Şimdi Ara

Samsung'dan yaşlılara yönelik cep telefonu; C3060R

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
15.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ağırlıklı olarak cep telefonlarında multimedya özelliklerine önem veren genç kitleyi hedef alan Samsung, C3060R modeliyle yaşlı kesimi de unutmadığını kanıtladı.

Monoblok tasarıma sahip C3060R, 2.0 inç (~5.08 cm)176x220 piksel ekranı ve resimlerden de görülebileceği gibi büyük tuş takımıyla ön plana çıkmakta. Samsung, tuş takımının yanısıra telefonun menü yapısında ve yazı stillerinde değişikliğe gitmiş. Yazılar, yaşlıların daha rahat okuyabilmesi için büyük hazırlanmış. Bunların dışında 1.3 megapiksel çözünürlüğünde kamera, FM radyo gibi özellikleri barındıran telefonun sol kısmında kırmızı renkli tuş yer alıyor. Acil durumlarda tuşa tıklandığında önceden belirlenen numaralar kısa yoldan aranabiliyor.

Samsung C3060R'nin haziran ayından itibaren 190$ civarında Rusya pazarına giriş yapacağı ifade edilirken diğer ülkelerle ilgili herhangi bir açıklamada bulunulmadı.

• Bu tip telefonlar çoğalmalı. Anne - babalara telefon alırken kafayı yememek elde değil. Ya gidip 3310 aliniyor ya da hafif olsun diye 2630 aliniyor...
  • gayet yerinde bir hamle samsungu tebrik ediyorum artık telefonu sadece gençler kullanmıyor
  • Abartmayalım 3310 mu kaldı? Nokia'nın hayli yeni modeli var bu tip.
  • Geri zekali çinliler oyle iphone nokia taklidi yapacağına elindeki o teknoloji varken boyle basit birşey üzerinde çalışsalardı belki adı duyulmuş bir marka bile olabilirlerdi bu konuda.
  • 190$ çok uçuk bir fiyat bu ürün için..
  • 50 yaş üzeri gruptaki insanların çoğu tel kullanırken zorlanıyorlar. Basit menülü ama fonksiyonel tel e ihtiyaçları var. İyi düşünülmüş bir cihaz ama fiyatı fazla olmuş
  • aFamous arkadaşım abartma yok benim arkadaşın babası geçen hafta 3310 unun bozulduğunu ve yine 3310 almak istediğini bana söyledi bende ona yeni çıkan nokialardan ona en yakın olan model olan 1203 modelini aldık.mesela babam gözlüksüz telefonun yazılarını okuyamaz telefonu çaldığında önce gözlüğünü aramaya başlar samsungu bu konuda takdir ediyorum
  • benim annemle babam da aynı, birinde 3310, birinde 1100 vadı,
    çalınca gözlük arar :)
    böyle telefonlar çoğalmalı gerçekten, temel özellikli geniş ekranlı ve büyük tuşlu.
  • O alışılmışlıktab geliyor, memanet. 3310 kullanan yoktur demiyorum ben zaten yeni alan yoktur. Ve 50 yaş üzeri için durum değerlendirmelerimiz ne yazık ki doğru. Ayrıca bu telefonun fiyatına gelince olması gereken en fazla 90$'dır.
  • Çok mantılı bir hareket olmuş... Çocuklar için de ideal tek tuşla belirlenen numaranın aranması.
  • Çocuklar ve yaşlılar için bi cep telefonu çıkartmayı akıl edemeyen onca cep telefonu üreticisi var ki, sanki cep telefonlarını sadece geçler ve teknoloji manyakları kullanıyor. Annem ve babam içi bi cep telefonu alamadığımı çok iyi biliyorum senelerdir. Ne numalara basmayı ne kolay kullanıma yönelik bi tasarım hi yok piyasada varsa da gözü bozuklar için aslında yaptıkları yaşlılar için kullanım basit hatta, numaradan önce aradığın kişinin resmi kolunabilse bu cihazlara daha da süper olur. Ben annem veya babama bütün menülerini hazırlar veririm tek tuşla basar arar, açık unuttu mu cihaz ikaz verir, ve fiyatı 100 ile 200 ytl arası olur ise büyük bi satış patlaması yapmaması için bi neden yok. 190 dolar ile bu telefon satmaz ise bunu böyle bi telefon talebi olmadığını söyleyerek piyasada üretimini bitirlerse hiç şaşmam. Bu telefon üreticilerinin hiç mi yaşlı anne baba veya büyük babası yok ki akıllarına böyle bi ürün çıkartmak gelmiyor, ben buna şaşırıyor en çok. Yazık.

• quote:

Orjinalden alıntı: KYSER

190$ çok uçuk bir fiyat bu ürün için..

aynen ama samsunga tebrikler kolay kullanılabilen bir telefon gibi duruyor.
  • şu acil tuş olayından dolayı samsung'u tebrik etmek lazım.. sadece tek tuş.. ve büyük tuşlar ve yazılar sanırım kullanıcı kitlesini yaşlılar olarak'da genişletme cabasında.. yahu nedir bu bee 190$. umarım daha uygun bir fiyatla ülkemize girer..
  • bu telefondan nerede bulabiliriz..arkadaşlar elinde olan varsa bilgi versin..
  • Güzel düşünülmüş de 190 dolar çok fazla bu telefon için
  • kameraya pek gerek yok sanki
  • johns phones
    http://www.johnsphones.com/
    Bu telefon aslında tamda yaşlılar icin ben cok almayı istedim fakat Türkiye satışı yok.Bildiğim kadarı ile şuan sadece internet ortamında satışı vardiye biliyorum. Fiyatı da cok uygun.
    Elinde olan satan varsa da talibim
  • bU 2009 yılının konusu ve telefonumu benmi yanlış görüyorum
  • Nerde satılıyorki bu telefon niye girmez bu ülkeye yaşşılar için telefonlar hep gençler hepp gençler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.