NOKIA 5800 Donma SORUNU! YarDIM
44 Cevap15695 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

85 Mesaj
15 Mayıs 2009; 22:48:18 

arkadaslar telfounumda donmalar oluyo ama kalıcı donmalar telfun pilini çıkarmadan kendine gelmiyor. Bazen siyah bazen beyaz ekran oluyor özellikle de telefon görüşmelerimden sonra. kapama tuşu çalışmaz, tuşlar işlemez oluyor. Bunun sebebi ciddi bir sorun mu yoksa normal bişey midir. özellikle 5800 kullanıcılarının deneyimlerini okumak isterim. Teşkkürler.

Dell XPS 17 -3D vision, ipad2 32gb white, iphone4 white 32gb, logitech z5500 surround system

156 Mesaj
17 Mayıs 2009; 1:36:15 

kullandığın sürüm nedir ?

1570 Mesaj
17 Mayıs 2009; 12:21:08 

bir güncellemeyi dene. Olmaz ise servis yolu görünüyor. Yada *#7370# ile format atmayı dene. Kodu 12345

Pentax K20D, Vivitar 75-205 F2, Pentax-A 50 mm 1.7, Tamron 70-200 Dİ-LD-Macro, Sigma 17-70 DC HSM,

170 Mesaj
17 Mayıs 2009; 13:04:32 

aynı sorun bendede var bazen farkına varmyorum görüşmeden sonra direk cebime koyduğum için sonra karşı taraf bilerek açmıyorum zannettiği için papaz oluyorum, bu teli iphone yi ile takas etmiştim bunu düzeltemdiğim için tekrar iphone alıcam. kaçkere güncelleme yaptım bilmiyorum bi değişiklik yok...

ayrıca servise verdim onlarda güncelleme yapmış yine tık yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clubberh -- 17 Mayıs 2009; 13:05:49 >

Hyundai Accent Admire 1.5 CRDI - Iphone 5S 16 Gb - Asus Transformer TF101 - Casper Nirvana TW8 - Sony NEX-5R -Panasonic Lumix FZ 150 - Zorki 4K - National Pe 170

85 Mesaj
17 Mayıs 2009; 15:10:48 

20.0.012 versiyonu. Güncellemeyi deneyecegm ama aklımda bi soru var. Acaba Hafıza kartında yüklü olan programlardan kaynaklanabilir mi garmin,torch,oyunlar falan?

Dell XPS 17 -3D vision, ipad2 32gb white, iphone4 white 32gb, logitech z5500 surround system

64 Mesaj
22 Mayıs 2009; 1:39:34 

bende de bu dediğin yeni sürümü attıktan sonra başladı,atmaz olaydım

207 Mesaj
22 Mayıs 2009; 20:47:12 

abicim belki hafıza kartın dan olabilir sen birde arkadaslarin dedigi gibi versyon dene hafıza kartınada bak

Saygılar

Charles Spencer Chaplin
(1889-1977)

3717 Mesaj
22 Mayıs 2009; 23:13:22 

şu telle sorunu bir ben yaşamadım ne iş anlamadım ha.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Mayıs 2009; 23:34:35 

Zaten bu telefon cikmadan once herkes diyoru;

"Bu telefon efsane olacak"

Oldu da!

Ama! Amasi var iste.

1199 Mesaj
22 Mayıs 2009; 23:38:02 

quote:

Orjinalden alıntı: IRFUN4EVER

nazar değdirmeyelim

bende varım...

3717 Mesaj
23 Mayıs 2009; 0:38:56 

quote:

Orjinalden alıntı: anilozler

quote:

Orjinalden alıntı: IRFUN4EVER

nazar değdirmeyelim

bende varım...

aman hocam nazar değmesin maşallah. Gerçi kullanmasını bilen, dilinden anlayan bir sıkıntı yaşamaz kolay kolay.

6 Mesaj
25 Mayıs 2009; 11:40:27 

walla arkadaşlar MaşAllah diyelim o kadar sorun var diyolar ben şu ana kadar kasasında çok hafif bi boşluk var onun haricinde ne donanımsal ne yazılımla ilgili hiç bi sorun yaşamadım.. ayrıca ürünü de hepsiburada dan aldım...

