Şimdi Ara

Yeni HDMI 1.4 Arayüzü Yerel Ağ Bağlantısı Niyetine Kullanılabilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yüksek tanımlı multimedya içerikleri için DisplayPort ile taht mücadelesi veren HDMI yenik düşmemek için kendisini sürekli yenilemek zorunda. Nitekim yeni HDMI 1.4 standardı bize uzaktan göz kırpıyor.

Yeni arayüzün getireceği en büyük yenilik "HDMI Ethernet Channel" (HEC). Bu yeni özellik kablonun yapısını da değiştirecek, zira HEC yalnızca HDMI 1.4 kablolarıyla beraber çalışacak. HEC, HDMI ile birbirlerine bağlı cihazlar arasında 100 Mbps'ye kadar veri aktarımına izin verecek. Bu sayede örneğin HEC destekli bir televizyon, yine HEC destekli bir oyun konsolu veya dijital video kamerayla internet bağlantısını paylaşabilecek. Ayrıca HDMI 1.4 ile beraber gelen özelliklerden biri olan Audio Return Channel (ARC) bir S/PDIF kablosu gerekmeksizin TV üzerinden bir Ses/Video alıcısına (receiver) ses sinyalleri gönderebilmekte. Son olarak Automatic Content Enhancement (ACE) gelecek 3B Video standartlarını ve 4096x2160 çözünürlüğünü (şu anki Full HD 1920x1080) destekleyecek.

Geliştirici firma Silicon Image'in söylediklerine göre ilk denetleyici yonga örnekleri yazın üreticilere gönderilecek. HDMI 1.4 bağlantısını son kullanıcı ürünlerinde görmek için ise gelecek seneyi beklemek zorunda kalacağız.

• ya daha biz hdmi 1.3 ü adam akıllı kullanamadan adamlar 1.4 yapıyo yaa teknolojiye yetişemiyorummm...
  • peki normal ethernete göre (rj45) kazanım oranı ne olacak? 4096x2160 monitörüm yok ama az bi çözünürlükte hiç takılmadan aynı anda hem oyun oynayıp hem ağ üzerinden dosya çekip hemde internetten dosya indirebilecek miyiz? yada ben çok mu şey istiyorum?
  • Bunu yapınca artık TV'lere de HDD koymak gerekecek. Çünkü sadece görüntü göndermek yerine kullanılmayacak.
  • teknoloji bağımlısı olduk gittik,bazılarınada yetişemiyoruz bile,teşekkürler
  • Arkadaslar benim bir sorum var yardimci olursaniz sevinirim,

HDMi kablolarda 1.0 ve 1.3 versiyonlar var hatta 1.4 un ciktigini buradan ogrendim.

Sorum su;

TV 1080p ancak sanirim 1.3 desteklemiyor,

PS3 ya da herhangi bir HD cihazi 1.3 kablo ile 1.0 tv ye baglarsam ne olur ne olmaz???
  • quote:

Orjinalden alıntı: murat473

Arkadaslar benim bir sorum var yardimci olursaniz sevinirim,

HDMi kablolarda 1.0 ve 1.3 versiyonlar var hatta 1.4 un ciktigini buradan ogrendim.

Sorum su;

PS3 ya da herhangi bir HD cihazi 1.3 kablo ile 1.0 tv ye baglarsam ne olur ne olmaz???

sorularına cevap olabilir velki
    http://tr.wikipedia.org/wiki/HDMI

• quote:

Orjinalden alıntı: Roronoa Zoro

quote:

Orjinalden alıntı: murat473

Arkadaslar benim bir sorum var yardimci olursaniz sevinirim,

Sorum su;

sorularına cevap olabilir velki
    http://tr.wikipedia.org/wiki/HDMI

Saol tesekkur ederim ama pek yardimci olmadi :)
    Bu konuyla ilgili bir bilgi yok

• http://www.avreview.co.uk/news/article/mps/uan/791

Will standard HDMI gear work with HDMI 1.3-equipped kit?
    Yes, but you won't be able to access HDMI 1.3's potentially superior picture and sound capabilities, as well as features like lip sync correction
  • quote:

Orjinalden alıntı: razorc

ya daha biz hdmi 1.3 ü adam akıllı kullanamadan adamlar 1.4 yapıyo yaa teknolojiye yetişemiyorummm...

biz daha 1.0'ın bile tadına bakamadık.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.