ORİJİNAL RAY BAN NASIL ANLAŞILIR ?
68 Cevap141534 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

716 Mesaj
12 Mayıs 2009; 22:14:08 

Arkadaşlar ben bir arkadaşımdan gözlük almayı düşünüyorum. Ancak gözlüğün orijinal olup olmadığını bilmiyorum.
ABDden getirdiğini söylüyor. Aviator modeline 150 lira istiyor. Gözlüğü kontrol ederken nelere dikkat etmeliyim ? Nasıl anlarım orijinal mi yoksa sahte mi olduğunu ?

Teşekkürler şimdiden ...

Bu arada kendisi orijinal olduğunu iddia ediyor ama bu devirde kimseye güven olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenyack -- 12 Mayıs 2009; 22:18:50 >

Xbox 360 Live GamerTag: n0amch0m5ky

PSN: n0amc0m5ky

716 Mesaj
12 Mayıs 2009; 22:41:49 

ups

2696 Mesaj
12 Mayıs 2009; 22:44:37 

camın içinde kazınmış küçük bir rb yazısı var.eğer camı polarize ise önündeki rayban yazısının yanında p harfi olur ve gerçekten polarize ise herhagi bir lcd ekrana tutup ekrana paralel çevirdiğinde görüntünün bir an tamamen siyah olması gerekir.

bunlar benim gözlükten detaylar....

716 Mesaj
12 Mayıs 2009; 22:50:55 

quote:

Orjinalden alıntı: berat23

camın içinde kazınmış küçük bir rb yazısı var.eğer camı polarize ise önündeki rayban yazısının yanında p harfi olur ve gerçekten polarize ise herhagi bir lcd ekrana tutup ekrana paralel çevirdiğinde görüntünün bir an tamamen siyah olması gerekir.

bunlar benim gözlükten detaylar....

Hocam teşekkürler tespitler için. Ancak RB yazısı ( şu lazerle yazılmış olan ) artık sahtelerde de varmış. Bilginize...

Evet arkadaşlar başka nasıl anlayabiliriz ????

716 Mesaj
12 Mayıs 2009; 23:15:08 

uppidi uppidi

1109 Mesaj
12 Mayıs 2009; 23:24:24 

İlki bu RB yazısını görmek
Diğer yöntemde gözlüğü al tak bakalım güneşe etrafa bir bak anlarsın zaten camından çok net birşekilde.. Birde ağır olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calypsoo -- 12 Mayıs 2009; 23:25:10 >

Baylar ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensublar memleketi olamaz. En doğru ve en hakikî tarikat, medeniyet tarikatıdır.

1109 Mesaj
12 Mayıs 2009; 23:27:19 

Ben 2 ay önce aldım 200'e peşin... sarı altın renkli çerçeve.. yeşil cam klasik damla model

Baylar ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensublar memleketi olamaz. En doğru ve en hakikî tarikat, medeniyet tarikatıdır.

716 Mesaj
12 Mayıs 2009; 23:52:21 

quote:

Orjinalden alıntı: calypsoo

Ben 2 ay önce aldım 200'e peşin... sarı altın renkli çerçeve.. yeşil cam klasik damla model

hocam nereden aldığını öğrenmemin bir sakıncası var mıdır?

1109 Mesaj
13 Mayıs 2009; 0:17:52 

Eskişehirden aldım ünlü bir optikçiden..

Belgeleri üretim yeri garantisi falan hepsi var

716 Mesaj
13 Mayıs 2009; 1:19:55 

quote:

teşekkür ederim.

11930 Mesaj
13 Mayıs 2009; 2:20:49 

quote:

Hangi gözlükçü hocam bende alıcam da önümüzdeki ay. İlla rayban olması şart değil ama aklıma gelen marka şu anda bir tek rayban.Polorize filtreli bir gözlük arıyorum.