1154 Mesaj
19 Eylül 2009; 23:58:33 

bendede oluyor ve son formata ttırdım son sürümü kullanıyorum yinede çok nadir oluyor. bu nokianın işletim sisteminde var tıpkı windowsun donma sorunu gibi normal birşey.....

7 Mesaj
16 Şubat 2010; 14:46:01 

şu donma olayına çözüm bulabilen yok mu? Ben bu telefonu geçen hafta aldım ve alır almaz v40 yükledim, şimdi konuşmam bittiğinde donup kalıyor. Zaman zamanda çağrıya cevap verdiğimde karşı taraf beni duyamıyor bende onu duyamıyorum. Acaba versiyon yükseltirken kullanığım produckt kodundan mı kaynaklanıyordur?

1145 Mesaj
2 Mart 2010; 11:37:07 

quote:

Orijinalden alıntı: suatgur

şu donma olayına çözüm bulabilen yok mu? Ben bu telefonu geçen hafta aldım ve alır almaz v40 yükledim, şimdi konuşmam bittiğinde donup kalıyor. Zaman zamanda çağrıya cevap verdiğimde karşı taraf beni duyamıyor bende onu duyamıyorum. Acaba versiyon yükseltirken kullanığım produckt kodundan mı kaynaklanıyordur?

Donma olayı bende de 1 defa oldu çözümü ne acaba?Gerçi güncelleme de yapmadım daha ama ?

192 Mesaj
2 Mart 2010; 14:28:08 

Bu hafıza kartına hardformat nasıl atılıyor diğer başlıklardada okudum işe yarıyorsa bende yapayım. Faydasını gören var mı?

1784 Mesaj
2 Mart 2010; 14:52:05 

quote:

Orijinalden alıntı: facelesstr

Bu hafıza kartına hardformat nasıl atılıyor diğer başlıklardada okudum işe yarıyorsa bende yapayım. Faydasını gören var mı?
Yeşil Tuş + Kırmızı Tuş + Kamera Tuşu + Açma/Kapama tuşuna PIN kodunu sorana kadar basılı tut. rehberın yok olacak onun yedegını al en azından

Hodri Meydan | 1989 TeKSeni Sevdik Kocaelispor

192 Mesaj
2 Mart 2010; 18:36:25 

quote:

Orijinalden alıntı: cizbudak

quote:

Orijinalden alıntı: facelesstr

Yeşil Tuş + Kırmızı Tuş + Kamera Tuşu + Açma/Kapama tuşuna PIN kodunu sorana kadar basılı tut. rehberın yok olacak onun yedegını al en azından

Bu bildiğim kadarıyla telefona format atıyor hafıza kartını nasıl formatlıyorz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi facelesstr -- 2 Mart 2010; 18:37:22 >

902 Mesaj
2 Mart 2010; 18:43:15 

Hazıfa kartını çıkarıp bilgisayarda tam biçimlendir Fat32 formatında , cihaza da ayrıca format çekersin
*#7370# tuşlayarak hard format çekersin , sonra da kapatıp hafıza kartını takarsın , hatta sim ve hafıza
kartı takılıyken bir daha format çek zarar gelmez....

3057 Mesaj
2 Mart 2010; 18:55:21 

temaları kaldır,orjinal tema kullan

229 Mesaj
2 Mart 2010; 19:02:10 

teli ilk aldığm hafta aynı sorun bende de vardı.saçımı başımı yoldum resmen.daha sonra yazılım güncellemesi yaptım.sonrasında önce tel e hard format attım.sonrasında hafıza kartına format çektim.2 ay oldu hiç donmadı.şu an çok memnunum.ha söylediklerim sizin telde uygulayınca işe yarar mı bilemem.tek bildiğim ben servise vermeden bu şekilde hallettim.

ASUS INTEL P8P67 DELUXE,INTEL Core i7-2600K LGA 1155 8MB 3.4GHz,GSKILL F3-12800CL9D-8GBXL G.SKILL RipjawsX DDR3-1600Mhz CL9 8GB (2x4GB) DUAL (9-9-9-24) 1.5V,MSI GTX560 Ti Hawk 1GB DDR5 256 Bit,AeroCool XPREDATOR Big Tower Kasa (8 Fan) ,High power absolute power 1000w,Creative sound blaster live 5.1,SANDISK 120GB EXTREME SATA 3.0 SSD ( OKUMA 550MB - YAZMA 510MB),Seagate 1,5 TB 7200 RPM 32MB SATA2 NCQ,Seagate 1TB gb 7200 RPM 32MB SATA3 NCQ

1145 Mesaj
2 Mart 2010; 20:19:37 

Hard format atınca hangi veriler kayboluyor?

