Şimdi Ara

(Mayıs/2009) ISPARTA - 40. PİYADE ALAYI {İç Güvenlik Eğt. ve Tatbikat Mrkz. Komt.}

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
2
Favori
111.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İÇ GÜVENLİK EĞİTİM VE TATBİKAT MERKEZ KOMUTANLIĞI
    40. PİYADE EĞİTİM ALAY KOMUTANLIĞI

Evet Mayıs ayında Piyade olarak ISPARTA 'ya gidecek olanlar... Zaman yaklaşıyor

Duyumlar yönünde biraz zorlu olacağını gösteriyor.

Ufaktan burada toplanmaya başlayalım (Tabi tecrübeli olanlarında yazılarına, anılarına açıktır forum)

• havalar sıcak eğitim alanları tozlu olacaktır hatta kuma fırtınası çıkacaktır kendinizi en kötüsüne alıştırın daha kolay olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: winchester

havalar sıcak eğitim alanları tozlu olacaktır hatta kuma fırtınası çıkacaktır kendinizi en kötüsüne alıştırın daha kolay olur
    Mevsimsel durum üzerine konuşmadık hiç, özellikle yaz mevsimi gidecekler için duruma biraz açıklık getirebilirmisin süpürman.. Yani bu kuru sıcağı tahmin etmeye çalışıyorum ama, mayıs ayı ve haziranda damı sıcaklığı hissederiz.? Sabah erken saatleri nasıl bu mayıs ayı felan, yün içlik felan giyicek kadar sabah ayazı yada soğuğu oluyormu ?

Ve bu normal gün içerisindeki sıcaklık ve bahsettiğin kum fırtınası olayı da nedir? :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chiris

Mevsimsel durum üzerine konuşmadık hiç, özellikle yaz mevsimi gidecekler için duruma biraz açıklık getirebilirmisin süpürman.. Yani bu kuru sıcağı tahmin etmeye çalışıyorum ama, mayıs ayı ve haziranda damı sıcaklığı hissederiz.? Sabah erken saatleri nasıl bu mayıs ayı felan, yün içlik felan giyicek kadar sabah ayazı yada soğuğu oluyormu ?

Ve bu normal gün içerisindeki sıcaklık ve bahsettiğin kum fırtınası olayı da nedir? :(

Alıntıları Göster
    mayıs ayında dengesiz bi hava vardı sabah serin oğlen sıcak akşam tekrar serin oluyordu kuru havada rüzgar estiği zaman eğitim alanlarında kum fırtınası gibi oluyor bağzen küçük hortumlar bile oluşabiliyor. tozlu havalar hastalığıda taşıyabiliyor kendine iyi bakmalısın yemek ne kadar kötüde olasa yemelisin yoksa hasta olabilirsin ben 10 gün süleyman demirel hastanesinde yatmıştım zatüreden ama bu mevsimde olmaz diye düşünüyolum içlik giymezsen daha rahat edersin öğe saatlerinde hava gerçekten sıcak oluyor
  • quote:

mayıs ayında dengesiz bi hava vardı sabah serin oğlen sıcak akşam tekrar serin oluyordu kuru havada rüzgar estiği zaman eğitim alanlarında kum fırtınası gibi oluyor bağzen küçük hortumlar bile oluşabiliyor. tozlu havalar hastalığıda taşıyabiliyor kendine iyi bakmalısın yemek ne kadar kötüde olasa yemelisin yoksa hasta olabilirsin ben 10 gün süleyman demirel hastanesinde yatmıştım zatüreden ama bu mevsimde olmaz diye düşünüyolum içlik giymezsen daha rahat edersin öğe saatlerinde hava gerçekten sıcak oluyor

Alıntıları Göster
    Mayıs ayı ve sonraki zaman sabah erken saatler ufak serinlik olucak o zaman.. Evet o zaman dediğin gibi o hafif serinlikten bile etkilenmemek için iyi beslenmek gerek, kesin gerek... Çantadan içliğide çıkarabiliriz. Sadece temizlik malzemesi.. Bunda da 75 günde haftada bir banyo hakkı varsa 10 kere girebilicez en fazla.. Küçük şampuan, sabun yeter... Birde kum fırnınası, toz toprak bol olur diyorsun mayıs ve sonrası...

