Şimdi Ara

Opel İnsignia Yakıt Tüketim Değerleri (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
7
Favori
266.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbulda arkadaşımda var 130 bg lik dizel insignia, ortalama tüketim 8,9.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

quote:

Orijinalden alıntı: cihad_tatar

quote:

Yok arkadaşım adam kaşınmamış.. Sakin sakin gitmiş..

Yani kaşınan bi adamsa basar o da... Ve basarsa madem ki baban da aynı araç var , sende bilirsin ki senin İnsignia nın 530 D ye yetişmesinin imkanı yok...

Ayrıca şu var ; Eğer ki senin dediğin gibi aracın normal eğimli bir yolda bastığında göstergende 260 Km yi görüyorsan acil olarak bir Opel servisine git çünkü göstergende çok büyük hata payları var demektir..

Veya gerçek hızını ölçmek istersen piyasada satılan Navigasyon cihazlarını öneririm.. Gerçek hızı minimum sapma değeri ile uydu aracılığı ile gösteriyor.

kardeş gösterge panelinde neden sorun olsun ki araç 260 ı görünce bişey mi olcak illaki. bu kadar yorum yapanların yorumlarını okuduysan 200 km hız kimsede düşmemiş. hangi mantıkla bu yorumu yazdın acaba onu düşünüyorum...! opel insignia deyipte geçme sen kullanamadığın için aracı bilmiyorsun tabikide. sen araca bin hız denemesi yap sonra yaz yorumunu...!

Bak arkadaşım... Mantıklı konuşalım , otomotiv işi hesap kitap işidir.. Yani öyle ben bastım gitti , şöyle oldu böyle olduyla olmaz bu iş... Senin aracın düz bir yolda 260Km hıza ulaştığını o gösterge tablosunda görüyorsan , gerçek hızın o değil sen inanma öyle şeylere... Hele bide dediğine göre o hıza çıktığında "Daha gideri" olduğunu söylüyorsan hepten inanma...!!! Bu işin mantığı çok basittir.. Sen aracın vites oranları üzerinde yapacağı hızın ve o hızdaki deviri hesaplayabilirsin.. bunun mantığı budur..

Stock bir Insıgnıa 1.6 normal bir yol şartında 260 Km hıza çıkaramaz !!

Kullanmadığın için bilmiyorsun...!!!! Peki sen nerden biliyorsun benim kullanmadığımı..??? .. O meşhur izmir - çeşme otobanında kullandım Insıgnıa 1.8 T aracı... Cosmo değildi ama sonuçta teknik olarak aynı araç sadece kullandığımın donanımı biraz azdı o kadar...

Insıgnıa diyipte geçmiyorum ki , araca kötü felan da demedim ayrıca..

Sadece senin yaşadığın olayın normal şartlar altında o kadar güzel sonuçlanmayacağını.. Stock bir İnsignia 1.8 T nin , 5.30 D ye imkanı yok yetişemeyeceğini söylüyorum...

arkadaşım yanlışın oldugunu düşünüyorum

laguna 2.0 rxt 2001 (140hp) modelle 225-230 arası bi hız yaptım

kataloğunda son hızı 208 mi ne öyle geçiyordu ki bassam halen gidecekti yol müsait değildi bende fazla yüklenmek istemedim zaten.

şehiriçi ben bu lagunayla mercedes e220 idi sanırsam duman kaldırdım adamdan tabi uzun yolda herşekil geçer heralde.

opel 1.6turbo bu videoyu izle derim

http://www.youtube.com/watch?v=QLHiDz_1Ctw
    262km son hız
    fabrikada neye göre o son hızları söylüyorlar anlamış değilim.

yakıt tüketim değerlerine gelince bu lagunayla şehir içi normal kullanımda ben 8-9arası görüyordum benzinle ekonomik kullanımda 7yide görüyordu spor kullanımda 10-11

laguna 1.3ton 140hp 2000cc
    insignia 1.5ton 180bg 1600cc

ingisnia da şehir içi normal kullanımda 10u görmesi normal ekonomik kullananların 9 görebilirler sanırsam ama 9 un altına düşmesi çok zor şehiriçi.spor kullanımda 11i geçer :)

tabi bu dediklerim istanbul trafiği için geçerli değildir malum ne kadar dur kalk o kadar çok yakıt.

sonuç olarak ingisnia bu yaksın o kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat2101

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cihad_tatar

quote:

Yok arkadaşım adam kaşınmamış.. Sakin sakin gitmiş..

