- x
uzun yol şöförü arkadaşlar, istanbul - antalya en rahat ve kısa nasıl giderim
62 Cevap32079 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

253 Mesaj
17 Mayıs 2009; 11:02:14 

Birkaçgün sonra istnbuldan antalya ya gideceğim, bir kız meselesi varda Kendi aracımla gideceğim, çok iyi olmasada sorunsuz götürür gtirir diye tahmin ediyorum İnşallah, peugeot 106 xr 1998. Gündüz çıkıcam saat 09:00 gibi, Hem yolun düzgünlüğü hemde mesafenin kısalığını bir arada istersek nereden gitmemi öderirsiniz. Teşekkürler.

848 Mesaj
17 Mayıs 2009; 13:47:56 

hocam gece araç kullanabilirim diyosan. akşam saatlerinde yola çık derim ben. mesafe olarakta bişey diyemicem.

NE ÜLKE AMA ;Cumhuriyetle yönetilen ama Cumhuriyet bayramı kutlanmayan...Hergün Şehit...Hergün trafik kazası…. Her 10 yılda bir büyük ölçekli deprem yaşayan ama hala tedbir üretemeyen…Eğitime en fazla parayı ayıran 9’ncu ülke ama eğitimde dünyada 70’inci sırada…Dünyada en çok tv izleyen ikinci ülke..Futbolu Şikeli...Sınavı Şaibeli...İnterneti Yasaklı...Gazetecisi Tutuklu...Mizahı Sansürlü...Benzini Kazık...Vergisi Tavan...Maaşları taban..Paşa'ları İçerde...Teröristi Dışarda...Politikacısı zengin, seçmeni fakir...Tarım ülkesi ama eti, şekeri dışarıdan alan… Sloganı Durmak Yok Yola Devam..!!!

3205 Mesaj
17 Mayıs 2009; 17:15:13 

bende yakında gidicem anlatya ya vallaği yolu bilmiyorum

tavsiyelerden otlanırım

benim belirlediğim rota

istanbul -yalova- bursa-kütahya-afyonkarahisar-burdur-antalya...

724 km

Dünyanın en iyi eğitimini almış , motivasyonu en yüksek insanlarını işe alın ve işe yaramaz bir sistemin içine yerleştirin ; göreceksiniz ! Kazanan her seferinde sistem olacaktır...

253 Mesaj
18 Mayıs 2009; 10:23:04 

bende öyle düşünüyordum ama yalova değilde adapazarı bilecik kütahy şeklinde düşünmüştüm. acaba İDO ile istanbul yalova ne kadar alıyorlar, ona binmekmi yoksa karayolumu daha karlı sizce?

2887 Mesaj
19 Mayıs 2009; 0:53:25 

yalova veya kocaeli seçeneklerinde masraf değişmiyor sadece daha az araba kullanmış oluyorsunuz

Eğer yalovadan gidecekseniz karşıya geçtikten sonra herkes gibi sağ dönmek yerine sola dönüp ilerden köy yollarına girerseniz en az 30km yol kısalır, gölün tam orta noktasından çıkarsınız (bir kere o yoldan geçtim )

Tuscani & Chopper Motor & Plasma TV

253 Mesaj
19 Mayıs 2009; 15:03:41 

quote:

Orjinalden alıntı: WanDoGa

yalova veya kocaeli seçeneklerinde masraf değişmiyor sadece daha az araba kullanmış oluyorsunuz

Eğer yalovadan gidecekseniz karşıya geçtikten sonra herkes gibi sağ dönmek yerine sola dönüp ilerden köy yollarına girerseniz en az 30km yol kısalır, gölün tam orta noktasından çıkarsınız (bir kere o yoldan geçtim )

öylede yalovaya geçmek için baktımda İDO sağolsun 65 tl para alıyor. El insaf yani ya, bunların amacı halka hizmetten öte bir an evvel zengin olmak, 65 tl ye yenikapıdan yalovaya geçiş ücreti alıyo ido, dizel araban olsa neredeyse o fiyata zaten Antalyaya giderim.

3041 Mesaj
19 Mayıs 2009; 21:03:40 

Arkadaşlar İst. tarafını bilmiyorum, ancak Bursa'dan itibaren

Kütahya-Afyon-Burdur(Isparta hangisi kısa geliyosa)- Antalya yapın..

Not: Bursa ısparta arası 550 km(yaklaşık) otobüsler 7 saatte,araçlar 5,5 6 saatte gidiyor...

The Power Of Dreams

1106 Mesaj
19 Mayıs 2009; 22:15:50 

Şöyle bir rota olabilir:

0

I don't care...

296 Mesaj
19 Mayıs 2009; 23:32:31 

rotayı çizen arkadaşın dediği yol genelde tercih edilen yoldur. Fakat bozhöyük ve kütahya civarı çok virajlıdır. :Yakalşık 700 km dir. Afyondan sonra yol çok güzeldir. Biraz iniş çıkış dönüş vardr ama tamamı duble yoldur. Özellikle Isparta çıkışında polis olur. Diğer yerleri hatırlayamayacağım şuan.

