Adını Hatırlayamadığınız Filmleri Buraya Sorunuz
8510 Cevap444374 Görüntüleme261 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: <<     27 [29] 31 32 33 34 35 36      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

335 Mesaj
29 Ocak 2012; 15:01:24 

Bende bir film arıyorum. 5-6 yıl önce izlemiştim. Çocuk filmiydi sanırım.
Sihirbaz bir adam (siyah saçlı, siyah giyinen bir adam) vardı. Çocuklardan oluşan bir arkadaş grubu vardı. Adamın gösterisini falan izliyorlardı. Filmin sonunda adamın gösteri yaptığı yerde filmdeki siyah köpeğin tasmasını buluyorlardı. Bir de bu sihirbaz adam çocuklardan birinin babası çıkıyordu.
Baya bi saçma anlattım farkındayım. Eskiden izlediğim bir filmdi. Bilen, hatırlayan olursa çok sevinirim.

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT(İNGİLİZCE)-(HAZIRLIK)

|Agents of S.H.I.E.L.D.| |Arrow| |Chicago Fire| |Chicago PD| |Crossing Lines| |CSI:NY| |Da Vinci's Demons| |Dexter| |Elementary| |Game Of Thrones| |House MD| |How I Met Your Mother|
|Lie To Me| |Misfits| |Orphan Black| |Prison Break| |Sherlock| |Supernatural| |The Newsroom| |The Walking Dead| |Under The Dome|

9 Mesaj
29 Ocak 2012; 21:59:28 

çok teşekkürler..

2983 Mesaj
29 Ocak 2012; 23:48:52 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 4 Haziran 2012; 15:26:21 >

20 Mesaj
30 Ocak 2012; 14:04:43 

[font="Times New Roman"]
S.a Arkadaşlar ben forumda yeniyim ilk kez bi filmin ismini bukadar çok istedim ve burda birilerinin bunu bilceğinden eminim Film eski yabancı bir komedi filmi.Siyah beyaz hatta. Bi adam var sakar birisi ve her işi yanlış yapıyor bunun birde amcası var sokaklarda at arabasıyla süt satıyor. Sanırım ingiltere olsa gerek. Bu sakar olan ona yardım ediyor bi dünya sakarlıklarla komedi bir hal alıyo film. Bu amcası hastaneye yatırılıyor ve onu da ziyaret etmeye gidiyor. Orayı da bir güzel karıştırıyo. Doktor olarak Ameliyata bile alıyolar yanlışlıkla Hatta bi sahnede o amcası köstekli bi saat hediye ediyo bu sakar olana. böyle bir filmdi eminim izleyeniniz vardır yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılar

Kiiroi Senkō

4128 Mesaj
30 Ocak 2012; 14:10:42 

Filmde de İstanbul üniversitesinde okuyan bir grup dinci arkadaşın yaptıklarını anlatıyorlardı. Bu dinci gibi görünen grup ev arkadaşı araması bahanesiyle yeni ev arkadaşı alıyorlar. Sonra her gece evdeki eşyaları değiştiriyorlar. Bu eve yeni gelen arkadaşı korkutuyorlar bu şekilde. Birkaç akşam bu şekilde devam ediyor. Bu çocukta para kazanmak için rehberlik yapıyor. Daha sonrada kendi ideolojilerine uygun dini kitaplarla tanıştırıyorlar. Bu şekilde çocuğun beyni yıkandıktan sonra yabancı turistlere karşıda kinci davranmaya başlıyor. Bu şekilde film biraz daha devam ediyor. Çocuk filmin sonunda kendini bi otobüste patlatıyor ve filmin başında ev arkadaşı arayanlar tekrar ev arkadaşı aramaya başlıyor.

Filmin adı GİRDAP'mış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyinn31 -- 30 Ocak 2012; 15:15:23 >

5044 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Arch Enemy`
31 Ocak 2012; 20:49:43 

Eskiden CNBC-E de izlemiştim,buddha heykeliyle ilgili bir korku filmiydi.En son heykelin olduğu ev yanıyordu küçük bir kız vardı.Ama heykel gene biryerde kazıda bulunuyordu

2 Mesaj
31 Ocak 2012; 23:12:22 

Bir film vardı bir emlakçı bir daireyi 2 kişiye satıyodu.biri erkek diğeri kadın.basrolde bu 2 kişi oynuyor.ikisinin ilk karşılaştığı anı hatırlıyorum.ikiside aynı evde dustan cıkmıs ve cıplaklar.kazara birbirlerine carpısarak karsılasıyorlar.(cıplak halde).

1635 Mesaj
31 Ocak 2012; 23:30:52 

quote:

Orijinalden alıntı: sysrap96

Bende bir film arıyorum. 5-6 yıl önce izlemiştim. Çocuk filmiydi sanırım.
Sihirbaz bir adam (siyah saçlı, siyah giyinen bir adam) vardı. Çocuklardan oluşan bir arkadaş grubu vardı. Adamın gösterisini falan izliyorlardı. Filmin sonunda adamın gösteri yaptığı yerde filmdeki siyah köpeğin tasmasını buluyorlardı. Bir de bu sihirbaz adam çocuklardan birinin babası çıkıyordu.
Baya bi saçma anlattım farkındayım. Eskiden izlediğim bir filmdi. Bilen, hatırlayan olursa çok sevinirim.

