Şimdi Ara

ROACCUTANE KULLANAN ARKADAŞLAR LÜTFEN KONUYA (:

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
32.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sivilce sorunu yüzünden roaccutane tedavisi görebilirim.

Ve daha önceden roaccutane tedavisi görüp olumlu sonuç alan arkadaşlar pm'den msnlerini gönderebilirlermi ?
    Sohbet etmek istiyorum biraz onlarla

• Güncel
  • Ben kullanmadım ama yakın arkadaşım kullanıyordu kısa bir vakte kadar dudak çevresindeki kuruma ve eklemlerindeki şiddetli ağrı nedeniyle bırakmak zorunda kaldı.
    Sakat ilaç.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Boidae

Ben kullanmadım ama yakın arkadaşım kullanıyordu kısa bir vakte kadar dudak çevresindeki kuruma ve eklemlerindeki şiddetli ağrı nedeniyle bırakmak zorunda kaldı.
    Sakat ilaç.

Yapma be hocaa.Annemde kullanmayacaksın falan dedi ama ikna ettim sayılır.Kanımdaki 1-2 oran yüzünden kullanımım yasaklanmıştı ama o oranlar sanırım düzeldi.O yüzden kullanmak istiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kahn !

quote:

Orjinalden alıntı: Boidae

Ben kullanmadım ama yakın arkadaşım kullanıyordu kısa bir vakte kadar dudak çevresindeki kuruma ve eklemlerindeki şiddetli ağrı nedeniyle bırakmak zorunda kaldı.
    Sakat ilaç.

Yapma be hocaa.Annemde kullanmayacaksın falan dedi ama ikna ettim sayılır.Kanımdaki 1-2 oran yüzünden kullanımım yasaklanmıştı ama o oranlar sanırım düzeldi.O yüzden kullanmak istiyorum.

Hocam zaten veli imzalı kullanabiliyorsun.Gelebilecek herhangi bir sorundan doktor sorumlu değildir diye.
    Zaten Avrupa ülkelerinde yasaklanmış durumda.
    Doktoruna danışmadan sakın başlama kan değerlerin ölçülsün testler yapılsın öyle kullan bence.
    Benimde vardı sivilce sorunum;İmex sabun,Skinoren sabah kremi,İsotrexin akşam jeli ve solüsyon sayesinde yok denecek kadar kaldı sivilceler.
    İlk olarak bi cildiyeciye gidin size gerekli olanları,yapmanız gerekenleri söyleyecektir.
  • http://forum.donanimhaber.com/m_18290049/tm.htm

Şu konu yardımcı olabilir.
  • Benim arkadaşım kullandı,artık hiç sivilcesi yok.Cildi kaymak gibi. Ama tedavi öncesinde bir sürü tahlilden geçti.Yani öyle pat diye başlamadı ilaca.Ama arkadaşın dediği gibi eklem ağrılarını bilemem ama dudak çevresi çok fenaydı.Şimdi kullanmıyor,artık hiç sivilcesi yok.Kullanmadan önce kesinlikle doktorunu dinle bütün tahlillerden geç mutlaka.
  • quote:

Hocam zaten veli imzalı kullanabiliyorsun.Gelebilecek herhangi bir sorundan doktor sorumlu değildir diye.
    Zaten Avrupa ülkelerinde yasaklanmış durumda.
    Doktoruna danışmadan sakın başlama kan değerlerin ölçülsün testler yapılsın öyle kullan bence.
    Benimde vardı sivilce sorunum;İmex sabun,Skinoren sabah kremi,İsotrexin akşam jeli ve solüsyon sayesinde yok denecek kadar kaldı sivilceler.
    İlk olarak bi cildiyeciye gidin size gerekli olanları,yapmanız gerekenleri söyleyecektir.

Önerilerin için saol hocam.Çok cildiyeci dolaştım.Çok tahlil yapıldı.Her ilacı kullandım ama galiba tek çözüm bu meret olacak

quote:

Benim arkadaşım kullandı,artık hiç sivilcesi yok.Cildi kaymak gibi. Ama tedavi öncesinde bir sürü tahlilden geçti.Yani öyle pat diye başlamadı ilaca.Ama arkadaşın dediği gibi eklem ağrılarını bilemem ama dudak çevresi çok fenaydı.Şimdi kullanmıyor,artık hiç sivilcesi yok.Kullanmadan önce kesinlikle doktorunu dinle bütün tahlillerden geç mutlaka

Hocam tahlilsiz olmaz zaten.3 tüp kan almışlardı o gün ruh gibi dolaşmıştım
  • Eveeeet...1 sene önce kullanan biri olarak olaya el atmam gerekiyor sanırım

Geçen sene yüzümdeki ve kollarımdaki sivilceler baya bir artmıştı.Sayısız ilaç kullandım.Herhalde piyasaki bütün ilaçları kullanmışımdır...
    Hiçbiri etki etmedi desem yalan olmaz.Hepsinin çok az ve dönemlik kısa etkilerini gördüm.

