Şimdi Ara

CRUZE - YAKIT TÜKETİMİ !!! (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
1.216
Cevap
11
Favori
388.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bütün olumlu olumsuz yorumlar karşısında gözü karartıp 2010 model 1.6 Cruze LS Plus Otomatik aldım. 29000 km de BRC simit tüp var üzerinde. Sanırım DM 07 mi ne.

Aldığım gün 2.46 TL den 50 TL lik gaz aldım aracı nerdeyse hiç zorlamadım 180 km şehir içi yol yaptım. Fena gelmedi bana. Eski sahibinden aldığımda araç ort göstergesi (sanırım uzun süredir sıfırlanmamış, hiç oynamadı çünki) 8,8 LT / 100 km gösteriyor. Ortalama 38 km / saat görünmekte.

Bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TNT76

Merhaba arkadaşlar

Bütün olumlu olumsuz yorumlar karşısında gözü karartıp 2010 model 1.6 Cruze LS Plus Otomatik aldım. 29000 km de BRC simit tüp var üzerinde. Sanırım DM 07 mi ne.

Aldığım gün 2.46 TL den 50 TL lik gaz aldım aracı nerdeyse hiç zorlamadım 180 km şehir içi yol yaptım. Fena gelmedi bana. Eski sahibinden aldığımda araç ort göstergesi (sanırım uzun süredir sıfırlanmamış, hiç oynamadı çünki) 8,8 LT / 100 km gösteriyor. Ortalama 38 km / saat görünmekte.

Bilginize.

aynı araçtan bende var. 2010 ls plus brc tüplü ov... lpg 2.6dan 130 lira ile ~300km yol gidebildim. şehir içi değil hepsi. çok fazla geldi bana kmde 41kuruş yakıyor tüpte. ne yapmak lazım

• lpg ile kabaca 15lt yapar. çoook fazla...

ben benzinle 9lt yapıyorum. o da 43-44krş eder...

brc nin yazılımını kontrol ettirmenizde fayda var
  • Bir değişiklik yapıp totalden gaz aldım. 2.68'den 62 liralık lpg ile 306 km tamamı uzun yol. Şimdiye kadar petrol ofisinden başka yerden almamıştım. Hız sabit 105
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

lpg ile kabaca 15lt yapar. çoook fazla...

baktırdım bilgisayarı bağladı yaptı bişeler ama motora anahtar değmedi. bakalım değişen birşey olacak mı... normal olması gerek nedir? birde opetten alıyorum gazı orayı tavsiye ettiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceza_61

quote:

lpg ile kabaca 15lt yapar. çoook fazla...

baktırdım bilgisayarı bağladı yaptı bişeler ama motora anahtar değmedi. bakalım değişen birşey olacak mı... normal olması gerek nedir? birde opetten alıyorum gazı orayı tavsiye ettiler.

normal olması gereken, benzinle yaktığınızın %20 fazlası.

bu durumda benzin ile 12,5-13lt yakarsınız gözüküyor.

normal şartlar altında MT ile 8-9lt, AT ile 9-10lt...
  • Arabam 2012 Cruze HB manuel yaklaşık 5 aydır kullanıyorum ve 3800 km de şu anda. Bu KM'nin 2000 kadarını uzun yolda gerisini şehir içi olarak kullandım. Yakıt tüketimim 7.8. Çok sert kullanmam aracı çok da yavaş kullanmam ama sürekli gözüm yol bilgisayarında gitmem. Size belki komik gelebilir ama sanki yakıt tasarrufu yapmak istersem araba daha çok yakıyor gibi geliyor :)
  • yaklaşık 2,5 ay önce vialle lpg taktırdım 3000 tl ye. tek sıvı sistem teknolojisine sahip marka. yani subap sıkıntısı yaşatmayacak inşallah nedeni de yanma sıcaklığının benzinle aynı olması. neyse. aracım cruze hb 2012, 124 hp. bende öyle kasarak gidenlerden değilim. araç kocaeli şehir içi= 9,5 lt şehir dışı ise= 8 lt civarında yakıyor. bir kere kasarak denedim. bodrum-izmir arası 300 km 7.40 lt yaktı lpg de. çok şükür memnunum. benzinde kullanımda yazın 8,5 lt civarında kışın da 9,2 falan oluyor. hiçbir şekilde çelişte düşme olmadı bir gram bile hissetmedim. lpg taktırmak isteyenlere tavsiye ederim. bakımı 100.000 km de bir. yani yok! saygılar.
  • tekrar yazmaya üşendim.