711 Mesaj
2 Mart 2010; 20:56:42 

gÜNCellemeyi mutlaka dene

516 Mesaj
2 Mart 2010; 21:18:53 

1-)Hafıza kartına format atılmalı
2-)Orjinal tema kullanılmalı
3-)Asla uyumsuz olan uygulamalar telefona yüklenmemeli
4-)Güncel versiyon kullanılmalı
Telefon 3-4 gün bu şekilde kullanıp denenmeli eğer hala ress atıyosa teknik servise gidilmeli. :)

1145 Mesaj
2 Mart 2010; 21:32:03 

quote:

Orijinalden alıntı: svs

1-)Hafıza kartına format atılmalı
2-)Orjinal tema kullanılmalı
3-)Asla uyumsuz olan uygulamalar telefona yüklenmemeli
4-)Güncel versiyon kullanılmalı
Telefon 3-4 gün bu şekilde kullanıp denenmeli eğer hala ress atıyosa teknik servise gidilmeli. :)

Hafıza kartına nasıl format atılabilir?telefona takılı iken bu iş nasıl oluyor?

516 Mesaj
2 Mart 2010; 22:11:56 

quote:

Orijinalden alıntı: k35

İlk olarak telefona hard format atın sorununuz çözülmezse eğer hafıza kartını telefondan çıkartın 2-3 gün bu şekilde kullanın gene reset atma donma problemi olursa teknik servis şart. Yani siz ilk olarak telefona hard format atın, hard format atıldığında zaten hafıza kartınada otomatik formatlanmış olur.

1145 Mesaj
2 Mart 2010; 23:05:08 

quote:

quote:

İlk olarak telefona hard format atın sorununuz çözülmezse eğer hafıza kartını telefondan çıkartın 2-3 gün bu şekilde kullanın gene reset atma donma problemi olursa teknik servis şart. Yani siz ilk olarak telefona hard format atın, hard format atıldığında zaten hafıza kartınada otomatik formatlanmış olur.

Hafıza kartı takılı iken hard format atatığımızda hafıza kartındaki tüm kayıtlar da gider mi?

902 Mesaj
3 Mart 2010; 0:18:07 

Temalara dikkat edin , birçok tema cihazın donmasına , resetlemesine bu gibi sorunlara
sebep olabiliyor , iyice deneyerek ondan sonra kullanın...Denenmemiş olanları her bulduğunuz
temayı yüklemeyin derim...

1145 Mesaj
6 Mart 2010; 15:00:04 

Şöyle bir olay dikkatimi çekti özellikle telefona data kabolosu ile yükleme yaptığımda donma meydana geldi.Sebebi ne olabilir acaba?

1145 Mesaj
12 Mart 2010; 10:41:23 

quote:

Şöyle bir olay dikkatimi çekti özellikle telefona data kabolosu ile yükleme yaptığımda donma meydana geldi.Sebebi ne olabilir acaba?

Fikri olan var mı acaba ?

7 Mesaj
18 Mart 2010; 11:50:45 

Telefonumu donma sorunu yüzünden servise göndermiştim, yazılım yüklenip geri geldi ancak dün yine aynı problemi yaptı; telefonla görüşmem sona erdiğinde kapatıyorum ancak ekranda hala görüşme yaptığım kişinin ismi yazıyor. Ben telefonu kapatıp açmazsam hep öyle kalıyor ve beni o sırada arayanlar ben telefonu açmamışım gibi düşünüyor halbuki telefon çalmıyor. Birşey dikkatimi çekti, sanki batarya bitmeye yakın olduğunda bu donma problemi yaşıyorum. Banamı öyle geldi bilmiyorum ama pil tam douyken olmuyor. Neyse durumu servise bildirdim tekrar yollayın dedi. Her yollamam 1 hafta 10 gün telefonsuz kalmak demek. Tekrar yazılım yükleyip geri yollayacakalrsa hiç kıymeti yok. Bende kendimce çözebilirmiyim diye buraya yazayım dedim. Bir fikri olan varmı?