Sonra Roaccutane'ı duydum.Fakat ailem izin vermedi.Fakat cildimin durumu daha da kötüye gitmeye başlayınca ailem razı oldu ve doktora gittik...
    Doktorun yaptırdığı kan tahlilleri sonucunda , bu ilacı kullanmamda hiçbir sakınca olmayacağı saptandı ve ilaca başladım...

Şahsen ilk 1 ayı biraz zor geçirdim.Dudaklarımın kenarlarındaki kurumalar çok acı çektirdi.Ama kaliteli yağsız nemlendirici krem kullanırsanız fazla acı çekmezsiniz...

Tam 6 ay kullandım.Ve her ay doktora kontrole gittim...

Sonuç ? Kaymak gibi bir cilde sahip oldum...Aynaya her baktığımda , bu ilacı icat edenlere dua ediyorum

Kullanmayan kişilerin tavsiyelerini dinlemeyin derim.Halk arasında dolaşan binlerce efsane var ; ''iç organları parçalanmış , karaciğer iflas etmiş , kafası kopmuş , hede hödö vs..

Kan tahlillerinin sonucunda doktorunuz bir sakınca görmediyse hiçbir şey olmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: VGroove

Eveeeet...1 sene önce kullanan biri olarak olaya el atmam gerekiyor sanırım

Geçen sene yüzümdeki ve kollarımdaki sivilceler baya bir artmıştı.Sayısız ilaç kullandım.Herhalde piyasaki bütün ilaçları kullanmışımdır...
    Hiçbiri etki etmedi desem yalan olmaz.Hepsinin çok az ve dönemlik kısa etkilerini gördüm.

Sonra Roaccutane'ı duydum.Fakat ailem izin vermedi.Fakat cildimin durumu daha da kötüye gitmeye başlayınca ailem razı oldu ve doktora gittik...
    Doktorun yaptırdığı kan tahlilleri sonucunda , bu ilacı kullanmamda hiçbir sakınca olmayacağı saptandı ve ilaca başladım...

Şahsen ilk 1 ayı biraz zor geçirdim.Dudaklarımın kenarlarındaki kurumalar çok acı çektirdi.Ama kaliteli yağsız nemlendirici krem kullanırsanız fazla acı çekmezsiniz...

Tam 6 ay kullandım.Ve her ay doktora kontrole gittim...

Sonuç ? Kaymak gibi bir cilde sahip oldum...Aynaya her baktığımda , bu ilacı icat edenlere dua ediyorum

Kullanmayan kişilerin tavsiyelerini dinlemeyin derim.Halk arasında dolaşan binlerce efsane var ; ''iç organları parçalanmış , karaciğer iflas etmiş , kafası kopmuş , hede hödö vs..

Kan tahlillerinin sonucunda doktorunuz bir sakınca görmediyse hiçbir şey olmaz

Hocam Allah senden razı olsun ne diyim
    O karaciğer efsanesi anneminde dilindeydi.Mesajını anneme okuttum tamamiyle
    Sanırım ikna olduBende sevindirik oldum
  • bende geçen sene kullandım 6ay boyunca hiç aksatmamaya bakıcaksın millet bunalıma giriyor takmıcaksın bile git gide yüzün güzelleşiyor ama yan etkisi olarak karaciğere bi etkisi var ve yağlanma yüzünden sivilce olduğu için vücudu kurutuyor dudakların felan hep kuru kalıyor ama 6 ay sonrasıda eğer tam geçmediyse bikaç krem yardımıyla devam ediyorsun gerçekten geçen sene sivilcelerim çok vardı ama ben takmazdım bırak böyle kalsın derdim kendimi kabullenmiştim ama Allah annemden razı olsun o ilgilendi zorla götürdü etti ve şuan yüzüm de sivilce yok arada yağlı şeyler yiyince çıkıyor onlarda geçici birazda iz var ama belli olmuyor bence karaciğerle ilgili bir sorunun yoksa rahatlıkla kullanabilirsin çok yararını gördüm şahsen..
  • @Kahn !

Rica ederim arkadaşım , aileni ikna edebildiysek ne mutlu bize

Ama sonra sana bişe olursa ailen peşime düşmesin

(Nickimi değiştirsem iyi olacak galiba)

Dediğim gibi...Çevrenizden gelecek tepkilere kulağınızı tıkayın.Anneannemden teyzeme kadar hepsi karşıydı bu ilaca , 6 ay boyunca az başımın etini yemediler
  • 69.günümdeyim. Artışların en fazla olduğu dönemler.Sabretmem gerekiyor.Sanırım 2 ay daha devam edicek tedavim.Benim kullanma nedenim akne fazlalığından değil de,hızlı tedavi amaçlıydı.Çok nadir akne çıkıyor suratımda.Tedavimin biticeği günü sabırla bekliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: VGroove

@Kahn !