Yani kaşınan bi adamsa basar o da... Ve basarsa madem ki baban da aynı araç var , sende bilirsin ki senin İnsignia nın 530 D ye yetişmesinin imkanı yok...

Ayrıca şu var ; Eğer ki senin dediğin gibi aracın normal eğimli bir yolda bastığında göstergende 260 Km yi görüyorsan acil olarak bir Opel servisine git çünkü göstergende çok büyük hata payları var demektir..

Veya gerçek hızını ölçmek istersen piyasada satılan Navigasyon cihazlarını öneririm.. Gerçek hızı minimum sapma değeri ile uydu aracılığı ile gösteriyor.

kardeş gösterge panelinde neden sorun olsun ki araç 260 ı görünce bişey mi olcak illaki. bu kadar yorum yapanların yorumlarını okuduysan 200 km hız kimsede düşmemiş. hangi mantıkla bu yorumu yazdın acaba onu düşünüyorum...! opel insignia deyipte geçme sen kullanamadığın için aracı bilmiyorsun tabikide. sen araca bin hız denemesi yap sonra yaz yorumunu...!

Bak arkadaşım... Mantıklı konuşalım , otomotiv işi hesap kitap işidir.. Yani öyle ben bastım gitti , şöyle oldu böyle olduyla olmaz bu iş... Senin aracın düz bir yolda 260Km hıza ulaştığını o gösterge tablosunda görüyorsan , gerçek hızın o değil sen inanma öyle şeylere... Hele bide dediğine göre o hıza çıktığında "Daha gideri" olduğunu söylüyorsan hepten inanma...!!! Bu işin mantığı çok basittir.. Sen aracın vites oranları üzerinde yapacağı hızın ve o hızdaki deviri hesaplayabilirsin.. bunun mantığı budur..

Stock bir Insıgnıa 1.6 normal bir yol şartında 260 Km hıza çıkaramaz !!

Kullanmadığın için bilmiyorsun...!!!! Peki sen nerden biliyorsun benim kullanmadığımı..??? .. O meşhur izmir - çeşme otobanında kullandım Insıgnıa 1.8 T aracı... Cosmo değildi ama sonuçta teknik olarak aynı araç sadece kullandığımın donanımı biraz azdı o kadar...

Insıgnıa diyipte geçmiyorum ki , araca kötü felan da demedim ayrıca..

Sadece senin yaşadığın olayın normal şartlar altında o kadar güzel sonuçlanmayacağını.. Stock bir İnsignia 1.8 T nin , 5.30 D ye imkanı yok yetişemeyeceğini söylüyorum...

arkadaşım yanlışın oldugunu düşünüyorum

laguna 2.0 rxt 2001 (140hp) modelle 225-230 arası bi hız yaptım

kataloğunda son hızı 208 mi ne öyle geçiyordu ki bassam halen gidecekti yol müsait değildi bende fazla yüklenmek istemedim zaten.

şehiriçi ben bu lagunayla mercedes e220 idi sanırsam duman kaldırdım adamdan tabi uzun yolda herşekil geçer heralde.

opel 1.6turbo bu videoyu izle derim

http://www.youtube.com/watch?v=QLHiDz_1Ctw
    262km son hız
    fabrikada neye göre o son hızları söylüyorlar anlamış değilim.

yakıt tüketim değerlerine gelince bu lagunayla şehir içi normal kullanımda ben 8-9arası görüyordum benzinle ekonomik kullanımda 7yide görüyordu spor kullanımda 10-11

laguna 1.3ton 140hp 2000cc
    insignia 1.5ton 180bg 1600cc

ingisnia da şehir içi normal kullanımda 10u görmesi normal ekonomik kullananların 9 görebilirler sanırsam ama 9 un altına düşmesi çok zor şehiriçi.spor kullanımda 11i geçer :)

tabi bu dediklerim istanbul trafiği için geçerli değildir malum ne kadar dur kalk o kadar çok yakıt.

