Şimdi Ara

ORİJİNAL RAY BAN NASIL ANLAŞILIR ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
7
Favori
247.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • camın içinde kazınmış küçük bir rb yazısı var.eğer camı polarize ise önündeki rayban yazısının yanında p harfi olur ve gerçekten polarize ise herhagi bir lcd ekrana tutup ekrana paralel çevirdiğinde görüntünün bir an tamamen siyah olması gerekir.

bunlar benim gözlükten detaylar....
  • quote:

Orijinalden alıntı: aadolunay

Merhabalar, orijinal raybanı anlamak hayli güç.Neredeyse optikçiler bile bu işten bunalmış durumda çünkü imitasyonlar da gerçek kadar iyi. En belirgin yanı ağır olması sahtelerinin. Bir de içindeki garanti belgesi burada illaki bir firmanın kaşesi ve imzası olmalı. RB yazısı burun pedlerindeki yazı falan hepsi harikulade bir şekilde taklidinde de var ve gg'da falan bunlardan çok sayıda bulmak mümkün.
    Gelelim meselemize.
    Amerikadan geldi, hediye geldi, öyle geldi böyle gitti inanmayın. Gidin ve yetkili bir bayiden FATURALI, Garanti belgeli ürün alın. Aradaki 50-100 TL için bu tip şeylere katlanmayın derim. İşte size şu anda büyük bir damping yapmış ve faturalı garantili ürünler satan bir yerwww.saatinadresi.com. Buradan aldım ben gözlüğümü,almadan da Luxoticca ile görüşüm yetkili bayi onayı aldım.

Bir diğer konu; Lütfen polarize gözlükleri belli bir süre denemeden almayın.Yıllardır araba kullanırım.Torpidodan cama yansıyan görüntü beni bu hiç rahatsız etmiyordu polarize olayını bilmeden. Aldım ama bu sefer hiç alakası olmayan yansımalar görüyorum araçların iç taraflarında ve bu gözüme daha çok takılır oldu. Önceden gördüğünüz bir kaç kötü şeyi görmüyorsunuz tamam ama kötü olan bazı şeyleri de görmeye başlıyorsunuz. Aman dikkat...

bir insan kendi sitesinin reklamını yapar da bu kadar belli etmez ki.mesaj sayısı da 1
  • quote:

Orjinalden alıntı: berat23

camın içinde kazınmış küçük bir rb yazısı var.eğer camı polarize ise önündeki rayban yazısının yanında p harfi olur ve gerçekten polarize ise herhagi bir lcd ekrana tutup ekrana paralel çevirdiğinde görüntünün bir an tamamen siyah olması gerekir.

bunlar benim gözlükten detaylar....

Hocam teşekkürler tespitler için. Ancak RB yazısı ( şu lazerle yazılmış olan ) artık sahtelerde de varmış. Bilginize...

Evet arkadaşlar başka nasıl anlayabiliriz ????
  • Merhabalar, orijinal raybanı anlamak hayli güç.Neredeyse optikçiler bile bu işten bunalmış durumda çünkü imitasyonlar da gerçek kadar iyi. En belirgin yanı ağır olması sahtelerinin. Bir de içindeki garanti belgesi burada illaki bir firmanın kaşesi ve imzası olmalı. RB yazısı burun pedlerindeki yazı falan hepsi harikulade bir şekilde taklidinde de var ve gg'da falan bunlardan çok sayıda bulmak mümkün.
    Gelelim meselemize.
    Amerikadan geldi, hediye geldi, öyle geldi böyle gitti inanmayın. Gidin ve yetkili bir bayiden FATURALI, Garanti belgeli ürün alın. Aradaki 50-100 TL için bu tip şeylere katlanmayın derim. İşte size şu anda büyük bir damping yapmış ve faturalı garantili ürünler satan bir yerwww.saatinadresi.com. Buradan aldım ben gözlüğümü,almadan da Luxoticca ile görüşüm yetkili bayi onayı aldım.

