Şimdi Ara

ORİJİNAL RAY BAN NASIL ANLAŞILIR ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
7
Favori
247.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben bir arkadaşımdan gözlük almayı düşünüyorum. Ancak gözlüğün orijinal olup olmadığını bilmiyorum.
    ABDden getirdiğini söylüyor. Aviator modeline 150 lira istiyor. Gözlüğü kontrol ederken nelere dikkat etmeliyim ? Nasıl anlarım orijinal mi yoksa sahte mi olduğunu ?

Teşekkürler şimdiden ...

Bu arada kendisi orijinal olduğunu iddia ediyor ama bu devirde kimseye güven olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenyack -- 12 Mayıs 2009; 22:18:50 >

• Merhabalar, orijinal raybanı anlamak hayli güç.Neredeyse optikçiler bile bu işten bunalmış durumda çünkü imitasyonlar da gerçek kadar iyi. En belirgin yanı ağır olması sahtelerinin. Bir de içindeki garanti belgesi burada illaki bir firmanın kaşesi ve imzası olmalı. RB yazısı burun pedlerindeki yazı falan hepsi harikulade bir şekilde taklidinde de var ve gg'da falan bunlardan çok sayıda bulmak mümkün.
    Gelelim meselemize.
    Amerikadan geldi, hediye geldi, öyle geldi böyle gitti inanmayın. Gidin ve yetkili bir bayiden FATURALI, Garanti belgeli ürün alın. Aradaki 50-100 TL için bu tip şeylere katlanmayın derim. İşte size şu anda büyük bir damping yapmış ve faturalı garantili ürünler satan bir yerwww.saatinadresi.com. Buradan aldım ben gözlüğümü,almadan da Luxoticca ile görüşüm yetkili bayi onayı aldım.

Bir diğer konu; Lütfen polarize gözlükleri belli bir süre denemeden almayın.Yıllardır araba kullanırım.Torpidodan cama yansıyan görüntü beni bu hiç rahatsız etmiyordu polarize olayını bilmeden. Aldım ama bu sefer hiç alakası olmayan yansımalar görüyorum araçların iç taraflarında ve bu gözüme daha çok takılır oldu. Önceden gördüğünüz bir kaç kötü şeyi görmüyorsunuz tamam ama kötü olan bazı şeyleri de görmeye başlıyorsunuz. Aman dikkat...

• quote:

Orijinalden alıntı: aadolunay

Merhabalar, orijinal raybanı anlamak hayli güç.Neredeyse optikçiler bile bu işten bunalmış durumda çünkü imitasyonlar da gerçek kadar iyi. En belirgin yanı ağır olması sahtelerinin. Bir de içindeki garanti belgesi burada illaki bir firmanın kaşesi ve imzası olmalı. RB yazısı burun pedlerindeki yazı falan hepsi harikulade bir şekilde taklidinde de var ve gg'da falan bunlardan çok sayıda bulmak mümkün.
    Gelelim meselemize.
    Amerikadan geldi, hediye geldi, öyle geldi böyle gitti inanmayın. Gidin ve yetkili bir bayiden FATURALI, Garanti belgeli ürün alın. Aradaki 50-100 TL için bu tip şeylere katlanmayın derim. İşte size şu anda büyük bir damping yapmış ve faturalı garantili ürünler satan bir yerwww.saatinadresi.com. Buradan aldım ben gözlüğümü,almadan da Luxoticca ile görüşüm yetkili bayi onayı aldım.

Bir diğer konu; Lütfen polarize gözlükleri belli bir süre denemeden almayın.Yıllardır araba kullanırım.Torpidodan cama yansıyan görüntü beni bu hiç rahatsız etmiyordu polarize olayını bilmeden. Aldım ama bu sefer hiç alakası olmayan yansımalar görüyorum araçların iç taraflarında ve bu gözüme daha çok takılır oldu. Önceden gördüğünüz bir kaç kötü şeyi görmüyorsunuz tamam ama kötü olan bazı şeyleri de görmeye başlıyorsunuz. Aman dikkat...

bir insan kendi sitesinin reklamını yapar da bu kadar belli etmez ki.mesaj sayısı da 1

• bende almayı düşünüyorum http://www.raybangozluk.net/ buradaki gözlükler çok uygun. güvenilir mi ki?
  • "MARKA SEZONU" arkadaşlar lütfen bu siteye dikkat edin çok pis kazık atıyorlar. Hem dandik işporta işi gözlük gönderiyorlar bunu da geçtim alay eder gibi bir de hasarlı ürün gönderiyorlar. Ürün Sinan İNCE adında İstanbul Fatih Mimar Kemalettin Mah.'den gönderiliyor telefonlara ulaşılmıyor, maillere cevap verilmiyor...