sonuç olarak ingisnia bu yaksın o kadar

katıiıyorum, insignia kullanıcısı olarak 1.6 180 hp diğer sınıfındaki araclardan az yakıyor, bu kadar performanslı arabanın az yaması şaşırtıyor beni, şehir içi 11lt, tahmini şehir dışı 7-8 arası olur,performanslı yüksek hızda kullanılmazsa
  • fiyatına göre en perfomanlı ve ekonomik araba
  • bu insignia bir depo benzinle sırf uzun yolda 800 km yaparmı arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: öztürk64

bu insignia bir depo benzinle sırf uzun yolda 800 km yaparmı arkadaşlar?

1.4 Turbo motor 900km üzerinde yapar hatta yeni Astra ile 1050km yapmıştı bir arkadaşımız..
  • 1.6 180 hp yi sormak istemiştim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

quote:

1.4 Turbo motor 900km üzerinde yapar hatta yeni Astra ile 1050km yapmıştı bir arkadaşımız..

1.4 turbo insignia ile ortalama 920 km yapıyorum uzun yolda 1050-1100 arası gider rahat depo 70 lt çünkü
  • bence çok iyi değerler bunlar.dizel gibi aynı
  • quote:

Orijinalden alıntı: smg05

quote:

Orijinalden alıntı: Source

quote:

1.4 turbo insignia ile ortalama 920 km yapıyorum uzun yolda 1050-1100 arası gider rahat depo 70 lt çünkü

O zaman 1000km garanti hocam 56lt ile 1050 yapıldı
  • dizelindense 1.4t yi almak daha mantıklı bence arasında tam 23 binlira fark var...
  • Konuyu biraz renklendirelim
    İnsignia 1.4 turbo 140 hp.
    300 tl ye şehir içi 850 km yol yapıyor. Uzun yolda ise 1150 km üstüne rahatlıkla çıkabilir.
     Opel İnsignia Yakıt Tüketim Değerleri
  • quote:

Konuyu biraz renklendirelim
    300 tl ye şehir içi 850 km yol yapıyor. Uzun yolda ise 1150 km üstüne rahatlıkla çıkabilir.

Çok iyi değerleri var 1.4 140hpnin, bende 1.6 180hp var 12/100lt yakıt değeri var.
    Çok süper ama yakıt fazla yakıyor yaw, ama benim gibi hafta sonları araç kullanıyorsanız, sadece gezmek için alıyorsanız, yakıt düşünfürmüyor,
    Uzun yolda 7-8lt arası yakar diye düşünüyorum.
  • quote:

Konuyu biraz renklendirelim

Bir ihtimalin ihtimali hatta sürekli hız sabitlemede 80 km ye sabitle 1000 km görürsün ama aracın 0-100e kac dakikada çıkıyor.
    + opel bu kadar az yakıyorsa neden fiattan dizel motor alıyor hepsine koysun bu motoru ohh mis
  • quote:

Orijinalden alıntı: frenyerinegazabastım

Arabayı düzenli kullanan senmisin benmiyim? Bu değerleri kafamdan sallamadım ne ise o kaldı ki 80 ile sabitlemene gerek yok 110 a sabitle yine geçersin 1000 km yi bu araçla 70 lt yakıt tankı var. Sonra amacın 1.3 dizel motora laf sokmaksa 1.3 dizel motor fiatın DEĞİL. Fiat ile GM nin ortak geliştirdiği motor sadece 1.6 dizel multijetler fiat a aittir. Ayrıca motor seçeneğini zenginleştirmek bence mantıklı bir yol neden tek motor koysun ki?