E o zaman hergün sürün yat kalktan k.çımıza kadar toz dolacağından... Bol kirli kirli gezicez herhalde

Süpürman sen nasıl teslim olmuştun, Isparta otogarına varınca inzibatların yanınamı gitmek mantıklı yoksa, Alayı otogardan bir dolmuşla bulmak önünde inmek kolay mı ? Saat kaç gibi bu gece 3 lere kadar kalmamak için kayıt ve bazı işlemlerde teslim olmak mantıklı... Kimisi diyor 16:00 gibi iyidir nizamiye önü kalabalık olucağından arama ve geçiş daha kolay olur. Kimi diyor sabah erkenden teslim olmak iyidir. 40. Alay için bu durumda hangisi mantıklı
  • slm arkadaşlar öncelikle hayırlı olsun her insana nasip olmaz 40.piyade alayında askerlik yapmak ben daha 2 gün önce geldim şuan dağıtım iznindeyim gideceğiniz alay çok büyük ve güzel bi yer komutanlar size olabildiğince iyi davranacaktır.orada sizleri 23 er kişilik kollara (timlere) ayıracaklar ve hep birlikte olacaksınız o 23 kişiyle usta birliğinde bile birlikte olacaksınız. Ispartaya indiğinizde erkenden teslim olmanız sizin için daha iyi olur çünkü işlemler falan bayağıca uzun sürüo ve oraya yaklaşık olarak 6 bin kişi teslim olacak ne kadar çabuk biterse kayıt işlemleriniz o kadar iyi olur sizin için .Eğitimleri diğer alaylara göre çok zor özellikle iç güvenlik eğitimi yaklaşık 20 kg çantalarla dağlara çıkacaksınız elinizde tüfeklerle özellikle son intikaliniz çok zor ve yorucu olacak 3 gün dağda kalacaksınız ilk gün gece yola çıkacaksınız 6 saat boyunca yürüyüp 24 km yol gittikten sonra çadır kurup dinleneceksiniz ama inanın çok zewkli gececek intikal bizim usta birliğimiz şırnak/silopi ye düştü ve orda eğitim alan timler %90 güney doğuya gidio haberiniz olsun benden size bi tavsiye anlatılan herşeyi can kulağıyla dinleyin verilen eğitimi en iyi şekilde alın ki güney doğuya gittiğinizde o şerefsiz teröristlere göz açtırmayın bol bol mermi sıkacaksınız atış alanında hedefi vurmaya çalışın çalışınki dağda o köpeklerin leşini yere serin hepinize kolay gelsin hayırlı teskereler
  • quote:

Mayıs ayı ve sonraki zaman sabah erken saatler ufak serinlik olucak o zaman.. Evet o zaman dediğin gibi o hafif serinlikten bile etkilenmemek için iyi beslenmek gerek, kesin gerek... Çantadan içliğide çıkarabiliriz. Sadece temizlik malzemesi.. Bunda da 75 günde haftada bir banyo hakkı varsa 10 kere girebilicez en fazla.. Küçük şampuan, sabun yeter... Birde kum fırnınası, toz toprak bol olur diyorsun mayıs ve sonrası...

E o zaman hergün sürün yat kalktan k.çımıza kadar toz dolacağından... Bol kirli kirli gezicez herhalde

Süpürman sen nasıl teslim olmuştun, Isparta otogarına varınca inzibatların yanınamı gitmek mantıklı yoksa, Alayı otogardan bir dolmuşla bulmak önünde inmek kolay mı ? Saat kaç gibi bu gece 3 lere kadar kalmamak için kayıt ve bazı işlemlerde teslim olmak mantıklı... Kimisi diyor 16:00 gibi iyidir nizamiye önü kalabalık olucağından arama ve geçiş daha kolay olur. Kimi diyor sabah erkenden teslim olmak iyidir. 40. Alay için bu durumda hangisi mantıklı

Alıntıları Göster
    banyo hakkı hafta1 kez toplu olarak ama sabah erkenden saat 5 gibi tam hatırlamıyorum kamyon devirenler için her gün var
    öğren 1 gibi otobüsten indim gittim inzibata teslim oldum istersen çarşıdada inebilirsin 1 ay dışarı çıkamayacaksın biraz çevreyi tanırsın kayıt işleri o gün gelenlerinki bitene kadar devam ediyor. ama askeri malzeme satanlara kanma o lazım bu lazım diye herşeyi satmaya çalışırlar hazır varsa bi isimlik al sadece kantinde işe yaradığını görürsün
  • quote:

Orijinalden alıntı: M89.1

slm arkadaşlar öncelikle hayırlı olsun her insana nasip olmaz 40.piyade alayında askerlik yapmak ben daha 2 gün önce geldim şuan dağıtım iznindeyim gideceğiniz alay çok büyük ve güzel bi yer komutanlar size olabildiğince iyi davranacaktır.orada sizleri 23 er kişilik kollara (timlere) ayıracaklar ve hep birlikte olacaksınız o 23 kişiyle usta birliğinde bile birlikte olacaksınız. Ispartaya indiğinizde erkenden teslim olmanız sizin için daha iyi olur çünkü işlemler falan bayağıca uzun sürüo ve oraya yaklaşık olarak 6 bin kişi teslim olacak ne kadar çabuk biterse kayıt işlemleriniz o kadar iyi olur sizin için .Eğitimleri diğer alaylara göre çok zor özellikle iç güvenlik eğitimi yaklaşık 20 kg çantalarla dağlara çıkacaksınız elinizde tüfeklerle özellikle son intikaliniz çok zor ve yorucu olacak 3 gün dağda kalacaksınız ilk gün gece yola çıkacaksınız 6 saat boyunca yürüyüp 24 km yol gittikten sonra çadır kurup dinleneceksiniz ama inanın çok zewkli gececek intikal bizim usta birliğimiz şırnak/silopi ye düştü ve orda eğitim alan timler %90 güney doğuya gidio haberiniz olsun benden size bi tavsiye anlatılan herşeyi can kulağıyla dinleyin verilen eğitimi en iyi şekilde alın ki güney doğuya gittiğinizde o şerefsiz teröristlere göz açtırmayın bol bol mermi sıkacaksınız atış alanında hedefi vurmaya çalışın çalışınki dağda o köpeklerin leşini yere serin hepinize kolay gelsin hayırlı teskereler
    quote:

Orjinalden alıntı: M89.1

slm arkadaşlar öncelikle hayırlı olsun her insana nasip olmaz 40.piyade alayında askerlik yapmak ben daha 2 gün önce geldim şuan dağıtım iznindeyim gideceğiniz alay çok büyük ve güzel bi yer komutanlar size olabildiğince iyi davranacaktır.orada sizleri 23 er kişilik kollara (timlere) ayıracaklar ve hep birlikte olacaksınız o 23 kişiyle usta birliğinde bile birlikte olacaksınız. Ispartaya indiğinizde erkenden teslim olmanız sizin için daha iyi olur çünkü işlemler falan bayağıca uzun sürüo ve oraya yaklaşık olarak 6 bin kişi teslim olacak ne kadar çabuk biterse kayıt işlemleriniz o kadar iyi olur sizin için .Eğitimleri diğer alaylara göre çok zor özellikle iç güvenlik eğitimi yaklaşık 20 kg çantalarla dağlara çıkacaksınız elinizde tüfeklerle özellikle son intikaliniz çok zor ve yorucu olacak 3 gün dağda kalacaksınız ilk gün gece yola çıkacaksınız 6 saat boyunca yürüyüp 24 km yol gittikten sonra çadır kurup dinleneceksiniz ama inanın çok zewkli gececek intikal bizim usta birliğimiz şırnak/silopi ye düştü ve orda eğitim alan timler %90 güney doğuya gidio haberiniz olsun benden size bi tavsiye anlatılan herşeyi can kulağıyla dinleyin verilen eğitimi en iyi şekilde alın ki güney doğuya gittiğinizde o şerefsiz teröristlere göz açtırmayın bol bol mermi sıkacaksınız atış alanında hedefi vurmaya çalışın çalışınki dağda o köpeklerin leşini yere serin hepinize kolay gelsin hayırlı teskereler

Öncelikle Geçmiş olsun sanada M89.1, inşallah sonrasında da Usta Birliğinde de hakkında hayırlısı olur.

Size en büyük tavsiyem orada size anlatılanları can kulağıyla dinleyin demişsin... Biz şimdiden buradan anlatılanlarla gitmeden dinleyeme başladık... Bu forumda ve diğer forumda da sağolsun cevap veren arkadaşlardan bayada birşeyler öğrendik..

Bu en son 3 gün süren tatbikat hakkında Davraz Dağına çıkıyoruz. Sizde çıktınız geldiniz.
    Bu 3 günü anlatırmısın baştan sonra neler yaptınız. Yani ilk gün geceden yola çıkılıyor alaydan, Davraz dağına doğru kaç kişi çıkıyor. Yani atıyorum 5 dk arayla tim tim mi çıkılıyor tabur halindemi ? ve çıkınca GEceden sabaha kadarşı kamp yapılacak alana varılıyor herhalde.. Ve sonra bu 3 gün boyunca 1. gün, 2. gün şunları şunları ve 3. günde şunları şunları yaptık diyerek anlatırsan son tatbikat hakkında neler yapcağımızı öğrenmiş oluruz.
  • quote:

banyo hakkı hafta1 kez toplu olarak ama sabah erkenden saat 5 gibi tam hatırlamıyorum kamyon devirenler için her gün var
    öğren 1 gibi otobüsten indim gittim inzibata teslim oldum istersen çarşıdada inebilirsin 1 ay dışarı çıkamayacaksın biraz çevreyi tanırsın kayıt işleri o gün gelenlerinki bitene kadar devam ediyor. ama askeri malzeme satanlara kanma o lazım bu lazım diye herşeyi satmaya çalışırlar hazır varsa bi isimlik al sadece kantinde işe yaradığını görürsün

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: süpürman

Süpürman, abi tam anlamadım aslında anladımda bu kamyon devirme muhabbetini, doğrumu anladım Yani bu geceden rüya görmüşüm kamyonu devirmişim bir gusül abdesti alıyım babında mı bu kamyon devirme durumu.. e o zaman yapmak istediğimde kamyonu devirmişim ben deyim bari..

