- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Kaliteli Dogal gazlı şohben tavsiyesi
117 Cevap64305 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

794 Mesaj
17 Mayıs 2009; 0:55:27 

Arkadaşlar nihayet binaya dogal gaz geldi, Şimde şohben derdine düştük, Kaliteli Sıcak suyu sürekli aynı sıcaklıkta verebilen tasarruflu bi şohben hangisidir.

Alırken nelere dikkat etmeli nelerei araştırmalıyım

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osmanselim -- 17 Mayıs 2009; 1:31:39 >

5512 Mesaj
17 Mayıs 2009; 1:21:15 

aristonu tavsiye üzerine almıştık, dört kış geçirdik,herhangi bir sorun yok

794 Mesaj
17 Mayıs 2009; 1:31:25 

aristona karşı beyaz eşyadan önyargımız var onu pek düşünmek istemiyoruz

4124 Mesaj
18 Mayıs 2009; 1:16:33 

Binaya dogal gaz geldi ise neden şofben. Isınma için doğalgaz kullanmayı düşünmüyormusunuz.
Bunu doğalgazlı iyi bir şofbenin fiyatının neredeyse kombi fiyatlarına yakın olmasından dolayı soruyorum..

794 Mesaj
18 Mayıs 2009; 5:50:54 

henüz merkezi sistem sınmada doğal gaza geçme kararı alınmadı
sadece mutfak ta kullanacağız,

MAntolama yapılmadan MErkezi sistem değişmeyecek bekleyeceğiz artıık

15 Mesaj
18 Mayıs 2009; 23:50:37 

merhaba bizde de merkezi ısınma olacağından hermetik şofben bakıyoruz. dedikleri kadar demirdöküm iyi midir acaba?

794 Mesaj
5 Haziran 2009; 16:17:31 

Bosh marka şohbenler nasıl acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osmanselim -- 5 Haziran 2009; 16:17:52 >

20 Mesaj
5 Haziran 2009; 17:21:20 

Merhaba, forumdaki ilk mesajım hayırlı olsun öncelikle.

Osmanselim bey Bosch hermetik şofben nasıl demişsiniz, bence hermetik şofben sınıfına göre pahalı bir ürün, demirdöküm compact size fazlasıyla yetecektir.

Ayrıca merkezi sistemden ayrılık gibi birşeyden bahsetmişsiniz... istanbul'damı ikamet ediyorsunuz acaba?

kombi.com | Kombi satış & uygulama merkezi.
..:: Kombi için referans siteniz ::..

714 Mesaj
5 Haziran 2009; 20:52:23 

quote:

Orjinalden alıntı: kombi.com

Merhaba, forumdaki ilk mesajım hayırlı olsun öncelikle.

Osmanselim bey Bosch hermetik şofben nasıl demişsiniz, bence hermetik şofben sınıfına göre pahalı bir ürün, demirdöküm compact size fazlasıyla yetecektir.

Ayrıca merkezi sistemden ayrılık gibi birşeyden bahsetmişsiniz... istanbul'damı ikamet ediyorsunuz acaba?

0601011210 C 275 F 11 lt. Fanlı Herm.- Compact (DG) 740TL
0601011220 C 350 F 14 lt. Fanlı Herm.- Compact (DG) 965TL

bunun neresi Bosch tan daha ucuz?

RDT2215
HydroPower Minimaxx Compact II seri Şofben
Minimaxx HydroPower şofben, baca bağlantılı, Su jeneratörlü, Güç: 11 lt./dk., LPG ile işletim Devamı
Fiyat 668.00 TL

RDT2213
Power control şofben
Minimaxx PowerControl şofben, baca bağlantılı, otomatik alev ayarlı, Güç: 11 lt./dk., LPG ile işletim
Fiyat 610.50 TL

RDT2211
Minimaxx Compact II seri Şofben
Minimaxx standart tip şofben, baca bağlantılı, Pilli, Güç: 11 lt./dk., LPG ile işletim
Fiyat 417.00 TL

Fiyatlar Demirdöküm ve Bosh sitelerinden alıntıdır.Şimdi ben bu fiyatlara bakarak elbetteki Bosch derim.Yorum bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Playboy22 -- 5 Haziran 2009; 21:04:06 >

20 Mesaj
6 Haziran 2009; 9:01:23 

Sayın Playboy22,

Yorumumu gönderiyorum :)

Demirdöküm vermiş olduğunuz seri Hermetik seridir. Vermiş olduğunuz Bosch serisi ise Bacalı eski tiplerdir. Bu yüzden Bosch bacalı seri daha uygundur.

Fakat hermetik serilerine bakacak olursanız, iki firmanında listeleri 5-20 TL birbirine yakındır. Ancak satışlara kıyasla, ki biz bu ürünleri satıyor ve Bosch alt bayisi olarak :) demirdöküm hermetik şofbenlerin fiyatları daha uygun diyoruz.

