Şimdi Ara

CRUZE - YAKIT TÜKETİMİ !!! (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.216
Cevap
11
Favori
388.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

33 lt lpg (lt'si 2.42'den 79 tl)
    hız: 90 - 110 arası
    ort. hız: 80 km
    klimasız

bu şartlarda 430 km. ilk defa bu kadar uzun gitti.
    fark ettim ki ben ilk defa bu kadar düzgün kullandım :)

mardin - van yolunda standart kullanımımla aynı şartlarda 350 km'yi zor gördüm.

bundan sonra yavaş baba
  • Merhaba arkadaslar bende 1 seneden beri cruze kullanıyorum 113 bg lik bir otomatık sahıbıyım yakıt meselesı bu arabada tam bi sorun bence
    cunku benzınde 40 - 45 krş civarında yakıyor (55ltbenzin * 4,2 =231 tl / 550 km = 0,42 krş)

lpgde
    29 lt lpg * 2,35 tl =68 tl/220 km =31 krş (sehir içi)
    29 lt lpg * 2,35 tl =68 tl/310 km =22 krş (sehir dışı

sehir içi mesafe bursa beşevler-kestel arası
    sehir dışı mesafe bursa - sakarya arası
    işin ozeti bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilalk16

Merhaba arkadaslar bende 1 seneden beri cruze kullanıyorum 113 bg lik bir otomatık sahıbıyım yakıt meselesı bu arabada tam bi sorun bence
    cunku benzınde 40 - 45 krş civarında yakıyor (55ltbenzin * 4,2 =231 tl / 550 km = 0,42 krş)

lpgde
    29 lt lpg * 2,35 tl =68 tl/220 km =31 krş (sehir içi)
    29 lt lpg * 2,35 tl =68 tl/310 km =22 krş (sehir dışı

sehir içi mesafe bursa beşevler-kestel arası
    sehir dışı mesafe bursa - sakarya arası
    işin ozeti bu

Hesabınız doğru ise sizin lpg`de sorun var bence..takılan yere götürüp bi gösterin tekrar ayarlatın..
    LPG de şehir içi oıkadar yakıyorsa benzinde kullanın daha iyi.hiç bir farkı kalmamış çünkü..
    şehir dışı veriniz aslında şehir içi olması lazımdı hadi hadi max.0.220 ile 0.240 krş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bbasci06 -- 28 Mayıs 2011; 14:35:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: unsal07

15.000 kişiyle yüzyüze konuşarak veya telefonla irtibata geçerek tüketim değerlerini öğrenip onların avukatlığına soyunan arkadaşa tekrar aşağıdaki soruyu hatırlatmakta fayda görüyorum.

boşuna yorma kendini bence..inan bana bunun gibiler her yerde..hangi biriyle uğraşıp laf anlatabileceksinki..
  • (lt: 2.45)

şehir içinde 0.25 tl

şehir dışında 0.19 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkuyakar

(lt: 2.45)

şehir içinde 0.25 tl

şehir dışında 0.19 tl

LPG de gayet makul bir değer bence Ben şuan Focus Dizel kullanıyorum aynı değerlere sahibim Şehir dışı biraz düşebilir belki ama ŞEhir içi 25 kuruştan aşağı yakmıyor.
    Bende bu sıralar arabamı verip 0km bir Cruz düşünüyorum ancak alacağım modele LPG takamıyoruz diyor bayiler DEsign LS modelini almayı planlıyrum bu modele taktıranların yorumları nasıl çok merak ediyorum Bu 125 hp lik motorlara taktıran arkadaşlarımızın yorumlarını çok merak ediyorum.
  • Bi sorum olacak Şuan 124hp olan model için LPg garantiyi bozuyor diyorlar bende lpg taılmadıktan sonra almayı düşünmüyorum açıkçası karamsarda kaldım LAndi renzo ve BRC nin kendi garantilerini verdiklerine dair bişey duydum bu doğrumu acaba eğer doğruysa istanbulda garanti veren bildiğiniz yer varmı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: doganbjk

