Şimdi Ara

CRUZE - YAKIT TÜKETİMİ !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.215
Cevap
11
Favori
388.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Panthér

1.6 124bg olacak.

Bu önemli ayrıntı için teşekkürler
  • Aracım 2011 model 124 hp manuel benzinli cruze sedan yazılım modifiye chip falan yok yakıt tüketimim şehir içi bartın da bir depo ile (59lt) 728 km----- şehirdışı bir depo ile 940km (59lt)--aracımı çok iyi tanıyorum ölçüm yaparken depoda yaklaşık 1.5 litre bıraktım ne olur ne olmaz diye bagajda ek 5 litre benzinimde hep olur ölçümlerde benzin lambası yandığında şehiriçi 57 km---- şehirdışı 76km yol gider 3000 devir altında sakin kullanımda shift e uyarsanız aracınızın bakımlarını zamanında yaparsanız bu tüketimleri yakalamak pek fazla zor değil..Şimdi aynı donanımda daha düşük güvenlikte çoğunun euroncaptan 5 yıldızı yok bilen bilir aşağı yukarı aynı konforda sadece 50 liralık amblemi için 20 bin lira 30 bin lira fazla verenler çıkar derki cruze çok yakıyor gitmiyor ikinci eli yok parçası pahalı sıkıntısı bitmiyor falan diye atıp tutar suçlu psikolojisi kendini aptal yerine koymamak için çamur at izi kalsın taktiğini uyguluyolar burdan cruze almak isteyenlere sesleniyorum siz bakmayın o çamur atanlara cruze dünyada yaklaşık 25 milyon kusur satmış bir araçtır internet çağında yaşıyoruz araştırın Trde herkes araba yorumcusu 15 yaşındaki çocuk girip forumlara insanlarla dalga geçiyor şunu asla unutmayın cruze binen insan cruze kötülemez kolay kolayda vazgeçip satmaz onların hepsi ulaşamadığı ciğere mındar diyenler tercih sizin 50 bin liraya kadar alabaliaceğiz en güvenlikli donanımlı araç yada gidin aynı paraya 1.2 araba yada uçan halı alın Aşağıda cruze ile aradığınız bütün teknik bilgileri bulabilirsiniz..

ŞEHİR İÇİ YAKIT TÜKETİMİ ORTALAMA BENZİNDE 35-39 KURUŞ---LPG DE 22-27 KURUŞ
    ŞEHİR DIŞI YAKIT TÜKETİMİ ORTALAMA BENZİNDE 28-33---LPG DE 18-23 KURUŞ
    0-100 KM HIZLANMA 10.6 SANİYE İKİNCİ VİTESTE 7000 DEVİRDE 110
    ORTALAMA BAKIM MASRAFI (YAĞ BUJİ VE BÜTÜN FİLTRELER) DIŞARDA 170TL SERVİSTE 500TL
    LPG UYUM BRC NİN CRUZE İÇİN ÖZEL ÜRETTİĞİ KİT SAYESİNDE YÜZDE 85 CİVARINDADIR YAKLAŞIK LPGDEN SONRA 75.000 KM İLE 120.000 KM ARASINDA SUBAP DEĞİŞİMİ GEREKEBİLİR MASRAFI 1200 TL BENZİNDE KULLANSANIZ DA BU SORUN OLACAKTIR EURO5 MOTORLARIN GENEL SUBAP ÖMRÜ 200 BİN İLE 250 BİN ARASIDIR KAÇINIZMAZ LPG SADECE BU KMLERİ BİRAZ AŞAĞILARA ÇEKER ÇELİK SUBAP İLE BU SORUN ÖMÜRLÜK ORTADAN KALKAR..
    ARACIN HERHANGİ BİR KRONİK SORUNU YOKTUR PERFORMANSINI 1400 KİLO ARAÇ OLDUĞU İÇİN YETERSİZ KALIRSA 500 TLYE YAZILIM GÜNCELLEMESİ YAPARAK BU SORUNU ORTADAN KALDIRABİLİRSİNİZ
    CRUZE İKİNCİ EL OLAYI 33000 ALDIĞIM ARAÇ ŞU ANDA 40000 TL UMARIM ANLAMIŞSINIZ DİĞERLERİ 3 GÜNSE BU 5 GÜNDE SATILIR TEK FARKI O TR ALIŞMIŞ VW RENO FORD FİAT NEDENİ UCUZ OLMASI DEĞİL KOMŞU DA VAR DİYE ;) GEÇENLERDE 2013 ALMAK İÇİN İLAN VERMİŞTİM BİR GÜNDE 1500 KİŞİ BAKMIŞ 15 FAVORİ YANİ 2 3 GÜNDE SATARDIM SADECE İÇİ MAVİ DÖŞEME DİYE VAZGEÇEMEDİM 2013LER BİRDE 45BİN 50 BİN BOYUMU AŞTI BİRAZ İKİNCİ ELİ NE KADAR SIKINTI DEĞİL Mİ ADAMLAR 40 BİNE ALDIĞI ARABALARI 20 BİNE DEĞİL 50 BİNE VERİYOR SATILMASA O FİYATLAR OLUR MU HİÇ ÇOK UZATTIM SİZE TEK TAVSİYEM PİYASADA TEMİZ CRUZE VARKEN ALIN SATILIK CRUZE SAYISI 3000LER DEN 1000LERE DÜŞTÜ İNTERNET ORTAMINDA DAHADA DÜŞECEK ÇÜNKÜ ALAN KOLAY KOLAY SATMIYOR BU YÜZDEN DEĞERİ ARTIYOR PİŞMAN OLMAZSINIZ PARÇA SIKINTISI FALAN DİYEDE KORKMAYIN 90 MODEL ARABALARIN BİLE PARÇASI KOLAY BULUNUYOR KALIKİ CRUZE TRDE 50BİNDEN FAZLA SATTI 2040 DA BİLE ÇIKMA PARÇABULABİLİRSİNİZ YANİ KALDI Kİ CHEVROLET DÜNYA DEVİ PARÇASI BULUNMAZMI HİÇ GALARECİLERİN BİRİLERİNİN ARAÇLARINI UCUZA KAPATMAK İÇİN SÖYLEDİĞİ SÖZ BU YAZIMI OKUYAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM ARACINIZ DEĞERİNİ BİLİN VAZGEÇMEYİN BEKLEYİN OLACAKLARI GÖRÜN :) İYİ GÜNLER