Saygılarımla

794 Mesaj
6 Haziran 2009; 10:05:38 

Sayın Combi.com,
İlk mesajını bana yazdıgınız için ayrıca teşekkür ederim,

Bosch bana daha kaliteli gibi gelsede Herkez demirdöküm diyor, BEnim aradığım su sıcaklık ayarını derece olarak yapabileceğim bir şeydi ama bunu sanırım musluktan yapmam gerekicek ne dersiniz!

20 Mesaj
6 Haziran 2009; 13:33:44 

Tekrar selamlar,

Evet bu konuda hakısınız, derece olarak gerçek konforu ancak üst sınıf kombilerde yakalamak mümkün. Bu şofbenlerde mümkün değil.

Bundan bir kaç yıl önce bunu ayarlayabilen bir armatür görüştüm, üzerinde termostatik bir valf olan, yani sıcak su ile soğuk suyu bu termostatik valf karıştırıyor, sanırım musluğunuzdan daha hassas bir sıcaklıkta sıcak su istiyorsanız böyle bir armatür almanız gerekecek.

Profilinize yeni baktım, herhalde konyada ikamet ediyorsunuz. Bunu sormamın nedeni epdk merkezi sistemden bireysel sisteme dönüşü zorlaştırmış ve şuanda istanbulda uygulamaya geçti bu konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombi.com -- 6 Haziran 2009; 13:35:39 >

2032 Mesaj
6 Haziran 2009; 14:19:04 

aynı durum bizim sitedede var ve konyadayım.ısınma merkezi sistemle doğalgaz sadece mutfakta.bizde genellikle demirdöküm hermetik takıldı.gemirdökümün fiyatı ise her ne hikmetse tesisat yapanlar 150 tl.daha ucuza takıyor.hatta kızıp 15,20 kişi beraber almaya kalktılar fiyat gene pahalı.mutfak tesisatı (şofben ve ocağa tesisat döşenmesi,baca açılıp boru,sıva vs.yapılması,dış pencereye hava akımının konması))artı demirdöküm son model hermetik şohben 1200 tl.veya 1100 tl,ayda 100 tl.12 ay taksitle.ayrıca benim ısrarımla alarm fiyatları.
gaz kaçağında direk dışarı girişten gaz kesme 150 tl.i,gaz kesmeden ikazlı alarm ise 30 tl.civarında.bu fiyat anahtar teslimi.yani projesi,onayı vs.obonelik harçları hariçtir.

714 Mesaj
11 Haziran 2009; 1:14:40 

quote:

Orjinalden alıntı: necmi42

aynı durum bizim sitedede var ve konyadayım.ısınma merkezi sistemle doğalgaz sadece mutfakta.bizde genellikle demirdöküm hermetik takıldı.gemirdökümün fiyatı ise her ne hikmetse tesisat yapanlar 150 tl.daha ucuza takıyor.hatta kızıp 15,20 kişi beraber almaya kalktılar fiyat gene pahalı.mutfak tesisatı (şofben ve ocağa tesisat döşenmesi,baca açılıp boru,sıva vs.yapılması,dış pencereye hava akımının konması))artı demirdöküm son model hermetik şohben 1200 tl.veya 1100 tl,ayda 100 tl.12 ay taksitle.ayrıca benim ısrarımla alarm fiyatları.
gaz kaçağında direk dışarı girişten gaz kesme 150 tl.i,gaz kesmeden ikazlı alarm ise 30 tl.civarında.bu fiyat anahtar teslimi.yani projesi,onayı vs.obonelik harçları hariçtir.

sayın kombi.com aynene arkadaşın anlattığı gibi.Isıtma merkezi.Ben sadece banyo ve genel sıcak su kullanımı için sofben almayı düşünüyorum.Bana direk bir marka,model ve yaklaşık fiyat söylermisiniz? Şofbeni balkona koyacağım.Hermetik bacalı konuyor sanırım.Bu şofbenlerdede aynen kombilerdeki gibi yakınlarına anahtar(şalter)sigota koyma kuralı varmıdır?

20 Mesaj
11 Haziran 2009; 9:18:12 

quote:

Orjinalden alıntı: Playboy22

sayın kombi.com aynene arkadaşın anlattığı gibi.Isıtma merkezi.Ben sadece banyo ve genel sıcak su kullanımı için sofben almayı düşünüyorum.Bana direk bir marka,model ve yaklaşık fiyat söylermisiniz? Şofbeni balkona koyacağım.Hermetik bacalı konuyor sanırım.Bu şofbenlerdede aynen kombilerdeki gibi yakınlarına anahtar(şalter)sigota koyma kuralı varmıdır?