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

1 Mesaj
21 Mayıs 2009; 16:03:57 

Merhabalar, orijinal raybanı anlamak hayli güç.Neredeyse optikçiler bile bu işten bunalmış durumda çünkü imitasyonlar da gerçek kadar iyi. En belirgin yanı ağır olması sahtelerinin. Bir de içindeki garanti belgesi burada illaki bir firmanın kaşesi ve imzası olmalı. RB yazısı burun pedlerindeki yazı falan hepsi harikulade bir şekilde taklidinde de var ve gg'da falan bunlardan çok sayıda bulmak mümkün.
Gelelim meselemize.
Amerikadan geldi, hediye geldi, öyle geldi böyle gitti inanmayın. Gidin ve yetkili bir bayiden FATURALI, Garanti belgeli ürün alın. Aradaki 50-100 TL için bu tip şeylere katlanmayın derim. İşte size şu anda büyük bir damping yapmış ve faturalı garantili ürünler satan bir yer www.saatinadresi.com. Buradan aldım ben gözlüğümü,almadan da Luxoticca ile görüşüm yetkili bayi onayı aldım.

Bir diğer konu; Lütfen polarize gözlükleri belli bir süre denemeden almayın.Yıllardır araba kullanırım.Torpidodan cama yansıyan görüntü beni bu hiç rahatsız etmiyordu polarize olayını bilmeden. Aldım ama bu sefer hiç alakası olmayan yansımalar görüyorum araçların iç taraflarında ve bu gözüme daha çok takılır oldu. Önceden gördüğünüz bir kaç kötü şeyi görmüyorsunuz tamam ama kötü olan bazı şeyleri de görmeye başlıyorsunuz. Aman dikkat...

Heyyoo

20 Mesaj
9 Haziran 2010; 11:48:38 

Sevgili arkadaşım gözlüğü gözüne taktığında sol cama denk gelen gözlük camının kenar kısmında kabartma BL yazması gerekli.Ama lazer değil sadece kabartma renksiz olacak birde .

341 Mesaj
9 Haziran 2010; 11:54:22 

başlığı orjinal bay bayan nasıl anlaşılır diye okudum

Şansın gerçekleşmesi için önce siz hazır olmalısınız. Şans hiçbir zaman aptalların peşinden koşmaz.
Darrel Royal

187 Mesaj
9 Haziran 2010; 11:56:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Révoltant

başlığı orjinal bay bayan nasıl anlaşılır diye okudum

ray

3795 Mesaj
9 Haziran 2010; 12:00:48 

Gözlerin hassassa eğer, gözlüğü taktıktan 10dk sonra anlarsın. Benim gözlerim o kadar hassas ki, sahte gözlüğü 1-2 dk taktıktan sonra midem bulanmaya başlıyor. Feci şekilde rahatsız ediyor
(kalitesiz cam gelen görüntüyü bozuyor, onunla ilgili bir olay)

Macbook Air 13.3 Mid 2012
HTC One & KitKat
Specialized Tarmac - Ultegra 6800 - Dura-Ace 9000 - Token C28A

870 Mesaj
9 Haziran 2010; 12:01:02 

Gözlüğün öncelikle sol üst camında lazerle yazılmış Ray-Ban yazısı bulunmalı.Sağ camının en sağ orta kısmında RB logosu bulunmalı.Sonra sol çervece çubuk iç tarafında Made in İtaly yazısı , sağ çerçeve çubuğunda ise gözlüğün modeli yazmalı.Gözlüğün buruna yapışan iki tutacında yine RB logosu bulunmalı.son olarakda gözlüğün üst burun kıvrımının içinde yine made in italy yazısı yazmalıdır.

731 Mesaj
9 Haziran 2010; 12:25:02 

kolay kolay anlasılmaz kardes adam gözlügü alıp incelicekmi

Eğitim Birliği 15'İNCİ P.EĞT.TUG.KH. VE KH.BL./AMASYA MERKEZ

Esas Birliği 7'NCİ KOR. 107'NCİ TOP.A. ÖLÇME VE HEDEF TESPİT BL./ŞANLIURFA SİVEREK

189 Mesaj
7 Nisan 2011; 3:28:16 

quote:

Orijinalden alıntı: aadolunay

Merhabalar, orijinal raybanı anlamak hayli güç.Neredeyse optikçiler bile bu işten bunalmış durumda çünkü imitasyonlar da gerçek kadar iyi. En belirgin yanı ağır olması sahtelerinin. Bir de içindeki garanti belgesi burada illaki bir firmanın kaşesi ve imzası olmalı. RB yazısı burun pedlerindeki yazı falan hepsi harikulade bir şekilde taklidinde de var ve gg'da falan bunlardan çok sayıda bulmak mümkün.
Gelelim meselemize.
Amerikadan geldi, hediye geldi, öyle geldi böyle gitti inanmayın. Gidin ve yetkili bir bayiden FATURALI, Garanti belgeli ürün alın. Aradaki 50-100 TL için bu tip şeylere katlanmayın derim. İşte size şu anda büyük bir damping yapmış ve faturalı garantili ürünler satan bir yer www.saatinadresi.com. Buradan aldım ben gözlüğümü,almadan da Luxoticca ile görüşüm yetkili bayi onayı aldım.

Bir diğer konu; Lütfen polarize gözlükleri belli bir süre denemeden almayın.Yıllardır araba kullanırım.Torpidodan cama yansıyan görüntü beni bu hiç rahatsız etmiyordu polarize olayını bilmeden. Aldım ama bu sefer hiç alakası olmayan yansımalar görüyorum araçların iç taraflarında ve bu gözüme daha çok takılır oldu. Önceden gördüğünüz bir kaç kötü şeyi görmüyorsunuz tamam ama kötü olan bazı şeyleri de görmeye başlıyorsunuz. Aman dikkat...

bir insan kendi sitesinin reklamını yapar da bu kadar belli etmez ki.mesaj sayısı da 1

341 Mesaj
7 Nisan 2011; 7:05:09 

Youtube'da bu konu hakkında güzel videolar var. Ben de Wayfarer alırken izlemiştim ama aldığım yerin zaten sahte satması gibi bir olay yok. Metrocity'den aldım.

Sağ tarafta RB yazısı.
Sol üstte Ray-Ban yazısı.
Saplarında seri numarası ve modeli olması lazımdı.

Bu arada aviatorlar eskidi artık ve sakar olan kişiler almasın. Düşürdüğü gibi kırılır o gözlük. Bu yüzden ben Wayfarer aldım.

◄Pasta sever misin? O zaman tıkla!►

3393 Mesaj
7 Nisan 2011; 8:30:41 

police lerede bakın dostlar gerçekten süper marka.

Ruhumuz olmadan bizler sadece birer makinayız

'08 Fiat Fiorino 1.3 mjet

215 Mesaj
29 Ağustos 2011; 17:41:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Mütercim

Youtube'da bu konu hakkında güzel videolar var. Ben de Wayfarer alırken izlemiştim ama aldığım yerin zaten sahte satması gibi bir olay yok. Metrocity'den aldım.

Sağ tarafta RB yazısı.
Sol üstte Ray-Ban yazısı.
Saplarında seri numarası ve modeli olması lazımdı.

Bu arada aviatorlar eskidi artık ve sakar olan kişiler almasın. Düşürdüğü gibi kırılır o gözlük. Bu yüzden ben Wayfarer aldım.

Hocam wayfarer model bu sene oldukça moda. Ben de almayı düşünüyorum ne kadar verdiniz wayfarer'a :)) ?

Düşünün, Yaşayın, Korkmayın!

341 Mesaj
29 Ağustos 2011; 20:37:53 

quote:

Orijinalden alıntı: crazyceyo34

Hocam wayfarer model bu sene oldukça moda. Ben de almayı düşünüyorum ne kadar verdiniz wayfarer'a :)) ?

183TL verdim ama ben aldığımda Shopping Fest vardıi indirim sağlıyordu bir de nakit parayla aldım, ona da indirim yapmışlardı vs.

1232 Mesaj
1 Eylül 2011; 13:14:13 

bende almayı düşünüyorum http://www.raybangozluk.net/ buradaki gözlükler çok uygun. güvenilir mi ki?

Söz konusu HUKUK'sa gerisi Teferruattır !!!

604 Mesaj
1 Eylül 2011; 13:17:49 

Ray-Ban ın sahtesini yapan bir firma var, orjinalinden ayırt etmek mümkün olmuyor. Tek çare, almak istediğiniz gözlüğün kodunu not almanız ve hem web sitesinden hem tanınmış bir gözlükçüde kodları eşleştirmektir. Üç noktada da aynı gözlük çıkıyorsa problem yok..