HOSTESLERİN GÖRÜNMEYEN YANLARI +18
Focus Titanium 4K 1.6i 115PS EGE MAVİSİ
VAIO SR29VN.........LG 42LW5400
SAMSUNG Galaxy S WiFi 5.0

474 Mesaj
21 Mayıs 2009; 17:17:30 

Isparta tarafından yol daha düzgün burdur hattı daha kötü..
iyi yolculuklar.

Helal dairesi keyfe kafidir, harama girmeye gerek yok.

1106 Mesaj
21 Mayıs 2009; 18:51:27 

quote:

Orjinalden alıntı: ismail64

iyi yolculuklar.

Ispartalı olaraktan ekleyelim. Burdur tarafından yol duble, Isparta tarafından değil, yol geniş ama duble yol değil. Ayrıca eğer Antalyanın doğusuna gidilmiyorsa Isparta yolundan gidilmez, çok uzar yol.

I don't care...

2887 Mesaj
22 Mayıs 2009; 0:51:13 

quote:

Orjinalden alıntı: ntticaret

öylede yalovaya geçmek için baktımda İDO sağolsun 65 tl para alıyor. El insaf yani ya, bunların amacı halka hizmetten öte bir an evvel zengin olmak, 65 tl ye yenikapıdan yalovaya geçiş ücreti alıyo ido, dizel araban olsa neredeyse o fiyata zaten Antalyaya giderim.

dediğim gibi yalavo tarafı daha kısa ama ido sağolsun yakmadığın benzin parasını peşin alıyor
dolayısıyla ikiside aynı para

araba kullanmaktan hoşlanıyorsan sakarya tarafından gidebilirsin

Tuscani & Chopper Motor & Plasma TV

253 Mesaj
22 Mayıs 2009; 11:16:01 

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim, gittim geldim. Giderken maxiyavuz arkadaşımızın eklemiş olduğu çizelge yönünde gittim. Bozöyük yolu trafiğe kapalı olduğu için mecburen söğüt yolundan gittim, tam bir kabus yolu, dar ve bol kamyonlu yol, dere köprüleri oldukça dar, 2 raç karşılaşınca acemi ve panik olanlar kesin kendini ya aşağı atar yada krşıdaki ile çarpışır Allah korusun, çünkü bi ara yüreğim ağzıma geldi gerçekten. Karayollarının vermiş olduğu mesafe sanırım merkezden merkeze hesaplanmış, çünkü İstanbul, Antalya 724 km görünüyor, ben ise İstanbul Avcılar - Antalya Belek arası gittim tam 870 km idi. Gelirken ise bozöyük yolu kapalı diye İnegöl - İznin - Karamürsel yolundan geldim, bursaya göre kestirme olmasına rağmen dağ yolu ve oldukça sert virajlı yol, birde bazı arabalar çıkarken hararet yapmıştı, yani düzgün viteslerde çıkılması gereken bir dağ yolu. Bu arada geçen senede gitmiştik arkadaşlarla ve Bilecik yolu yapılma aşamasındaydı, şimdi hala yapılıyor, bence oldukça yavş ilerliyor bu yol yapım işleri. Kısacası arabayla gittiğimi bein pişman olduk, gerek teş başıma olup yorulmamdan ötürü grekse de arabayı o yollara sokup bakıma ihtiyaç hale getirmekten ötürü. Bundan sonra kesinlikle toplu olmanının dışında otobüsle gidip orada araç kiralarım. Gidişim 9+1 (saat mola) Geliş ise 11+1(saat mola) sürdü. Gelirken tam istanbul trafiğine denk geldi düşünmemiştim. İzmitten Avcılara (3,5 saatte gelebildim)

10834 Mesaj
23 Mayıs 2009; 14:56:15 

quote:

Orjinalden alıntı: ntticaret

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim, gittim geldim. Giderken maxiyavuz arkadaşımızın eklemiş olduğu çizelge yönünde gittim. Bozöyük yolu trafiğe kapalı olduğu için mecburen söğüt yolundan gittim, tam bir kabus yolu, dar ve bol kamyonlu yol, dere köprüleri oldukça dar, 2 raç karşılaşınca acemi ve panik olanlar kesin kendini ya aşağı atar yada krşıdaki ile çarpışır Allah korusun, çünkü bi ara yüreğim ağzıma geldi gerçekten. Karayollarının vermiş olduğu mesafe sanırım merkezden merkeze hesaplanmış, çünkü İstanbul, Antalya 724 km görünüyor, ben ise İstanbul Avcılar - Antalya Belek arası gittim tam 870 km idi. Gelirken ise bozöyük yolu kapalı diye İnegöl - İznin - Karamürsel yolundan geldim, bursaya göre kestirme olmasına rağmen dağ yolu ve oldukça sert virajlı yol, birde bazı arabalar çıkarken hararet yapmıştı, yani düzgün viteslerde çıkılması gereken bir dağ yolu. Bu arada geçen senede gitmiştik arkadaşlarla ve Bilecik yolu yapılma aşamasındaydı, şimdi hala yapılıyor, bence oldukça yavş ilerliyor bu yol yapım işleri. Kısacası arabayla gittiğimi bein pişman olduk, gerek teş başıma olup yorulmamdan ötürü grekse de arabayı o yollara sokup bakıma ihtiyaç hale getirmekten ötürü. Bundan sonra kesinlikle toplu olmanının dışında otobüsle gidip orada araç kiralarım. Gidişim 9+1 (saat mola) Geliş ise 11+1(saat mola) sürdü. Gelirken tam istanbul trafiğine denk geldi düşünmemiştim. İzmitten Avcılara (3,5 saatte gelebildim)