Rica ederim arkadaşım , aileni ikna edebildiysek ne mutlu bize

Ama sonra sana bişe olursa ailen peşime düşmesin

(Nickimi değiştirsem iyi olacak galiba)

Dediğim gibi...Çevrenizden gelecek tepkilere kulağınızı tıkayın.Anneannemden teyzeme kadar hepsi karşıydı bu ilaca , 6 ay boyunca az başımın etini yemediler

Yok hocam kulaklarım hep kapalı zaten Etrafım '' Laa gaaan çokmu asılıyon lan yüzünün haline baag'' diyen apaçilerle dolu olduğu için alışkınım böyle durumlara

quote:

69.günümdeyim. Artışların en fazla olduğu dönemler.Sabretmem gerekiyor.Sanırım 2 ay daha devam edicek tedavim.Benim kullanma nedenim akne fazlalığından değil de,hızlı tedavi amaçlıydı.Çok nadir akne çıkıyor suratımda.Tedavimin biticeği günü sabırla bekliyorum

Aynen hocam...Sadece sabır
  • Roaccutane başarılı bir ilaç.Çok faydasını gördüm.Sıradan kremler ve haplar hiçbir işe yaramıyordu,2-3 defa eczaneden özel krem aldım,fiyatları da tuzluydu,hiçbir işe yaramadı.Parayı çöpe attık.

Dudakların kuruyacak,buna yapacak bir şey yok ne yazık ki.Sürekli krem sürmen gerekiyor,süremezsen dudağın iyice kuruyacağı için çatlayacak.Eğer yolarsan daha da kötü olur.İlacın en kötü yanı ne yazık ki bu.Bazılarında burun içinde de kuruma oluyormuş bende olmadı.

Her ay kan tahlili yapılıyor,çünkü Roaccutane ağır bir ilaç.Ayrıca doktor,her ay kilonu da soruyor.Bunlar hep işleniyor.Ortalama 6 ay kullanılıyor,ben 7 ay kullandım.

Dikkat edilmesi gereken bir nokta da,alkol tüketimi.Eğer alkol kullanıyorsan,düzenli olarak içki içmemen gerekir.Arada tek tük içebilirsin;ama ben yine de tavsiye etmem,ne olur ne olmaz.

İlacı kullanmayı bitirdikten sonra büyük ihtimal doktor bir de krem verir,kızarıkları yoketsin diye.

ROCHE'a çok teşekkürler,sivilce sorunu kökten çözdü.
  • Dudaklar İçin Krem Verdiler Bana Hiç Bir Ağrıda Yapmadı 6 ayda tertemiz oldum rezalet bir şekildeydim önceden hastalık derecesinde öyle ergenlik falan değildi kesinlike tavsiye ederim msn adresim : shiny_black@hot.. ekle konuşuruz
    ekleme : oranların yüksekse düşük mg falan verirler 1 2 oran az yüksekse bir şey olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spoon! -- 15 Mayıs 2009; 22:52:45 >
  • ya o değilde siz günde kaç kere asılıyonuzda kolunuza kadar gelio bunlar.. bünyeniz nası dayanıyor :P

şaka biyana bende de çok sivilce vardı yüzümde.. nedense bu aralar geçmeye başladı yaşım 16 :) 1-2 tane kaldı.. yüzüm sivilce doluydu :) bide şu siyah noktalar geçse..
  • Bende ROACCUTANE Muadili Zoretanin Kullanıyorum,İlk Zamanlar Biraz Artırıyor Sivilceleri Ama Sonra Biranda Kaybolmaya Başlıyor.İşin Püf Noktası Şu,Başladıktan Sonra Doktorun Önerdiği Süre Boyunca Kullanmalısın(Bir Aksilik Çıkıpta Doktor Bırak Demedikçe) Eğer Birkaç Ay Kullanıp Nasılsa Geçti Diye Bırakırsan Tedavi Yarım Kalıyor ve Hiçbir İşe Yaramıyor O Zamana Kadarki Tedavi.Dudak Kuruluğu Yapıyor Bu Sanırım Kullanan Herkesin Karşılaştığı Bir Şey.Biraz Eziyetli O Dudak Kuruluğu,Yüzdede Kuruluk Oluyor Ama Devamında Geçiyor.Zaten Doktor Dudak Kuruluğu İçin Muhtemelen Dudak Kremi veya Stick Verecektir,Kullanmaya Başladıktan Sonra İlk 1 yada 2 Ay'ı Atlatırsan Pes Etmeden O Zaman Sivilce Derdinden Kurtulursun.Ama Unutma Pes Etmemen Vazgeçmemen Gerekli....
  • 18 yaşından küçükler kullanabiliyor mu acaba ? Bide kullanırken sivilceler artıyor mu?
  • kullananların hepsi 18 yasından kücük neredeyse
    ben de zamanında kuıllanırken aynı anda disciye gidiyorum tel tedavisi icin o dudaklarla düsünün beterin beteri var ,o yüzden dayanın dudaklara krem sürün düzenli
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.