265 Mesaj
5 Mayıs 2012; 16:16:40 

quote:

Orijinalden alıntı: bakidoruk

Ray-Ban ın sahtesini yapan bir firma var, orjinalinden ayırt etmek mümkün olmuyor. Tek çare, almak istediğiniz gözlüğün kodunu not almanız ve hem web sitesinden hem tanınmış bir gözlükçüde kodları eşleştirmektir. Üç noktada da aynı gözlük çıkıyorsa problem yok..

o siteyi acaba açıklayabilirmisiniz?

SAMSUNG GALAXY S III
Samsung 640 GB 2,5" HDD
Logitech S220 2+1 hoparlör
Asus N56VZ 4400 (i7 3630QM - 4gb GT650 - 8gb DDR3 - 1tb HDD)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Mayıs 2012; 16:24:59 

Benim babamın eski bir rayban gözlüğü var. Orjinal aldım diyor ama o ray ban yazısı tırtıklı camın içine yazılmamış yani. Tırnakla kazımaya çalışıyorum kazınıyor ama zarar görmüyor yazı. Bayağı eski ama sizce orjinal midir? Ben o rayban yazısını eski bir gözlük olduğu için öyle yazıldığını umuyorum..

4616 Mesaj
5 Mayıs 2012; 16:28:14 

quote:

Orijinalden alıntı: F5

Benim babamın eski bir rayban gözlüğü var. Orjinal aldım diyor ama o ray ban yazısı tırtıklı camın içine yazılmamış yani. Tırnakla kazımaya çalışıyorum kazınıyor ama zarar görmüyor yazı. Bayağı eski ama sizce orjinal midir? Ben o rayban yazısını eski bir gözlük olduğu için öyle yazıldığını umuyorum..

rayban yazısı camın içine yazılmıyor, R ve B harfleri camın içine lazerle işlenmiş oluyor orjinallerde. eski modellerde varmı bilmiyorum tabiki.

Katılım tarihi: 8 ocak 2005

1483 Mesaj
5 Mayıs 2012; 16:55:09 

Made in italy yazısı tırtıkıl değilse istemişlerdir diye biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

La langue que tout le monde la sait, n'est pas la langue.

GENÇLERBİRLİĞİ
VICTOR G701 BİLGİSAYAR İNCELEMESİ

323 Mesaj
5 Mayıs 2012; 17:09:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Tyler Durden

rayban yazısı camın içine yazılmıyor, R ve B harfleri camın içine lazerle işlenmiş oluyor orjinallerde. eski modellerde varmı bilmiyorum tabiki.

R B yazısı sahtelerdede var hocam

296 Mesaj
24 Mayıs 2012; 14:35:35 

uzun süreler rayban kullanmış birine gözlüğü taktır 3 sn filan sürecektir anlaması

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

296 Mesaj
24 Mayıs 2012; 14:39:00 

quote:

Orijinalden alıntı: 50.cal

R B yazısı sahtelerdede var hocam

hiç bir emitasyon üründe lazerli rb yazısı yoktur çünki en iyi emitasyon gözlüğün geliş fiyatı 4,5 dolardır hani bu 50 60 liraya satılan gözlükler işte . lazerli yazının maliyeti ise zaten bu tutar kadardır . silik şekilde rb yazısı koymak lazerle yazmak deildir .

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

54 Mesaj
27 Haziran 2012; 0:10:41 

"MARKA SEZONU" arkadaşlar lütfen bu siteye dikkat edin çok pis kazık atıyorlar. Hem dandik işporta işi gözlük gönderiyorlar bunu da geçtim alay eder gibi bir de hasarlı ürün gönderiyorlar. Ürün Sinan İNCE adında İstanbul Fatih Mimar Kemalettin Mah.'den gönderiliyor telefonlara ulaşılmıyor, maillere cevap verilmiyor...
0