8622 Mesaj
18 Mart 2010; 12:07:50 

quote:

quote:

quote:

Hafıza kartı takılı iken hard format atatığımızda hafıza kartındaki tüm kayıtlar da gider mi?

Evet bu sorunun cevabını ben de bekliyorum.

Bir de benim ne masaüstü bilgisayarım ne de 2 tane laptop'ım telefonların hafıza kartını okuyamıyor. İşletim sistemlerim; 2 tane Windows 7, 1 tane Windows XP kullanıyorum ve sonuç değişmiyor.

10 Mesaj
27 Nisan 2010; 12:12:12 

Aynı sorunları ben de yaşadım ve birkaç defa format atmak zorunda kaldım. Kesinlikle uyumsuz yazılımlardan kaynaklanıyor. Eğer Garmin kullanıyorsanız onun da zaman zaman donduğunu göreceksiniz. Kapanırken veya açılırken ekranın saçma hareketler yaptığını (yarısı karanlık yarısı aydınlık gibi), şarjda kilitli kaldığı vb. olayları göreceksiniz. Bu sebeple;

1-) Uyumsuz yazılımları kaldırın (bu thema dahi olabilir). Zaten telefona yüklerken uyumsuz diye yazmışsa kesinlikle problem çıkarır.

2-) Hafıza kartını biçimlendirin.

3-) Telefona hard format atın. İşlem tamamdır. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. bunları yaptığınız halde sorun yaşıyorsanız servise göndermeniz gerekecektir.

217 Mesaj
25 Aralık 2010; 22:58:20 

Merhabalar;
Yaklaşık 1 ay önce bende 5800 ile tanıştım. Aldığımın 3. günü çok acil bir durumda arama yapamadım, o an gelen aramaya cevap veremedim, zira cihaz donmuştu. Acayip bir moral bozukluğu ile satın aldığım yere gittim (şansıma oraya yalnızca bir kaç mt uzaktaytım AVM de), pilini çıkarıp yeniden açtılar ve normale döndü. Bugün ise telefonumda çağrıları gördüm ama hiçbir ses duymamıştım, şaşırdım. Diğer telefonlardan arama yaptım, ses çıkmıyor, müzik dosyasına girip müzik açıyorum ses çıkmıyor. Telefonu kapatıp açtım, normale döndü.
Şimdi;
Bu telefona güvenim azaldı, bu sorunları tamamen aşabilen var mı? Türkiye'nin en çok satan telefon modellerinden birisi bu, neden böyle sorunlar yaratıyor? Bir arkadaş düzgün kullanıldığında hiçbir problemle karşılaşılmaz demiş, düzgün kullanmak nedir, açabilir misiniz bunu?
İyi günler

2004 C-Max 1.6 TDCI GHIA {Tonik Mavi}

1203 Mesaj
25 Aralık 2010; 23:05:53 

Söyledikleriniz yazılımsal sorunlar. Cihazın yazılım sürümü nedir? Güncel değilse son sürüme yükseltin bir de hard format atın düzelir büyük ihtimalle.

Akıllı İnsan Her Düşündüğünü Söylemez, Ama Her Söylediğini Düşünür.

217 Mesaj
26 Aralık 2010; 10:52:53 

Yazılım sürümü nasıl öğreniliyor?
En yenisinin versiyonu nedir şu an?

4073 Mesaj
26 Aralık 2010; 11:18:39 

Geçmiş olsun arkadaşım,
Nerdeyse iki senelik bir konu ama hala güncel malesef, şu telefonu alıp da klasik sorun olan donma, kapanma yaşamayan yoktur herhalde.
Tavsiyeler de hep benzer şeyler, sürümü güncelle, format at, olmadı hard formad, olmadı aç kapa, olmadı pili çıkar tak veya hemen fatura kullanıcıya çıkartılabiliyor, uyumsuz birşey yüklemişsindir, düzgün kullanmamışsındır vs...Bu yüzden güveninin azalması normal, insanın para verip aldığı cihaz sorun çıkarınca...
En çok satan modellerden birisi olmasının nedeni, piyasaya çıktıktan 5-6 ay sonra fiyatının nerdeyse yarıya indirilmesinden. Bu %50 civarındaki fiyat düşüşü de ayrı bir konu tabi.

quote:

