- x
Pioneer hpm 100-110-60 serisi
28 Cevap7202 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen : gorkembilge
Giriş

54 Mesaj
14 Mayıs 2009; 13:33:06 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

merhabalar..2 hafta önce hpm 110 dinleme fırsatım oldu.1980 yapımı kolon olmasına rağmen sesi cok hoşuma gitti ses şiddetide oldukça tatmin ediciydi.
bu hoparlörü nereden bulabilirim tavsiye edermisiniz...?amfimde sony str de685 buna uyumlu olur mu yardımlarınızı belkliyorum

Guest
16 Mayıs 2009; 0:44:35 

Pioneer'in Hpm serisi kolonları ilk çıktığı yıllardan taa ki bu yana halen çok sevilen ve Hi-Fi camiasında çok özel bir yeri olan kolon serisidir.

Ben de çok severim. Aslında sesi biraz parlak ve renkli verse de ben sahnesini, performansını ve neredeyse her anfiyle coşarcasına uyum sağlamasını çok seviyorum.

Sendeki anfi alt seri bir ürün ama eminim onu neredeyse orta sınıf receiver sınıfına oturtacak performansla ses almanı sağlayacaktır. Yalnız orjinalini ve temizini bulman zor ve iyi bir Hpm 100 kolon takımı temiz ve orjinalse, en az 1500 Tl'den başlar ki 2500 Tl'ye kadar da satan var.

Benim 2 arkadaşımda da Hpm serisi kolon var ve hatta birinde bir de Hpm 60'ta var. Ama sakın sorma satmıyorlar.:)

quote:

Orjinalden alıntı: gorkembilge

merhabalar..2 hafta önce hpm 110 dinleme fırsatım oldu.1980 yapımı kolon olmasına rağmen sesi cok hoşuma gitti ses şiddetide oldukça tatmin ediciydi.
bu hoparlörü nereden bulabilirim tavsiye edermisiniz...?amfimde sony str de685 buna uyumlu olur mu yardımlarınızı belkliyorum

54 Mesaj
16 Mayıs 2009; 15:54:24 

aslında hoparlörün fiyatından cok merak ettiğim bu fiyata değer mi? piyasada okadar cok hoparlör varki bu paraya değiyor mu hakkını veriyor mu acaba 1500 ytlnin

Guest
16 Mayıs 2009; 16:42:59 

Her ne kadar pek çok kişi bu konuda farklı düşüncelere sahip olsa da, bu tür ürünlerin fiyatlarını doğla piyasa arz-talep koşulları belirliyor.

O ürünün ilk çıktığı tarihteki, tüketici yorumları.
Ürünün piyasa da bulunabilirliği.
Ürünün piyasaya yeni çıkmış diğer ürünler karşısındaki verimliliği.
Genel müşteri kitlesi üzerinde bıraktığı izlenimle ve halen tercih edilip edilmediği.
Vb. Durumlar, fiyatları kendiliğinden ortaya çıkarıyor.

Hpm serisi Pioneer kolonların, L100 ve L112 serisi Jbl kolonların, Altec Lansing'in eski High-End serisi kolonların ve daha pek çok bunlar gibi markaların 30-35 yıl sonra bile halen performansları, yenilerin pek çoğu ile baş edebiliyorsa, bu boşuna değil!

Kaldı ki halen bile eski model sadece kolonlar değil pek çok Vintage sınıfına girmiş anfi vs. gibi cihazlar da pek çok yeni cihazın fiyatından üst paralara bile alıcı bulabiliyor.

460 Mesaj
16 Mayıs 2009; 20:20:14 

Geçen hafta gg da hpm100 satıldı temiz görünüyordu 1000ytl ye gitti.

54 Mesaj
18 Mayıs 2009; 0:54:20 

bu hoparlörler kadar kaliteli ses alabileceğim başka alternatifler önerebilirmisiniz su sıra alacağım

3939 Mesaj
21 Mayıs 2009; 1:02:07 

gittigidiyor ve sahibinden.com da sık sık ilanları oluyor

TV:samsung 51f5570, MEDIA PLAYER: popcorn hour a-110 wn-100 wd 1 tb caviar green power, himedia q10-II......AMFİ:yamaha rx-v467, HOPARLÖR:dali zensor 1 X4,klipsch rc-62 II center,Pioneer SHM-50,KABLO:techlink,ixos....PC:acer as5740g notebook,zyxel P-660HN-F1Z 802.11n kablosuz modem,edifier m3300sf, MOBILE MUSIC : iriver h120 20gb, apple ipod 160gb classic, sandisk sansa clip 8gb, sennheiser cx300,PHONE: dark evo p60, PHOTO: Panasonic Lumix DMC-FH20 14.1MP .... video cant kill radio:)....