Peki inzibatlara otogarda teslim olunca Alaya sizi götürmeleri için ne kadar beklediniz? Belli bir sayıya ulaşana kadar 3-4 saat bekletiyosa Alaya normal ulaşım aracıyla gitmekte karışık değilse kendin gitmekte daha iyi gibi... Benim derdim pek çarşıyı gezmek değil... Isparta da ne varki gezilecek çarşısında o teslim olma telaşındna gezdiğinden de birşey anlamassın Sadece hani yolculuk indin, Alaya teslim ve sonrasında sürecek uzun bir kayıt işlemleri derken hani yemeklerde kötü diyolar madem.. Şöyle Alaya gitmeden çarşıdan iyi bir yemek yiyip teslim olmak vakit kaybettirirmi düşüncesindeyim. Bir yandan da teslim olunca işlemler gece saatlerine kadar kalmadan bitiriyimki gece uykusu çekeyim düşüncesi var. Bu yüzden çarşıda yemek yiyip Alaya teslim olmak bana vakit kaybettirir mi? Bu yüzden otogarda İnzibatların yanına gitsem mi daha iyi olur.

Birde "...hazır varsa bi isimlik al sadece kantinde işe yaradığını görürsün..." demişsin, ne isimliği.. isimlik derken bu kamuflajın üstüne gögüs kısmına yapıştırdığın cırt cırtlı soyadının yazılı olduğu isimliktenmi bahsediyorsun ? çarşıda onu hemen yazıyorlar mı? Kantine nasıl işe yaradığını görürüm o kısmından kastettiğinide tam anlamadım Yani kısaca isimliği ve faydasasını tam anlamadım
  • quote:

quote:

Süpürman, abi tam anlamadım aslında anladımda bu kamyon devirme muhabbetini, doğrumu anladım Yani bu geceden rüya görmüşüm kamyonu devirmişim bir gusül abdesti alıyım babında mı bu kamyon devirme durumu.. e o zaman yapmak istediğimde kamyonu devirmişim ben deyim bari..

Peki inzibatlara otogarda teslim olunca Alaya sizi götürmeleri için ne kadar beklediniz? Belli bir sayıya ulaşana kadar 3-4 saat bekletiyosa Alaya normal ulaşım aracıyla gitmekte karışık değilse kendin gitmekte daha iyi gibi... Benim derdim pek çarşıyı gezmek değil... Isparta da ne varki gezilecek çarşısında o teslim olma telaşındna gezdiğinden de birşey anlamassın Sadece hani yolculuk indin, Alaya teslim ve sonrasında sürecek uzun bir kayıt işlemleri derken hani yemeklerde kötü diyolar madem.. Şöyle Alaya gitmeden çarşıdan iyi bir yemek yiyip teslim olmak vakit kaybettirirmi düşüncesindeyim. Bir yandan da teslim olunca işlemler gece saatlerine kadar kalmadan bitiriyimki gece uykusu çekeyim düşüncesi var. Bu yüzden çarşıda yemek yiyip Alaya teslim olmak bana vakit kaybettirir mi? Bu yüzden otogarda İnzibatların yanına gitsem mi daha iyi olur.

Birde "...hazır varsa bi isimlik al sadece kantinde işe yaradığını görürsün..." demişsin, ne isimliği.. isimlik derken bu kamuflajın üstüne gögüs kısmına yapıştırdığın cırt cırtlı soyadının yazılı olduğu isimliktenmi bahsediyorsun ? çarşıda onu hemen yazıyorlar mı? Kantine nasıl işe yaradığını görürüm o kısmından kastettiğinide tam anlamadım Yani kısaca isimliği ve faydasasını tam anlamadım