Kardeş bende bu filmi arıyorum böyle şans mı olur ya.Hatta çocuk ondan ona taktik vermesini istiyordu.

A8 Kadar zevk verseydin gülüm,vites yerine elini tutardım..

539 Mesaj
31 Ocak 2012; 23:58:24 

Beyler bunları hatırlayan varsa.....

İlki domuzlar vardı çiftlikte bunlar kendilerini yönetiyolar belli kuralları var insanlarla ticaret yasak filan daha sonra bi kaç yasaları yavaş yavaş değiştiriyodu köpeklerle darbe yapıyolardı filan...

İkincisi cnbc-e de izlemiştim iki tane çocuk paralarını sokaktaki mazgalın altına düşürüyo oradam almaya çalışıyolar(iran ve ya arap sinaması olabilir)

Üçüncü olarak film afrikada geçiyodu çocukları zorla halı dokumacısı olarak çalıstırıyolardı borçlarına karşı, halıları sattıkları halde hatalı diye daha fazladan çalıştırıyolardı küçük kızlara tecavüz filan ediyodu bunları çalıştıran adam.Çocuk kaçma filan çalışıyodu

acizler için zor;korkaklar için müthiş olan şeyler kahramanlar için idealdir...

2663 Mesaj
1 Şubat 2012; 1:16:24 

quote:

Orijinalden alıntı: kQpuK

Bir film vardı bir emlakçı bir daireyi 2 kişiye satıyodu.biri erkek diğeri kadın.basrolde bu 2 kişi oynuyor.ikisinin ilk karşılaştığı anı hatırlıyorum.ikiside aynı evde dustan cıkmıs ve cıplaklar.kazara birbirlerine carpısarak karsılasıyorlar.(cıplak halde).

Teklif ~ The Proposal ~ (2009) ?

3071 Mesaj
1 Şubat 2012; 3:51:01 

1990-2000 yılları arasında izlediğim bir filmi arıyorum. Bir doktor ya da bilim adamı, kimyasal birşey buluyordu ve bunu icince bir süreliğine kadına dönüşüyordu. Komedi filmiydi diye hatırlıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2 Mesaj
1 Şubat 2012; 10:12:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Berk_DH

Teklif ~ The Proposal ~ (2009) ?

Doğru cok tesekkürler...

9 Mesaj
1 Şubat 2012; 10:40:27 

Merhaba arkadaşlar.
Öncelikle konu başlığı altında 20 den fazla sayfa vardı ve benim aradığım film bu sayfalarda bulunmuşmudur bilemiyorum.

Aradığım filmin konusu şöyle ;
Öncelikle film gerçek hayattan esinlenilmiş. Film başlarken sarışın ünlü bir bayan oyuncu çıkıyor ve filmdeki olayların gerçek hayattan esinlendiğini söylüyordu.
Filmin içinde mistik olaylar oluyordu. Gördükleri bir rüyadan etkilenen insanlar vardı sanırım. Ve hatta filmde bu insanlar psikologlar tarafından tedavi edilirken kamera kaydına alınıyorlar. Bir anda şeytan içlerine giriyor ve herşey kameraya yansıyordu. Böyle sahnelerin ardından bu olayların gerçeğe dayalı olduğunu anlatmak için aynı sahneyi gerçek hayatta çekilmiş psikolog kameralarının görüntülerini veriyorlardı. Psikolog bu insanların bilinç altına inmeye çalıştığında bu olaylar oluyordu.

Umarım yeterince açık olmuştur. Filmi 1 - 1.5 yıl önce internetten indirip izlemiştim. Tekrar bulmaya çalıştım ama olmadı. Filmin başındaki ünlü oyuncuyuda saatlerce internette aramama rağmen bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

331 Mesaj
1 Şubat 2012; 10:55:44 

quote:

Orijinalden alıntı: chtalts

Merhaba arkadaşlar.
Öncelikle konu başlığı altında 20 den fazla sayfa vardı ve benim aradığım film bu sayfalarda bulunmuşmudur bilemiyorum.

Aradığım filmin konusu şöyle ;
Öncelikle film gerçek hayattan esinlenilmiş. Film başlarken sarışın ünlü bir bayan oyuncu çıkıyor ve filmdeki olayların gerçek hayattan esinlendiğini söylüyordu.
Filmin içinde mistik olaylar oluyordu. Gördükleri bir rüyadan etkilenen insanlar vardı sanırım. Ve hatta filmde bu insanlar psikologlar tarafından tedavi edilirken kamera kaydına alınıyorlar. Bir anda şeytan içlerine giriyor ve herşey kameraya yansıyordu. Böyle sahnelerin ardından bu olayların gerçeğe dayalı olduğunu anlatmak için aynı sahneyi gerçek hayatta çekilmiş psikolog kameralarının görüntülerini veriyorlardı. Psikolog bu insanların bilinç altına inmeye çalıştığında bu olaylar oluyordu.

