Şimdi Ara

Araba Ön Cam Çiziği Tamir Olmuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
31.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İnternette uzunca araştırma ve aramalarım sonucu net bir bilgiye ulaşamadım, bu bağlamda aynı sorunu yaşayacaklar için aramalarında yol gösterici olması bağlamında bu kötü deneyimi paylaşmak istiyorum.

Bir hafta kadar evvel arabamın öncamına martı pislemişti, otoparkta araç 2 gün kaldı açık havada ve biraz işlemiş cama, genel pisliği çıktı ancak kenarındaki hareler ve akıntı kenarındaki hareler cama oturmuş vaziyette idi, mesai saatleri geniş olan bir kişi olduğum için arabayı profösyonel temizlemeicilere götüremedim ki araca tam koruma işlemi henüz 15 gün evvel yapılmıştı.

Neyse, denemediğim temizleyici hatta ve hatta çamaşır suyu bile son akıntı harelerini çıkaramadı malesef. Belki temizleyiciye gitsem cam jileti ile (kalıntı asla yoktu gerçi) temzilenirdi aam her şey olacağına varıyor, biraz da olaylara sakin yaklaşmaya.

Neyse bir arkadaş (!) bulaşık süngerlerinin sert yüzeyi ile temizlememi söyledi, bu tarz sözlere pek prim vermem ama dedimya kader ağlarını örüyor.

Bulaşık süngerinin arkası ile temizleyici eşiliğinde gece camı güzelce çitiledim , sildiğimde ortaya çıkan görüntü hiç hoş olmadı cam seri çizikler içinde kaldı haliyle.. arkası üzüntü moral bozukluğu..

Neyse dedik bir musibet bin nasihatten iyidir, başladım araştırmaya bu çizikleri nasıl yok ederiz ? İnternette pek birşey bulamadım 7-8 usta ile görüştüm, sonuç olarak bir zamanlar reno servisleri kampanya yapmıştı hani, gittim servise yetkili arkadaşlar ah vah diye cama baktığında son çarenin de tükendiğini anladım.

Polisaj makinası ile en hafif cam pastasından en kalınına kadar denedik, sonuç vermedi tabi cam çizikleri alınamadı.

Dolayısı ile :

* Çam çizikleri ancak ve çok hafif yüzeysel çizikler varsa bu tip makine ve pastalarla alınabiliyor
    * Cam ancak ve ancak uygun büyüklükteki çatlak varsa tamir edilebiliniyor, çiziklere müdehale çok çok sınırlı.
    * Araba camlarına profesyonel aletler dışında hiç bir şey ile müdehale etmiyoruz sonucu çok ağır oluyor.
    * Diğer bir yol gene sanayi makineleri ile camı inceltmek olarak karşımıza çıkıyor, bu gerek işlem sırasında cam patlama riski, gerekse ön camda akışkanlık, silecek yönlü sıkıntılara sebebiyet veriyor ve tehlikeli.
    * Arabalarımızı açık alanlarda uzun müdeetli bırakmak bu tarz sıkıntılara sebeb verebilir.

Başımdan geçen hadiseyi benden sonra olası aynı bilgisizlik ve talihsizlik çerçevesinde yaşayacak olanlar için paylaşmak istedim, internette yayınlanan böcek ilaçlı karışım deli saçmalarına ise zaten prim vermiyoruz.

Keyifli sürüşler dilerim.

• Teşekkürler, bilgiler için.
  • Uleyn bu kuş pisliğide ne fena şeymiş .. eskiden barutu bile bu kuş pisliğinden yapmaları boşuna değilmiş demekki
  • quote:

Orjinalden alıntı: aybasan

Uleyn bu kuş pisliğide ne fena şeymiş .. eskiden barutu bile bu kuş pisliğinden yapmaları boşuna değilmiş demekki

Eskiden Öle Mi Yapıyolarmış Kuçları Tutup Zorla .....
  • Arkadaşım geçmiş olsun ama artık bu tip cam çizik onarımları yapılabiliyor. Bilgi için ARS Otomotiv inceleyin istersiniz.
  • Geçmiş olsun çok talihsiz olmuş. Kuş pisliğinin nelere kadir olduğunu artık iyice anladık Boya üzerindeki geri dönülemez etkisini (hem de 1 gün içinde) biliyordum ama camda yaptığı tahribat aklıma gelmezdi.
  • Yaptıkları iş gayet profesyonel görünüyor. İstanbul'da çam çiziği gideren tavsiye edebileceğin bu tip yerler var mı biliyor musun?