608 Mesaj
4 Temmuz 2012; 14:33:46 

Arkadaslar benim acil bir sorum olacak.simdi umredeyim medinede benim arkadasim bir gozluk almis alivator modellerinden umarim dogru yazmisimdir neyse. Burada yazan her seye baktim gozlukte var gittim iste o gozlukle bir dukkana gozlugun aynisi benzer modellerine bes yuz lira bir fiyat soylediler arkadasim yuz liraya almis. Simdi bende wayfarer bir model almak istiyorum gittim iki yuz yirmi bes lira fiyat istedi aynisini gittim ilk sordugum yerde sordum tekrar bes yuz lira gibi bir fiyat istedi. Yaninda garanti felan veriyor felan ama gercek olma ihtimali var midir yoksa hic bulasmayayim mi ne dersiniz iki yuz lirada az para degil amrikadan arkadasim gelecek ona aldiririm gelecegi zaman ? Mesajlarinizi bekliyorum .

492 Mesaj
4 Temmuz 2012; 15:54:42 

rayban gözlüğü optikçiler ve trendyol da dahil hiç bir yerden almanızı tavsiye etmem.orjinalleri o fiyat değil çünkü 200 tl ye kampanya da olsa satılmaz.biraz araştırın kendi sitesinde 100 - 150 -190 usd olan gözlük burada nasıl 200 250 tl olsun vergi ve karla . 400 civarı fiyatlar mantıklı olabilir ve gerçek olabilir.camın içine rb kazınması doğrudur fakat nedense o p olayını sanırım polarize olanlara koyuyorlar yeşilimsi camlılarda var.

http://www.ray-ban.com/usa/sunglasses/rb2140/901

150 usd orjinal wayfarer 270 tl ye geliyor bu hesapla.yüzde 18 vergi ekle 318,6 tl oluyor .Bu fiyattan ucuz olanların hepsi çakmadır .Bazıları diyecek he trendol 100 tane alıyor ucuz olmazmı toptancıdır araştıran araştırsın kendi sitesinde daha ucuz raybanın böyle bir şey söz konusu bile olamaz.

aynı siteden aviator un 140 usd yani 302 tl
gene aynı siteden polarize olanların +45 usd farkettiğini (yani 96 lira daha pahalı olduğunu) anlayabilirsiniz.

Sözün özü optikçiler bile çakma satıyor memlekette.Bir şekilde rayban.com dan tanıdığınıza sipariş ettirin abddeyken.Dİğer türlü 300 tl verip 30 liralık çakmayla gezersiniz ruhunuz duymaz.

Türkiye'de 400-500 arası fiyatlar orjinal olabilir.Ama 300-200-250 orjinal olması teorik olarak imkansızdır.

492 Mesaj
4 Temmuz 2012; 15:56:47 

quote:

Orijinalden alıntı: cezager

Arkadaslar benim acil bir sorum olacak.simdi umredeyim medinede benim arkadasim bir gozluk almis alivator modellerinden umarim dogru yazmisimdir neyse. Burada yazan her seye baktim gozlukte var gittim iste o gozlukle bir dukkana gozlugun aynisi benzer modellerine bes yuz lira bir fiyat soylediler arkadasim yuz liraya almis. Simdi bende wayfarer bir model almak istiyorum gittim iki yuz yirmi bes lira fiyat istedi aynisini gittim ilk sordugum yerde sordum tekrar bes yuz lira gibi bir fiyat istedi. Yaninda garanti felan veriyor felan ama gercek olma ihtimali var midir yoksa hic bulasmayayim mi ne dersiniz iki yuz lirada az para degil amrikadan arkadasim gelecek ona aldiririm gelecegi zaman ? Mesajlarinizi bekliyorum .

son mesajıma bakabilirsin dostum.o fiyata olması imkansız 500 isteyen gözlükçüler mantıklı istiyor fakat onlara da güven olmuyor.abd den sitesinden aldırman en iyisi

1205 Mesaj
4 Temmuz 2012; 16:01:08 

arkadaşlar mesela ben numaralı gözlük kullanıyorum ben nasıl güneş gözlüğü takacağım ??
Birde babamın 1992 model aviator kocaman camlı damla gözlüğü var rayban usa yazıyor burunkısmına gelen yerin üst tarafına bir plastik vardı eskilerinde
ama orjinal ünlü bir optikçiden aldı kabı falan herşeyi var seri nosu rb yazısı ?