3939 Mesaj
22 Mayıs 2009; 20:31:28 

TV:samsung 51f5570, MEDIA PLAYER: popcorn hour a-110 wn-100 wd 1 tb caviar green power, himedia q10-II......AMFİ:yamaha rx-v467, HOPARLÖR:dali zensor 1 X4,klipsch rc-62 II center,Pioneer SHM-50,KABLO:techlink,ixos....PC:acer as5740g notebook,zyxel P-660HN-F1Z 802.11n kablosuz modem,edifier m3300sf, MOBILE MUSIC : iriver h120 20gb, apple ipod 160gb classic, sandisk sansa clip 8gb, sennheiser cx300,PHONE: dark evo p60, PHOTO: Panasonic Lumix DMC-FH20 14.1MP .... video cant kill radio:)....

2310 Mesaj
22 Mayıs 2009; 23:18:11 

şimdi bu hoparlör için mal sahibi istdiğini ister saygı duymak lazım cünkü mal onun .

benim şahsi kanaatim bu hpm serisini belli bir kısım ikinci el satanlar bu fiyatları anormal şişiriyor ben 500 tl bile vermem galiba fırsat cılık yapılıyor internete iyi bakarsan hpm serisinin parcaları bile mercedes parcalarından pahalıya satılmaya calışılıyor kalite olarak görünüşü düğünsalonlarındaki hoparlörlere benziyor körüksüz baslar sesini dinlemedim ama bendeki klipsch rb 51 bunlardan daha iyi ses cıkarır .tecno tarzı müzikler dinliyorsan seste canlılık ve güc arıyorsan klipsch öneririm kısık seste bile gayet iyi

PİONEER DEH B 9850 UB****HELİX A6 ****PİONEER TSC 131 PRS****FOCAL P21 V2****100 AMPER 13.8 VOLT SMPS

54 Mesaj
28 Mayıs 2009; 16:09:07 

feeluive verdiğin linkteki satıcı bayağı sağlam istemiş bu kolonlar için cidden el yakacak cinsten...
bulmak zor cidden aradım fakat kaydadeğer seyler bulamadım pioneer hpm serisinden başka bu sekilde verim alabileceğim hoparlör tavsiyesi yapabilirmsnz

784 Mesaj
28 Mayıs 2009; 19:47:14 

http://www.sahibinden.c...23489WQQpXQQdisplayitem

efsane olan bu kolonu önerebilirim

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR || TOPRAK UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

KASA VE PSU MERKEZİ**50 ADET PERFORMANS VE OYUNCU KASALARI ,750 WATT PSULAR
http://forum.donanimhaber.com/m_47803492/tm.htm
Guest
13 Haziran 2009; 15:45:01 

Hpm serisinin en küçüğü bile Sendeki Klipsch RF51 ile oyun oynar da, şaşkınlıktan azını bile kapatacak fırsat bulamazsın!

Hpm serisi kolonlar, anfi kurtaran kolon olarak, özellikle de her anfi ve müzik türüyle inanılmaz derece de uyum ve performans içinde çalışmalarıyla ünlüdür. Fiyatlarının da yüksek olması bu sebeple.

Bu sebeple dinlemediğin kolonlar hakkında fikir yürütme! Çünkü her iki kolon da evinde olsa ve ikisini yanyana dinlesen, tüm düşüncelerin altüst olur.

quote:

Orjinalden alıntı: süper cüp

şimdi bu hoparlör için mal sahibi istdiğini ister saygı duymak lazım cünkü mal onun .

benim şahsi kanaatim bu hpm serisini belli bir kısım ikinci el satanlar bu fiyatları anormal şişiriyor ben 500 tl bile vermem galiba fırsat cılık yapılıyor internete iyi bakarsan hpm serisinin parcaları bile mercedes parcalarından pahalıya satılmaya calışılıyor kalite olarak görünüşü düğünsalonlarındaki hoparlörlere benziyor körüksüz baslar sesini dinlemedim ama bendeki klipsch rb 51 bunlardan daha iyi ses cıkarır .tecno tarzı müzikler dinliyorsan seste canlılık ve güc arıyorsan klipsch öneririm kısık seste bile gayet iyi