quote:

Orijinalden alıntı: vakkus

Arkadaşım geçmiş olsun ama artık bu tip cam çizik onarımları yapılabiliyor. Bilgi için ARS Otomotiv inceleyin istersiniz.
  • şu kuş pisliğinden cektiğimi kimse cekmiyordur..komşularla aram bozuldu artık hepsi ne kadar iyi niyetli balkonlarını ekmek dolduruyorlar
  • Cam tamiri için şu siteyi incelemenizi tavsiye ederim

www.glasweldturkey.com

Firmanın cam çizik tamiri, çatlak tamiri ve far matlık tamiri ürünleri var.

GlasWeld'in cam çizik tamiri ürünü camda kesinlikle dalgalanmaya yada optik değişime sebep olmuyor. Çok başarılı bir ürün. GlasWeld ürünlerini kullanan uygulamacılarda var, uygulayıcı firmalar hakkında bilgi veriliyor.

Çatlak tamirinde ise kullanılan enjektör ve reçineler çok kaliteli. Reçineler cam içerisine çok başarılı şekilde nüfuz ediyor. Reçine çatlak içerisine başarılı şekilde yapişip çatlağın tekrar oluşmasına engel oluyor. Cam çatlak tamiri yarışmalarında GlasWeld ürünlerini kullanıp birincilik kazananlar var.

Far matlık tamiri ise, farlar sökülmeden uygulama yapılabiliyor.

Bir de araç üzerinde hiçbir şekilde çıkmayan su ve kireç izlerini çıkaran ProClean isimli bir ürün var. Biogradeble, doğaya zarar vermeden çözünebiliyor.

GlasWeld Türkiye distribütörü olarak size yardımcı olmak bizi mutlu eder.

Herkese iyi günler.

• GlasWeld cam çizik giderimini camın yapısını bozmadan yapabiliyor.www.glasweldturkey.com sitesini inceleyebilirsiniz.
  • Eski bir ilan bilmiyorum açabilecek misiniz. Bilgisi olan paylaşabilir. Ben de bir ara araştırdım denk gelmişti.

http://www.sahibinden.com/ilan/hizmet-vasita-hizmetleri-arac-temizlik-hizmetleri-oto-cam-cizik-temizleme-seryum-disk-99882697/pasif-ilan/

Ürün disk şeklinde olup Seryum Oksit den imal edilmiştir.
    Tüm havalı el aletleri ile kullanılabilir.Matkap vs..
    Oto camlarında ,yada düz cam üzerinde oluşan kılcal çizikleri gidere bilir.
    Ürün adet fiyat olarak verilmiştir.(120 tl)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Black Snow

Merhaba,

İnternette uzunca araştırma ve aramalarım sonucu net bir bilgiye ulaşamadım, bu bağlamda aynı sorunu yaşayacaklar için aramalarında yol gösterici olması bağlamında bu kötü deneyimi paylaşmak istiyorum.

Bir hafta kadar evvel arabamın öncamına martı pislemişti, otoparkta araç 2 gün kaldı açık havada ve biraz işlemiş cama, genel pisliği çıktı ancak kenarındaki hareler ve akıntı kenarındaki hareler cama oturmuş vaziyette idi, mesai saatleri geniş olan bir kişi olduğum için arabayı profösyonel temizlemeicilere götüremedim ki araca tam koruma işlemi henüz 15 gün evvel yapılmıştı.

Neyse, denemediğim temizleyici hatta ve hatta çamaşır suyu bile son akıntı harelerini çıkaramadı malesef. Belki temizleyiciye gitsem cam jileti ile (kalıntı asla yoktu gerçi) temzilenirdi aam her şey olacağına varıyor, biraz da olaylara sakin yaklaşmaya.

Neyse bir arkadaş (!) bulaşık süngerlerinin sert yüzeyi ile temizlememi söyledi, bu tarz sözlere pek prim vermem ama dedimya kader ağlarını örüyor.

Bulaşık süngerinin arkası ile temizleyici eşiliğinde gece camı güzelce çitiledim , sildiğimde ortaya çıkan görüntü hiç hoş olmadı cam seri çizikler içinde kaldı haliyle.. arkası üzüntü moral bozukluğu..