MERCEDES-BENZ TRAVEGO 15 SHD 2007 & MERCEDES-BENZ TRAVEGO 15 SHD 2012 6 sıra silindir 422 Bg
ECZACI

136 Mesaj
17 Ağustos 2012; 18:43:40 

Arkadaşlar bu sitedeki ürünlerin orjinal olduğuna nasıl emin olabilirim? Sizce sahte mi bu site güvenilir mi ben çözemedim http://www.rayban-turke...-ban-wayfarer-c-79.html bir bakın siz de

*
Bütün mesele ruhları görebilecek gözler edinebilmektir..

*

1534 Mesaj
17 Ağustos 2012; 19:03:29 

0

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
MITSUBISHI LANCER 1.5 İNVİTE M/T

0 Mesaj
27 Eylül 2012; 17:22:26 

Değerli arkadaşlar,
14 Yıllık bir gözlükçü ve kozmetikoptik.com'un optik departmanı yöneticisi olarak kullanıcıların kafasına takılan bu hususa çözüm bulma adına bazı önerilerde bulunacağım.
Orijinal bir Ray-Ban gözlüğü satın alırken şu hususlara dikkat ediniz.
1. Orijinal Ray-Ban'lerin Türkiye distribütörü-aynı zamanda dünya üreticiside olan- Luxottica Türkiye'dir. Aldığınız gözlüklerde kesinlikle bu distribütöre ait olan matbu olarak düzenlenmiş üzerinde seri numarası mevcut-dikkat fotokopi değil-garanti belgesini ve bu belgenin uygun yerlerine satın almış olduğunuz ürünün model numarası ve renk kodunun belirtilmesi sureti ile düzenlenmesini isteyiniz. Bu yaptığınız işlem satıcıyı bağlar nitelik taşır. Bu distribütor dışında da bazı yasal ithalatçılar mevcuttur ve yukarıda bahsi geçen hususların aynı titizlikle o ithalatçının bastırmış olduğu garanti belgesi ile düzenlenmesine de dikkat ediniz.
2. Orijinal Ray-Ban'lerde -Eğer cam yekpare yani tek bir bütün cam değil ise- sağ cam şakak bölgesi üst köşesinde düzgün bir şekilde beyaz boya ile yazılmış Ray-Ban yazısı sol cam'da ise camın şakak tarafının orta kısmına denk gelen düzgün bir şekilde lazer ile kazınmış RB gravürü olmalıdır. Yekpare camlarda lazer gravürü aramayınız çünkü bu tür camlarda sadece beyaz boya ile yazılmış Ray-Ban logosu bulunur.
3. Orijinal Ray-Ban'lerde satın almış olduğunuz ürünün cam ve çerçeve vida başlarına dikkatlice bakınız. Genelde sahte olan Ray-Ban'lerin bir çoğunda vida rengi ile gövde rengi arasında uyumsuzluklar ve vida başlarının deforme olması gibi durumlar mevcuttur.
4. Genelde sahte Ray-Ban'ler Gümüş,Füme,Siyah ve Sarı renkli ürünlerde mevcuttur. Bu renkler en çok talep edilenler olduğu için sahte piyasası bunlar üzerine yoğunlaşmaktadır.
5. Son dönemde dünya üreticisi ürünleri artık karekod ile göndermektedir. Eğer mümkünse bu karekodların garanti belgesi üzerine yapıştırılmasını talep ediniz.-Fakat bu husus bir zorunluluk değildir çünkü hala resmi distribütör bile kendi stoklarındaki ürünlerin tamamını karekodlu hale getirememiştir.- varsa yapıştırtın.
6. Satın almış olduğunuz ürünün orijinal kutusunu ve silme bezini talep ediniz.
ve son olarak mutlaka ve mutlaka Faturanızı talep ediniz.
Umarım kafanızdaki sorulara yanıt bulabilme adına yardımcı olabilmişimdir. Sorularınız için tarafıma mail atabilirsiniz.
Sevgiyle kalın...

1720 Mesaj
20 Mart 2013; 22:06:43 

şöyle bir baktımda geçen zamanda verilen linklerin çoğu uçmuş zaman yine sahtekarları ortaya çıkarmış.