• quote:

Orijinalden alıntı: dolunay94

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bugrasahinn

Cruze ailesine yeni katıldım. Aracimin her şeyinden memnunum ancak yakıtla alakalı anlam veremediğim bir sorunum var. Aracı yeni aldım yakıt koydum bindim. Göstergeyi sıfırlamadım o zaman. Daha sonrasında LPG yi fulledim 75 lira civarı ödedim ve bindim, göstergeyi sıfırladım. Bi kaç gün sonra yakıt alayım dedim. 55 lira kadar yakıt aldı depo ve katettiğim mesafe göstergede 120km idi. Aracı ise 3 bin deviri neredeyse aşmadım. 90-110 arası sürdüm. Yarısı şehir içi yarısı şehir dışı. Bunun sebebi ne acaba?

55TL ye 120km gidilmiş.

*Sebebi bana göre 3 tane;
    1- ikinci dolumda alınan pompa basıncı daha kuvvetli olunca biraz fazla almış olabilir.
    2- Araç ve kullanıcı birbirine daha alışamadığı için, alışma devresinde görülen fazla yakma olayı gerçekleşmiş.
    Kullanım alışkanlıkları ve yeni bir araca alışma evresinin geçmesi gerek.
    3- Araç hazır lpg'li alınmış ise, ayar kontrolü yaptırmak gerek. Zengin karışım oranı fazla olabilir.

Bu pompa kontrol işini en az 3 kere tekrarlayıp çıkan sonuçlara bakın. Tek seferde karar vermek yanlış olur.

benim aracimda ayni yakiyor bi sıkıntı oldugunu sanmiyorum arabanin normal hali bu cok yakiyor işte bence sizde satıp kurtulun bir an önce bnm gibi pisman olmayin

Alıntı yapma arkadaşım.

Senin aracının kaç yaktığı hiç umurumda değil.

• Ozaman daha kötü olay;

8 mil = 12.874752 kilometre
    18,9 mil = 30,4166016 kilometre

• Burdan kimseye yalan söyleyecek halim yok. Çok merak ediyorsanız Mercedes Yakıt Tüketimi diye bir arama yaparsınız. Burdan hiçbir motor teknolojisini bilmeyen kişiyle konuşuyor gibiyim. 600 SEL dediğimiz 6000 motorluk Mercedes'in yaktığını yakıyor Cruze modeliniz, neyse para sizin. Bu arada Enjeksiyon sistemleri hakkında bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederim.
    Normal yakıyor diyorsunuz, siz 25 TL ye 100 Km gidiyorsunuz, ben 10 TL gidiyorum...