Umarım yeterince açık olmuştur. Filmi 1 - 1.5 yıl önce internetten indirip izlemiştim. Tekrar bulmaya çalıştım ama olmadı. Filmin başındaki ünlü oyuncuyuda saatlerce internette aramama rağmen bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Bahsettiğiniz film the fourth kind ( 4.Tür)

331 Mesaj
1 Şubat 2012; 11:08:59 

quote:

Orijinalden alıntı: .solitario.

bi film vardı: gençler bir bilgisayar oyunu oyuyorlar eğer oyunda ölürlerse, oyunun içindeki karakter dışarı çıkıp onları oyundaki öldükleri şekilde gerçekten öldürüyordu. adı: game miydi neydi bulamadım bir türlü

Hayatta Kal olabilir mi yabancı ismini hatırlamadım

331 Mesaj
1 Şubat 2012; 11:18:08 

quote:

Orijinalden alıntı: enerjidenizi

Hatırlayamadığım iki film ve bir dizi film var.

1 Birincisi yabancı bir film. Seneler önce seyretmiştim. Sarışın genç bir kızla esmer bir adam sanırım birinden saklanırken tepeden bir yüzük düşüyordu ve genç kız bunun kader olduğunu söyleyip yanındaki adama aşık oluyordu. Adam kızı sevmiyordu fakat kızı seven böyle mafya kılıklı zengin bir adam vardı. Sonunda kız kendini sevmeyen o adamla evlenmek üzereyken vazgeçip kendisini gerçekten seven diğer adamla evleniyor.

2 Bu dizifilm(yabancı) de çok uzun yıllar önceydi. Bir baba, anne ve iki yetişkin çocukları ile birlikte askeri birlik gibi bir şeylerden sürekli kaçıyorlardı ve her yeni bölümde farklı bir topluluğa veya boyuta giriyorlardı. Mesela bir keresinde kadınların yönettiği bir şehre girdiler. Bu şehirde erkekler asansöre binemiyorlar, yarı çıplak dışarda dolaşamıyorlar ve kuralları çiğneyince yakalanıp satılıyorlardı. Bir keresinde de insanların vücudundan enerji alan üstün teknolojili bir şehre girmişlerdi. Buna benzer bir diziydi. Hep kaçıyorlardı. Bilimkurgu ve fantastik bir diziydi.

3 Diğer bir film de Angeli adında sarımsı kızıl saçları olan genç bir kadının maceraları işleniyordu. Bu film sanırım seri şeklindeydi. İnternette aradım bulamadım. Konusu çok eskiydi. Böyle 1500 lü yıllar felan. Bu genç kadın birilerinden hatta bir şeylerden kaçıyordu. Sonra bir arap ülkesinde esir tüccarlarınca yakalanıp satılıyordu. Satıldığı kişi aslında heryerde aradığı sevgilisiydi. Sevgilisinin bir ayağı aksıyordu galiba. Kız bir ara bir arap emirine esir düşüyordu...Filmde "timothy dalton" oynuyordu fakat o filmi bir türlü bulamadım.

Yardımcı olursanız sevinirim.

2. si sanırım Doctor who dizisi olabilir bu tür fantastik bir dizi olarak aklıma gelen ilki oldu.

331 Mesaj
1 Şubat 2012; 11:39:35 

quote:

Orijinalden alıntı: eelliiff

Ya bir film var hatırladığıma göre bu filmin kapağında bir çocuk ve önünde büyük, gerçek bir tren vardı.Yine hatırladığıma göre konusunda da o çocuk o trene biniyordu ve rüya gibi şeyler yaşıyordu.Büyük ihtimallede film animasyon tarzı bişeydi.Yayın tarihide tahminen 2005 yıllarına yakın zamanlarda çıkmıştır diye tahmin ediyorum. Acaba bu filmin adını bulabilir misiniz? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum :)

Kutup Ekspresi olabilir mi acaba?

331 Mesaj
1 Şubat 2012; 11:50:40 

quote:

Orijinalden alıntı: FiréLord

Bilgisi olan yok mu

Bu izlediğiniz film bir fransız filmi miydi? ben bahsetiğiniz gibi bir film izlemiştim. filmin başında birlikte yaşayan bir çifte korkutuyorlar sonra bahsettiğiniz gibi kanalizasyona götürüp öldürüyorlardı. Filimin adı benim izlediğim dvd de others diye geçiyordu ancak arama yaptım bulamadım nette asıl ismini bulursam yazarım.

903 Mesaj
1 Şubat 2012; 11:55:52 

quote:

Orijinalden alıntı: turker03

Beyler bunları hatırlayan varsa.....

İlki domuzlar vardı çiftlikte bunlar kendilerini yönetiyolar belli kuralları var insanlarla ticaret yasak filan daha sonra bi kaç yasaları yavaş yavaş değiştiriyodu köpeklerle darbe yapıyolardı filan...

İkincisi cnbc-e de izlemiştim iki tane çocuk paralarını sokaktaki mazgalın altına düşürüyo oradam almaya çalışıyolar(iran ve ya arap sinaması olabilir)

Üçüncü olarak film afrikada geçiyodu çocukları zorla halı dokumacısı olarak çalıstırıyolardı borçlarına karşı, halıları sattıkları halde hatalı diye daha fazladan çalıştırıyolardı küçük kızlara tecavüz filan ediyodu bunları çalıştıran adam.Çocuk kaçma filan çalışıyodu

anlattığına göre ilki Hayvan Çiftliği kitabının film uyarlaması olmalı bu olabilir mi: http://www.imdb.com/title/tt0204824/
üçüncüsü benim de kaç yıldır bulamadığım birkaç filmden biri

635 Mesaj
1 Şubat 2012; 12:15:17 

quote:

Orijinalden alıntı: coldness

Hayatta Kal olabilir mi yabancı ismini hatırlamadım

Gamer değilmiydi ya öyle bi film izledim ama bende hatırlayamadım.

www.imdb.com/title/tt1034032/

9 Mesaj
1 Şubat 2012; 13:22:47 

quote:

Bahsettiğiniz film the fourth kind ( 4.Tür)

Çok teşekkür ederim bu filmi arıyordum..