296 Mesaj
21 Mart 2013; 12:12:08 

rb yazısı filan dinlemem 3 4 sn takmam yeterli orj olup olmadığını anlamak için . haa şuan süper kopyaları var dışardan görüntü amaçlı anlaşılmayan o başka

3219 Mesaj
21 Mart 2013; 14:04:41 

bu varken

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi papy0n -- 21 Mart 2013; 14:07:11 >

3633 Mesaj
21 Mart 2013; 16:23:17 

quote:

Orijinalden alıntı: papy0n

bu varken

0

bu varken Louis Vuitton Evidence Millionaire

0

0

0

SONY 3D LED TV 46EX720 - HP Pv 3025et - Creative ZEN 8gb - The New iPad 32 GB

iPhone 4S 32 GB

38 Mesaj
21 Mart 2013; 16:32:50 

Orjinal kullansan ne olur kullanmasan ne olur ?

54 Mesaj
21 Mart 2013; 17:26:05 

1

Bunun modası geçti mi? Taksak gülerler mi ?

1198 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Deis Gorte Ezhcki
21 Mart 2013; 17:48:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Gurkαn

bu varken Louis Vuitton Evidence Millionaire

0

0

0

Gözde çooook büyük duruyor bu gözlük şuana kadar sadece zenciler giyince tatlı duruyor bide kızlar Türk erkeğinin kafa yapısına hiç uygun bi gözlük değil

Radical Audio Visual Experience

341 Mesaj
23 Mart 2013; 0:48:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Estoque.

1

Bunun modası geçti mi? Taksak gülerler mi ?

Gülmezler ama artık geçti bunun modası. Yeni moda kemik çerçeve denebilir

3120 Mesaj
24 Mart 2013; 22:52:14 

o lazerle işlenmiş rb yazısını görünce çizilmiş sanmıştım ilk aldığım günlerde sonra dikkatli bakınca anladım.

3DS FC : 4141-2508-8698 (Ekleyen PM atsın)

19 Mesaj
24 Mart 2013; 23:47:00 

http://www.kozmetikoptik.com/KMDefault.aspx

burası güvenilir midir ? alşveriş yapanlar bilgilendirirse güzel olur.

22 Mesaj
24 Mart 2013; 23:49:29 

Ben alamazsam orjinal oldugunu anlarjm

1 Mesaj
25 Mart 2013; 0:10:03 

Yere vur eğer çatlamazsa cam orjinaldir

99 Mesaj
25 Mart 2013; 0:37:41 

quote:

Orijinalden alıntı: kenyack

Arkadaşlar ben bir arkadaşımdan gözlük almayı düşünüyorum. Ancak gözlüğün orijinal olup olmadığını bilmiyorum.
ABDden getirdiğini söylüyor. Aviator modeline 150 lira istiyor. Gözlüğü kontrol ederken nelere dikkat etmeliyim ? Nasıl anlarım orijinal mi yoksa sahte mi olduğunu ?

Teşekkürler şimdiden ...

Bu arada kendisi orijinal olduğunu iddia ediyor ama bu devirde kimseye güven olmuyor

Eğer renkleri ayırt edebiliyosan orjinaldir fakat siyah görüyosan veya başını ağrıtıyosa güneşte baktığında o zaman sahtedir.

0 Mesaj
29 Mart 2013; 9:21:06 

Buradaki ürünler hem orjinal hem uygun fiyatlı tavsiye ederim.

Sepetciniz.com

822 Mesaj
29 Mart 2013; 9:25:43 

bayi indirimlerini takip edin, bayiler dışında rayban almayın derim.

Go Long, Go Deep, Go State!

581 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Piszenci
29 Mart 2013; 9:45:26 

quote:

Orijinalden alıntı: ermnzm

Sevgili arkadaşım gözlüğü gözüne taktığında sol cama denk gelen gözlük camının kenar kısmında kabartma BL yazması gerekli.Ama lazer değil sadece kabartma renksiz olacak birde .

16 Mesaj
20 Nisan 2013; 13:36:24 

tr de en ucuz 461 tl olan gözlük bu sitede 135 tl siteyi tanıyan yada güvenlimi bilen biri varmı aramızda?

http://www.raybanshopon...1-aviator-flip-out.html

235 Mesaj
20 Nisan 2013; 18:10:03