Tam bana göre bir yolculuk olmuş. Sıkışık trafiği ve Adapazarı-Bilecik-Bozüyük-Kütahya yolunu çok severim. Çünkü çok dar bir yoldur. Bol virajlıdır. Özellikle Bilecik-Bozüyük arasında hiç abartmadan söyliyim. Virajın biri bitmeden diğer viraja girersiniz. O yoldan iki defa kendi kullandığım araba ile gece karanlığında gittim. İnsana araba kullandığını hissettiren bir yol. Otobanın sıkıcılığından, uyuz yolculuğundan çok uzak. Adrenalin yükü ile seyahat ediyorsunuz. Ben İstanbul-Konya arasında devamlı, her zaman bu yolu kullanırım. Kah kendi arabam ile olsun. Kah Otobüs ile olsun.

İstanbul-Adapazarı-Pamukova-Osmaneli-Vezirhan-Bilecik-Bozüyük-İnönü-Kütahya-Afyon-Çay-Sultandağı-Akşehir-Ilgın-Kadınhanı-Konya
Toplamda 680 küsür km yol.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.

1548 Mesaj
27 Mayıs 2009; 13:52:36 

Arkadaşlar ben de yakında İstanbul-Antalya arası gideceğim. Arabayı güzel kullanırım lakin yol ve tabela konularında oldukça kötü sayılırım. Gideceğim yer Antalya'nın girişi. Hani bu uçakların inmesi için bir yol yapılmış ya oralarda bir yere gideceğim.

Hiç gitmemiş birisi olarak bana İstanbul avrupa yakasından başlayarak ( köprüyü geçtikten sonra yani ) Antalya'ya kadar izlemem gereken güzergahı yazacak bir arkadaş var mıdır ? Özellikle kritik olan tabelaları ve dikkat etmem gerekenleri yazarsanız çok sevinirim.

Teşekkürler...

İki günü aynı olan ziyandadır.
Hz Muhammed (s.a.v.)

10834 Mesaj
27 Mayıs 2009; 17:55:31 

quote:

Orjinalden alıntı: dekonline

Arkadaşlar ben de yakında İstanbul-Antalya arası gideceğim. Arabayı güzel kullanırım lakin yol ve tabela konularında oldukça kötü sayılırım. Gideceğim yer Antalya'nın girişi. Hani bu uçakların inmesi için bir yol yapılmış ya oralarda bir yere gideceğim.

Hiç gitmemiş birisi olarak bana İstanbul avrupa yakasından başlayarak ( köprüyü geçtikten sonra yani ) Antalya'ya kadar izlemem gereken güzergahı yazacak bir arkadaş var mıdır ? Özellikle kritik olan tabelaları ve dikkat etmem gerekenleri yazarsanız çok sevinirim.

Teşekkürler...

İstanbul'dan Antalya'ya giden otobüslerin neredeyse %100'ü Bilecik-Bozüyük-Kütahya-Afyon yolunu kullanır. Otobandan git desem dünya kadar uzar yolun. Bozuk ta olsa, dar da olsa bahsettiğim yolu kullanmak zorundasın.

Alternatif güzergah ise Yalova-Bursa-Bozüyük-Kütahya olur. Ben ilk yolu tercih ederim. Bilecik yolunun manyak derecesinde hastasıyım. Seviyorum o yolu.

1548 Mesaj
27 Mayıs 2009; 18:16:52 

Teşekkürler ama
Daha detaylı anlatabilecek yok mu ya ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dekonline -- 27 Mayıs 2009; 18:17:18 >

İki günü aynı olan ziyandadır.
Hz Muhammed (s.a.v.)

1604 Mesaj
21 Haziran 2010; 13:07:55 

Son zamanlarda istanbul bilecik yolunu kullanan varmı arkadaşlar. Çalışmalar ne aşamada acaba ?

1554 Mesaj
21 Haziran 2010; 14:33:01 

kendıne guvenen arkadaslar bu yolu gece gıtsınler hem daha rahat ederler hem daha kısa surede varabılırsınız gece otobusler kamyonlar dan baska fazla araba olmuyor daha rahat edersınız o yolu bılen ıcın onerım !!!! bılmeyen arkadaslar gunduz gıtsınler

OPEL İNSİGNİA CDTİ COSMO / MB ACTROS 1844 MPII / MB ACTROS 1846 MPII / BB Q10 (FOREVER QWERTY)

7004 Mesaj
21 Haziran 2010; 18:38:10 

Uçakla gitseydin daha hesaplı olurdu, hemde dah rahat, hemde daha kısa.Niye böyle bir çılgınlık yaptın anlamadım.Neyse aradan epey zaman geçmiş böyle durumlarda uçağa binmek en iyisi

7763 Mesaj
21 Haziran 2010; 23:34:37 

quote:

Orijinalden alıntı: ntticaret

1. Konu HORT

2. Şehirlerarası mesafeler Valilik Binaları arasında ölçülür. Yani İst. Valilik Binası ile Antalya Valiliği arası 724km. dir. Bu yüzden araba fazla gösterir. Teee Beleğe gitmişsin...