Selamlar
Doğalgaz yakıtlı size önerebileceğim marka Demirdöküm Compact C 275 F size yeterli gelecektir, bilmiyorum bölgenizde Protherm şofben satışı varmı? Fakat biliyorsunuz Demirdöküm artık Vaillant grup markası, Protherm 'de Vaillant gruba bağlı bir üretici, Demirdöküm şofbenin sadece kasasını değiştirip piyasaya sunmuşlar, Protherm şofben bulabilirseniz fiyat polikası demirdökümden biraz daha uygun, paranız cebinizde kalır.
Demirdöküm şofben istanbulda 500-600 arası satılıyor, protermde 450-550 aralığında bulmak mümkün...

Şalter meselesi aynı kombilerdeki gibi, kombi cihazının yanına anahtar şalter takmak gerekiyor, 6 amper uygundur.

Saygılarımla

794 Mesaj
13 Haziran 2009; 8:16:57 

Sayın Combi.com,

Şohbenimiz alındı Demirdöküm marka, Bizim elimizde Bosch marka Dogal gaza uygub bacalı şohben vardı buna olmaz dediler ama beni inandıramadılar illa hermetik olacakmış,
-Apartman tesisatı komple şirkete verildiği için getirip takıyorlar,
-Ben bu bacalı(Hermetik olmayan) şohbeni nerede kullanabilirim.
-Ayrıca sarfiyat bakımından hermetik daha mı hesaplı yakar

teşekkürler

794 Mesaj
13 Haziran 2009; 8:18:57 

sayın Necmi42,

Ben konya Karatay dayım siz hangi ilçedesiniz

20 Mesaj
13 Haziran 2009; 15:08:56 

quote:

Orjinalden alıntı: Osmanselim

Sayın Combi.com,

Şohbenimiz alındı Demirdöküm marka, Bizim elimizde Bosch marka Dogal gaza uygub bacalı şohben vardı buna olmaz dediler ama beni inandıramadılar illa hermetik olacakmış,
-Apartman tesisatı komple şirkete verildiği için getirip takıyorlar,
-Ben bu bacalı(Hermetik olmayan) şohbeni nerede kullanabilirim.
-Ayrıca sarfiyat bakımından hermetik daha mı hesaplı yakar

teşekkürler

Merhaba,

Bacalı şofbeni LPG tüpü hariç doğalgazlı tesisatlarda kullanamazsınız. kombi.com istanbul bahçelievler de, biliyorsunuz istanbul gaz dağıtım kuruluşunun adı igdaş ve igdaş türkiyedeki birçok il için örnek teşkil eden uygulamalara sahiptir, igdaş bacalı sıfır cihazlarda ciddi yaptırımlara gitmiştir, dolayısıyla bacalı kombi veya bacalı şofben gibi cihazlara bazı kriterler uygulandıktan sonra izin vermektedir. Örneğin baca dikmesi belli mesafeyi geçemez, baca dikmesi müstakil olmalı, çelik giydirilmiş olmalı vs. bu sebeple bacalı bir cihazı doğalgaz ile kullanabilmek için hermetik fiyatından daha fazla ücret ödemeniz gerekecektir. Hermetik cihazlar çok daha güvenlidirler, ortamdan hava alışverişi yapmazlar, yakacağı havayı dışarıdan temin eder ve yaktığı havayı dışarıya atarlar, bu işlemi bir fan ile yaparlar, bu yüzden hermetik diye adlandırılmışlar.

Sarfiyat bakımından hermetikler daha verimlidirler, bacalı cihazların kayıpları hermetiklerden daha fazladır.

Şofbeniniz şimdiden hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

4124 Mesaj
15 Haziran 2009; 11:56:08 

quote:

Orjinalden alıntı: Osmanselim

................................
Şohbenimiz alındı Demirdöküm marka,

Tam olarak hangi modeli aldınız. Ayrıca soğuk su musluğunu hiç açmadan, ılıştırma yapmadan sadece sıcak su musluğundan sabit sıcaklıkta su alabiliyormusunuz..

6 Mesaj
18 Şubat 2010; 16:29:54 

merhaba,

demirdöküm hermetik şofben kullanan var mı ? varsa yorumları nelerdir ? ben de almayı planlıyorum

93 Mesaj
19 Şubat 2010; 11:48:37 

ben de almayı düşünüyorum ama konu hortlamış sanki. neyse kullanan ve fikirlerini paylaşmak isteyen arkadaslara teşekkürler. demirdöküm hermetik kombinin artı ve eksileri nelerdir. teşekkürler

Görelim mevlam neyler, Neylerse güzel eyler

166 Mesaj
8 Mart 2010; 10:43:01 

merhabalar...
ben amasyadan yazıyorum... Amasyda doğalgaz gelmesi ile birlikta bizlerde kombi şofben arayışına girdik. Ancak bizim ısınma sistemi için merkezi sistem seçimi yapıldığı için kombi yerine şofben arayışına girdim. Şofben olarak DAXOM marka üzerinde biraz araştırma yaptım İnce yapılı 12lt/dk bir ürün. fiyatı 600 / 700 tl arasında değişiyor. Hermetik olarak geçiyor.
Acaba bu ürünü kullanan yada bu Daxom markası ile ilgili bilgisi olan var mı?
Ayrıca Hermetik şofbenleri eski usul bacalara bağlayabiliyormuyuz ? (yani şu an eski tip lpg li sofbende kullandığımız bacaya )
cvplarınız için şimdiden tşkkürler...

