Şimdi Ara

CRUZE - YAKIT TÜKETİMİ !!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.216
Cevap
11
Favori
388.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 9 haziranda depoyu doldurdum bugün itibariyle ş.içi 587 km yaptım ve ışık yandı..tekrar bugün dolduruduğumda depo 53.12 litre benzin aldı..sonuç olarak yaktığım benzin net olarak 100 km de 9,05 oldu..yol bilgisayarı 8,5 gösteriyo yani gördüğünüz ort. tüketim değerinin üzerine 0,55 ekleyin..
  • ben bu kadar yakacağını tahmin etmezdim rodajında bi sınırı var araba 3000 v6 mı sanki
  • Beyler Opel motorlardaki rodaj oayı gördüğüm kadarıyla biraz uzun. Babamın Opel Astra da ilk aldığında binilecek gibi değildi. 15.000km yapana kadar yakıt düzenli azaldı. 260 kuruştan 180kuruşa düştü dersem bi fikir vermiş olurum sanırım.
  • benzinlimi o araba
  • quote:

Orjinalden alıntı: mclearen

benzinlimi o araba

Evet benzinli 1.6 twinport motor 103 beygir gücünde. Bilyorsunuz Cruze' daki 113 beygirlik euro5 satandardındaki ecotec motor da opel mühendisleri tarafından geliştirildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baycalh -- 12 Temmuz 2009; 15:35:06 >
  • 0 araba 18 kuruş yakamaz kusura bakma inanamam buna dizeli var arkadaşta o 17 kuruş yakıyor
  • İnanıp inanmamak sana kalmış bu veri şehir içi verisi değil uzun yoldaki tüketimi. Babam sabit hızda sakin kullanır arabayı ona dayanarak verdiğim rakam. Benzin 3tl den biraz daha azdı bu hesap yapıldığında ama şimdiki fiyatlarla muhakkak bir miktar artmışır mesala 200kuruşa yükselmiş olabilir. Sonuçta güzel memleketimde sürekli akar yakıta zam yapılıyor. Arkadaşının verisi aracı nerede ve nasıl kullandığına göre değişir. Onu da arkadaşına sor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baycalh -- 12 Temmuz 2009; 23:29:15 >
  • bana ver 600 binlira yaktırırım o arabana
  • Araba benim değil babamın sen en iyisi bisiklete bin
  • bu aracın otomatik versiyonu ne kadar yakıyor kullanan varsa yazabilirmi
  • babanın arabasıysa senin bisikletini ver ona bineyim sende var demekki
    quote:

Orjinalden alıntı: baycalh

Araba benim değil babamın sen en iyisi bisiklete bin

• quote:

Orjinalden alıntı: mclearen

babanın arabasıysa senin bisikletini ver ona bineyim sende var demekki
    quote:

Orjinalden alıntı: baycalh

Araba benim değil babamın sen en iyisi bisiklete bin

Olmaz mı var tabi. Araba da var ama sol dizim sakat olduğu için bisikletle spor yapıyorum. İste veririz canın sağolsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Deep_Blue_1

bu aracın otomatik versiyonu ne kadar yakıyor kullanan varsa yazabilirmi

şuan 9.5 ortalama benim araçta. 3500kmdeyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Spinoza21

quote:

Orjinalden alıntı: Deep_Blue_1

bu aracın otomatik versiyonu ne kadar yakıyor kullanan varsa yazabilirmi

şuan 9.5 ortalama benim araçta. 3500kmdeyim.

Aracım 1010kmde. Şehir içi şehir dışı karışık 230kuruş hesapladım ama şehir dışında da 120 ve üzeri hızda kullandım. Bor power siparişi verdim. Katkısı olursa size yazarım bir fikir vermiş olurum.
  • Arkadaşım istersen km olayını tekrar kontrol et istersen bor power için 1100km erken
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkanugur

Arkadaşım istersen km olayını tekrar kontrol et istersen bor power için 1100km erken

Kardeş bor powerı kullandım bilmiyorum belki de dediğin gibi erken oldu bakıp görücez. Otobandan Akçatekire geldim ve çekiş çok iyi geldi bana. Espyi kapattım önceden 80 yaptığım yokuşları 120 ile çıktım. Tabi bu çekiş farkı belki kullanımdan da fark etmiş olabilir. Araç önceki sefere göre 120kg daha hafifti. Bilmiyorum. Ama otobanda sollamadık araba bırakmadım. Yakıt tüketimini ölçmedim ama ölçdüğüm zaman burada yazarım.
  • 1.6 LT Otomatik şanzuman aracımla İstanbul Giresun/Görele arası 975km lik yolu 190TL lik benzinle tamamladık, duyrulur
  • Tayfun tükeyimin çok iyi fazla hız yapmadın mı?
  • Herkese merhaba,
    1.6 ls otomatik vites 2010 model.
    Memnun muyum ? evet hem de çoooook. ancak sorun arabanın hız ya da ivmelenmeye yönelik performanssızlığı. Sanki arabanın genel konseptinde gecikmeli bir tasarım var. Verdiğiniz bir komutun yerine getirilmesi zaman alıyor (örneğin farları bir birim kaldır düğmesine basıyorsunuz bir zaman sonra farlar kalkıyor, triptonikte 3700-3800 devirde üst vites komutu veriyorsunuz 4000-4100 olana kadar üst vitese geçmeyi başaramıyor aynı geç yanıt veren tv ler gibi) Bu gecikmeli tasarım otomatik viteste kullanırken de geç hızlanmaya neden oluyor. Aslında benzinli halinde kayıp çok da fazla değil, kabul edilebilir, neticede ecotec motor ve ağır araba (tabi olağanüstü şıklığını ve rahatlığını saymıyorum) ama bu durum tüplü halde biraz daha sıkıntılı (lpg yi en başından taktırmıştım). Henüz 1000 km olmadı (yaz şartlarında trafiği yoğun olmayan Ankara şehiriçine ilişkin yakıt bilgisi vereyim) 100 km de 14,48 lt lpg yaktı 1,54 birim fiyattan km de 0.223 kuruşa geliyor. Başlangıç değerleri iyi denebilir. 8 lt nin altında şehiriçi yakacak benzinli araç yoktur bu ayarda 0.260 kuruş (3,26 benzin birim fiyatı) falan yapıyor ki 1.6 fsi motorun bile 9.5 lt nin altına düşmeyeceği söyleniyor (0,3097 kuruş). Bizim diğer cruze başlığında geçenhttp://www.trtuning.com.tr/fanclub/showthread.php?p=124849 linkinde yer alan egzos manifoldunun uzatılması ya da chip tunning fikirlerini açıkçası merak ediyorum. Selamlar.

• Manuel vites Cruze aracımda şehir içi tüketimim 8.3lt şu anda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twindiablo -- 24 Ağustos 2009; 13:04:13 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.