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

3061 Mesaj
22 Haziran 2010; 12:05:51 

quote:

Orijinalden alıntı: farukakgun

Son zamanlarda istanbul bilecik yolunu kullanan varmı arkadaşlar. Çalışmalar ne aşamada acaba ?

adapazarı-bilecik-bozüyük yolu bitti gibi bişey. çok küçük çaplı yerel çalışmalara var..

1051 Mesaj
21 Temmuz 2010; 15:03:28 

quote:

Orijinalden alıntı: snsnc

adapazarı-bilecik-bozüyük yolu bitti gibi bişey. çok küçük çaplı yerel çalışmalara var..

bu adapazarı-bilecik-bozüyük yolu hala bitmedimi yaaa!!!

ağustos başı istanbuldan antalyaya gideceğim. eğer bu yol hala bitmediyse yalova-bursa kütahya yapacağım.

eğer tam olarak bittiyse adapazarı-pamukova-bilecik üzerinden gideceğim. (Bu bilecikteki süper virajlı bela yol artık yol değilmi?) hala o yol oradsaysa yine o yolu tercih etmeyeceğim:)

bu arada yalovaya İDO ile geçip gitmek mi yoksa bilecik üzerinden gitmek mi daha rahattır? yalova üzeri daha rahat gibi geliyor bana (50 lira İDO' ya vermek hariç). sanırım yalova üzerinden gitmek daha az yorucu ve tek şöför için daha iyi???

teşekkürler

TRIDONIC - Balast Uzmanı

3162 Mesaj
21 Temmuz 2010; 15:11:43 

quote:

Orijinalden alıntı: ismail64

iyi yolculuklar.

Güldürmeyin beni,

Burdur antalya arası yol tamamen dubledir ve şuan burdurdan sonra büyük bi kısmı sıcak asfalt yapıldı,

ısparta antalya arası rezil bi yol gideceklere tavsiye etmem

1051 Mesaj
21 Temmuz 2010; 15:27:30 

eski yorumlara cevap vermeyelim, yollar değişmiştir :)

işin şakası bir yana http://www.mercedes-ben...nline/routeplanner.html linkinden bakıldığında yalova üzerinden gitmek 100km daha az yol demek. ancak yol ana güzergah olmadığı için kötü yollar önümüzü çıkabilir sanırım.

gerçekten bu yolları kullanan biri çıksa güzel yorum yapardı aslında.

TRIDONIC - Balast Uzmanı

10834 Mesaj
23 Temmuz 2010; 1:12:08 

Arkadaşlar. Ben bir ay önce İstanbul'dan Konya'ya gittim ve Adapazarı-Bilecik Yolundan gittim. Bir hafta önce de geldim. Size Şöyle söyliyim. Adapazarı'ndan itibaren Bilecik yoluna girildikten sonra yol bir sağa geçiyor, bir sola geçiyor. Bu Metin Tesislerine yaklaşana kadar devam ediyor. Metin tesislerini geçip Pamukova'nın içine girildikten sonra gidiş istikametindeki yol kapanıyor. Bariyerlerle geliş istikametine giriyorsunuz. Bu şekilde Mekece'ye kadar devam ediyorsunuz. Mekece'de tekrar düzeliyor. Mekece'den sonra Osmaneli'ye yaklaşırken yol eski ve yeni yol olmak üzere ikiye ayrılıyor. Siz tabi ki soldan Sakarya nehri üzerindeki viyadükten geçerek yeni yola giriyorsunuz. Epey bir normal yolunuzda gidiyorsunuz. Bilecik'i geçip Bozüyük yoluna girince bir çok yerde yine zigzaglara başlıyorsunuz. Bozüyük'ün güney çıkışında yol Eskişehir ve Kütahya olarak ikiye ayrılıyor. Bundan sonra Antalya'ya gidecekler ışıklardan sağa Kütahya yoluna girerlerse çok mantıklı olur. Konya'ya gidecekler her iki yolu da kullanabilir.

Yollar duble ve güzel. Asfalt yol. Fakat şanzımanlı arçelik gibi bir sağa, bir sola giriyorsunuz.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Temmuz 2010; 10:48:39 

bende cumartesi geldim anamurdan antalyadan sonra 2 şerit ama geniş yol kütahya ve afyonda 2 şerite düşüyor çalışma nedeni ile çok dikkat edilmesi gereken yol bilecik yolu ise yol sürekli kayıyor ondan çalışmalar bitmiyor