Alıntıları Göster
    Banyo olayı her sabah 5 gibi var üşenmeszen her gün banyo yapabilirsin dediğim gibi abdest almak için düşünmüşler bağzen banyocu yamuk yapar ama genelde açık olur ve rahat banyo yaparsın takımla birlikde gidince max 20dk süre verirler ama sabah renha olduğundan rahatca banyo yapabilirsin
    inzibata teslim olduğumda minibüsün dolmasını bekledik dolunca alaya götürdüler istersen çarşıdan otobüsler kalkıyor tam alayın önünde inersin
    askeri malzeme satan dükkanlarda isimlik yazılıyor hazır olanlar var birde 20 dk da çıkarılan isimlikler var biraz yıpranmış isimlik bulursan kantinde kuyruk beklemezsin mesela falanca komutan şunu istedi dersin sıranın önünden alırsın(kadro askerlere de komutan diyoruz)kantinciye isimliği gösterirsin 2 saat kuyruk beklemeden alırsın
  • quote:

Banyo olayı her sabah 5 gibi var üşenmeszen her gün banyo yapabilirsin dediğim gibi abdest almak için düşünmüşler bağzen banyocu yamuk yapar ama genelde açık olur ve rahat banyo yaparsın takımla birlikde gidince max 20dk süre verirler ama sabah renha olduğundan rahatca banyo yapabilirsin
    inzibata teslim olduğumda minibüsün dolmasını bekledik dolunca alaya götürdüler istersen çarşıdan otobüsler kalkıyor tam alayın önünde inersin
    askeri malzeme satan dükkanlarda isimlik yazılıyor hazır olanlar var birde 20 dk da çıkarılan isimlikler var biraz yıpranmış isimlik bulursan kantinde kuyruk beklemezsin mesela falanca komutan şunu istedi dersin sıranın önünden alırsın(kadro askerlere de komutan diyoruz)kantinciye isimliği gösterirsin 2 saat kuyruk beklemeden alırsın

Alıntıları Göster
    Yarın sülüsleri alıorz hadi hayırlısı. 40. alaya cıkmamız iyi olmuş aslında yani ıspartaya doguya gitcegimiz icin maaşta alıcaz :)
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Hım inzibat olayı, minibüsün dolmasına göre bekliyorsun.. Kendin gidersende anladığım, otogardan çarşıya giden dolmuşlara biniyosun, çarşıdan da sorarak Alay önünden geçecek olan dolmuşlarla gidebiliyosun demek.. Otogarla çarşı arası dolmuşla ne kadar sürer birde Çarşıdan Alay dolmuşla ne kadar sürüyor.. Ona göre birde çarşıdan güzel bir yemek yiyip isimlik durumuna bakmak ne kadar zamanımı alıcak onu bilsem iyi olur.

Eğer buysa yakaya takılan isimlik... Benim bildiğim bunlarda sadece SOYİSİM yazar.. Öyleyse hazır olanı nasıl bolucam orada... Kantinden birşey alırken sürekli isimlik mi gösteriyoruz Biraz yıpranmış bulursan al demişsin sanırım bu beni eskilerden göstersin diye, ya yemesse kantindeki ben seni daha yeni görüyorum felan derse Eğer isimlikte sadece soyisim oluyorsa benimkinin hazırı yoktur kesin... Ha isimlikte isim yazıyorsa sadece o zaman bulunur herhalde .. Alayda isimlik vermiyorlarmı acemi askerlere, acemi birlik bitimindemi veriliyor orada o yüzdenmi faydası var... İsimliği hala tam çözemedim yani..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chiris -- 14 Mayıs 2009; 23:38:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dyqt

Yarın sülüsleri alıorz hadi hayırlısı. 40. alaya cıkmamız iyi olmuş aslında yani ıspartaya doguya gitcegimiz icin maaşta alıcaz :)

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Dyqt

Evet yarın Silüsleri alıyoruz bakalım Valla görücez 40. Alaya çıkmak iyi miymiş kötü müymüş

Ha bi ayrıcalığı var, tam donanım, koca Alay falan filan ama... İşin diğer yönleri zorluklarıda var Doğuya gideceğin için alacağın maaş o kadar fazla değilki

Bir tek güzel avantajı, usta birliğe Tim halinde gönderilmen yabancılık çekmiyorsun 2. kez, birde öyle çok fazla dede, torun olayı yok.. Acemi birliktede biri gidiyo biri geliyo... Üst alt ilişkileri biraz daha esnek, daha hoş görü gösterirler o kadar... Oda zorlu koşullarda görev yapacağından :D Bir tek sorun tim ine yada mangana sakat adam, aksi adam, sakar adam, saf adam gelirse o zaman vay ki ne vay... Onun sakarlığını da çeker dururuz
  • quote:

quote:

Hım inzibat olayı, minibüsün dolmasına göre bekliyorsun.. Kendin gidersende anladığım, otogardan çarşıya giden dolmuşlara biniyosun, çarşıdan da sorarak Alay önünden geçecek olan dolmuşlarla gidebiliyosun demek.. Otogarla çarşı arası dolmuşla ne kadar sürer birde Çarşıdan Alay dolmuşla ne kadar sürüyor.. Ona göre birde çarşıdan güzel bir yemek yiyip isimlik durumuna bakmak ne kadar zamanımı alıcak onu bilsem iyi olur.

