Şimdi Ara

SAHİBİNİ EN İYİ KORUYAN KÖPEKLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
61.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • içlerinde en iyi koruyan kangal ve rotwaillerdir gerisi aksine sahibini yer :)

Benim tercihim

• boxer iyi bir soydan gelmiyorsa ve eğitim almadıysa hiç koruma falan yapmaz,sahibini bıçaklarlar öyle bakar.Tabi burda o köpeği aşağılamıyorum,onun işi bu değil.Bu iş için en iyi ırklar Doberman,Rottweiler ve İtalyan mastiff'tir çünkü evde beslenebilirler ama benim bahçem var dersen napoliten mastiff,alabay,kangal gibi cinslerde yakın koruma ve bekçilikte başarılıdır.(Zaten en doğrusu bahçede bakmak)

Sadece bekçilik dersen kesinlikle dogo argentino derim.

Pitbull'a gelirsek pitbullar tam bir aile köpekleridir,kolay kolay insana saldırmazlar(yanlış ortam büyürlerse her köpek gibi onlarda saldırganlaşır)pitbullar sadece diğer köpeklerle iyi anlaşamaz,eğer eğitim alırlarsa yakın koruma köpeği olabilirler fakat eğitimsiz bi pitbull doberman'ın yanında kedi kalır(yakın koruma alanında)

Ben köpek almak istiyorum,uzun süredir araştırıyorum,biraz bilgi edindim,benim bi köpekte aradığım ilk özellik koruma ve bekçilikti fakat rednose pitbullar'a aşık oldum,kolay kolay başka ırk besleyemem.

• AÇK ve Rott
  • hiç acımaz paçasından yakalar adamı

• Bence sahibini en iyi koruyan ilk 5 köpek bunlar;

1- doberman
    2- pitbull
    3- rottweiler
    4- kangal
    5- boxer

sizin görüşleriniz neler ?

• Doberman en küçük beyine sahip köpektir. Kızdığında sahibini bile tanımaz saldırır. O yüzden en iyi koruyan denemez.
  • Kangal.
  • alman kurdunuda ekleyebiliriz
  • o bacak kadar köpek nasıl güçlü olubiliyo okadar :S pitbul
  • quote:

Orjinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Doberman en küçük beyine sahip köpektir. Kızdığında sahibini bile tanımaz saldırır. O yüzden en iyi koruyan denemez.

"Sahibine ve ailesine karşı oldukça koruyucu bir ırktır. Yabancılara karşı genellikle şüpheyle yaklaşır, kendine son derece güvenlidir. İyi sosyalleştirilmiş bir doberman gereksiz agresyon göstermemelidir. Dominant bir ırk olduğu için genellikle ilk kez köpek sahibi olacak tecrübesiz kişilere tavsiye edilmez. Kürkü ince olduğu için soğuk iklimlere karşı çok dayanıklı değildir. Bu nedenle genellikle bahçeli evlerde yaşamasına karşın evin içinde ya da bahçede özel ısıtmalı kulübelerde uyurlar. Sahip odaklı bir hayvan olduğu için daima sahibinin yanında olmak ister."

"Beyinlerinin 5/7/8 yaşından sonra kafataslarının içine sıkıştığı ve buna bağlı olarak sahibine/başkalarına saldırması söz konusu değildir. Bu tüm dünyada yaygın bir efsanedir. Ancak hiçbir geçerliliği yoktur."

Kaynak: Vikipedi.

Bu sahip korumadan kastın bekçilikse Dobermann ve Rot'lar baya iyidir.

• quote:

Orjinalden alıntı: tolga014

o bacak kadar köpek nasıl güçlü olubiliyo okadar :S pitbul

kas ve çene yapısı yüzünden
  • Kangal
  • Kangal
    Dünyada kurt boğabilen tek köpek türüdür.
  • Bulmastiff
  • en güzelleri alman kurdu rottweiler ve doberman.3ü de iyi koruma sağlar.
  • kangalı tek geçerim
  • benim kaniş yanıma yaklaşan her dişiye hırlıyor benı en iyi koruyan o
  • 3- rottweiler
  • quote:

Orjinalden alıntı: QmG

Kangal
    Dünyada kurt boğabilen tek köpek türüdür.

her kangal kurt boğmaz,bazıları kurt görünce şehri terk eder,bu işler birazda iyi soydan gelmekle alâkalı
  • KANGAL
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.