Emrah PEPE-Amasya

1 Mesaj
20 Temmuz 2010; 17:33:35 

evde kullanabileceğim doğalgaza uyumlu şofben arıyorum.en iyisi en kalitelisi ancak fiyatıda makul olanı hangisi.ltf.şofbenim bozuldu hemen almam lazım..

16165 Mesaj
22 Kasım 2010; 19:43:53 

piyasada hermetik kombi yok gibi

bu yüzden tekel durumundalar ve fiyat hiç kırmıyorlar

arçelik 723tl 275 kcal

dd 275 f 585 tl
dd 350f 875tl

proterm 275kcal 475 tl

ve başkada hermetişk satan yok

acaba bunlar montaj ücretide alıyorlarmıdır

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

16165 Mesaj
22 Kasım 2010; 20:00:54 

hepsini aradım şimdi

arçelik hariç diğerleri alıyormuş

ve fiyatınıda bayilere sorun diyorlar

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

3709 Mesaj
12 Şubat 2011; 22:45:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Egé

Tam olarak hangi modeli aldınız. Ayrıca soğuk su musluğunu hiç açmadan, ılıştırma yapmadan sadece sıcak su musluğundan sabit sıcaklıkta su alabiliyormusunuz..

böyle bir şofben varsa bende arıyorum yakın zamanda alacağım..Çünkü şofbende en sevmediğim şey ve kaliteyi belli eden suyun sabit sıcaklıkta klamsıdır..Şimdiye kadar şofben ve kombilerde görmediğim bir durum..

6728 Mesaj
16 Şubat 2011; 12:58:28 

Arkadaşlar yazılarını okudum. Bilgi veriyorum..BAYMAK sizler için bu yıl hermetik sofben üretimine başladı.Ve beş yıl garanti veriyor..Arayıp bulun..Fiyatını ve özelliklerini bilmiyorum..Saygılarımla..

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

3709 Mesaj
27 Şubat 2011; 13:20:09 

ECA hermetik şofbenin adı geçmemiş burada.Kombisi fena değildi şofbeni nasıl acaba? Fiyatı da uygun görünüyor..

859 Mesaj
28 Şubat 2011; 23:43:09 

cengizumur nick'imdir, adim degildir, bana boyle veya istediginiz sekilde hitabedebilirsiniz.

3709 Mesaj
4 Mart 2011; 22:08:33 

quote:

Orijinalden alıntı: cengizumur

GoldTherm, Fontana.

http://www.goldtherm.co...asp?grup_no=3&urun_no=2

Bu nasil.

Evet ben de merak ettim..Suyu sabit tutuyor diyor..fiiyatı da uygun görünüyor..Kullanan var mı acaba?

3709 Mesaj
4 Mart 2011; 22:44:39 

İtalyan Daxom un da sıcak suyu sabit verdiği söyleniyor..Demirdöküme göre su kapasitesi 12 lt ve pazarda hatırı sayılır bir yeri var..Fiyat olarak 500-550 civarı..Ücretsiz kurulum ve garanti süresi içerisinde serviste diğer artısı olarak görünüyor..Ben şimdiye kadar demirdöküm düşünüyordum fakat daha suyu sabit tutamayan bir şofbene şofben diyemeyeceğim..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Mart 2011; 23:43:41 

Dogal gazla ısınmak için eve kombi almak zerre akıllı işi değildir,

gittim sordum eve herşey dahil orta şeker 5500 tl mal oluyor bunun yanında birde yazın serinlemek için klima al hepsi 8500 - 9000 tl mal olsun, mallık gibi geliyor bana bu kadar para vermek benim için,

12245 Mesaj
5 Mart 2011; 12:49:42 

Doğalgaz yemek pişirme ve su ısıtma için çok karlı ama ısıtma konusunda size katılıyorum.

Bizim milletimiz araştırma yapmaz, başkasından ne gördüyse direkt onu uygular. Hakikatten güncel ısıtma şekilleri nedir diye hiç araştırma yapmıyoruz.

Biz de en baştan hazır daire alınca (ki çoğu kişide durum böyle)kombi kullanmak durumunda kaldık. Müteahitler ezbere iş yapınca Türkiye'de herkes aynı durumla yüz yüze kalıyor.