1051 Mesaj
23 Temmuz 2010; 23:23:54 

quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Arkadaşlar. Ben bir ay önce İstanbul'dan Konya'ya gittim ve Adapazarı-Bilecik Yolundan gittim. Bir hafta önce de geldim. Size Şöyle söyliyim. Adapazarı'ndan itibaren Bilecik yoluna girildikten sonra yol bir sağa geçiyor, bir sola geçiyor. Bu Metin Tesislerine yaklaşana kadar devam ediyor. Metin tesislerini geçip Pamukova'nın içine girildikten sonra gidiş istikametindeki yol kapanıyor. Bariyerlerle geliş istikametine giriyorsunuz. Bu şekilde Mekece'ye kadar devam ediyorsunuz. Mekece'de tekrar düzeliyor. Mekece'den sonra Osmaneli'ye yaklaşırken yol eski ve yeni yol olmak üzere ikiye ayrılıyor. Siz tabi ki soldan Sakarya nehri üzerindeki viyadükten geçerek yeni yola giriyorsunuz. Epey bir normal yolunuzda gidiyorsunuz. Bilecik'i geçip Bozüyük yoluna girince bir çok yerde yine zigzaglara başlıyorsunuz. Bozüyük'ün güney çıkışında yol Eskişehir ve Kütahya olarak ikiye ayrılıyor. Bundan sonra Antalya'ya gidecekler ışıklardan sağa Kütahya yoluna girerlerse çok mantıklı olur. Konya'ya gidecekler her iki yolu da kullanabilir.

Yollar duble ve güzel. Asfalt yol. Fakat şanzımanlı arçelik gibi bir sağa, bir sola giriyorsunuz.

dostum saol bilgiler için.

o zaman tekrar kafam karıştı. yalova inegöl kütahya yada adapazarı bilecik kütahya yolu arasından "yollar bitmiştir" diye bilecik yolunu seçecektim ama anlattığına göre daha tam bitmemiş, hala yol yapım çalışmaları var? sence ne yapmalıyım? inegöl yolunu bilmezsin belki ama en azından bu pamukova civarındaki yol yapım çalışmaları ne kadar zaman kaybettirir belki yorumlayabilirsin.

tekrar saol.

TRIDONIC - Balast Uzmanı

10834 Mesaj
24 Temmuz 2010; 0:58:31 

quote:

Orijinalden alıntı: TWiST_oF_FaCe

dostum saol bilgiler için.

o zaman tekrar kafam karıştı. yalova inegöl kütahya yada adapazarı bilecik kütahya yolu arasından "yollar bitmiştir" diye bilecik yolunu seçecektim ama anlattığına göre daha tam bitmemiş, hala yol yapım çalışmaları var? sence ne yapmalıyım? inegöl yolunu bilmezsin belki ama en azından bu pamukova civarındaki yol yapım çalışmaları ne kadar zaman kaybettirir belki yorumlayabilirsin.

tekrar saol.

Pamukova kısmı aslında zaman kaybettirmiyor. Bariyerler yüzünden bir sağa bir sola geçiyorsunuz ama hızınız yine de 90-100 den aşağı olmuyor. Tabi şanssızlık icabı önünüzdeki kamyon olmazsa.

Dediğim gibi. Yollar asfalt. Rahat gidebilirsiniz.

Not: İnegöl yolundan hiç gitmedim.

2931 Mesaj
23 Eylül 2010; 0:39:13 

yeni gidip gelen var mı antalya ya yol tiyoları alsak...

5663 Mesaj
24 Eylül 2010; 3:41:24 

quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Temmuz sonu İstanbul'dan Antalya'ya kadar gittim. Bilecik yolunda hiç zigzag yapmadım. Dümdüz çift şeritli yolda bastım gittim. Hatta bozüyük ve bileciği yol üzerinde görmeden geçiyorsunuz. Sadece geçen hafta Adapazarı-Geyve arası gidip geldim. Orada bazı yerlerde bariyerler konulmuş ve tek şeride düşürülmüştü. Onun amacı da yol kenarındaki kayalar yuvarlanmasın diye yerlerinden sökülüyordu.

2931 Mesaj
24 Eylül 2010; 11:49:52 

@kürsad teşekkürler...

10834 Mesaj
27 Eylül 2010; 15:33:01 

Allah'ın izni ile inşallah Kurban bayramına memleketim olan Konya'ya gidecem ve yine bu bahsi geçen Bilecik yolunu kullanacağım. Bozüyük'ten sonra Kütahya tarafına döneceğim. Son yol raporunu o zaman ayrıntılı veririm.

Ve kısmet olursa bu sefer İstanbul'dan gece 00:00 da çıkacağım. Çok iyi bildiğim ve memlekete yaptığım seyahatlerde sürekli kullandığım yoldur. Otobandan seyahat etmeyi hiç sevmiyorum. Hatta Adapazarı gişelerine kadar bile otobana zor katlanıyorum. Kırsal kesim yollarını çok severim. İnsana araba kullandığını hissettiriyor bu tür yollar.

3 Mesaj
22 Şubat 2011; 18:06:20 

Merhaba arkadaşlar,
18 şubatta İstanbul'dan Antalya ' ya geldim. Bende yukarıda arkadaşların tavsiye ettiği güzergahı kullandım.
İstanbul - Adapazarı(Otoban)- Bilecik istikameti- Kütahya- AfyonKarahisar- Burdur- Antalya...
Yemek molası dahil 7.5 saatte geldim. Şansıma yolda sadece bir tane radar vardı o da kütahya' ya gelmeden hemen önce.