2310 Mesaj
14 Haziran 2009; 22:05:18 

anfi kurtaran hoparlörler yüksek desibelli olmuyormu teknika klipsch de bunlardan biri ben her ikisinide dinledim yakın cevremde ayrıca bende rb 51 deil rb 81 var ses ve kalite olarak hpm serisinden daha kaliteli hpm serisinde baslarda körük mevcut deil bu özellik körüklü bir bas sürücüsüyle nasıl aynı olur ben her ikisini de dinledim ve düğün salonlarında ki ticari kolonlardan hiç farkı yok ama milletin zevki ne diycen kimisi suny le mutlu olur kimiside B&W beğenmez belli bir kısım bu hoparlör iyi dir diye iyi anlamına gelmez eğer bu hoparlörler iyiyse bir cok marka vasttır bence bu hpm serisini ikinci el satıcıları fiyatlarını anormal şişiriyor satın alırken para etmez ölü fiyattan alır satarken de sanki bundan daha iyisi yok gibi şişirip satarlar

PİONEER DEH B 9850 UB****HELİX A6 ****PİONEER TSC 131 PRS****FOCAL P21 V2****100 AMPER 13.8 VOLT SMPS
Guest
14 Haziran 2009; 22:36:38 

Bîr sat?r usttek? yaz?nda d?nlemed?m d?yorsun. S?md? ?se d?nled?m d?yorsun.

Bu arada her sey des?bel deg?l.

H?-F? konusunda b?r kac y?ll?k oldugun, her hal?nden bell?. Esk? olsayd?n asla boyle b?r yorum yapmazd?n HPM hakk?nda.

En k?sa zamanda do?ru duzgun b?r konf?gurasyonla HPM,?n her hang? b?r model?n? d?nlemen? tavs?ye eder?m. D?nle. de bu sana b?r H?-F? ders? olsun.

Jbl L112'L100 ve P?oneer HPM 40-60-100-150 H?-F? dunyas?nda tar?h yazan kolonlardand?r. Amer?ka da dah?l tum dunya da halen ozel ?lg? goren ve halen de pek cok kolonu taht?ndan edeb?lecek kolonlard?r.

30 y?ldan fazla zaman gec?rmeler?ne ragmen, o haller?yle s?md? b?le cok ?y?ler. Istanbuldaysan sana canl? canl? heps?n? s?rayla d?nleteb?l?r?m. Tab? kend? s?stem?m? de.

Sayg?lar...

Guest
14 Haziran 2009; 22:38:45 

Bir satır üstteki yazında dinlemedim diyorsun! Şidi ise dinledim diyorsun!

Bu arada her sey desibel demek değil!

Hi-Fi konusunda bir kaç yıllık olduğun, her halinden belli. Eski olsaydin, asla boyle bir yorum yapmazdın HPM hakkında.

En kısa zamanda doğru duzgun bir konfigurasyonla HPM,in her hangi bir modelini dinlemeni tavsiye ederim. Dinle de bu sana bir Hi-Fi dersi olsun.

Jbl L112'L100 ve P?oneer HPM 40-60-100-150 Hi-Fi dunyasında tarih yazan kolonlardandır. Amerika da dahil tum dunya da halen ozel ilgi goren ve halen de pek cok kolonu tahtından edebilecek kolonlardır.

30 yıldan fazla zaman geçirmelerine rağmen, o halleriyle şimdi bile cok iyiler. İstanbul'daysan sana canlı canlı hepsini sırayla dinletebilirim. Tabi kendi sistemlerimi de.

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknika -- 15 Haziran 2009; 10:47:57 >

2310 Mesaj
15 Haziran 2009; 23:15:54 

hpm 100

0

Ekteki dosya (1)

2310 Mesaj
15 Haziran 2009; 23:22:31 

valla teknika arkadaşım sana ne diyim senin dediğin olsun ama ben eskisi gibi artık koşturamıyorum üşenmesen klipişch leri alıp sana gelirdim

ama kulaklarım beni yanıltmaz gözlerimde bu konuda körüksüz hoparlörün yeni nesil körüklü hoparlörden daha iyi bas sesi cıkaracağını hiç sanmıyorum ve dinlememe hiç gerek yok kanısındayım zaten fazlasıyla dinledim

0

Ekteki dosya (1)

2310 Mesaj
15 Haziran 2009; 23:29:40 

ama şu konuda sana katılırım tiz ve desibelli orta seslerde körüksüz hoparlörler mükemmel ses veriri buna şahit olmuşumdur ve elimde USA yapımı 10 sene önceki aleminyum bobin sarımlı mid hoparlör mevcut sesine hayran kalmıştım ve aldım . ama kabin mevzu olduğunda hpm serisi üst ve orta seslerde ön plana cıkabilir ama alt seslerde hic sanmam basın ne şekilde tepki gösterceğini sende bilirsin