Bi sorum olacak Şuan 124hp olan model için LPg garantiyi bozuyor diyorlar bende lpg taılmadıktan sonra almayı düşünmüyorum açıkçası karamsarda kaldım LAndi renzo ve BRC nin kendi garantilerini verdiklerine dair bişey duydum bu doğrumu acaba eğer doğruysa istanbulda garanti veren bildiğiniz yer varmı acaba ?

lpg taktirdiginiz motor garanti disi kaliyor. ama duydugunuz dogru lpg takan firmalar garanti veriyorlar. araclari satan bayilerin anlasmali oldugu lpg firmalari var. onlardan daha saglikli bilgi alabilirsiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cell1987

quote:

Bi sorum olacak Şuan 124hp olan model için LPg garantiyi bozuyor diyorlar bende lpg taılmadıktan sonra almayı düşünmüyorum açıkçası karamsarda kaldım LAndi renzo ve BRC nin kendi garantilerini verdiklerine dair bişey duydum bu doğrumu acaba eğer doğruysa istanbulda garanti veren bildiğiniz yer varmı acaba ?

lpg taktirdiginiz motor garanti disi kaliyor. ama duydugunuz dogru lpg takan firmalar garanti veriyorlar. araclari satan bayilerin anlasmali oldugu lpg firmalari var. onlardan daha saglikli bilgi alabilirsiniz...

Evet bu konuda bugün bi BRC bayisini aradım 113 Hp olan modellerde sorun yaşadıklarını ancak yazılım ile düzelttiklerini 124 Hp lik olanların daha uyumlu ve daha sorunsuz olduğunu söylediler ve motor aksamının garanti dışı kaldığını ancak 2A mühendislik olarak 2 yıl bizim garantimiz altına giriyor dediler.(Motor aksamında LPG den kaynaklanacak herhangi bir arıza için) içime su serpti diyebilirim açıkçası :) Ayrıca Takmayı düşünenler için İStanbul Beylik düzündeki BRC de kampanya başlatılmış 50 tl lik gaz ve Lastik tamir kiti hediye ediyorlarmış Bİlginize.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: utkuyakar

(lt: 2.45)

şehir içinde 0.25 tl

şehir dışında 0.19 tl

LPG de gayet makul bir değer bence Ben şuan Focus Dizel kullanıyorum aynı değerlere sahibim Şehir dışı biraz düşebilir belki ama ŞEhir içi 25 kuruştan aşağı yakmıyor.
    Bende bu sıralar arabamı verip 0km bir Cruz düşünüyorum ancak alacağım modele LPG takamıyoruz diyor bayiler DEsign LS modelini almayı planlıyrum bu modele taktıranların yorumları nasıl çok merak ediyorum Bu 125 hp lik motorlara taktıran arkadaşlarımızın yorumlarını çok merak ediyorum.

zaten benim hesabıma göre dizel focus, dizel astra... benim lpg li cruze ile aynı yakıyor.

• quote:

motor aksamının garanti dışı kaldığını ancak 2A mühendislik olarak 2 yıl bizim garantimiz altına giriyor dediler.(Motor aksamında LPG den kaynaklanacak herhangi bir arıza için)

Motor aksamında Lpg den kaynaklı bir arızanın olması durumunda maliyet genellikle çook yüksek olur , bu gibi durumlarda 2 A nın garantörlük yaklaşımına ne kadar güvenilebilir mesela ?

Diyelim ki olmaz olmaz ya pistonlarında problem oldu aracın.. Sen diyeceksin ki Lpg yüzünden oldu hadi masrafımı karşılayın , 2 A da karşına çıkıp yok bu kullanıcı hatasından kaynaklıdır , çok yüksek devirlerde araç kullandığınız için sorun bundan olmuş veya GM nin hatalı motor montajı sırasında pistonların hatalı yerleştirilmesi sonucu bu hata çıkmış. Lpg ile alakası yok gidin GM ye başvurun derse ne olacak... ???

Bu Lpg firmalarının verdikleri Garanti bana pek inandırıcı gelmiyor... Aynı Lastik firmalarının garantileri gibi....

• quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

quote:

motor aksamının garanti dışı kaldığını ancak 2A mühendislik olarak 2 yıl bizim garantimiz altına giriyor dediler.(Motor aksamında LPG den kaynaklanacak herhangi bir arıza için)

Motor aksamında Lpg den kaynaklı bir arızanın olması durumunda maliyet genellikle çook yüksek olur , bu gibi durumlarda 2 A nın garantörlük yaklaşımına ne kadar güvenilebilir mesela ?

Diyelim ki olmaz olmaz ya pistonlarında problem oldu aracın.. Sen diyeceksin ki Lpg yüzünden oldu hadi masrafımı karşılayın , 2 A da karşına çıkıp yok bu kullanıcı hatasından kaynaklıdır , çok yüksek devirlerde araç kullandığınız için sorun bundan olmuş veya GM nin hatalı motor montajı sırasında pistonların hatalı yerleştirilmesi sonucu bu hata çıkmış. Lpg ile alakası yok gidin GM ye başvurun derse ne olacak... ???

Bu Lpg firmalarının verdikleri Garanti bana pek inandırıcı gelmiyor... Aynı Lastik firmalarının garantileri gibi....

Kendimi tam teselli edecekken neden kafamı bulandırdın şimdi :) Bu arada Aracı 3 ay benzinde kullanacağım dediğiniz gibi ne olur ne olmaz daha sonra Lpg taktırır uzun yola giderim artık.

• Garantiden çıkar yada dahil olur farketmez aslında..
    Sonuçta herkesin kaskosu yokmu? Vaar..Bir çoğuda kredili olduğundan dolayı mecburi elbette.
    Demek istediğim bildiğim kadarıyla max.kasko adı altında yapılan kasko poliçeleri dahilinde "alkollü" çıkmadığınız sürece oluşacak hasarın tamamını karşılamaktadır.
    hasar nerede ve nasıl olursa olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbasci06

Garantiden çıkar yada dahil olur farketmez aslında..
    Sonuçta herkesin kaskosu yokmu? Vaar..Bir çoğuda kredili olduğundan dolayı mecburi elbette.
    Demek istediğim bildiğim kadarıyla max.kasko adı altında yapılan kasko poliçeleri dahilinde "alkollü" çıkmadığınız sürece oluşacak hasarın tamamını karşılamaktadır.

Öyledirde Hasar olsa tamam Bahsettiğimiz Hasar olarak değil Arıza olarak geçeceği için hiçbir kasko firması kesinlikle karşılamayacaktır zararı. AMa herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum benimkisi sadece önlem yoksa bu zamana kadar Türkiyedeki benzinli her 10 aracın 4ü LPG li ( Şahin Doğan vb araçları saymıyorum) ve büyük bir sıkıntı olsa türkiyede tutulmazdı LPG anadoluda bütün araçlar LPG li hiçbir sıkıntı yok mis gibi ucuz yakıt :)

• quote:

malesef lpg kaynaklı motorda oluşabilecek hasalarla kasko ilgilenmez. tek yararlanabileceğiniz çekici hizmeti olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: paanther

quote:

malesef lpg kaynaklı motorda oluşabilecek hasalarla kasko ilgilenmez. tek yararlanabileceğiniz çekici hizmeti olur.

ÇEkici hizmetini unutmuşum :)

• Her işin bir riski vardır..
    Ozaman hiç LPG işine girmeden km.`de şehir içi 035-040 krş. yakmak en iyisi..
    En azından için rahat olur..
    Ama ozamanda denirki; "Araba çok yakıyor"..
    Eee..her güzelin bir bedeli vardır..
    Ya çok yakıyor diye söylenmeyeceksin acımadan benzinli bineceksin..
    Yada herşeyde olduğu gibi riski göze alıp LPG işine gireceksin..
  • quote:

Her işin bir riski vardır..
    Ozaman hiç LPG işine girmeden km.`de şehir içi 035-040 krş. yakmak en iyisi..
    En azından için rahat olur..
    Ama ozamanda denirki; "Araba çok yakıyor"..
    Eee..her güzelin bir bedeli vardır..
    Ya çok yakıyor diye söylenmeyeceksin acımadan benzinli bineceksin..
    Yada herşeyde olduğu gibi riski göze alıp LPG işine gireceksin..

evet işin özü budur...
  • quote:

Hiç alakası yok.. Sen al cruze u sonra her ışıklarda patinaj çekerek kalk 3 ay sonra debriyajı bitir sonra ara kaskoyu de ki benim aracın debriyajı bitmiş hadi bunu yaptırın kaskodan.... ???