Radarlar ile ilgili ayrı bir paragraf açmak istiyorum, artık bildiğiniz üzere tabela koyup uyarı yapmadan radar koyamıyorlar yola,
ama benim polisim yine işini bilmiş, yolda nerede çalışma tabelaları varsa o kocaman tabelaların arasına yaklaşık 30 cmcik bir radar tabelasını yerleştirmişler,
yola çıkacak arkadaşlara tavsiyem bu tarz yerlerden geçerken o tabelalara çok dikkat etmeleri özellikle diğerlerinden daha aşağıda ve küçük olanlara :)
Eğer gözüme yanlışlıkla çarpmamış olsa yolculuğuma güzel bir cezayla devam edecektim.

Bilecik yolunun büyük bir bölümü o kadar düzelmiş ki hiç feribota, yalovadan dolanmaya gerek yok diye düşünüyorum. Yol ile ilgili söyleyebileceğim çok bariz şeyler yok,
çünkü 750 km boyunca toplasanız 5-6 km bozuk yol vardı oraları da hafta içi çıktığım için yola çok rahat bir şekilde geçtim. Özellikle adapazarı bilecik arası yolu yapan
Limak grubuna teşekkür ederim nitekim kalan yarısını yapan MÖB müdür MÖS müdür her neyse, onun yaptığı kısımları görünce ne demek istediğimi anlayacaksınız.
Yolun bir kısmı otoban gibi diğer kısmı yama'dan geçilmiyor ben geçerken hala daha yama yapmaya çalışıyorlardı ama bu demek değildir ki yol bozuk, yolun o kısmı sadece
biraz rahatsızdı, oralara bozuk dersek güzel yurdumun gerçekten bozuk olan yolları alınır. Şimdiden yolculuk yapmayı planlayanlara iyi yolculuklar, benden bu kadar.

Not: Benim ölçümlerime göre Maslak opetten antalya kepez varyantları 740 km kadar.

1051 Mesaj
22 Şubat 2011; 23:36:36 

quote:

Orijinalden alıntı: telcontar06

Özellikle adapazarı bilecik arası yolu yapan
Limak grubuna teşekkür ederim nitekim kalan yarısını yapan MÖB müdür MÖS müdür her neyse, onun yaptığı kısımları görünce ne demek istediğimi anlayacaksınız.
Yolun bir kısmı otoban gibi diğer kısmı yama'dan geçilmiyor ben geçerken hala daha yama yapmaya çalışıyorlardı

konu hortlamış ama bende yazayım.

içimde kalmıştı buraya yazayım. ben de Limak' a sonsuz teşekkür ediyorum. helal olsun çok kaliteli yol yapmışlar.

dediğiniz gibi Limak bitip diğer firmanın yaptığı yola geçince haram olsun dedim. Limak' ta yapmış, bu adamlar da yapmış. yazık, günah, hiç mi vicdanınız yok bu ülkenin malını-parasını çarçur ediyorsunuz....

TRIDONIC - Balast Uzmanı

16 Mesaj
27 Ağustos 2011; 15:43:49 

Arkadaşlar,

İstanbul'dan Antalya'ya yakın zamanda gitmiş olan var mı?

Güzergahlarda bir değişiklik var mı?

Sakarya üzerinden gidildiği durumda yolların durumu iyi mi ? yoksa Yalove mı tercih edilmeli

6299 Mesaj
19 Ekim 2011; 11:03:16 

quote:

Orijinalden alıntı: tenigma

Arkadaşlar,

İstanbul'dan Antalya'ya yakın zamanda gitmiş olan var mı?

Güzergahlarda bir değişiklik var mı?

Sakarya üzerinden gidildiği durumda yolların durumu iyi mi ? yoksa Yalove mı tercih edilmeli

aynı soruyu bende soruyorum. bilecik-afyon-kütahya-burdur-antalya yani otobüslerin kullandığı güzergahtan gidip gelen varmı?

mk3 1.2 tsi dsg

5663 Mesaj
19 Ekim 2011; 12:50:38 

quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

aynı soruyu bende soruyorum. bilecik-afyon-kütahya-burdur-antalya yani otobüslerin kullandığı güzergahtan gidip gelen varmı?

Ben hep Adapazarı- Bilecik- Bozüyük- Kütahya- Afyon- Burdur yolunu kullanıyorum. Yalova tarafından gelseniz dahi Bozüyükte yeniden aynı yola dahil oluyorsunuz. Eğer deniz havası almak istiyorsanız Yalova yolunu öneririm. Artık Bilecik yolunda da virajlar neredeyse kalmadı. Tamamen duble yol. Tercih size kalmış ama ben Bilecik tarafından gitmenizi öneririm. Hatta Bilecik'te o ağaçların arasında durup bir yemek yemenizi de öneririm.

3 Mesaj
3 Ocak 2012; 22:01:54 

ben samsundan antalyaya gideceğim..bilecik yolunu kullanırım artık...herkes düzeldiğini söylüyorsa

mercedes w140

5212 Mesaj
4 Ocak 2012; 9:54:57 

quote:

Orijinalden alıntı: ucarleyli

ben samsundan antalyaya gideceğim..bilecik yolunu kullanırım artık...herkes düzeldiğini söylüyorsa

samsundan antalyaya, bilecik yolunu kullanmak, istanbuldan antalyaya giderken ankara üzerinden gitmek gibi birşey olur...

vaktiniz ve boşa harcayacak yakıtınız varsa şimdiden iyi yolculuklar....