Bir diğer konu; Lütfen polarize gözlükleri belli bir süre denemeden almayın.Yıllardır araba kullanırım.Torpidodan cama yansıyan görüntü beni bu hiç rahatsız etmiyordu polarize olayını bilmeden. Aldım ama bu sefer hiç alakası olmayan yansımalar görüyorum araçların iç taraflarında ve bu gözüme daha çok takılır oldu. Önceden gördüğünüz bir kaç kötü şeyi görmüyorsunuz tamam ama kötü olan bazı şeyleri de görmeye başlıyorsunuz. Aman dikkat...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Révoltant

başlığı orjinal bay bayan nasıl anlaşılır diye okudum

ray
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyceyo34

quote:

Orijinalden alıntı: Mütercim

Youtube'da bu konu hakkında güzel videolar var. Ben de Wayfarer alırken izlemiştim ama aldığım yerin zaten sahte satması gibi bir olay yok. Metrocity'den aldım.

Sağ tarafta RB yazısı.
    Sol üstte Ray-Ban yazısı.
    Saplarında seri numarası ve modeli olması lazımdı.

Bu arada aviatorlar eskidi artık ve sakar olan kişiler almasın. Düşürdüğü gibi kırılır o gözlük. Bu yüzden ben Wayfarer aldım.

Hocam wayfarer model bu sene oldukça moda. Ben de almayı düşünüyorum ne kadar verdiniz wayfarer'a :)) ?

183TL verdim ama ben aldığımda Shopping Fest vardıi indirim sağlıyordu bir de nakit parayla aldım, ona da indirim yapmışlardı vs.
  • Değerli arkadaşlar,
    14 Yıllık bir gözlükçü ve kozmetikoptik.com'un optik departmanı yöneticisi olarak kullanıcıların kafasına takılan bu hususa çözüm bulma adına bazı önerilerde bulunacağım.
    Orijinal bir Ray-Ban gözlüğü satın alırken şu hususlara dikkat ediniz.
    1. Orijinal Ray-Ban'lerin Türkiye distribütörü-aynı zamanda dünya üreticiside olan- Luxottica Türkiye'dir. Aldığınız gözlüklerde kesinlikle bu distribütöre ait olan matbu olarak düzenlenmiş üzerinde seri numarası mevcut-dikkat fotokopi değil-garanti belgesini ve bu belgenin uygun yerlerine satın almış olduğunuz ürünün model numarası ve renk kodunun belirtilmesi sureti ile düzenlenmesini isteyiniz. Bu yaptığınız işlem satıcıyı bağlar nitelik taşır. Bu distribütor dışında da bazı yasal ithalatçılar mevcuttur ve yukarıda bahsi geçen hususların aynı titizlikle o ithalatçının bastırmış olduğu garanti belgesi ile düzenlenmesine de dikkat ediniz.
    2. Orijinal Ray-Ban'lerde -Eğer cam yekpare yani tek bir bütün cam değil ise- sağ cam şakak bölgesi üst köşesinde düzgün bir şekilde beyaz boya ile yazılmış Ray-Ban yazısı sol cam'da ise camın şakak tarafının orta kısmına denk gelen düzgün bir şekilde lazer ile kazınmış RB gravürü olmalıdır. Yekpare camlarda lazer gravürü aramayınız çünkü bu tür camlarda sadece beyaz boya ile yazılmış Ray-Ban logosu bulunur.
    3. Orijinal Ray-Ban'lerde satın almış olduğunuz ürünün cam ve çerçeve vida başlarına dikkatlice bakınız. Genelde sahte olan Ray-Ban'lerin bir çoğunda vida rengi ile gövde rengi arasında uyumsuzluklar ve vida başlarının deforme olması gibi durumlar mevcuttur.
    4. Genelde sahte Ray-Ban'ler Gümüş,Füme,Siyah ve Sarı renkli ürünlerde mevcuttur. Bu renkler en çok talep edilenler olduğu için sahte piyasası bunlar üzerine yoğunlaşmaktadır.
    5. Son dönemde dünya üreticisi ürünleri artık karekod ile göndermektedir. Eğer mümkünse bu karekodların garanti belgesi üzerine yapıştırılmasını talep ediniz.-Fakat bu husus bir zorunluluk değildir çünkü hala resmi distribütör bile kendi stoklarındaki ürünlerin tamamını karekodlu hale getirememiştir.- varsa yapıştırtın.
    6. Satın almış olduğunuz ürünün orijinal kutusunu ve silme bezini talep ediniz.
    ve son olarak mutlaka ve mutlaka Faturanızı talep ediniz.
    Umarım kafanızdaki sorulara yanıt bulabilme adına yardımcı olabilmişimdir. Sorularınız için tarafıma mail atabilirsiniz.
    Sevgiyle kalın...
  • güneşe bakıp raaaay baaaan diye bağırınca ekranda logo çıkıyor
  • Arkadaşlar ben bir arkadaşımdan gözlük almayı düşünüyorum. Ancak gözlüğün orijinal olup olmadığını bilmiyorum.
    ABDden getirdiğini söylüyor. Aviator modeline 150 lira istiyor. Gözlüğü kontrol ederken nelere dikkat etmeliyim ? Nasıl anlarım orijinal mi yoksa sahte mi olduğunu ?