8271 Mesaj
1 Şubat 2012; 14:30:18 

quote:

Bu izlediğiniz film bir fransız filmi miydi? ben bahsetiğiniz gibi bir film izlemiştim. filmin başında birlikte yaşayan bir çifte korkutuyorlar sonra bahsettiğiniz gibi kanalizasyona götürüp öldürüyorlardı. Filimin adı benim izlediğim dvd de others diye geçiyordu ancak arama yaptım bulamadım nette asıl ismini bulursam yazarım.

Şimdi fransız filmimi hatırlamıyorum ama dediğiniz isime bende baktım bulmadım

Külahın } sat yine } lakin yokuncul } olma nâmerde
Yeter ki } kelle sağ olsun } külah lazım değil } merde
Başımızdan hiç } hevâ-yı } zülf-i yâr } eksik değil
Pek yüce yerdedir } onun için, } rûzîgâr } eksik değil
Sultan III: Ahmed ve Sultan III. Mustafa

MCP { MCSA { MCSE { CCNA

539 Mesaj
1 Şubat 2012; 15:47:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Tambourine Man

anlattığına göre ilki Hayvan Çiftliği kitabının film uyarlaması olmalı bu olabilir mi: http://www.imdb.com/title/tt0204824/
üçüncüsü benim de kaç yıldır bulamadığım birkaç filmden biri

evet dostum saol sanırım ilk film buydu, 3. olarak bahsettim filmi de bayadır arıyorum eğer bulursam sana pm atarım veya buraya yazarım.

acizler için zor;korkaklar için müthiş olan şeyler kahramanlar için idealdir...

1635 Mesaj
1 Şubat 2012; 16:11:13 

quote:

Orijinalden alıntı: kQpuK

Doğru cok tesekkürler...

Bende bunu yazmak için girmiştim hatta sandra bullock oynuyodu.

A8 Kadar zevk verseydin gülüm,vites yerine elini tutardım..

12 Mesaj
1 Şubat 2012; 16:29:44 

quote:

2. si sanırım Doctor who dizisi olabilir bu tür fantastik bir dizi olarak aklıma gelen ilki oldu.

Hayır o değil fakat buldum Otherworld (1985)
http://www.youtube.com/watch?v=fHDg_Vo72j0

Diğer ikisini haala arıyorum. İlginiz için teşekkür ederim.

83 Mesaj
1 Şubat 2012; 19:30:06 

filmde Bir ailenin çocuğu oluyor, çocuk biraz büyüyüp 2-3 yaşlarına gelince anne ve babası çocukta özel güçler olduğunu farkediyor, hatta birgün çocuğun babası birşey tamir ederken parmağını hafiften yaralıyor ve çocuk gelip babasının parmağını tutuyor ve birkaç saniye sonra parmak iyileşiyor, hatırladığım başka bir sahne de: çocuk tahminen 10-15 yaşlarına geldiği zaman arkadaşlayla göl gibi bir yere gidiyorlar, orada yüzerken arkadaşları bu çocukla dalga geçmeye başlıyor (yada dışardan başka birileri gelip suyun içine girip çocuğa sataşıyorlar tam haırlamıyorum) bu esnada çocuk ellerini suyun yüzeyine koyuyor ve bir anda su kaynayıp fakırdamaya başlıyor diğer çocuklar korkup kaçıyor

filmi 90′larda trt de izlemiştim. altın madolyonlu ya da tılsımlı çocuk gibi bir adı vardı ama orjinal ismi olmadan bulamıyorum. malum bizimkiler ilgisiz çeviriyorlar hala orjinal isimleri…

kafa yoran herkese şimdiden teşekkürler…

331 Mesaj
1 Şubat 2012; 20:46:14 

quote:

Orijinalden alıntı: FiréLord

Şimdi fransız filmimi hatırlamıyorum ama dediğiniz isime bende baktım bulmadım

evet filmin aslını buldum. filmin orjinal adı ils(them)' miş. http://www.izafet.com/vizyondaki-filmler/35707-onlar-ils-them.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coldness -- 1 Şubat 2012; 20:49:03 >

3 Mesaj
2 Şubat 2012; 3:57:34 

Merakla beklediğim film ismini tekrar hatırlatmak istiyorum. Filmi hayal meyal hatırlıyorum.Genç bir kadın bir yerlere gidiyor.Tabii bu dönem filmi.Kıyafetler falan ''muhteşem yüzyıl'' gibi..Biraz mistik ve gotik tarzındaydı film.Karanlıkta kalmış sırlar falan işleniyordu.Genç bir kadın yeni bir kasabaya gidiyor burada küçük bir erkek çocuk var ve orada yaşayan hayalet gibi bir adam var bu adam çocuğa zarar vermek istiyordu.Çocuk filmin sonunda bu adamla karşılaşıyordu ve çocuğun yüzünde garip şeyler oluyordu.Kadın çocuğa sarılıyordu.Bu filmi tv'de izledim.(kanal a,show,kanal d) olabilir. gece kuşağında 2000-2005 yılları arasında bir kaç kez izlemiştim. Bu filme benzer bir film izlediğini hatırlayan arkadaşlar bile söylesin lütfen artık çok sıkılmaya başladım çünkü çok uzun zamandır arıyorum.