CRUZE - YAKIT TÜKETİMİ !!!
  • litresi 2.68 den 66,78TL lik lpg ile 293 km karışık yol gittim.
  • hocam bende düşünüyorum lpg önerirmisin .. ya yüzde 50 tasarruf etsem kar ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemuzer

hocam bende düşünüyorum lpg önerirmisin .. ya yüzde 50 tasarruf etsem kar ya

Benim araçta landirenzo marka lpg sistemi takılı pek fazla bir sorun yaşamadım. Aracım 650 km de iken takıldı. şu an 15 000 km de lpg sistemi kendini amorti etti. Aracım 2012 model aralık ayında 1 yıl olacak. yaptığınız km bence çok önemli yılda 10000 km den aşağı yapıyorsanız pek mantıklı gözükmüyor. Tasarruf yazın yüzde 40 kışın yüzde 30 bu arada tabi bu bulunduğunuz şehre göre değişir.
  • %50 tasarruf yapmak zor.

adı geçen kalıplaşmış tasarruf %40, fakat gerçek anlam da kullanıma ve duruma göre %35-%30 arasına denk geliyor...
  • bu sıvı püskürtmeli gaz olayı nedir ustalar ?
  • cruze 1.6 hb 124 hb. vialle sıvı lpg sistemi. yol: çankırı(kurşunlu)- kocaeli(köseköy) arası. 305 km yol aldım. gaz aygaz dan 2.85 e kazıklanarak alındı.
    kocaeli opette 2.63 e depo tam olarak dolduruldu.

tarih: bayram dönüşü 29 ekim

hız: genellikle 135-140 arası. bazen 150-160 ta oldu. (5-10 dakikada olsa ) toplam 22.83 lt ye 60.02 tl ye depo tam olarak doldu.

sonuç: 140 km gibi bir hızla 200 kuruşa yakın bir değer benim için mükemmel.

not: umarım radara yakalanmamışımdır :)) saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TSuNaMi_

bu sıvı püskürtmeli gaz olayı nedir ustalar ?

@RECEP ŞANLI; "cruze 1.6 hb 124 hb. vialle sıvı lpg sistemi."
  • quote:

quote:

http://www.vialle.com.tr/neden_vialle_lpi.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: RECEP ŞANLI

quote:

quote:

baksın, okusun artık. bizi yormasın...

• quote:

quote:

quote:

quote:

baksın, okusun artık. bizi yormasın...

• quote:

cruze 1.6 hb 124 hb. vialle sıvı lpg sistemi. yol: çankırı(kurşunlu)- kocaeli(köseköy) arası. 305 km yol aldım. gaz aygaz dan 2.85 e kazıklanarak alındı.
    kocaeli opette 2.63 e depo tam olarak dolduruldu.

tarih: bayram dönüşü 29 ekim

hız: genellikle 135-140 arası. bazen 150-160 ta oldu. (5-10 dakikada olsa ) toplam 22.83 lt ye 60.02 tl ye depo tam olarak doldu.

sonuç: 140 km gibi bir hızla 200 kuruşa yakın bir değer benim için mükemmel.

not: umarım radara yakalanmamışımdır :)) saygılar.

cruze 124 hp hb bodrum-izmir arası 301 km gittim. araç 10.saniyede lpg ye geçti. marka vialle. hız 90-100 arası klima kapalı camlar yarıya kadar açık, bagaj full tatil dönüşü. gazı bodrum çıkışı full den aldım. 301 km sonra fulledim gazı. sonuç 22.35 lt.

300 km 22,35 lt= 100 km de 7,45 lt demek :))) 7,45x 2.40 desek = 100 km de 17.88 tl eder. bana göre mükemmel. :))

USTA SENİN ARAÇ 90 LADA GİTSE 22LT YAKIYOR 140 LADA GİTSE 22LT YAKIYOR. SENİN HESAPTA BİR YANLIŞ VAR.

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.