Şimdi Ara

PowerColor, 1GHz'de çalışan iki yeni Radeon HD 4890 hazırladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sapphire'in Radeon HD 4890 Atomic modeliyle ilgili haberimizde MSI, PowerColor ve XFX gibi isimlerin de 1GHz'de çalışan Radeon HD 4890 modelleri üzeriinde çalıştığını belirtmiştik. Bahsi geçen isimlerinden PowerColor, grafik işlemci çalışma hızı 1GHz'e çıkartılan iki yeni model duyurdu. Firmanın ZEROtherm soğutuculu yeni ekran kartlarında GPU hızı 160MHz'lik artış ile 1010MHz'e, bellek hızı ise efektif anlamda 500MHz'lik artış ile 3900MHz'den 4400MHz'e çıkartılmış.

55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV790 GPU'sunun güç verdiği ekran kartlarında 1GB GDDR5 bellek bulunuyor. 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 800x paralel işlem birimine sahip olan ekran kartları, Unified Video Deocoder 2.0 teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma yapabiliyorlar. Destek veren anakartlarda Crossfire X kurulumlarına da olanak tanıyan DirectX 10.1 destekli modeller arasındaki farkı ise kutu içerikleri beliriyor.

1GHz'de çalışan yeni ekran kartlarından biri standart kutu içeriği ile gelirken, PCS++ HD 4890: Battle Forge Edition modelinin kutu içeriğine ise EA'nin güncel oyunlarından birisi olan Battle Forge eklenmiş. ZEROtherm tarafından hazırlanan ve ısı iletim teknolojisini temel alan özel soğutucuya ek olarak güncelleştirilmiş PWM tasarımına sahip olan PCS++ serisi yeni ekran kartlarının önümüzdeki günlerde pazara sunulması beklenirken, fiyatları hakkında şimdilik net bir bilgi bulunmuyor.

• GPU su 1GHZ de çalışan kartlar üretmek moda oldu HD4890larda ancak Türkiye'ye daha özel soğutmalı bir model daha gelmedi...
    Powercolor un bu modellerinin makul fiyatlara geleceğinden eminim HD4870 lerde olduğu gibi...
  • 1GHz barajınıda aştık hadi hayırlısı.. teknolojiyi takip etmek çok zor...
  • 1010mhz
  • İkisi arasındaki fark kutu içeriğindeki oyunlar mı?
  • İstekliysen gayet basit takip etmek...
  • bu binlikler kaça kadar oc oluyor gpu olarak acaba hic test eden yok mu?? söle biraz voltajı artırıp falan

55nm ince bi ayarla 1000-1050 oluyorsa standart .. 40nm lerde 1150-1350 arası olması lazım en az bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 13 Mayıs 2009; 16:30:10 >
  • ama ii oc basmış tebrik ederim powercoloru:==)))
  • ama ii oc basmış tebrik ederim powercoloru:==)))
  • Güzel kartlar
  • bakalım testler nasıl oalcak standart ve 1 ghz modeller ne kadar fark ediyor? önemli olan o. ah be ati birde cuda ve fizik olayında intel yerine nvidia yla işbirliği yapsan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

ah be ati birde cuda ve fizik olayında intel yerine nvidia yla işbirliği yapsan.

Neden yapsınki? Adamlar o teknolojilerde gelecek görmüyor, ki haklılarda yani. Intel ve Havok gibi devler dururken Nvidia da kimmişki demiş adamlar... Yakında görürüz meyvalarını inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiesTorN -- 13 Mayıs 2009; 20:00:43 >
  • TiesTorN nvidia nın kim olduğunu görürsün yakın zamanda =)
  • Tasarım, kutu içeriği, kutu vs. hepsi güzel olmuş. PowerColor'un ucuz satacağını düşünüyorum.
  • Bir kıdım hızaşırtma yapıp da referans tasarımdan kayda değer miktarda daha fazla para isteyen üreticilere kapak olsun. Dx10.1 destekli oyunu da kutu içeriğine dahil etmeleri güzel olmuş.
  • TiesTorN

CoK Anlarsın Bu İşlerden Ati-Amd Babanın Malı Zaten Bide Fun Clup Ac Tam Olsun..

Uyuz Oluyorum Bu Tiplere...
  • quote:

Orjinalden alıntı: TiesTorN

1010mhz

• quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

bakalım testler nasıl oalcak standart ve 1 ghz modeller ne kadar fark ediyor? önemli olan o. ah be ati birde cuda ve fizik olayında intel yerine nvidia yla işbirliği yapsan.

Aynı fikirdeyin Ati'de keşke Nvidia ile Physx desteği sunabilseydi çünkü yavaş yavaş bu sayı artmakta gpu üzerinden fizik hesaplatılması çok akıllıca çünkü cpu'larında zayıf kalabileceği zamanlar olabilir Ati eğer bunu ben Physx ile değil Havok ile yapmak istiyorum diyorsa Intel'den lisansı alıp oyun firmaları ile anlaşma yapması gerekir EA ve 2K Games'in Physx teknolojisini yeni oyunlarında kullanmak için anlaşma imzaladığı biliniyor Mafia 2, Bioshock 2'de Physx desteği ile geliyor ilerleyen zamanlarda ne olduğunu göreceğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 13 Mayıs 2009; 18:48:25 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: KeNaN-AsLaN

TiesTorN

CoK Anlarsın Bu İşlerden Ati-Amd Babanın Malı Zaten Bide Fun Clup Ac Tam Olsun..

Uyuz Oluyorum Bu Tiplere...

Adam ol.
  • şu forumda herhangibir konu da kavga çıkmazsa şaşırıyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.