2708 Mesaj
15 Haziran 2009; 23:37:19 

bir hususta bildiklerimi belirtmek isterim, yanlışım varsa düzeltin

körüklerin kalın olmasının alt seslerde başarı sağladığı doğrudur
sinema amaçlı subwoofer'larda genelde kalındır ve haliyle patlama, sarsıntı gibi efekleri daha gerçekçi verir
fakat kalın olmasının dezavantajları da vardır
bobinin eski haline gelmesi biraz zaman alır ve müzikal için pek ideal değildir
hpm serisi hoparlörler müzikal için oldukça uygundur
özellikle seri bas sesi üretmek için körüğü ince olan woofer daha iyi sonuç verir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKREPmt. -- 15 Haziran 2009; 23:37:48 >

Guest
15 Haziran 2009; 23:42:27 

SuperCube'ye bir türlü anlatamıyorum bazı şeyleri.

Halbuki bırak HPM100'ü bir tane HPM 40 bile dinlese neye uğradığını şaşıracak ve kendi kolonlarını hemen takasa verecek ama. O da haklı. Çünkü, dinlememiş.

Ben kendim toplamda 40.000 dolarlık sisteme sahip olan biri olarak HPM serisi kolonlar hakkında böyle bir yorum yapıyorsam bir sebebinin olduğunu ve bunun da boşuna olmadığını anlaması lazım. Ama neyse.

54 Mesaj
26 Haziran 2009; 12:42:21 

hpm kolonlara sahip oldum hpm-110 aldım amfi 75e kadar açılıyor 25te camlar patlayabilir...açık alanda bile show yapar bu kolonlar...

2310 Mesaj
26 Haziran 2009; 21:07:23 

birde KLİPSCH dinleseydin keşke ( RF -62 82 63 83 HERHANGİ BİRİNİ )

Guest
27 Haziran 2009; 0:47:07 

Sayın Supercube.

Sahip olduğun Bookshelf kolonlarla HPM serisi kolonları hiç bir hususta kıyaslama bile.

Çünkü değil Bookshelf kolon, Kule kolonların dahi olmuş olsa bile, yine her iki kolonu kıyaslama konusu ciddi bir tartışma ortamı yaratacaktır.

Sahip olduğun kolonun woofer çapıyla Hpm'in en küçük kolonunun çapı bile neredeyse 2 kat.

Hpm'in orta ses hoparlörü var ve muaazam bir orta ses performansı var. Sendeki Bookshelf'de orta ses hoparlörü de yok.

Kullandığın kolonun horn tipi tweater'i var. Ama buna karşılık Hpm'in biri Riffel tipi süper tweater olmak üzere 2 tweater'i var.

Kullandığın kolonun ağırlığıyla, Hpm'in en küçüğünün bile ağırlıkları farklı.

Beğenmediğin Hpm'in Woofer sarımı Yüksek yoğunluklu Alüminyum!

Kullanmış olduğun kolonu neredeyse, hiç bir Audiophile kullanmazken, Dünya da bile pek çok Audiophile'nin evinin bir bölümünde ya da şu an kullanmakta olduğu Hi-End kolonların yanında halen eski emektar Hpm serisi kolon bulunmakta. Pek çok kişinin il göz ağrısı ve döneminin de piyasa top'ı.

Hpm sadece şu an değil, çıktığı ilk yıllardan itibaren bile halen bu tür tartışmalara sebep olan bir kolon serisiyse, bu boşuna değil! Pioneer'in veya diğer pek çok markanın değişik zamanlarda çıkardığı ve senin tabirinle eski model sayılan diğer pek çok kolon takımını 150-200 Tl'ye alabilme imkanı varken, Hpm'serisi bir kolon takımının halen bile en küçük modelinin 500'Tl'nin üzerinde ve Hpm 100, 150 gibi serisinin ise 2000-5000 Tl arasında bir fiyat etiketi taşıması da boş yere değil.

Sana dedim ki gel bana hem Hpm 60 ve 100'ü dinleteyim. Hem de diğer kullanmakta olduğum 7.1 THX ve yine diğer odalarımda kullandıım diğer Stereo sistemleri de dinleteyim dedim.

Ama gelemem dedin!

Hiç olmazsa, duymadığın bir kolon serisinin sesi konusunda oturduğun yerden yorum yapma.

Klipsch'in P serisini, Heresy, Klipsch Horn veya La Scala modelini kullanan biri olsan diyeceğim tamam.