Arkadaşlar başka sormak istediğim bir film daha var.Film ''mavi göl'' olabilir.Tek hatırladığım sahnesi kadın ve adam bir ada da yalnızlardır.Birgün kavga ederler adam biryerlere gider.Döndüğünde kumsalda insan iskeletleri görür ve kadının olduğunu sanar çok üzülür.Kadın sonra o yaptıkları barakadan çıkar.Adam çok şaşırır ve sevinir.Mavi gölü izledim böyle bir sahnesi yok.lütfen yardım.

331 Mesaj
2 Şubat 2012; 8:54:19 

Bahsettiğiniz ikinci filmde mavi göl olma olasılığı yüksek ama belki 7 gün 6 gece filmi var o tarz bir film. Buna benzer bir film daha var ismi sevgili Claudia olacaktı.

16 Mesaj
2 Şubat 2012; 12:46:24 

Ya yok mu bilen. Kaç haftadır bunu arıyorum :(

Filmde bir grup genç var. Başını kaçırdığım için tahminimce birileri ölüyor bu gruptan diye düşünüyorum.
Sıra sıra ölüyorlar galiba... Ve biri de katili arıyor.
Kızlardan biri sürekli sete gidiyor; oyuncu. Katili arayan da sete gidip o kızı uyarıyor. Sıra sende diyor, bir erkekten şüpheleniyor. .
Sonra araba (hatta minibüs tarzı bişey, karavan da olabilir) kovalamacası başlıyor. minibüsü bir kadın kullanıyor ve katil diye bu minibüsün peşine düşüyor..
Kovalamaca bi evde bitiyor.

Ve bu andan itibaren filmi izlerken isyan etmeye başlıyorum.

Katili arayan kız bi sandalyede bağlanmış, sırayla öldü sandığı tüm arkadaşları etrafında, ellerinde silahlar, katilin sen olduğunu biliyorduk filan diyorlar. :S
Hepimiz başka bi katil bizi öldürmüş gibi yaparak seni şaşırttık ve köşeye kıstırdık filan diyorlar :S
Oyuncu olan kızın setinden makyaj malzemeleri filan kullanmışlar vs..

İsyanım ılımlılaşmaya başlarken bir şok daha yaşıyorum..
Bağlı kız daha agzını acamadan elinde silah olan arkadaşlarından biri kızı korkutmaya çalışırken silahı ateş alıyor. Ve bağlı halde duran kız ölüyor.

Grup birbirine giriyor bu silahı kim doldurdu bunun boş olması gerekiyordu filan diye...

Fakat son planda silahı ateş alan çocugu arabasında haince gülümserken görüyoruz...

Başını izleyemediğim bu acayip virajlı filmi, izlemek istiyorum...
Hatırlayan var mı?

884 Mesaj
2 Şubat 2012; 13:00:15 

Küçükken kanald de izlediğim bir filmdi. 2000 li yılların başıdır. Filmde bilim adamı gibi biri var. Bir metroda olağan dışı şeylere rastlıyor ve metroyu incelemeye başlıyor. Ve bir böcek-yaratık karışımı bir canlının yuvasına rastlıyor. Bir grupla o yuvaya gidiyolar, hatta bir tanesini öldürüp üzerlerine sürüyolar, diğer yaratıklar kokularından tanımasın diye. Hatta filmin sonunda 1 tane yaratık kalıyordu onuda raylarda tren eziyordu ve bitiyordu diye hatırlıyorum.

Tekrardan izlemek istiyorum filmi ama bu detay dışında hiçbir film hatırlamıyorum.

LORD OF THE RINGS STORE

2983 Mesaj
2 Şubat 2012; 13:19:55 

quote:

Orijinalden alıntı: DaY_WaLkeR.

Küçükken kanald de izlediğim bir filmdi. 2000 li yılların başıdır. Filmde bilim adamı gibi biri var. Bir metroda olağan dışı şeylere rastlıyor ve metroyu incelemeye başlıyor. Ve bir böcek-yaratık karışımı bir canlının yuvasına rastlıyor. Bir grupla o yuvaya gidiyolar, hatta bir tanesini öldürüp üzerlerine sürüyolar, diğer yaratıklar kokularından tanımasın diye. Hatta filmin sonunda 1 tane yaratık kalıyordu onuda raylarda tren eziyordu ve bitiyordu diye hatırlıyorum.

Tekrardan izlemek istiyorum filmi ama bu detay dışında hiçbir film hatırlamıyorum.