Bazı insanlar söyleyeceği çok şey varken susar. Çünkü anlayanı yoktur. Bilir.
Kötülük yaptın mı kork , çünkü o bir tohumdur , ALLAH yeşertir karşına çıkartır..
Varlığı birşey kazandırmayan insanın yokluğu bir şey kaybettirmez...

427 Mesaj
24 Temmuz 2012; 16:18:16 

Peki muallak bir konu var, Isparta üstünden mi, yoksa Burdur üstünden mi inelim?

Nissan Note Tekna 1.6 M/T 2006
Ford Focus III Trend X, M/T, 2012
Canon S110

3332 Mesaj
24 Temmuz 2012; 16:32:41 

quote:

Orijinalden alıntı: NİTROUS666

bende yakında gidicem anlatya ya vallaği yolu bilmiyorum

tavsiyelerden otlanırım

benim belirlediğim rota

istanbul -yalova- bursa-kütahya-afyonkarahisar-burdur-antalya...

724 km

aynen bu harika

427 Mesaj
24 Temmuz 2012; 16:41:22 

quote:

Orijinalden alıntı: HarryBlade

aynen bu harika

Burdru yolu bana da sanki daha yakinmis gibi gorunuyor, ama o halde neden bazi arkadaslar Isparta uzerini tavsiye ediyorlar?

Nissan Note Tekna 1.6 M/T 2006
Ford Focus III Trend X, M/T, 2012
Canon S110

878 Mesaj
26 Temmuz 2012; 13:05:46 

burdur yolu ısparta yoluna göre daha düzgündür.ısparta yolu da daha manzaralıdır.burdur yolu antalya nın batı ucuna ısparta yolu doğu ucuna iner.eğer alanya yönüne devam edilecekse ve antalya nın içine girilmek istenmiyorsa ısparta yolu tercih edilebilir.ancak ben alanya ya devam etmeme rağmen daha düzgün olduğu için burdur yolunu tercih ediyorum genelde.antalya ya gelmişken de piyazımı yiyip yoluma devam ediyorum :)

burdur yolu:batı uca iner, daha düzgün bir yoldur
ısparta yolu:biraz daha manzaralı, doğu uca inen bir yoldur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slayper -- 26 Temmuz 2012; 13:06:42 >

PSN: pharheke

PSN: pharheke

14 Mesaj
16 Ağustos 2012; 4:33:30 

Hala tüm yorumlardan anlaşılan Yalovadanmı Bileciktenmi yol daha kısa anlaşılmış değil..

[DH] VOLVO

437 Mesaj
16 Ağustos 2012; 12:47:35 

quote:

Orijinalden alıntı: s70

Hala tüm yorumlardan anlaşılan Yalovadanmı Bileciktenmi yol daha kısa anlaşılmış değil..

Bozüyükten sonrasını bilmem ama memleket Bursa, okuduğum üniversite Eskişehir olduğu için sanırım biraz yorum yapabilirim.

Kesinlikle Bilecik derim. Belki km olarak uzundur ama eğer karadan gidilecekse, kocaelini döndükten sonra Gölcük' te de Karamürsel' de de yol çalışması var. Geçen ay İstanbul İkitelli den Bursa merkeze 5 saatte gidebildim. Yani Yalova' ya varıncaya kadar otobandan Adapazarına kesinlikle Metin tesislerine belki varılabilir. Dün istanbulda yaşayan ve eşi Eskişehirli olan bir arkadaşla konuştum, Bozüyük - Bilecik yolunun tamamı duble olmuş (o yolu kullanmayalı çok zaman oldu). Arkadaş "eğer radar olmasa 2 saatte İstanbuldan (kurtköy) Eskişehire varırım" diyordu.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MICROBE -- 16 Ağustos 2012; 12:50:25 >

191 Mesaj
14 Haziran 2013; 14:32:12 

Yakın zamanda giden var mı?
istanbul-bilecik-kütahya-burdur-antalya en kullanışlı yol mudur?

6024 Mesaj
14 Haziran 2013; 16:25:58 

quote:

Orijinalden alıntı: ymetu

Yakın zamanda giden var mı?
istanbul-bilecik-kütahya-burdur-antalya en kullanışlı yol mudur?

Evet,bence en kullanışlı yol budur.

İstanbul,Sakarya,Bilecik,Kütahya,Burdur,Antalya.

FZ6 Fazer

5123 Mesaj
14 Haziran 2013; 17:49:26 

İstanbul, Sakarya, Bilecik, Eskişehir, Afyon, Isparta, Belek.

Belek'ten de sahil yolundan Antalya'ya geçilirse yolun yorgunluğu da atılır, direkt Konyaaltı'na bağlanırsınız.