Orijinalden alıntı: Mtnn2026

Merhabalar;
Yaklaşık 1 ay önce bende 5800 ile tanıştım. Aldığımın 3. günü çok acil bir durumda arama yapamadım, o an gelen aramaya cevap veremedim, zira cihaz donmuştu. Acayip bir moral bozukluğu ile satın aldığım yere gittim (şansıma oraya yalnızca bir kaç mt uzaktaytım AVM de), pilini çıkarıp yeniden açtılar ve normale döndü. Bugün ise telefonumda çağrıları gördüm ama hiçbir ses duymamıştım, şaşırdım. Diğer telefonlardan arama yaptım, ses çıkmıyor, müzik dosyasına girip müzik açıyorum ses çıkmıyor. Telefonu kapatıp açtım, normale döndü.
Şimdi;
Bu telefona güvenim azaldı, bu sorunları tamamen aşabilen var mı? Türkiye'nin en çok satan telefon modellerinden birisi bu, neden böyle sorunlar yaratıyor? Bir arkadaş düzgün kullanıldığında hiçbir problemle karşılaşılmaz demiş, düzgün kullanmak nedir, açabilir misiniz bunu?
İyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokmay -- 26 Aralık 2010; 11:20:25 >

Sihirbazlık Malzemeleri / YENİ OYUN EKLENDİ

TSHH, Garanti, Servis, Paralel İthalat, Outlet, Yeni Pasaport Kaydı

Iphone 5

1102 Mesaj
26 Aralık 2010; 16:15:25 

quote:

Yazılım sürümü nasıl öğreniliyor?
En yenisinin versiyonu nedir şu an?

*#0000# yaz yazılım versiyon bilgilerine ulaşabilirsin. şu anki en son sürüm 5800 için 52.0.007

Cebi zengin fakat ruhu fakir olan insanın hali çok rezil! Çünkü o; her şeyin fiyatını bilir, değerini değil. ( Mevlana )

3462 Mesaj
26 Aralık 2010; 18:55:10 

Aynısı ben de de oluyor..Telefon çalıyor ama açamıyorum..Donuyor, uygulamaları kaldırmıyor dokunmalarıma tepki vermiyor..resmen illet ediyor..şimdi de şarjı bir günde bitip kendiliğinden kapanmaya başladı..Teli çok temiz ve nadiren kullanırım..Bence bu seri nokia da ciddi bir sorun var..

4073 Mesaj
26 Aralık 2010; 20:46:55 

Kesinlikle...

quote:

Orijinalden alıntı: x15

Aynısı ben de de oluyor..Telefon çalıyor ama açamıyorum..Donuyor, uygulamaları kaldırmıyor dokunmalarıma tepki vermiyor..resmen illet ediyor..şimdi de şarjı bir günde bitip kendiliğinden kapanmaya başladı..Teli çok temiz ve nadiren kullanırım..Bence bu seri nokia da ciddi bir sorun var..

Sihirbazlık Malzemeleri / YENİ OYUN EKLENDİ

TSHH, Garanti, Servis, Paralel İthalat, Outlet, Yeni Pasaport Kaydı

Iphone 5

1102 Mesaj
26 Aralık 2010; 22:31:48 

@Mtnn2026
symbian olayına yabancı olduğunuzu düşünüyorum zira bir genelleme yapmak gerekirse (sizi kastetmiyorum) 5800 gerçekten ama gerçekten dikkatsiz kullanımıyla gereksiz program kurulumlarıyla kitlenme sorunu yaşatabilir. basit bir örnek vermek gerekirse, büyük bir heyecenla kurduğunuz programlar c:\ üzerine kurulursa zaten az olan c:\ hafızası iyice azalacaktır ve kesinlikle problem çıkarabilir. yine 5800 kendi orjinal kullanım kitapçığında yer alan aklımdaki bir ifadeyi aktarmak istiyorum.

cihazınız kullandığı işletim sistemi sebebiyle zaman zaman kilitlenebilir bu gibi durumlarla karşılaşmamak için 2-3 günde bir telefonu herhangi bir problem olmasa bile kapatarak yeniden başlatın hatta kapattığınızda pilini çıkarıp geri takın.

hiçbir şey hatasız değildir, önemli olan satış sonrası destektir. 5800 a hala güncelleme çıkıyor mesela. (şimdi bazıları diyecek hala adam edemediler de neyse o konular çoook konuşuldu ben o veya şu demiyorum).bahsettiğiniz problemlerle belki 1-2 kere karşılaşmıştım ama ilk kullandığım zamanlarda. şuan satın alalı 1 seneyi geçti ve problemsiz kullanıyorum. çünkü zamanla telefona alışıyorsunuz ve nelerin problem çıkarabileceğini tahmin ediyorsunuz.