Galiba aradığın film bu
http://www.imdb.com/title/tt0119675/

884 Mesaj
2 Şubat 2012; 13:34:02 

quote:

Orijinalden alıntı: X kare

Galiba aradığın film bu
http://www.imdb.com/title/tt0119675/

Evet hocam eyvallah

LORD OF THE RINGS STORE

164 Mesaj
2 Şubat 2012; 14:49:54 

merhaba üstadlarım, benimde cok zaman önce izlediğim ama adını hatırlayamadıgım bir film var 10-15 sene önce izlemiş olabilirim sanırım. hatırladığım kadarıyla;

4-5 çocuk evin tavan arasında bi define haritası buluyolar. Sonra defineyi bulmak için yer altına inip bulmaya çalışıyolar. En sonunda da dilek için para atılan bi yerin ordan çıkıyolar.

hatırlayan bir arkadaşım varsa yardım ederse çok sevinirim....

DH XBOX 360 TOPLULUĞU

3836 Mesaj
2 Şubat 2012; 18:05:42 

quote:

Orijinalden alıntı: xboxhunter

merhaba üstadlarım, benimde cok zaman önce izlediğim ama adını hatırlayamadıgım bir film var 10-15 sene önce izlemiş olabilirim sanırım. hatırladığım kadarıyla;

4-5 çocuk evin tavan arasında bi define haritası buluyolar. Sonra defineyi bulmak için yer altına inip bulmaya çalışıyolar. En sonunda da dilek için para atılan bi yerin ordan çıkıyolar.

hatırlayan bir arkadaşım varsa yardım ederse çok sevinirim....

http://www.imdb.com/title/tt0089218/

1013 Mesaj
2 Şubat 2012; 22:46:45 

Aradıgım film hatırladıgım kadarıyla adam ormanda gorillerle yaşadıgı ve gorillerle birlikte insanlara saldırdıgı için tımarhaneye kapatıyorlar adam aslında gorilleri ailesi gibi görüp onları korumaya çalıştıgı için saldırıyor adam hafif uzun beyaz saçlı biraz yaşlıydı bu filmi hatırlayan varmı

164 Mesaj
2 Şubat 2012; 23:04:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Hadron

http://www.imdb.com/title/tt0089218/

hocam vallahi helal olsun ne diyim çok teşekkürler...

DH XBOX 360 TOPLULUĞU

3 Mesaj
2 Şubat 2012; 23:36:55 

Herkesin filmine çare olan bu forumda neden benim sorularım gözardı ediliyor?! Eminim ki arkadaşlar bahsettiğim filmi izleyen ya da bilen ''film kurdu'' arkaşın olduğunu biliyorum.Gerçekten çok uzun zamandır arıyorum.Artık bende meraktan öte saplantı haline geldi. film güzeldi konusunu hatırlayamadığım için tekrar izlemek istiyorum.

Merakla beklediğim film ismini tekrar hatırlatmak istiyorum. Filmi hayal meyal hatırlıyorum.Genç bir kadın bir yerlere gidiyor.Tabii bu dönem filmi.Kıyafetler falan ''muhteşem yüzyıl'' gibi..Biraz mistik ve gotik tarzındaydı film.Karanlıkta kalmış sırlar falan işleniyordu.Genç bir kadın yeni bir kasabaya gidiyor burada küçük bir erkek çocuk var ve orada yaşayan hayalet gibi bir adam var bu adam çocuğa zarar vermek istiyordu.Çocuk filmin sonunda bu adamla karşılaşıyordu ve çocuğun yüzünde garip şeyler oluyordu.Kadın çocuğa sarılıyordu.Bu filmi tv'de izledim.(kanal a,show,kanal d) olabilir. gece kuşağında 2000-2005 yılları arasında bir kaç kez izlemiştim. Bu filme benzer bir film izlediğini hatırlayan arkadaşlar bile söylesin lütfen artık çok sıkılmaya başladım çünkü çok uzun zamandır arıyorum.

Arkadaşlar başka sormak istediğim bir film daha var.Film ''mavi göl'' olabilir.Mavi göl tarzındaydı.Tek hatırladığım sahnesi kadın ve adam bir ada da yalnızlardır.Birgün kavga ederler adam biryerlere gider.Döndüğünde kumsalda insan iskeletleri görür ve kadının olduğunu sanar çok üzülür.Kadın sonra o yaptıkları barakadan çıkar.Adam çok şaşırır ve sevinir.Mavi gölü izledim böyle bir sahnesi yok.lütfen yardım.

1013 Mesaj
2 Şubat 2012; 23:39:19 

quote:

Orijinalden alıntı: wingtsun85

Aradıgım film hatırladıgım kadarıyla adam ormanda gorillerle yaşadıgı ve gorillerle birlikte insanlara saldırdıgı için tımarhaneye kapatıyorlar adam aslında gorilleri ailesi gibi görüp onları korumaya çalıştıgı için saldırıyor adam hafif uzun beyaz saçlı biraz yaşlıydı bu filmi hatırlayan varmı

filmi kendim buldum

Instinct (1999)

2983 Mesaj
3 Şubat 2012; 6:48:02 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 4 Haziran 2012; 15:28:39 >

7 Mesaj
3 Şubat 2012; 16:19:14 

arkadaşlar ben bir film arıyorum izleyeli baya bi oldu filmin konusu şöyle: bir tane genç kız vardı hastanede yatıyordu ama ölmemişti onun evine taşınan bir gence ruhu gözüküyordu evimde ne işin var falan diyordur filmin sonunda kızla erkek gül bahçesinde öpüşüyordu galiba bu filmi bulursanız çok sevincem