Eğer buysa yakaya takılan isimlik... Benim bildiğim bunlarda sadece SOYİSİM yazar.. Öyleyse hazır olanı nasıl bolucam orada... Kantinden birşey alırken sürekli isimlik mi gösteriyoruz Biraz yıpranmış bulursan al demişsin sanırım bu beni eskilerden göstersin diye, ya yemesse kantindeki ben seni daha yeni görüyorum felan derse Eğer isimlikte sadece soyisim oluyorsa benimkinin hazırı yoktur kesin... Ha isimlikte isim yazıyorsa sadece o zaman bulunur herhalde .. Alayda isimlik vermiyorlarmı acemi askerlere, acemi birlik bitimindemi veriliyor orada o yüzdenmi faydası var... İsimliği hala tam çözemedim yani..

Alıntıları Göster
    otogar neredeyse merkezde 15-20 yürürsen tam merkeze varırsın yürümem diyorsan otogarın önünden otobüsler geçer onlar merkeze gidiyor.Tam merkezde süleyman demirek heykeli var o yolun üzerinden geçer alaya giden otobüsler 10-15 dakikada da varır zaten
    isimlik olayında soyisim yazar kendi soyisiminden bulamazsan başkada alsan olur nasıl fark etmez sadece kantinde kullanacan zaten mesela kadro asker sana diyecek git bana kantinden sigara al diye isimliğini verir sende beni falanca gönderdi dersin önden alırsın zaten kantinde hiç olmazsa 1000 tane asker sırada olur tanımasına gerek yok
  • quote:

otogar neredeyse merkezde 15-20 yürürsen tam merkeze varırsın yürümem diyorsan otogarın önünden otobüsler geçer onlar merkeze gidiyor.Tam merkezde süleyman demirek heykeli var o yolun üzerinden geçer alaya giden otobüsler 10-15 dakikada da varır zaten
    isimlik olayında soyisim yazar kendi soyisiminden bulamazsan başkada alsan olur nasıl fark etmez sadece kantinde kullanacan zaten mesela kadro asker sana diyecek git bana kantinden sigara al diye isimliğini verir sende beni falanca gönderdi dersin önden alırsın zaten kantinde hiç olmazsa 1000 tane asker sırada olur tanımasına gerek yok

Alıntıları Göster
    Tamam şimdi aydınlanmaya başladı durum... Orada kamuflajı aldığımızda bize kendi isimliklerimizi de vermiyorlar mı? Yani veriyorlarsa o zaman başka bir isimlik almak daha mantıklı, şöyle eskilerinden madem sadece kantinde kullanmak için al diyorsun... Peki soyisimi de tutturmak lazım inandırıcı olması iiçin kadrolu askerlerden birinin soyadından almak lazım yada çok kulağa aşina bir isimlik... Rengi herhalde yukarıda gösterdiğim resimde en alttaki değil üstten ilk ikisinden hangisi gibi oluyor 40. Alayın isimlikleri..

Kantin sırasında 1000 asker mi oluyor sırada yuhhhhh o zaman çarşı üzerinden gitmek lazım Alay a, e kapı aramasında bulurlarsa ne yapcaz peki Şimdi bunu forumda konuşuyoruzda oraya gidince isimlik satan bir dükkana girince bir bakıyomuşum 40-50 kişi isimlik almaya çalışıyor Alaya girince kantine gittiğimde bir bakıyormuşum 60-70 kişi isimlikle birşeyler almaya çalışıyor E kantinde sahte isimlikle başkası adına alıyormuş gibi yapıp sırayı kaynatmaya çalıştığın farkedilirsede 40. Alay bu azına s.çarlar adamın
  • quote:

Tamam şimdi aydınlanmaya başladı durum... Orada kamuflajı aldığımızda bize kendi isimliklerimizi de vermiyorlar mı? Yani veriyorlarsa o zaman başka bir isimlik almak daha mantıklı, şöyle eskilerinden madem sadece kantinde kullanmak için al diyorsun... Peki soyisimi de tutturmak lazım inandırıcı olması iiçin kadrolu askerlerden birinin soyadından almak lazım yada çok kulağa aşina bir isimlik... Rengi herhalde yukarıda gösterdiğim resimde en alttaki değil üstten ilk ikisinden hangisi gibi oluyor 40. Alayın isimlikleri..