tavsiyem yazılım olarak son güncellemeleri ve kullanım önerilerini dikkate almanızdır.

bu konuyu okumanızın faydası olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat5555 -- 28 Aralık 2010; 19:30:24 >

Cebi zengin fakat ruhu fakir olan insanın hali çok rezil! Çünkü o; her şeyin fiyatını bilir, değerini değil. ( Mevlana )

217 Mesaj
27 Aralık 2010; 21:04:22 

Öncelikle soru ve sorunlarıma verdiğiniz cevaplara teşekkür etmek isterim.
Sürüm en sonki sürümmüş.
Ben ekstra bir uygulama yüklemedim, kullanmadığım-kullanmayacağım şeylerin gereksiz yere işgaliyesini istemem.
Telefona alışmak gerek lafını beğendim, demek ki özelliklerine göre davranacağız.
Yaptığım hata; uygulamalardan (rehbere bakmak, mesajla bakmak gibi) seçeneklerden çıkış yapmamam sonucunda bir kaç uygulamanın çalışır kalmasıymış galiba.
Şimdi buna daha fazla dikkat ediyorum.

Format / hard format ifadelerinin tam açılımı nedir?
Bilgisayardaki gibi ise, geri yüklemek için nereden yazılımı tekrar edinebiliyoruz?
Tekrar teşekkürler, iyi günler.

217 Mesaj
9 Ocak 2011; 21:45:04 

Malum ttnet in sağladığı WiFi ile birçok yerden net bağlantısı yapılabiliyor, yada okulların kablosuz bağlantıları gibi.
Peki, o ağa bağlanarak herhangi bir işlem yapmak, bilgisayarlarda olduğu üzere cep telefonunu da riske sokar mı? Virüs gibi?
Cep için virüsten korunma ihtiyacı hisseden var mı?

257 Mesaj
9 Ocak 2011; 21:55:03 

quote:

Malum ttnet in sağladığı WiFi ile birçok yerden net bağlantısı yapılabiliyor, yada okulların kablosuz bağlantıları gibi.
Peki, o ağa bağlanarak herhangi bir işlem yapmak, bilgisayarlarda olduğu üzere cep telefonunu da riske sokar mı? Virüs gibi?
Cep için virüsten korunma ihtiyacı hisseden var mı?

Uzun zamandır 5800 ile wireless ağlara ve turkcell internete bağlanıyorum. Çok fazla boyutlarda dosyalar download ediyorum henüz bir virüs problemi yaşamadım.

[img]http://mypsn.eu.playstation.com/psn/profile/by_akman.png[/img]

1 Mesaj
7 Aralık 2011; 21:05:40 

merhaba, benim de 5800 ile ilgili donma sorunum vardı.uzun zaman o sekilde kullandım.gerçi sorunu kısmen de kendimde buluyordum.cünkü telefonu, bilgisayardan farksız kullanmıstım.bu donma problemi yuzunden ciddi sıkıntı cekmistim.ama sorunu su sekilde çözdüm.ve sırf çözümü paylasmak adına foruma uye oldum.insallah arkadaslar icin de faydalı olur.NETQIN MOBILE SECURITY V.5 i telefona yükledim.programı baslattıktan sonra acılan ekranda SYS OPTIMIZATION ı tıkladım.ve süphelendigim gibi ram kullanımı yüzde üclere kadar düsmüs.artık siz hayal edin telefona ne kadar yüklendigimi sonra OPTIMIZE butonuna tıkladıgımda, arka planda calısan ve benim bile farkına varmadıgım tüm gereksiz uygulamalar kaldırıldı.telefon inanılmayacak derecede hızlandı.hatta bu program ile gereksiz calısan ve sarj ömrünü kısaltan tüm uygulamaları da kapatabiliyorsunuz.cok kullanıslı ve faydalı oldugunu düsünüyorum.umarım işine yarayan arkadaslar olur.selam ve saygı ile...

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Cep Telefonu ve Aksesuarları » Nokia » NOKIA 5800 Donma SORUNU! YarDIM
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.297