Ben şu an sıfırdan bir ev yapsam/yaptırsam kombiye alternatif ürünler düşünürdüm. Peteklerin kapladığı alan, kombi arızaları vs ile uğraşmazdım.

En iyisi doğalgazlı ocak ve şofben. Yanında da kaliteli ve verimli çalışan kendini kanıtlamış bir inverter klima almak gibi görünüyor. Dediğiniz gibi uygun bakım ve kullanımla klimalar problem çıkarmıyorlar. En mantıklısı.

Bu işin olmazsa olmazı ise yalıtım. O kadar çok önemli ki, iyi bir yalıtım yaptırırsanız bazen hiç kombi yakmanız bile gerekmeyebiliyor. Klimada da aynı durum söz konusu.

2 Mesaj
4 Ağustos 2011; 12:59:51 

Ben termodinamik diye bir şofben taktırdım su yetersiz geliyordu.arkadaşım fizik mühendisi ölçüm yaptı meğer şofben 9 litrelikmiş.kataloğunda 11 litre yazıyordu.aldığım yere söyledim ilgilenmediler.kesinlikle termodinamik almayın mağdur olursunuz

2757 Mesaj
4 Ağustos 2011; 23:23:42 

Daxom aldım ben de. 12 lt hacimli. 550 TL/11 taksitle. pahalıya aldığımı biliyorum ama çok aceleye geldi. henüz kullanamadım. evde tadilat var. bir 15 güne kadar kullanmaya başlarım. bu başlığı görmemiştim forumda. epey sürüncemede kaldım ne alsam diye. hatta ayrı başlık açarak da sordum ama hiç cevap gelmedi.
şofben ararken seçeneklerim demirdöküm, gold therm ve daxom.du. demirdökümü koçtaşta gördüm ve hemen vazgeçtim. hem tipi hoşuma gitmedi hem de kocaman kombi gibi bişeydi. gold therm ve daxom.a düşürdüm seçenekleri. gold therm satanlar gold therm.ü, daxom satanlar da daxom.u öve öve biritemiyordu doğal olarak. her ikisini de gördüm. ikisi de fena durmuyordu. tetsitaçım da daxom iyidir deyince, gidip aldım. umarım sorun çıkartmaz. bu arada dzxom için bi arkadaş italyan demiş ama, benim adlığım cihazın üzerinde "made in PRC" yazıyordu. Çin malı yani. gayriresmi yollardan öğrendiğim kadarıyla, ECA, demirrdöküm gibi markalar da Çinde üretiyormuş şofbenleri. gold therm.ün de yarısı yerli yarısı yabancıymış.

Love is a force of nature...

41 Mesaj
23 Eylül 2011; 23:21:31 

arkadaşlar merhaba,
eve doğalgazlı hermetik şofben alıcam, iki marka arasında kaldım,
demirdöküm c275f mi yoksa baymak bh13 mü?
ikisi arasında pek bi fiyat farkı yok ve baymağın 7 yıl garanti avantajı var.
servis kalitesi, arıza yapmama durumu ve su sıcaklığını sabit verme konularında hangisi daha avantajlıdır?
fikir verenlere şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solar apex -- 23 Eylül 2011; 23:22:05 >

41 Mesaj
24 Eylül 2011; 16:56:01 

kullanan yok mu baymak veya demirdöküm?
baymak daha mantıklı geliyor bana..

2757 Mesaj
26 Eylül 2011; 0:20:01 

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Daxom aldım ben de. 12 lt hacimli. 550 TL/11 taksitle. pahalıya aldığımı biliyorum ama çok aceleye geldi. henüz kullanamadım. evde tadilat var. bir 15 güne kadar kullanmaya başlarım. bu başlığı görmemiştim forumda. epey sürüncemede kaldım ne alsam diye. hatta ayrı başlık açarak da sordum ama hiç cevap gelmedi.
şofben ararken seçeneklerim demirdöküm, gold therm ve daxom.du. demirdökümü koçtaşta gördüm ve hemen vazgeçtim. hem tipi hoşuma gitmedi hem de kocaman kombi gibi bişeydi. gold therm ve daxom.a düşürdüm seçenekleri. gold therm satanlar gold therm.ü, daxom satanlar da daxom.u öve öve biritemiyordu doğal olarak. her ikisini de gördüm. ikisi de fena durmuyordu. tetsitaçım da daxom iyidir deyince, gidip aldım. umarım sorun çıkartmaz. bu arada dzxom için bi arkadaş italyan demiş ama, benim adlığım cihazın üzerinde "made in PRC" yazıyordu. Çin malı yani. gayriresmi yollardan öğrendiğim kadarıyla, ECA, demirrdöküm gibi markalar da Çinde üretiyormuş şofbenleri. gold therm.ün de yarısı yerli yarısı yabancıymış.

ben daxom aldım ve çok memnunum. Demirdöküm ve baymaktan daha şık kibar ve küçük. 12 lt dakikafa sıcak su verebiliyor. Su sıcaklığı da sürekli sabit ve digital ekrandan ayarlayabiliyorsunuz. Tavsiye ederim. Servis de gayet düzgündü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

908 Mesaj
2 Ekim 2011; 10:02:08 

arkadaşlar ben de doğalgazlı şofben almak üzereyim.
Baymak ın 7yıl garantisi bana çok cazip geldi.