Seni gördüğüm zaman böyle içimde bir şeyler oldu. Konuşmayı beceremem ama anladın di mi? Canımsın be! Güneşimsin, havamsın. Yani şu ağzımdaki izmarit yok mu kız! İşte onun gibi benimsin. Yani buramdasın be! Sen hayatımın tek golüsün yani.

79 Mesaj
22 Haziran 2013; 22:17:15 

arkadaşlar radar varmı radar.ben bu arada manavgata gideceğim isparta ya sapıp gitmekmi mantıklı acaba ?

4368 Mesaj
23 Haziran 2013; 0:29:47 

Daha 3gün önce sakarya, afyon taraflarından istanbul-denizli yaptım. 3-4tane radardan geçtim, bir çoğu da duble yollarda idi.
Genellikle araçlar siyah/gri symbol idi. Tek başına oluyorlar. İlerisinde çevirme olmuyor bazılarında.

Bu mesajda bahsedilenler: kentuf

# MSI GE620DX # i7-2670QM - 2GB GT555M - 8GB DDR3 - 750GB HDD - 15.6' Full HD
# General Mobile # Discovery 16GB Beyaz

5804 Mesaj
23 Haziran 2013; 1:07:01 

quote:

Orijinalden alıntı: kentuf

arkadaşlar radar varmı radar.ben bu arada manavgata gideceğim isparta ya sapıp gitmekmi mantıklı acaba ?

2 hafta önce yolu kullandım radar var dikkatli olunuz.
ısparta sorunuza gelince manavgata gidecekseniz tabiki ısparta derim antalya şehir içine girmemi olursunuz.
ancak hemen uyarımıda yaparım ısparta yolu daha virajlı bir yoldur.
bu söylediğim şeyi hemen hemen bütün arkadaşlarıma söylemişimdir.
hepside sen olsan nereden gidersin diye sormuştur
bende virajlı yolu sevdiğimi ısparta yolunuda bu nedenle sürekli tercih ettiğimi söylemişimdir.
sonrasında bir çok arkadaşım ıspartadan gitmiş ve sonrasında çok pişman olmuşlardır.
uzun lafın kısası virajlı yol sevmiyorsanız ısparta üzerinden gitmeyin varsın biraz daha uzun sürsün ama burdur üzerinden gidin

Tut ki Ali'den miras kaldı sana Zülfikar, sende Ali'nin yüreği yoksa Zülfikar neye yarar?(Mevlana)

136 Mesaj
22 Şubat 2014; 22:24:24 

arkadaşlar yakın zamanda istanbul antalya giden var mı ne kadar sürüyor. otobüs ile taksi arasında kaldım. otobüs yaklaşık 13 saatte gidiyor araba ile ne kadar fark olur

3205 Mesaj
22 Şubat 2014; 23:32:00 

quote:

Orijinalden alıntı: arkin39

arkadaşlar yakın zamanda istanbul antalya giden var mı ne kadar sürüyor. otobüs ile taksi arasında kaldım. otobüs yaklaşık 13 saatte gidiyor araba ile ne kadar fark olur

En rahatı uçak 1.5 saat sürüyor.

Ancak ben 2009 sonrası araba ile gitmeye başlayınca alıştım daha keyifli oluyor

Kendi aracınla gidersen normal 10 saat sürüyor. Hızlı gidersen 8 saat sürüyor

800km zaten fazla uzun bir yol değil.

Otobüs 12-13 saat çünkü her yere uğruyor yolcu için.

Ben genelde gece giderim yani İstanbul'dan akşam 22:00 gibi çıkarım sabah Antalya'ya varırım.

Bu ara yoğun değil zaten yollar gündüzde rahat oluyor.

İl ve ilçe geçişlerinde trafik kontrol oluyor aman dikkat

Dünyanın en iyi eğitimini almış , motivasyonu en yüksek insanlarını işe alın ve işe yaramaz bir sistemin içine yerleştirin ; göreceksiniz ! Kazanan her seferinde sistem olacaktır...

182 Mesaj
25 Şubat 2014; 10:27:47 

kartalla 3 kez gelip gittik izmir alanya 630 km arabada tık yok :D

Konu Dışı

22 Mesaj
20 Temmuz 2014; 10:29:50 

Istanbul antalya en iyi guzergah; pendik yalova arabali vapurdur.yaklasik olarak yolu 120 km kisaltir. Az km ve kocaeli otoban stresinden uzak omur uzatan guzergahtir.(omur uzatmanin bedelini elbet ido aliyor 90 tl)
gerisi kolay. Mesele isparta mi burdur mu? Ben ispartayi terci ederim cunku ispartaliyim.yol muhtesem manzaralidir.surus zevklidir. Duble yol insaati 20 temmuz 2014 itibariyle devam ediyor.su siralar insaat sikintisi surusu olumsuz etkiliyor. Giderken ispartadan gittim ama donusu bu insaattan dolayi burdurdan yapacagim.ispartaya dondugum halde. Yolu kisaltmak icin gelincik uzerinden gidecegim.isparta-antalya 110 km ve dogudan giris, burdur-antalya sanirim 125 km civari duble yol ve batidan giris. Manavgatta tatil yapacaksan ispartadan, goynuk kemerde tatil yapacaksan burdur yolu onerilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

22 Mesaj
20 Temmuz 2014; 10:34:16