Kantin sırasında 1000 asker mi oluyor sırada yuhhhhh o zaman çarşı üzerinden gitmek lazım Alay a, e kapı aramasında bulurlarsa ne yapcaz peki Şimdi bunu forumda konuşuyoruzda oraya gidince isimlik satan bir dükkana girince bir bakıyomuşum 40-50 kişi isimlik almaya çalışıyor Alaya girince kantine gittiğimde bir bakıyormuşum 60-70 kişi isimlikle birşeyler almaya çalışıyor E kantinde sahte isimlikle başkası adına alıyormuş gibi yapıp sırayı kaynatmaya çalıştığın farkedilirsede 40. Alay bu azına s.çarlar adamın

Alıntıları Göster
    40. alay piyade olduğu için yeşil olandan şimdi ilk gittiğinde size isimlik künye vermeyecekler künyeyi son zamanlar isimliğide acemilik bitince kendin yaptıracan onun isimlik sadece kadrolarda olur
    valla bizim zamanımızda bunu yapan pek yoktu ama şimdi millet uyandıysa kantinci yemeyebilir ama denemekte fayda var 2 bisküvi için 1 saat kuyruk beklemekten iyidir
  • quote:

40. alay piyade olduğu için yeşil olandan şimdi ilk gittiğinde size isimlik künye vermeyecekler künyeyi son zamanlar isimliğide acemilik bitince kendin yaptıracan onun isimlik sadece kadrolarda olur
    valla bizim zamanımızda bunu yapan pek yoktu ama şimdi millet uyandıysa kantinci yemeyebilir ama denemekte fayda var 2 bisküvi için 1 saat kuyruk beklemekten iyidir

Alıntıları Göster
    off yaa şu silüsleri bi alsakta elimize herşey bi netleşse. ne kadar çok sabırsızlanıyorum dimi oradaki eğitim için
  • quote:

Alıntıları Göster
    Isparta daki Komandolarla aynı eğitimi görüyorsa Piyadeler de o zaman size yaşayacaklarımızın videosunuda paylaşayım dedim;

http://www.youtube.com/watch?v=YbSAk8VYRQs&feature=related

Tecrübeli arkadaşlarda onay versin bakalım doğrumudur ? Bu mudur? Üç aşağı beş yukarı komandolarla aynıysa...

Forumun videosuda benden olsun..

Yemin töreni de bu şekilde 40. Piyadenin;
    http://www.ispartacicek.net/video_10.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chiris -- 14 Mayıs 2009; 23:37:23 >
  • son 3 günlük intikal hakkında bilgi istemişsin arkadaşım hemen bilgilendireyim seni ilk gece alaydan çıkarken kol kol çıkacaksınız ve her kol birerli avcı düzeninde (arka arkaya yürüyüş düzeninde) ilerleyecek şekilde dizilecek ve alaydan çıkacaksınız ve bu avcı düzeni intikal edeceğiniz yere kadar deişmicek yani önündeki adamı geride bırakıp gitmiceksin ilk gece çok yorucu ve zor olacak çıkacanız dağlar oldukca zorlıcak sizi 24 kmlik yol bitipte kamp kurcanız yere geldiğinizde ilk işiniz çadır kurmak olacak çadır kurulduktan sonra 3-4 saat dinlenip çadırları tekrardan toplayıp yola çıkcaksınız geri en zor kısmı bitti zaten bundan sonra alaya doğru gitmeye başlıcaksınız tabi dağlarda ilerlerken arama tarama yapcaksınız ilk günün sonunda yeni bi kamp yeri seçilcek orada geceleyeceksiniz yine çadır kurulcak bi çadırda 4 kişi olcak ancak 2 kişi 2 saat nöbet tutacak 2 kişi uyuyacak ve bu sıra sabaha kadar dewam edecek tabi gece size taciz atışı falan yapılcak nöbette uyuyup naapmayın başka takımlardan sizin takıma sızma yapılcak ve bu sızmanın amacı sizin silahınızı botunuzu veya çantanızı çalmak olacak neyinizi çaldırırsanız çaldırın ama silahı çaldırmayın çok büyük cezası varmış ( bizde çaldıran olmadığı için ceza ne bilmiorum ancak komutanlar cezasının büyük olduğunu söölüodu) çalınan silah tugay komutanına götürülüo çalan ödül çaldıran ceza alıo uyanık olun yani neyse işte sabah olduğunda yine çadırlar toplanıp yola çıkılıo alaya dahada yaklaşmaya başlıosunuz ve dağdan baktığınızda alay görünüo 2. günde ilk günün aynısı arama tarama yapıosunuz mağra araması yapıosunuz pusu kuruosunuz veya pusuya düşüosunuz 3. gün öğlene doğru alaya dönmek için hareket ediosunuz ve saat 2-3 gibi alaydan içeriye giriosunuz alaya girince çantaları depolara bırakıp koğuşa gidiosunuz ve sizi banyoya götürüolar banyodan sonra akşam yemeğine kadar yatmak serbest zaten bu son intikali bitirdikten sonra eğitimde bitio ve 1 hafta sonra dağıtımlar başlıo ( bide şunu ekleyim işte bu son intikalde sizlere manewra mermisi vercekler parolayı sorduğunuzda cevap alamaz yada yanlış parola sööleyen olursa eteş etmek serbest ama mermide çekirdek olmadığı için zararı yok sadece ses çıkartıo manewra mermisi hadi size şimdiden kolay gelsin fazla uzatmayım 75 günde arkadaşlarınıza anlatacağınız pek çok anınız olacak ben bi anlatmaya başlasam buraya sığmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: M89.1