Deneyimlerinizi lütfen esirmeyin....fikirlerinizi bekliyorum

132 Mesaj
3 Ekim 2011; 12:43:19 

Ben Baymak Bh-13 aldım ama henüz kurulmadığından bi 10 gün sonra izlenimlerimi yazabileceğim. Balkonuda kapattıracağım için kurulum biraz uzun sürecek. Garantisi 7 yıl biliyorsunuz şofben, kombi gibi uzun seneler kullanılan ürünlerde servis + garanti süreside çok önemlidir.

Not: Daxom oldukça şık, ama ben hem balkona taktıracağım için hemde Daxom satan tüm yerler Baymak üzerine bi +200 koyduğu için Baymak aldım. İçeri taktıracak ve yeri müsait olmayanlar için (şofben çok ortada bir yerde ise) Daxom almalarını tavsiye ederim.

908 Mesaj
4 Ekim 2011; 17:33:26 

haberlerinizi bekliyorum

132 Mesaj
10 Ekim 2011; 15:59:53 

quote:

Orijinalden alıntı: ciko44

haberlerinizi bekliyorum

Selamlar,

Daha önce kolon sandıkları yer kolon olmadığından dışarı boru verebildiler o yüzden içeri takıldı bizde balkonu kapattırdığımızla kaldık :)

Dediğim gibi bu Baymak içeri kullanımı için biraz büyük oldu. İçine koyduğumuz dolaba biraz uzun geldi aşağıdan bir 10 cm kadar çıkıntı yaptı, Daxom olsa idi o çıkıntı olmayacaktı çünkü bir 15 cm boydan bir o kadarda derinlikten kazandırıyor enleri hemen hemen aynı. Gürültü olarak yeni nesil sessiz bulaşık makinaları kadar ses yapıyor yani o yönden memnunum. Şofbenlerin çalışma mantığını bilmiyorum ama sıcak su musluğunu açar açmaz çok kısa bir sürede sıcak su vermiyor biraz beklemek gerekiyor mesela el yıkamak için uygun değil beklerken sıkılıyorum :). Su sıcaklığını sabit tutup tutmadığı konusunda bir fikrim yok özelliklerinde yazmıyor olsa kesin yazarlardı bu özellik Daxomda varmış ama çok gerekli bir özellik mi bilmiyorum. İki kollu musluk olsa belki olabilirdi tek kollu muslukta ayar çok rahat yapılıyor. Tabi milattan kalma eski şofbene göre daha çabuk ısınıyor, su debisi daha fazla, genel olarak memnunum şimdilik kısa süreli tecrübelerime göre.

Servisini göreceğiz bakalım henüz servislik bir durumumuz yok :)

103 Mesaj
10 Ekim 2011; 16:42:17 

Ben 2010 Haziran'da "Bosch şofben HydroSmart 14 L" aldım. Ne yazık ki su sıcaklığı ayarlanan seviyeye gelince suyu soğutuyor. Sonra tekrar ısınıyor. Sürekli sabit sıcaklıkta su veremiyor.

Daha önce servis olumlu sonuç vermedi. Tekrar çağıdım ve sonucu merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hhosafci -- 11 Ekim 2011; 11:53:31 >

70 Mesaj
13 Ekim 2011; 9:36:45 

Merhaba, ben de Bosch HydroSmart 14 L almayı düşünüyorum. Servis gelince sonucu paylaşabilir misiniz ?

Önerebileceğiniz sıcak suyu kesintisiz sağlayabilecek kaliteli bir şofben var mı ? (Fiyat limiti yok)

908 Mesaj
28 Ekim 2011; 17:43:39 

Halen karar veremedim

güncell...

1348 Mesaj
29 Ekim 2011; 20:04:42 

bendede daxcom var bende çok memnunum

97 COROLLA 1.6 XEİ ATİKER FAST

45 Mesaj
21 Aralık 2011; 19:49:27 

Arkadaşlar, Demirdöküm Compact C275F aldım, ancak suyu ayarladığım derecede ısıtması için musluğu epey kısmam gerekiyor. Diğer türlü 60 dereceye bile ayarlasam, 35-45 arası bir sıcaklığa ulaşıyor. Tüplü şofbende böyle sorunumuz olamazdı, kaynar su bile verirdi.