• rayban gözlüğü optikçiler ve trendyol da dahil hiç bir yerden almanızı tavsiye etmem.orjinalleri o fiyat değil çünkü 200 tl ye kampanya da olsa satılmaz.biraz araştırın kendi sitesinde 100 - 150 -190 usd olan gözlük burada nasıl 200 250 tl olsun vergi ve karla . 400 civarı fiyatlar mantıklı olabilir ve gerçek olabilir.camın içine rb kazınması doğrudur fakat nedense o p olayını sanırım polarize olanlara koyuyorlar yeşilimsi camlılarda var.

http://www.ray-ban.com/usa/sunglasses/rb2140/901

150 usd orjinal wayfarer 270 tl ye geliyor bu hesapla.yüzde 18 vergi ekle 318,6 tl oluyor .Bu fiyattan ucuz olanların hepsi çakmadır .Bazıları diyecek he trendol 100 tane alıyor ucuz olmazmı toptancıdır araştıran araştırsın kendi sitesinde daha ucuz raybanın böyle bir şey söz konusu bile olamaz.

aynı siteden aviator un 140 usd yani 302 tl
    gene aynı siteden polarize olanların +45 usd farkettiğini (yani 96 lira daha pahalı olduğunu) anlayabilirsiniz.

Sözün özü optikçiler bile çakma satıyor memlekette.Bir şekilde rayban.com dan tanıdığınıza sipariş ettirin abddeyken.Dİğer türlü 300 tl verip 30 liralık çakmayla gezersiniz ruhunuz duymaz.

Türkiye'de 400-500 arası fiyatlar orjinal olabilir.Ama 300-200-250 orjinal olması teorik olarak imkansızdır.

• Arkadaşlar bu sitedeki ürünlerin orjinal olduğuna nasıl emin olabilirim? Sizce sahte mi bu site güvenilir mi ben çözemedimhttp://www.rayban-turkey.info/ray-ban-wayfarer-c-79.html bir bakın siz de
  • Değerli arkadaşlar,
    14 Yıllık bir gözlükçü ve kozmetikoptik.com'un optik departmanı yöneticisi olarak kullanıcıların kafasına takılan bu hususa çözüm bulma adına bazı önerilerde bulunacağım.
    Orijinal bir Ray-Ban gözlüğü satın alırken şu hususlara dikkat ediniz.
    1. Orijinal Ray-Ban'lerin Türkiye distribütörü-aynı zamanda dünya üreticiside olan- Luxottica Türkiye'dir. Aldığınız gözlüklerde kesinlikle bu distribütöre ait olan matbu olarak düzenlenmiş üzerinde seri numarası mevcut-dikkat fotokopi değil-garanti belgesini ve bu belgenin uygun yerlerine satın almış olduğunuz ürünün model numarası ve renk kodunun belirtilmesi sureti ile düzenlenmesini isteyiniz. Bu yaptığınız işlem satıcıyı bağlar nitelik taşır. Bu distribütor dışında da bazı yasal ithalatçılar mevcuttur ve yukarıda bahsi geçen hususların aynı titizlikle o ithalatçının bastırmış olduğu garanti belgesi ile düzenlenmesine de dikkat ediniz.
    2. Orijinal Ray-Ban'lerde -Eğer cam yekpare yani tek bir bütün cam değil ise- sağ cam şakak bölgesi üst köşesinde düzgün bir şekilde beyaz boya ile yazılmış Ray-Ban yazısı sol cam'da ise camın şakak tarafının orta kısmına denk gelen düzgün bir şekilde lazer ile kazınmış RB gravürü olmalıdır. Yekpare camlarda lazer gravürü aramayınız çünkü bu tür camlarda sadece beyaz boya ile yazılmış Ray-Ban logosu bulunur.
    3. Orijinal Ray-Ban'lerde satın almış olduğunuz ürünün cam ve çerçeve vida başlarına dikkatlice bakınız. Genelde sahte olan Ray-Ban'lerin bir çoğunda vida rengi ile gövde rengi arasında uyumsuzluklar ve vida başlarının deforme olması gibi durumlar mevcuttur.
    4. Genelde sahte Ray-Ban'ler Gümüş,Füme,Siyah ve Sarı renkli ürünlerde mevcuttur. Bu renkler en çok talep edilenler olduğu için sahte piyasası bunlar üzerine yoğunlaşmaktadır.
    5. Son dönemde dünya üreticisi ürünleri artık karekod ile göndermektedir. Eğer mümkünse bu karekodların garanti belgesi üzerine yapıştırılmasını talep ediniz.-Fakat bu husus bir zorunluluk değildir çünkü hala resmi distribütör bile kendi stoklarındaki ürünlerin tamamını karekodlu hale getirememiştir.- varsa yapıştırtın.
    6. Satın almış olduğunuz ürünün orijinal kutusunu ve silme bezini talep ediniz.
    ve son olarak mutlaka ve mutlaka Faturanızı talep ediniz.
    Umarım kafanızdaki sorulara yanıt bulabilme adına yardımcı olabilmişimdir. Sorularınız için tarafıma mail atabilirsiniz.
    Sevgiyle kalın...