Neyse dedik bir musibet bin nasihatten iyidir, başladım araştırmaya bu çizikleri nasıl yok ederiz ? İnternette pek birşey bulamadım 7-8 usta ile görüştüm, sonuç olarak bir zamanlar reno servisleri kampanya yapmıştı hani, gittim servise yetkili arkadaşlar ah vah diye cama baktığında son çarenin de tükendiğini anladım.

Polisaj makinası ile en hafif cam pastasından en kalınına kadar denedik, sonuç vermedi tabi cam çizikleri alınamadı.

Dolayısı ile :

* Çam çizikleri ancak ve çok hafif yüzeysel çizikler varsa bu tip makine ve pastalarla alınabiliyor
    * Cam ancak ve ancak uygun büyüklükteki çatlak varsa tamir edilebiliniyor, çiziklere müdehale çok çok sınırlı.
    * Araba camlarına profesyonel aletler dışında hiç bir şey ile müdehale etmiyoruz sonucu çok ağır oluyor.
    * Diğer bir yol gene sanayi makineleri ile camı inceltmek olarak karşımıza çıkıyor, bu gerek işlem sırasında cam patlama riski, gerekse ön camda akışkanlık, silecek yönlü sıkıntılara sebebiyet veriyor ve tehlikeli.
    * Arabalarımızı açık alanlarda uzun müdeetli bırakmak bu tarz sıkıntılara sebeb verebilir.

Başımdan geçen hadiseyi benden sonra olası aynı bilgisizlik ve talihsizlik çerçevesinde yaşayacak olanlar için paylaşmak istedim, internette yayınlanan böcek ilaçlı karışım deli saçmalarına ise zaten prim vermiyoruz.

Keyifli sürüşler dilerim.

Seryum oksit ile polisaj yaptır çiziklere elveda de

• Öncelikle geçmiş olsun, bu kadar basit bir olayın cam değiştirmeye kadar ilerlemesi çok ilginç aslında. Ben kısa bir tavsiye vermek istiyorum:
    Kuş pisliğinin içinde yüksek oranda aşındırıcı bulunur, aracınızda kuş pisliği fark eder etmez temizleyin. Eğer kurumuşsa bir selpak mendili ya da pamuğu iyice ıslatıp pisliğin üstüne kapatın, birkaç dakika içinde pislik yumuşamış olacaktır, silip atın. Ben bu basit bilginin çok faydasını gördüm, paylaşayım dedim.
    Saygılar
  • değerli bir paylaşım teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Doc

Öncelikle geçmiş olsun, bu kadar basit bir olayın cam değiştirmeye kadar ilerlemesi çok ilginç aslında. Ben kısa bir tavsiye vermek istiyorum:
    Kuş pisliğinin içinde yüksek oranda aşındırıcı bulunur, aracınızda kuş pisliği fark eder etmez temizleyin. Eğer kurumuşsa bir selpak mendili ya da pamuğu iyice ıslatıp pisliğin üstüne kapatın, birkaç dakika içinde pislik yumuşamış olacaktır, silip atın. Ben bu basit bilginin çok faydasını gördüm, paylaşayım dedim.
    Saygılar

Aynen bende yaptım öyle 1-2 kere çok kolay.
  • Kesinlikle cama cerium oksit sürmeyin, camı aşındırır. Camda dalgalanma yapar. Bilginize..
  • Seryum oksit bilgili kişilerin elinde harikalar yaratır detailingturkey sitesinde hobi olarak yapan kişiler yön gösterecektir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: camtamir

Kesinlikle cama cerium oksit sürmeyin, camı aşındırır. Camda dalgalanma yapar. Bilginize..

+1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Camı çizikli kullanacaksanız camları temiz tutmaya çalışın. Dıştan çizikse camın üzeri tozlandığında, içten çizikse lekeliyse karşıdan güneş vurduğunda görüşü sıfırlıyor.

Benim arabanın camları eski sahibinin film merakı yüzünden çizik içinde kalmış. Güneş vurduğu için kocaman kamyonu bile göremiyordum. Ön cam dıştan çizik olunca silecek süpürgesinin silme alanı dışında kalan yerler kireç bağlamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ordic

quote:

Orijinalden alıntı: camtamir

Kesinlikle cama cerium oksit sürmeyin, camı aşındırır. Camda dalgalanma yapar. Bilginize..

+1

Bir sürü yurt içi yurt dışı uygulama varken nasıl bu kadar eminsiniz? Seryumunda pasta gibi incesi kalını var, çeşitli markaların seryum oksit içeren çizik giderici ürünleri var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.