Tesisatçı suyun bol geçişinden dolayı ısıtmadığını söylüyor. Bu normal midir? Yoksa şofben arızalı mı?

410 Mesaj
9 Ocak 2012; 23:19:47 

quote:

Orijinalden alıntı: ariesx

Arkadaşlar, Demirdöküm Compact C275F aldım, ancak suyu ayarladığım derecede ısıtması için musluğu epey kısmam gerekiyor. Diğer türlü 60 dereceye bile ayarlasam, 35-45 arası bir sıcaklığa ulaşıyor. Tüplü şofbende böyle sorunumuz olamazdı, kaynar su bile verirdi.

Tesisatçı suyun bol geçişinden dolayı ısıtmadığını söylüyor. Bu normal midir? Yoksa şofben arızalı mı?

Sn. ariesx,
özelden mesaj atmıştım size. Ancak belki başka arkadaşlar da yardımcı olur diyerek şimdi buraya da yazmaya karar verdim.
Aynı sorun benim şofbende de var (şofbenim c 275 f). Yüksek sıcaklık elde etmek için suyu kısmak gerekiyor. Aksi halde sıcaklık 33 dereceyi geçmiyor. Suyun debisi zaten düşük, bir de kıstığım zaman iyice debiyi düşürmüş oluyoruz doğal olarak. Tepe duşu taktırmıştım, düşük debili suda tepe duşu bir anlam ifade etmez. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş var mı? Sorun c 275 f'de midir? Sorunu nasıl giderebiliriz?

GOLF 122 HP TSI MANUEL MIDLINE-KARA BÜYÜ

2757 Mesaj
9 Ocak 2012; 23:25:56 

bence kullandığınız şofbenlerde sorun var. ben daxom kullanıyorum. 44 dereceye ayarlı duş için. ben sıcak suyu sevdiğim için bu sıcaklıkta. ama kardeşim 40 dereceye getirip öyle duş alıyor...44ün üstüne hiç ayarlamadım bu derece baya sıcak oldugu için. sadece ilk kurulumda 60a getirmiştim ki onda da elim değmedi...bu arada suyun debisi maksimum ayarda şofbende...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 9 Ocak 2012; 23:27:23 >

410 Mesaj
10 Ocak 2012; 9:40:04 

quote:

bence kullandığınız şofbenlerde sorun var. ben daxom kullanıyorum. 44 dereceye ayarlı duş için. ben sıcak suyu sevdiğim için bu sıcaklıkta. ama kardeşim 40 dereceye getirip öyle duş alıyor...44ün üstüne hiç ayarlamadım bu derece baya sıcak oldugu için. sadece ilk kurulumda 60a getirmiştim ki onda da elim değmedi...bu arada suyun debisi maksimum ayarda şofbende...

Sn. emrahsnr,
Cevabınız için teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak. Duş bataryasının sıcak su tarafını sonuna kadar açtığım zaman bile soğuk tarafı açtığım kadar tazyikli akmıyor su. Sıcak su tarafını maksimum açtığımıda daxomda hangi dereceye getirirseniz getirin o sıcaklığı veriyor diyorsunuz yani. Bir problem olmadı bugüne kadar değil mi? Bugün yarın gidip alacağım daxomu o zaman. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. Syg.

2757 Mesaj
10 Ocak 2012; 9:46:32 

quote:

Orijinalden alıntı: atikus

Sn. emrahsnr,
Cevabınız için teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak. Duş bataryasının sıcak su tarafını sonuna kadar açtığım zaman bile soğuk tarafı açtığım kadar tazyikli akmıyor su. Sıcak su tarafını maksimum açtığımıda daxomda hangi dereceye getirirseniz getirin o sıcaklığı veriyor diyorsunuz yani. Bir problem olmadı bugüne kadar değil mi? Bugün yarın gidip alacağım daxomu o zaman. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. Syg.

şimdi şöyle diyim. Benim bina 17 yıllık. Ben 4. Katta oturuyırum. Her ne kadar apartmanda yukarı katlara su pompalayan motor olsa da yeni yapılan sitelerdeki gibi aşırı basunçlı su yok. Ama bu hem soğuk hem sıcak su için geçerli. Yalnız burdan da düşük bir basınç olduğu anlaşılmasın. Aynı anda hem banyo hem mutfak sıcak su var. Bulşk ve çmşr makineleri de çalışabiliyor ve duşu da duş başlığı ile yapıyorym. Ben memnunum çok. Sabit sıcak su olması çok guzel. Musluk açukken hiç soğumuyor. Küçük ve şık. Aç kapalarda birax çat çut diye sesler çıkıyor sadece.
Rica ederim bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 10 Ocak 2012; 9:49:32 >

410 Mesaj
10 Ocak 2012; 9:50:54 

quote:

şimdi şöyle diyim. Benim bina 17 yıllık. Ben 4. Katta oturuyırum. Her ne kadar apartmanda yukarı katlara su pompalayan motor olsa da yeni yapılan sitelerdeki gibi aşırı basunçlı su yok. Ama bu hem soğuk hem sıcak su için geçerli. Yalnız burdan da düşük bir basınç olduğu anlaşılmasın. Aynı anda hem banyo hem mutfak sıcak su var. Bulşk ve çmşr makineleri de çalışabiliyor ve duşu da duş başlığı ile yapıyorym.