Teşekkürler şimdiden ...

Bu arada kendisi orijinal olduğunu iddia ediyor ama bu devirde kimseye güven olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenyack -- 12 Mayıs 2009; 22:18:50 >

• ups
  • Ben 2 ay önce aldım 200'e peşin... sarı altın renkli çerçeve.. yeşil cam klasik damla model
  • quote:

Orjinalden alıntı: calypsoo

Ben 2 ay önce aldım 200'e peşin... sarı altın renkli çerçeve.. yeşil cam klasik damla model

hocam nereden aldığını öğrenmemin bir sakıncası var mıdır?
  • Eskişehirden aldım ünlü bir optikçiden..

Belgeleri üretim yeri garantisi falan hepsi var
  • quote:

Eskişehirden aldım ünlü bir optikçiden..

teşekkür ederim.
  • quote:

Eskişehirden aldım ünlü bir optikçiden..

Hangi gözlükçü hocam bende alıcam da önümüzdeki ay. İlla rayban olması şart değil ama aklıma gelen marka şu anda bir tek rayban.Polorize filtreli bir gözlük arıyorum.
  • Sevgili arkadaşım gözlüğü gözüne taktığında sol cama denk gelen gözlük camının kenar kısmında kabartma BL yazması gerekli.Ama lazer değil sadece kabartma renksiz olacak birde .
  • başlığı orjinal bay bayan nasıl anlaşılır diye okudum
  • Gözlüğün öncelikle sol üst camında lazerle yazılmış Ray-Ban yazısı bulunmalı.Sağ camının en sağ orta kısmında RB logosu bulunmalı.Sonra sol çervece çubuk iç tarafında Made in İtaly yazısı , sağ çerçeve çubuğunda ise gözlüğün modeli yazmalı.Gözlüğün buruna yapışan iki tutacında yine RB logosu bulunmalı.son olarakda gözlüğün üst burun kıvrımının içinde yine made in italy yazısı yazmalıdır.
  • kolay kolay anlasılmaz kardes adam gözlügü alıp incelicekmi
  • Youtube'da bu konu hakkında güzel videolar var. Ben de Wayfarer alırken izlemiştim ama aldığım yerin zaten sahte satması gibi bir olay yok. Metrocity'den aldım.

Sağ tarafta RB yazısı.
    Sol üstte Ray-Ban yazısı.
    Saplarında seri numarası ve modeli olması lazımdı.

Bu arada aviatorlar eskidi artık ve sakar olan kişiler almasın. Düşürdüğü gibi kırılır o gözlük. Bu yüzden ben Wayfarer aldım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.