Aracın hızlanmasına dakika sürer demişsin emsalleri ne kadar sürede hızlanıyorsa bu araçta o civarda hızlanıyor kullandığın araç v10 motor ise tabi dakika gibi gelebilir sana.
  • Bende 2 yıldır 1.6t 180bg kullanıcısıyım.Ortalama yakıt tüketimin kışın 10/100 ken yazın 9.5/100 lt dir.Kışın 600 km yaparken yazın 660 km civarı yapıyorum.Bu arada ist. içi ama çok fazla trafik yok çok fazla uzun mesafede yok.Ort.gidiş geliş 25 km.Uzun yolda ise 120 km sabit hızla 7/100 km ile yaklaşık 1.000 km yapıyorum.İst.-bodrum yalıkkavak tam 800 km vardığımda çeyrek depo yakıt ve 200 km menzil.Dönüşte kesinlikle bir depo yakıtla ist. gelemiyorum.Ya istasyonlarda bi dandiklik var yada dönüş daha rampalı.
    Gelelim arabanın fazla yakma konusuna;Araç basınca hakketten fazla yakıyor.Birde araçta bg yüksek olunca bir de turbo var diye arkadaşlar yüksek devirde kullanılıyor.2. viteste 90-100 hız.Bence bu hızlarda 4. viteste kullanılmalı.Turbo araçlarda yüksek devir yerine daha düşük devirde kullanılması gerektiğini düşünüyorum.Dsg şanzımanlı araçlarda 100-110 km de 6-7 vites görülmekte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KrM's

Bende 2 yıldır 1.6t 180bg kullanıcısıyım.Ortalama yakıt tüketimin kışın 10/100 ken yazın 9.5/100 lt dir.Kışın 600 km yaparken yazın 660 km civarı yapıyorum.Bu arada ist. içi ama çok fazla trafik yok çok fazla uzun mesafede yok.Ort.gidiş geliş 25 km.Uzun yolda ise 120 km sabit hızla 7/100 km ile yaklaşık 1.000 km yapıyorum.İst.-bodrum yalıkkavak tam 800 km vardığımda çeyrek depo yakıt ve 200 km menzil.Dönüşte kesinlikle bir depo yakıtla ist. gelemiyorum.Ya istasyonlarda bi dandiklik var yada dönüş daha rampalı.
    Gelelim arabanın fazla yakma konusuna;Araç basınca hakketten fazla yakıyor.Birde araçta bg yüksek olunca bir de turbo var diye arkadaşlar yüksek devirde kullanılıyor.2. viteste 90-100 hız.Bence bu hızlarda 4. viteste kullanılmalı.Turbo araçlarda yüksek devir yerine daha düşük devirde kullanılması gerektiğini düşünüyorum.Dsg şanzımanlı araçlarda 100-110 km de 6-7 vites görülmekte.

Anlatamazsın arkadaş opel çok yakan ve gitmeyen bir araçtır. Millete opel batar.

Ben 210 hp lik yazılımlı insignia kullandım ve hep sıkıştırdım araçta 20" jant vardı ve tüketim 12,5 lt idi. O kadar seri kullanmaya gayet normal kaldı ki araçta 20" jant var, ağırlık olarak 1600 kg civarında, sıkıştırmaya müsait araç zaten bu tür durumlarda yakmaması anormal olur.
  • quote:

Bende 2 yıldır 1.6t 180bg kullanıcısıyım.Ortalama yakıt tüketimin kışın 10/100 ken yazın 9.5/100 lt dir.Kışın 600 km yaparken yazın 660 km civarı yapıyorum.Bu arada ist. içi ama çok fazla trafik yok çok fazla uzun mesafede yok.Ort.gidiş geliş 25 km.Uzun yolda ise 120 km sabit hızla 7/100 km ile yaklaşık 1.000 km yapıyorum.İst.-bodrum yalıkkavak tam 800 km vardığımda çeyrek depo yakıt ve 200 km menzil.Dönüşte kesinlikle bir depo yakıtla ist. gelemiyorum.Ya istasyonlarda bi dandiklik var yada dönüş daha rampalı.

Dostum 1.6 180hp insignianın ortalama yakıt değeri 10/100 demişssin, bende 2011 modeli var istanbul şegir içi 11.9/100 aşağıya düştüğünü görmedim, çoğunluk 12/100 gidiyorum, acaba yeni araç ondanmıdır, şuan 8500kmde, servisle görüştüm yeni araçlar ilk 1 sene fazla yakar-yağ eksiltir demişti, sizdede bu durmlar oldumu, acaba ikinci seneden sonra araç tam oturduktan sonramı az yakmaya başlıyor anlamadım.
    yazdığınız değerler çok iyi (10/100)
    verdiğiniz değerlere göre 600kmde kışın 11,7/100 yakıyor
    yazın 660 kmde 10,6/100 yakıyorsunuz.
    uzun yolda 1000 kmyi 7/100 ile yakmanız çok müthiş. tabi 120kmhızla
    yani anladığım kadrı ile uzun yolda 120-180km hız 800km yani 100kmde 7-9litre yakakr gibi görünüyor.