• Buradaki ürünler hem orjinal hem uygun fiyatlı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerse -- 16 Ocak 2015; 12:32:57 >
  • tr de en ucuz 461 tl olan gözlük bu sitede 135 tl siteyi tanıyan yada güvenlimi bilen biri varmı aramızda?

http://www.raybanshoponline.net/rb3460-002-71-aviator-flip-out.html
  • Beyler Amerika'dan alsak sahte durumu olmaz herhalde değil mi yoksa uğraşmaya değmez mi?Çünkü geçen ay baktım Newyork'ta beğendiğim rayban 150 dolar'dı burdada 270 TL ama insanın aklına kurt düşüyor nede olsa üçkağıtçı dolu ortalık.

http://www.saatinadresi.com/Ray-Ban-RB4125-824-51-846-gunes-gozlugu.html
  • Arkadaşlar kendi çalışmamızdır.
    En pratik ve kesin şekilde ayırt edebilirsiniz...
    135$ lık boş çerçeve orjinal olupta camın orjinal olmama ihtimali yoktur sanırım :)
    cam zaten anlaşılır çerçeveden bu yöntemle anlayabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan neodium mıknatıs.

Orjinal ile Replika Rayban ayırt etmenin en pratik yolu
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenyack

Arkadaşlar ben bir arkadaşımdan gözlük almayı düşünüyorum. Ancak gözlüğün orijinal olup olmadığını bilmiyorum.
    ABDden getirdiğini söylüyor. Aviator modeline 150 lira istiyor. Gözlüğü kontrol ederken nelere dikkat etmeliyim ? Nasıl anlarım orijinal mi yoksa sahte mi olduğunu ?

Teşekkürler şimdiden ...

Bu arada kendisi orijinal olduğunu iddia ediyor ama bu devirde kimseye güven olmuyor

rayban'ı buradan alacaksın

kafan rahat olacak

http://www.ray-ban.com/turkey

• arkadaşlar konu eski hortlatmak istemiyorum ama raybanların abd den gelenleri türkiyede yok onlar pahali italyadan gelenleri ve çinden gelenleri var bunlar orjinaldir kendi sitesinde yazıyor fiyatlari zaten onun altına aldıgınızda bana çok komik geliyorki ben bugun raybanı 200 adette alsam aynı para 1000 adette alsam aynı paraya satılıyor yani gözlükcüler karlarından düşüyor 30 40 fark ediyor bir kaliteli raybanın orjinalligini gözlükçü bile anlamaz anlayanda söylemez sahsen ben soylemiyorum makinalarda uv kesmesinden belli oluyor %400 uv kesmeli çakmaları uv yi kesmez siz gözlükcüde 450 tlye satılan gözlügü internetten 150 liraya alamazsınız %100 çakmadır rayban bayisi olmayana mal vermiyor lütfen komik işlere bulaşmayın
    http://www.ray-ban.com/turkey
    burada buldugunuz ürünün 40 ila 50 tl belki düşügüne alabilirsiniz onun dışında rayban kedisinden daha ucuza satılması mumkunmuki :)

• rayban aviator large metal II rb 3026 modelinden bugün satın aldım Kırklareli/Lüleburgaz Deniz Optikten fiyatı kredi kartı tek çekim 430 tl.

luxotica çiğli/izmir disbritör garantili faturalı kaşeli olarak aldım. siyah çerçeve siyah mat cam model olarak 62-14 büyük camlılarından.

fiyat gayet iyi şu an orjinal sitesi haricinde bu gözlük 400 tlden aağı satılıyorsa almayın derim. n11 , gg , sahibinden deki üçkağıtçılara para kaptırmayın gidip disbritör garantili optikçilerden alın.

http://www.ray-ban.com/turkey/gunesgozlukleri/RB3026%20MALE%20002-aviator%20large%20metal%20ii-siyah/805289628217?category_Id=25156

büyük yüzlere uyumlu olarak tasarlanmıştır diye ibare düşülmüş altta.

58-14 olanı resmen emanet gibi durdu camları çok küçüktü. 62-14 biraz büyük olsada çok şık cuk oturdu resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gentlement39 -- 18 Mayıs 2016; 1:08:34 >

• Merhaba Arkadaşlar ben Optisyenim, ayrıca Mağazalarımda var. size kolaylık olsun diye yazıyorum daha önceki makalemdede var okumanızı tavsiye ederimhttps://www.sezeroptik.com/blog/gozlugun-orjinal-oldugunu-nasil-anlariz Bu link size tamamiyle yardımcı olacak yok eğer yardımcı olmazsa eğer ister arayın bilgi vereyim, 0216 371 25 32 li numaradan ister istanbul anadolu yakasında oturuyorsanız eğer bizzat getirerek te yardımcı olabilirim.

SEZER OPTİK
    yaset SEZER

https://www.sezeroptik.com/blog/gozlugun-orjinal-oldugunu-nasil-anlariz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaset -- 3 Haziran 2018; 5:50:45 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.