son 3 günlük intikal hakkında bilgi istemişsin arkadaşım hemen bilgilendireyim seni ilk gece alaydan çıkarken kol kol çıkacaksınız ve her kol birerli avcı düzeninde (arka arkaya yürüyüş düzeninde) ilerleyecek şekilde dizilecek ve alaydan çıkacaksınız ve bu avcı düzeni intikal edeceğiniz yere kadar deişmicek yani önündeki adamı geride bırakıp gitmiceksin ilk gece çok yorucu ve zor olacak çıkacanız dağlar oldukca zorlıcak sizi 24 kmlik yol bitipte kamp kurcanız yere geldiğinizde ilk işiniz çadır kurmak olacak çadır kurulduktan sonra 3-4 saat dinlenip çadırları tekrardan toplayıp yola çıkcaksınız geri en zor kısmı bitti zaten bundan sonra alaya doğru gitmeye başlıcaksınız tabi dağlarda ilerlerken arama tarama yapcaksınız ilk günün sonunda yeni bi kamp yeri seçilcek orada geceleyeceksiniz yine çadır kurulcak bi çadırda 4 kişi olcak ancak 2 kişi 2 saat nöbet tutacak 2 kişi uyuyacak ve bu sıra sabaha kadar dewam edecek tabi gece size taciz atışı falan yapılcak nöbette uyuyup naapmayın başka takımlardan sizin takıma sızma yapılcak ve bu sızmanın amacı sizin silahınızı botunuzu veya çantanızı çalmak olacak neyinizi çaldırırsanız çaldırın ama silahı çaldırmayın çok büyük cezası varmış ( bizde çaldıran olmadığı için ceza ne bilmiorum ancak komutanlar cezasının büyük olduğunu söölüodu) çalınan silah tugay komutanına götürülüo çalan ödül çaldıran ceza alıo uyanık olun yani neyse işte sabah olduğunda yine çadırlar toplanıp yola çıkılıo alaya dahada yaklaşmaya başlıosunuz ve dağdan baktığınızda alay görünüo 2. günde ilk günün aynısı arama tarama yapıosunuz mağra araması yapıosunuz pusu kuruosunuz veya pusuya düşüosunuz 3. gün öğlene doğru alaya dönmek için hareket ediosunuz ve saat 2-3 gibi alaydan içeriye giriosunuz alaya girince çantaları depolara bırakıp koğuşa gidiosunuz ve sizi banyoya götürüolar banyodan sonra akşam yemeğine kadar yatmak serbest zaten bu son intikali bitirdikten sonra eğitimde bitio ve 1 hafta sonra dağıtımlar başlıo ( bide şunu ekleyim işte bu son intikalde sizlere manewra mermisi vercekler parolayı sorduğunuzda cevap alamaz yada yanlış parola sööleyen olursa eteş etmek serbest ama mermide çekirdek olmadığı için zararı yok sadece ses çıkartıo manewra mermisi hadi size şimdiden kolay gelsin fazla uzatmayım 75 günde arkadaşlarınıza anlatacağınız pek çok anınız olacak ben bi anlatmaya başlasam buraya sığmaz
    @ M89.1

3 Günlük son intikal hakkında, kabaca 3 günün özetini yaptığın için teşekkürler, mutlaka ki faydası olucak... Durumlara daha bir bilerek, bilinçli gitmek iyidir. Silah çaldırma cezası, kolların birbirine sızmaya çalışması, çalanın ödül, çaldranın ceza alması durumunu öğrenmek şimdiden iyi oldu..

Anıların varsa anlat tabi, hem içinden belki faydalanacağımız ayrıntı bile çıkabilir. Zaten forum MAYIS ayı gidecek olanlar için açıldı. Dönen bir önceki tertiplerinde sıcak sıcak bilgilerinide aktaracağı bi yer... En kötü anın ve en güzel anın ne oldu bu 75 günde Alayda, Davraz daki son 3 günlük intikalde, yatakanede... ? Senin paylaşımlarıda zevkle okurum, sıkılmam...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.