Saygılarımla...

//Ek: Yeni Mercedes E Serisi Yakıt Tüketimi

Aracım BU LİNKTEKİ satılan araça benzerdi. Ancak 230 E serisi, 200 E serisinden daha az yakmaktadır. Yani aracım şehir içinde 8.3 lt şehirler arasında 6.0 lt yakmaktaydı. //

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak DEMİRAL -- 28 Ağustos 2009; 16:41:12 >

• dexterr kullanıcısına yanıt
    Yakıtında birşey yok. 1.6 Atmosferik tam otomatikler böyle yakar. Cruze'a has bir durum değil.

bkz. civic AT / mazda3 AT vs.
  • allahtan benzine indirim geldi. 5,20 tl den 50 liralik aldik allah bereket versin. araba sehir ici kar lastigi ile 10 lt yakiyor. neredeyse 1,5 yildir kullaniyorum ve tüp taktirmamakta hala israrliyim :)
  • Ohooo! 45-50 krş lpg mi olur? 16-17lt ye denk gelir...

Ben AT Cruze ile benzinde 45-50 krş yakiyorum. Aracın ortalama hızı 28km.
  • 5 senedir hep aynı stil ......

kıvam aynı renk aynı koku aynı PH aynı (BÜYÜK TARİFE) ...... uzaktan 37 derece eğimle salla gitsin.........

diğer ana başlığa da yazdım......

hyundai accent

7 tane hava yastığını çalacaklar (bırak yan ve perde hava yastıklarını yolcu hava yastığı bile yok)
    FAR sensörü
    YAĞMUR sensörü
    PARK sensörü
    DİGİTAL klima
    Cruise control
    karatmalı iç dikiz aynası olmayacak
    arka camlar manuel olacak
    plastik kapak jant yutturacaklar

46.350 liste fiyatından indirim yapıp 43'e verelim diyecekler.......
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Arkadaslar ust uste ana konu uzerinde sorulan yakit tuketimi nasil sorusuna cevaben tuketim endeksi paylasayim istedim.

Bursa-Ankara (Gidis)+ pirelli sottozero kis lastigi+4 kisi(260kg)+ girtlak bagaj

-Ortalama hiz: 103.4km/h
    -Ortalama tuketim: 6.8litre

Ankara-Bursa (Donus)+ayni agirlik ve lastik

-Ortalama hiz: 99.7km/h
    -Ortalama tuketim: 6.3litre

Bursa her ne kadar sehirici desemde Istanbul kopru trafigi gibi bir trafik degil, geneli otoyol kullanimi olmak uzere,

Ortalama hiz 33km/h
    Ortalama tuketim 8.4 litre

Cok yogun kullanimda hassas bir ayak ile 9.5-10 litre seviyelerinde dolasabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supremum01 -- 7 Mayıs 2015; 0:53:31 >
  • Aynen oyle. Cruze ye gecmek icin daha cok bahaneniz olmasi gerek. Ulkemizde yakit ekonomisi soz konusu olunca diger bahaneler ne yazik ki geri planda kaliyor. Ne kadar isterdim, sirf cevreci olduklari icin az yakan otomobilleri tercih etmeyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erenu89

2.0 hb at aracımda karma 7,9-8 lt, şehirdışı 5.8-6 lt ortalama, sadece şehiriçi ölçüm yapmadım, her gün şehir dışına çıktığım için karma tüketim de ağırlık %65-70'le şehirdışındadır.not:son 2 full depo hesaplamasında çıkan değerler bunlar.
    brus77 arkadaşın araca göre biraz daha fazla yakıyor sanki. 90-110 arası kullanımda 6. vitesi tercih etmeme sebebiniz nedir acaba? ayrıca ben aracı sürekli otomatikte kullanıyorum.
    not: lastikleri yeni aldım ve onlarla yaptığım bir ölçüm, lastiker goodyear EfficientGrip Performance 2014 üretimi.

Aracı eşim de kullanıyor yakıt olarak net veriyi hafta sonu uzun yolda göreceğim.

6. vitesin, 2.000 devrin çok altında kullanımı bana göre DPF te kurum birikimini çoğaltır.
    Bu nedenle hız 80 km ye geldiğinde, vitesi manuele alıp 5 devam ediyorum.
    Saygılar.