831 Mesaj
3 Şubat 2012; 17:09:33 

quote:

Orijinalden alıntı: karaleke28

arkadaşlar ben bir film arıyorum izleyeli baya bi oldu filmin konusu şöyle: bir tane genç kız vardı hastanede yatıyordu ama ölmemişti onun evine taşınan bir gence ruhu gözüküyordu evimde ne işin var falan diyordur filmin sonunda kızla erkek gül bahçesinde öpüşüyordu galiba bu filmi bulursanız çok sevincem

http://www.imdb.com/title/tt0425123/

7 Mesaj
3 Şubat 2012; 17:48:05 

çok teşekkür ederim :)

1138 Mesaj
3 Şubat 2012; 22:19:46 

Arkadaşlar tahmini 4-5 yıl önce bir film izlemiştim.Pek bir şey hatırlamıyorum sadece tek bir sahnesi aklımda.Adamı sorguya alıyorlar ve onun bir şey bildiğini zanediyorlar.Adam gerçekte hiç bir şey bilmiyor.Sorguya alan kişi bu adam ya çok akıllı ya da gerçektende hiç bir şey bilmiyor tarzında bir laf söylemişdi.Şu baş rölde olan adam zenci ve 2 çoçuğu var filmde.Film aksiyon tarzı bir filmdi.Çok eski olduğunu düşünmüyorum 2000-2007 bu yıllar arası bir yapım ola bilir.

2 Mesaj
4 Şubat 2012; 13:18:05 

Benim de yıllardır aklımı kurcalayan bir film var izlediğim gün de bilmiyordum adını tahmini 2oo5 yılından önce izlediğim bir yapım. Star Tv ekranlarında yayınlanmıştı.

Vampirleri konu alan bir filmdi ama korku filmi değildi.

Filmde vampir olan kişi asyalı biriydi. Bir klise de tabutun içinde saklanıyordu. İşte bir kız ile tanışıyor. Kızın da abisi vampir avcısı. Bu vapirimiz vampirlerin prensi gibi bir şeydi. Ama insan kanı içmiyordu. Şarap gibi başkaları tarafından hazırlanmış kanları içiyordu.
İşte bunlar kızla birbirilerini seviyorlar felan tabi kız bunun vampir olduğunu bilmiyor bir gün bu çocua muzlu poğaça mı pasta mı o tarz birşey yapıyor. İçine de tatlanndırıcı olarak muz esansı koyuyor. Aslında koyduğunu zannettiği muz esansı abisinin vampirlerini avlamaya gitmeden önce içtiği (ısırılırsa vampire dönüşmesini engelleyen bir iksir) bir karışım. Bunlardan poğalar yapıp sevgilisine götürüyor kız. İşte çocuk normalde yemek yemiyor tabi ama bunun kokusunu alınca yiyor da yiyor.

İşte böyle bir şeydi umarım birisi bilir:(
Ah ah o zaman sonunu izleyememiştim çok merak ediyordum şimdi yeni baştan izlemek istiyorum.

Şimdiden teşekkürler

[img]http://www.firegoon.com/images/zk2vxrc.jpg[/img]

831 Mesaj
4 Şubat 2012; 13:34:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Daisy_flz

Benim de yıllardır aklımı kurcalayan bir film var izlediğim gün de bilmiyordum adını tahmini 2oo5 yılından önce izlediğim bir yapım. Star Tv ekranlarında yayınlanmıştı.

Vampirleri konu alan bir filmdi ama korku filmi değildi.

Filmde vampir olan kişi asyalı biriydi. Bir klise de tabutun içinde saklanıyordu. İşte bir kız ile tanışıyor. Kızın da abisi vampir avcısı. Bu vapirimiz vampirlerin prensi gibi bir şeydi. Ama insan kanı içmiyordu. Şarap gibi başkaları tarafından hazırlanmış kanları içiyordu.
İşte bunlar kızla birbirilerini seviyorlar felan tabi kız bunun vampir olduğunu bilmiyor bir gün bu çocua muzlu poğaça mı pasta mı o tarz birşey yapıyor. İçine de tatlanndırıcı olarak muz esansı koyuyor. Aslında koyduğunu zannettiği muz esansı abisinin vampirlerini avlamaya gitmeden önce içtiği (ısırılırsa vampire dönüşmesini engelleyen bir iksir) bir karışım. Bunlardan poğalar yapıp sevgilisine götürüyor kız. İşte çocuk normalde yemek yemiyor tabi ama bunun kokusunu alınca yiyor da yiyor.

İşte böyle bir şeydi umarım birisi bilir:(
Ah ah o zaman sonunu izleyememiştim çok merak ediyordum şimdi yeni baştan izlemek istiyorum.