-acaba şehir içi ben nerde yanlış yapıyorumda 12/100 yakıyorum anlamadım, araç 2011-1 senelik- 8500kmde olduğu içinmidir.???
  • quote:

Orijinalden alıntı: univ34

quote:

Dostum 1.6 180hp insignianın ortalama yakıt değeri 10/100 demişssin, bende 2011 modeli var istanbul şegir içi 11.9/100 aşağıya düştüğünü görmedim, çoğunluk 12/100 gidiyorum, acaba yeni araç ondanmıdır, şuan 8500kmde, servisle görüştüm yeni araçlar ilk 1 sene fazla yakar-yağ eksiltir demişti, sizdede bu durmlar oldumu, acaba ikinci seneden sonra araç tam oturduktan sonramı az yakmaya başlıyor anlamadım.
    yani anladığım kadrı ile uzun yolda 120-180km hız 800km yani 100kmde 7-9litre yakakr gibi görünüyor.

-acaba şehir içi ben nerde yanlış yapıyorumda 12/100 yakıyorum anlamadım, araç 2011-1 senelik- 8500kmde olduğu içinmidir.???

Bugün yakıt aldım.245 tl ye 533 km 4.25 ten 460 kr yakmışım km de.10.5 ortalama ama gösterge 9.5 gösteriyodu.Uzun süredir sıfırlamıyodum bugün sıfırladım ve kısa mesafede 10.2 göstermeye başladı.
    Gelelim kullanma şekline ben 4. viteste 90 bilemedin 100 km hızla gidiyorum.Araç 180 bg diye basmıyorum.Birde kendi kanımca turbo devirli araçlar yüksek devirde KULLANILMAMALI bence tabiki.
    Diğer konu aldığımdan beri aynı tüketim var.Yeni diye ne fazla benzin nede yağ yakma oldu.
    Araç gerçekten mükemmel.Kusursuz kullanım zevki var.Özellikle uzun yolda.
    He birde göstergen anlık ta olsun.Bastığında ne yaktığını görür ve ona göre ayarlarsın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: univ34

quote:

Bugün yakıt aldım.245 tl ye 533 km 4.25 ten 460 kr yakmışım km de.10.5 ortalama ama gösterge 9.5 gösteriyodu.Uzun süredir sıfırlamıyodum bugün sıfırladım ve kısa mesafede 10.2 göstermeye başladı.
    Gelelim kullanma şekline ben 4. viteste 90 bilemedin 100 km hızla gidiyorum.Araç 180 bg diye basmıyorum.Birde kendi kanımca turbo devirli araçlar yüksek devirde KULLANILMAMALI bence tabiki.
    Diğer konu aldığımdan beri aynı tüketim var.Yeni diye ne fazla benzin nede yağ yakma oldu.
    Araç gerçekten mükemmel.Kusursuz kullanım zevki var.Özellikle uzun yolda.
    He birde göstergen anlık ta olsun.Bastığında ne yaktığını görür ve ona göre ayarlarsın.

Evet anlık göstergeye göre sürülürse iyi oluyor, birde şehir içi uzun yolsa-boş yolda hız sabitliyiciyi kullanıyorum, normal gidişe göre çok az anlık tüketim değerleri gösteriyor, hız sabitliyici çok kullanışlı birde direksiyondan gaz verme ve yükseltme olayıda çok güzel, tam uzun yolda sürülmesi zevkli olur, uzun yolda tahminim 7-8 litre yakar gibime geliyor araç, tabi aracı canavar gibi kullanmazsak,
    araç basıncada bildiğin jet yaw, nasıl bir araba anlamadım gitti.
    Neyse bu aralar peugeot 508 dizel yarı otomatikler aklıma girdi, 2011 model 55-60tl ye satılıyor, yakıt tüketim değerleride çok iyi müthiş şehir içi 5.1 falan gösteriyor.
    Biraz insignianın tadını çıkardıktan sonra geçiş yapabilirim bu araca.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.