Hpm tabiki en iyisi değil! Burada öyle bir iddia yok. Ama halen bile pek çok kolonu egale edebilecek bir kolon ve heleki kullandığın BookShelf kolonlarla yemin ederim oyun oynayabilecek bir kolon.

Bizim Hi-Fi caimiasındaki en büyük sorun bu! 1-2 model kolon veya cihaz değiştiren bir meraklı, en iyi cihazı kullandığını zannediyor. Daha dur bakalım. 26 kolon takımı ve 45'in üzerinde cihaz değiştirdim ve şu an 6 anfi ve 4 değişik kolon takımı kullanıyorum, ama halen, en iyisini kullanıyorum deme hakkına sahip değilim.

Saygılar...

3 Mesaj
12 Temmuz 2009; 15:49:13 

HPM 100 benim halen çok sevdiğim, hani ilk aşk gibi birşey. Sesi ve görünüşü ile halen en sevdiğim klasik hoparlör tasarımların başında gelir. Böyle bir bağımlılık yaratıyor insan da, halen ilk günkü gibi temiz ve elinden çıkarmayı hiç düşünmeyen bir arkadaşım var, ona gidince dinlemek hoşuma gidiyor.

Ancak bu seri Pioneer'ın değil JBL'in başarısıdır, sadece bir süper tiz eklemesiyle klasik bir eser haline getirmiş Pioneer. Yıllar içinde tek tek sökülmüş halini de inceleyip deneme fırsatım oldu. Kağıt tizleri çabuk yanar, ev kullanımı dışında eski kayıt stüdyosu/kasetçi işleri için çok da uygun değildir. Ancak bas performansı ve gerçekten hızlı ve iyidir, dönemine ve sınıfına göre ise çok çok iyi. Halen körüğü siyah tırtıklı olan hoparlörlere gözüm takılır, o geniş basın havayı nasıl da kolayca itip düşük volümlerde bile tertemiz bir ses ürettiğine hayran kalırım.

Ancak HPM-100 devrinden bu yana hoparlör üretimi çok değişti ve ses konusunda da pek çok iyileştirmeler yapıldı. Bugün tek bir çift hoparlör alacak olsam gider Monitor Audio gibi high-end bir ürün alırım, 2500 TL HPM-100 için ederinin çok üstünde bir değer. Çok temiz olanlara ise 1000TL'ye kadar çıkılabilir, açıkcası böyle bir klasik için bu da verilebilir derim. Zamana her ne kadar dayanmış olsa da 20 yılı geçmiş bir ürünün ömrü tamamen yerleştirildiği ortama bağımlıdır.

85 Mesaj
14 Temmuz 2009; 14:05:59 

dostum hpm serini dinle bak bakalım nasıl müzik dinleniyo :)
şıkır şıkır bir sesi var

26 Mesaj
25 Şubat 2010; 0:06:53 

arkadaşlar bi sorum olucaktı hpm-60 ın kasası siyah renk olan varmı?

dance 4 Life

752 Mesaj
6 Nisan 2010; 17:03:26 

bnde hpm 40 var bi takım çok az güçle mükemmel çalıyorlarr yaa

417 Mesaj
19 Haziran 2010; 23:57:19 

pioneer hpm serisi en baba serilerdendir vede klasiktir.fiyatının pahalı olmasının
tek sebebi artık klasik olması ve temizinin az bulunmasıdır .bobin sarımları bakır değil
aluminyumdur.i hoparlör bobini yanarsa muhakkak performans farkı olur.bununla beraber eskiyen körüklerin değişmeside performansı etkiler.yani temiz hpm 100 serisi 1500 tl iken günümüzde sıfır
üretilen markalı adını bile az kişinin bildiği hoparlörler 10000 euroya kadar satılmaktadır.
yani bir bakıma yenilerle karşılaştırma yaparsak fiyatı çokta pahalı değil.ama ülkemiz hayat standartlarına göre pahalı diyebiliriz.bence hpm 100 olmasa bile hpm 60 serisinin temizi 600 tl civarında alınabilir.
arkadaşlarımızın ortak görüşü tüm anfilerle uyumludur.temizini bulursanız kaçırmayın derim.tamirli olanları
almanızı tavsiye etmem.

0

Ekteki dosya (1)

417 Mesaj
20 Haziran 2010; 0:00:37 

temiz hpm serisini Ankara da zafer çarşısında 2. katta gürkan plakta bulabilirsiniz

0

Ekteki dosya (1)
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Ses Sistemleri » Stereo Ses Sistemleri » Pioneer hpm 100-110-60 serisi
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.453