Şimdiden teşekkürler

The Twins Effect

2 Mesaj
4 Şubat 2012; 14:34:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Sethlans

The Twins Effect

Teşekkür ederim

[img]http://www.firegoon.com/images/zk2vxrc.jpg[/img]

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Şubat 2012; 16:15:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Radiohead

filmi 6 belkide 7 yıl önce izlediğim için filmle ilgili çok az şey aklımda.şimdi öncelikle konusu şeytanlı,perili bir şeydi ve bu film yanlış hatırlamıyorsam en az 5 lik bi seriden oluşuyordu.ve sanırım serinin her filmi bağımsızdı.
biraz daha detaya incek olursak (ben 5 filmden 2 tanesini izlemiştim) izlediğim bi bölümde bir aile evlerinde oturuyorlardı sonra dışarda yaşlı bi adam ıslık çala çala evin önünde yavaşça geçiyordu sonra ailenin küçük kızı - 4-5 yaşında - dışarı çıkıp yaşlı adama bakıyordu ya da pencereden bakıyordu.bu yaşlı adam siyah takım elbise giymişti ya keldi ya şapka takıyodu.bu arada seride yaşanan olay hep aynıydı sanırım şeytan çeşitli yollarla ailenin hayatına girerek ortamı kızıştıryor ve kötülük yayıyordu kısacası işini yapıyordu :) .
izlediğim diğer bölümünden aklımda kalan şeyde bir tane cüce vardı sanırım o cüce bilge gibi bişeydi,iyi tanıyordu bu şeytanı.bu cüceyle aileden 1-2 kişi asansörle bi yere çıkıyolardı ve cüce bunlara "eğer aile sevginizi koruyabilirseniz bunu yeniceksiniz.şeytan sizi bozmaya çalışıyor aldanmayın" tarzında öğütler veriyordu hemen ardındanda patlamıştı.

filmin adında sanki ruh mu peri mi ne öyle bi kelime vardı.sanırım mgm movies dendi

bulamadınızmı arkadaşlar ya

831 Mesaj
4 Şubat 2012; 16:22:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Daisy_flz

Teşekkür ederim

Rica ederim...

11 Mesaj
4 Şubat 2012; 23:42:01 

MerhabaLar ArkadaşLar benim adını hatırLayamadığım 2 fiLm var bunLardan biri ;

3 tane çocuk vardı bunLarın birinin babası biLim adamı yada mucit diyebiLiriz,diğer 2 taneside kimsesiz idi babası bilim adamı oLan çocuğun çaLıştığı bir şirket var ve bu şirkette yanLış birşeyLer oLuyor ve bu çocukLarda bunu araştırıyorLar.böyLe ellerinde cihazlarla felan oyuncak bir arabaya bir tür geliştirilmiş bir pil takıyorlar ve oyuncak araba hızlanıyor sonra uzaktan dinleme cihazları felan var hatırLayabiLdiklerim bunLar.

2. film ise ;

hatırLadığım kadarı iLe bu fiLm seri bir fiLm ama tam oLarak hatırLayamıyorum bir adam vardı ve bu adam orman gibi bir yerde yaşıyordu deLi gibi birşeydi ama daha çok mucit gibiydi her sabah kaLktığında kendisini uyandıran bir cihaz yapmıştı böyLe tüm evini kapsayan biLirsiniz neyse hep güLerdi birde şapka takardı ve yine kötü adamLarLa başı beLaya girerdi yine kahraman oLurdu

yardımcı oLursanız çok sevinirim oLmasada çabanız için TeşekkürLer :)

Tamirci

12 Mesaj
5 Şubat 2012; 13:05:11 

WESTERN
Bilim kurgu benzeri bir kovboy filmi izlemiştim seneler evvel. 80-90 yılları arasında yapılmış olabilir. Filmde galiba banka soygunu haydutlar vardı ve onları yakalamaya çalışan şerif ve adamları. Sonunda bunlar karşı karşıya geliyor ve çatışmaya giriyorlardı. O anda ne olduysa oldu ve şerif, yardımcısı ve bir kaç haydut şimdiki zamana yani 21 inci yüzyıla ışınlanıyorlar. Bir miktar yol katettikten sonra karşılarına muhteşem göktelenlerle şehir çıkıyor sonra şerif ve haydutlar ellerindeki parayı bankaya felan yatırıp kendilerine bir ev satın alıyorlar. Düşmanlığı unutup şimdiki zamana ayak uydurmaya çalışıyorlardı. Bu filmi hatırlayan varsa şimdiden teşekkürler.

215 Mesaj
5 Şubat 2012; 18:14:49 

aramızda öğretmen arkadaş varsa öğrencilerine izletebileceği sevgi temalı güzel bir film indirmek için biraz bekletiyor ama olsun indirmeye değer "cennetin çocukları" iyi seyirler
http://turbobit.net/2pu...._www.odfi.tv_.avi.html

5 Mesaj
5 Şubat 2012; 21:35:40 

Dinazorların Kıyameti (Asound Of Thunder)

396 Mesaj
5 Şubat 2012; 22:05:43 

Film'de bir çocuğu güldürüp mutlu etmek için uğraşan insanlar varmış.Hatta biri kafasına idrar dolu bir leğen geçiriyormuş sırf çocuk gülsün diye.Bu filmin adını yazan olursa sevinirim.

Samsung R522 XS08TR ( P7350,4 GB RAM,4650 1GB GDDR3,15''4 HD LED EKRAN )
SAMSUNG M7603 BEAT DJ
VESTEL 32 '' MİLLENİUM HD READY LCD TV
GOOGLE CHROME & VİSTA ULTİMATE 64 BİT

5 Mesaj
5 Şubat 2012; 23:09:20