ve-cift-fanli-vga-sogutucu/productDetails.aspx?categoryid=1125&productid=bd99005

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi razorc -- 6 Temmuz 2009; 14:31:30 >
  • güzel bir soğutucu fiyatıda makul olur inşallah
  • 86 TL nakit fiyati. Eger sessiz ve stok fana gore baya net bir verimlilik sagladigi asikar ise kasanin neresine havayi biraktigi onemli degil.
  • KDV Dahil 90 Liraymış. Sessiz olması gayet güzel ancak benim ekran kartıma uymuyor malesef. HD4670
  • mesut abi lütfen şuna bi inceleme yaparmısın alacağım 3-4 temmuza kadar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.