Kasko şirketinin sana vereceği cevap pek hoşuna gitmeyebilir...
    Kasko Kaza durumunda senin hasarını karşılar , gerisi hikaye... En fazla çekici gönderir , kiralık araç verir ama senin veya aracının kaza dışında oluşan hasarlarına hiç bi şey yapmaz..

Ayrıca şu LPI sistemleri de yakında çoğalacak ülkemizde , o sanki biraz daha güvenli ve araçlara zararsız olarak gözüküyor bana göre.. Şimdilik sadece Vialle var piyasada ancak yakın bir zamanda BRC de LPI sistemi getirecekmiş ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIXI MAN -- 11 Haziran 2011; 11:49:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

quote:

Hiç alakası yok.. Sen al cruze u sonra her ışıklarda patinaj çekerek kalk 3 ay sonra debriyajı bitir sonra ara kaskoyu de ki benim aracın debriyajı bitmiş hadi bunu yaptırın kaskodan.... ???

Kasko şirketinin sana vereceği cevap pek hoşuna gitmeyebilir...
    Kasko Kaza durumunda senin hasarını karşılar , gerisi hikaye... En fazla çekici gönderir , kiralık araç verir ama senin veya aracının kaza dışında oluşan hasarlarına hiç bi şey yapmaz..

Ayrıca şu LPI sistemleri de yakında çoğalacak ülkemizde , o sanki biraz daha güvenli ve araçlara zararsız olarak gözüküyor bana göre.. Şimdilik sadece Vialle var piyasada ancak yakın bir zamanda BRC de LPI sistemi getirecekmiş ...

Ancak LPG den doğabilecek hasarla arasındaki işi bağdaştıramadım..
    LPG`de kullanıcının tercihidir.
    Sen arabana LPG taktır ama ruhsata işletme ve bir olay olsun aracın yansın yada kazadan sonra aracım lpg`liydi de..
    İşte asıl ozaman kasko şirketinin sana vereceği cevap çok hoşuna gider emin ol
    Ama sen LPG taktırıp ruhsata işletip, kasko şirketinede haber vererek ZEYİLNAME yapıtırıp ek poliçe ile LPG`yide KASKO kapsamına aldırırsan
    ozaman başına ne gelirse gelsin (ki poliçede ek kloz olarak LPG`den kaynaklanabilecek hasarlar" şeklinde poliçende ek kloz açarılır..
    Ozaman sen sağ ben selamet..
    Biraz forum içerisinde araştırma yapıp,yada kasko şirketleri ile kasko yenileme zamanı gelince "acaba hangisine en ucuz kasko yaptırırım" diye araştırma yapılacağına, poliçelerin içerikleri, kapsamları, teminatları gibi hayati önem taşıyan ve piyasada maksimum kasko adı altında olupta aslında bir çok teminat klozunu içinde barındırmayan ve buna rağmen emsallerine göre azımsanmayacak kadar da pahalı olan o kadar çok üç kağıtçı sigorta şirketleri varki..

88 yılından beri araba kullanırım..
    Bu güne kadar toplam 13 araba aldım sattım..
    Kısmetse 14.`üncü arabam cruze olacak..
    Ve bütün arabalarımada kasko yaptırdım ki asla yaptırmadan binmem..(hem malım hemde canım kıymetlidir..)
    13 arabada da toplam 6 kasko şirketi ile çalıştım..(ki sana istediğin klozun açıklamasını ve kapsamlarını ezbere söyleyim..)
    hangisinin kapsamı nedir, hangisi kiralık arabayı kaç gün verir,hangisi lastiğin yarılmasını yada karteri patlatıp motorun yatak sarmasını kapsar..bilmek ve öğrenmek gerekir..

Bu tür şeylerin araştırıp öğrenilmesi yerine, debriyaj-LPG ilişkisi kurulması çok abes geldi bana..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bbasci06 -- 11 Haziran 2011; 20:33:42 >

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.