Bizim bina da 17 yıllık. Bi de aynı yerde otururmuşuz... :)
İstanbul Koşuyolu'ndayım. :)
Neyse, en kısa zamanda şu daxoma bakacağım... Syg.

2757 Mesaj
13 Ocak 2012; 19:00:03 

ben de sahrayıcedid :) pek de uzak değilmişiz.

rica ederim.

naaptınzı bu arada ? bakabildiniz mi?

45 Mesaj
13 Ocak 2012; 23:12:24 

quote:

Orijinalden alıntı: atikus

Sn. ariesx,
özelden mesaj atmıştım size. Ancak belki başka arkadaşlar da yardımcı olur diyerek şimdi buraya da yazmaya karar verdim.
Aynı sorun benim şofbende de var (şofbenim c 275 f). Yüksek sıcaklık elde etmek için suyu kısmak gerekiyor. Aksi halde sıcaklık 33 dereceyi geçmiyor. Suyun debisi zaten düşük, bir de kıstığım zaman iyice debiyi düşürmüş oluyoruz doğal olarak. Tepe duşu taktırmıştım, düşük debili suda tepe duşu bir anlam ifade etmez. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş var mı? Sorun c 275 f'de midir? Sorunu nasıl giderebiliriz?

Bir süredir logon olmadığım için farketmedim, kusura bakmayın.

Sorun maalesef şofbende gibi, C275F'nin kapasitesi bu kadar görünüyor. Aslında bu durumun ürün reklamında ve el kitabında söylenmiş olması gerek. Birkaç kombi bayisi ile konuştum, iki kez servis geldi, hepsi de durumun normal olduğunu söyledi, sonuncu gelen servis "kışın idare et abi" deyip gitti. :)

Konuştuğum bir arkadaşım Bosch önerdi, onda bu tür sorunun pek yaşanmadığını söyledi, ancak bu topikte Bosch'dan da bir şikayet var. Daxom'un Demirdökümden iyi olup olmadığına karar veremedim. Daxom öneren arkadaş 44C'de yıkandığını söylüyor, zaten benim derdim de o, Demirdöküm en fazla 44-45C ısı veriyor. Kaynar su alınamıyor. Hatta ebeveyn banyosunda sıcaklık 35C'ye iniyor. Normal vücut sıcaklığı zaten 37C, yani ondan daha yüksek. :) Tüplü şofbende böyle bir sorun hiç yaşamadım. Sıcağı en sonuna kadar açsam haşlanıyordum, el değdirmeye bile olanak olmuyordu, bunda ancak üşümeyecek kadar sıcaklıkta yıkanabiliyorum.

Demirdöküm'e sayfasından mail gönderdim, bir hafta oldu, cevap bile vermediler:)

2757 Mesaj
14 Ocak 2012; 11:03:43 

quote:

Orijinalden alıntı: ariesx

Bir süredir logon olmadığım için farketmedim, kusura bakmayın.

Sorun maalesef şofbende gibi, C275F'nin kapasitesi bu kadar görünüyor. Aslında bu durumun ürün reklamında ve el kitabında söylenmiş olması gerek. Birkaç kombi bayisi ile konuştum, iki kez servis geldi, hepsi de durumun normal olduğunu söyledi, sonuncu gelen servis "kışın idare et abi" deyip gitti. :)

Konuştuğum bir arkadaşım Bosch önerdi, onda bu tür sorunun pek yaşanmadığını söyledi, ancak bu topikte Bosch'dan da bir şikayet var. Daxom'un Demirdökümden iyi olup olmadığına karar veremedim. Daxom öneren arkadaş 44C'de yıkandığını söylüyor, zaten benim derdim de o, Demirdöküm en fazla 44-45C ısı veriyor. Kaynar su alınamıyor. Hatta ebeveyn banyosunda sıcaklık 35C'ye iniyor. Normal vücut sıcaklığı zaten 37C, yani ondan daha yüksek. :) Tüplü şofbende böyle bir sorun hiç yaşamadım. Sıcağı en sonuna kadar açsam haşlanıyordum, el değdirmeye bile olanak olmuyordu, bunda ancak üşümeyecek kadar sıcaklıkta yıkanabiliyorum.

Demirdöküm'e sayfasından mail gönderdim, bir hafta ol