• bence bu değerler güzel,fazla takılmamak gerekiyor

ülen kötü olan şu akaryakıt fiyatları dünyanın en pahalı yakıtı bizde,nasıl iştir arkadaş,giriyorsun araba başlıklarına bütün muhabbet
    şu kadar yaktı bu kadar yakıyor üzerine arabaları attık ikinci plana yaw

bir de az yaksın diye yaptığımız atraksiyonlara bakın,korkarak gaza basıyoruz,hani sürat de iyi değil ama bu şimdiki gibi kasmamız da hiç hoş değil

haftaya İzmire memlekete geliyorum(Bergamalıyım)bakalım ne yakacak uzun yolda bu civarda arada çıktım bir yerlere ama pek anlayamadım ne kadar yaktığını!
    şöyle 400/500KM yol yapmam gerekiyor++

• Natsukaw.S kullanıcısına yanıt
    Kalabalık olarak gidince, uçağa verilecek paradan daha uygun oluyor. Maşallah diyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egelidost

Kırşehir-Ayvalık arası 900 km yol. Bazen aracın dinamiklerini ölçecek şekilde sert kullanım, bazen de hız sabitleyici ile birlikte sakin kullanımda 7,5 litre benzin ortalaması görünüyor.

Tam depo ile ölçüm yöntemiyle ortalama 9,5 litre lpg...

Özetle 20 kuruş

Aynı yol i20 ile 16 kuruşa gidilmişti.

Daha önceki mesajımdaki değerler pompa hatası çıktı. Derin bir oh çektim.

Şehiriçi 35 kuruş lpg ölçümü yaptım.

Diğer mesajı okudum aman dedim ne oluyor yüreğime su serptin.
  • Bayram boyunca yakit tuketim verimi paylasayim:

Bursa-Aydin (trafik yogun ama aliciydi) tum tatil boyunca burada gezis.

Aydin-Bursa (tum yol dur kalk ilerledi hatta Susurluktan sonrasi 3.5saat surdu. Artik sol ayagim bedenimden ayrildi gibi hissettim. Oncesinde de bosluklarda da 120-160arasi ilerledim)

Ortalama tuketimim 8.5Litre

5 kisi + Girtlak Bagaj + Continental Sport Contact 5 Lastik ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

Cruze ile bravo arasında kaldım lpgli kullanacağım. Yakıt lpgdr nasıldır? Birde lpgdr subap erimesi olayı var mı?

Sakin bir kullanıcı ise MT araç da şehir içinde 11↔12 lpg tüketir(25-28km ort. hız gibi).
    Subap sorunu var. 40.000km de yada 80-90.000km lerde de yaşayan mevcut. 1.200TL gibi bir masrafı var.

*Bravo da aynen Cruze gibi kıymeti bilinmeyen güzel bir araç. Ama Cruze donanım/güvenlik/yaş/km vs. her zaman öne geçer.

Daha önce c sınıfında Stilo kullandım ş.içi 9 ş.dışı 8litre LPG tüketimim oluyordu. Cruze stilodan fazla yakar mı?

Birde bu cruze donanımları çok karışık geldi. Cruise control hangi donanımdan itibaren standart? Esp falan standartöı cruzede ?

O aracı kullanmadığım için tam olarak bilemem ama kullanım şekli ve şehir yapısı/şehir trafiği ile ilgili bir durum.

Benim 9-9.5Lt aralığında yakan 2 adet AT Cruze aracım vardı. Lpg montajı yaptırsam, olacağı 11lt gibi olurdu.
    Manuel için de 10lt desek(benim şartlarımda) kullanıdığınız stilo ile 1-1.5lt fark aralığına denk gelir. Bence araç
    donanımları düşünüldüğünde kabul edilebilir.

CC 2011 model yılı itibari ile 124bg modellerde standart oldu. Güvenlik donanımları tüm versiyonlar da standarttır.

Ön bilgi için konunun ilk mesajı daha iyi fikir verecektir.
    http://forum.donanimhaber.com/m_30883332/tm.htm

Tüketim örnekleri için de bu konuyu geriye doğru tarayıp kullanıcı örneklerine bakmak faydalı olur.

• Barlas kullanıcısına yanıt
    İlkay hocam hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle
  • RevivaL kullanıcısına yanıt
    Sağol Faruk hocam. Daha iyisi senin olsun inşallah. (:
  • overdozz kullanıcısına yanıt
    2010 ve üzeri, sedan, otomatik ve 30bin bütçe sınırında alınabilecek başka araç yok hocam. Kaldı ki Cruze'a ilk çıktığından beri iç geçirerek bakardım, şimdi nasip oldu. (:
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.