Şimdi Ara

Civic (LPG) Yakıt Tüketimi? (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.162
Cevap
10
Favori
464.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2011 Honda civic premium otomatik aracım var 1 depo benzin kullandıktan sonra depoyu fulledim ve km de 0.485 tl yaktığını hesapladım tüp taktırmak şart oldu Türkiye de benzinli araç kullanılmaz
  • Günde en az 40.km. yapıyorsan düp daktır
    yoksa astarı yüzünü geçer

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caucass -- 4 Ağustos 2013; 19:01:51 >
  • Tüp taktırmayanlar yeri gelip taktırınca, bir kaç sene önce taktırsaydımda amorti etmeye o zaman başlasaydı keşke diyecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulutcuk -- 5 Ağustos 2013; 4:48:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

Günde en az 40.km. yapıyorsan düp daktır

Ne alaka?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese selam yeni 2013 Civic Eco elegance aldım. LPG için herkes Aygaz ı tavsiye ediyor ancak forumda bazı yerlerde Aygaz lpg kullanımında filitrenin çok tıkandığını okumuştum. Honda sahibi LPG kullanıcıları olarak sizin fikrinizi almak isterim tavsiyeleriniz nelerdir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: .: mds :.

quote:

Günde en az 40.km. yapıyorsan düp daktır

Ne alaka?

Kel
  • quote:

Orijinalden alıntı: patenist

herkese selam yeni 2013 Civic Eco elegance aldım. LPG için herkes Aygaz ı tavsiye ediyor ancak forumda bazı yerlerde Aygaz lpg kullanımında filitrenin çok tıkandığını okumuştum. Honda sahibi LPG kullanıcıları olarak sizin fikrinizi almak isterim tavsiyeleriniz nelerdir ?

shell otogaz bence.
    daha aygaz/mogaz gibi katkılı LPG yi öneren duymadım.
  • bencede
  • Arkadaşlar 1 hafta önce Honda civic eko smart aldım. Aracı ilk aldığımda gittim gaz deposunu doldurdum 50 Tl likte benzin koyduk. araç 400 km de uzun yolda benzini bitirdi tüpte giderken. Astarı yüzünden pahalı olmaya başladı. Hem tüpü yakıyor hemde benzini. Buna ne yapmamız gerek. Aracım şuanda 500 km de:(
  • bence sat gitsin
    dizel falan alırsın
  • Slm arkadaş öncelikle herkezin ramazan bayramını kutlarım 2013 FB7 kasa civic benzili elegance sahibiyim aracımı aldıgım günden beri yakıt tüketim degerlerini hiç sıfırlamadım Bayram dolayısıyla istanbuldan kırklareli-vizeye gittim burada dolaşmalar felan derken toplamda 300 kilometre yol yaptım istanbulda fullemiştim 300 kilometre sonra yine fulledim 104TL tuttu yanlış hesap yapmıyorsam 104/300=0,3466..diye devam ediyor. sanırım kilo metrede 34-35 krş yakıyor. bu arda soylemeyi unuttum aracı ilk aldıgımda 100KM yolbilgisayarına göre 13Lt gösteriyordu suan 100KM-10,2 ye düştü istanbula geri döndüm fakat kilometreye bakıp bir hesap yapmadım yapınca onuda yazarım.
  • asıl ş.içi hesaplamalısın
    uzun yolda zaten dizel gibi yakıyor
    Ama ş.içi malesef çok fazla yakıyor
  • 2008 1.6 elegance otm aracıma BRC taktırdım. 93 tl shell otogaz (2.51 tl) ile 370 km şehir içi: 10 lt/100km, 25 kr/km. Keşke daha önce taktırsaydım :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • az bekle , sorunlarla kucaklaşacaksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drak-MD

2008 1.6 elegance otm aracıma BRC taktırdım. 93 tl shell otogaz (2.51 tl) ile 370 km şehir içi: 10 lt/100km, 25 kr/km. Keşke daha önce taktırsaydım :)

Düzgün kişilerce montajın yapıldıysa lpg ve arabanın bakımlarını düzenli bir sekilde aksatmadan yaptırırsan onumuz 10 yil 2023 yılına kadar sorunsuz kullanırsın
    Hayırlı olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gs_KuRTuLuS -- 15 Ağustos 2013; 12:01:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drak-MD

2008 1.6 elegance otm aracıma BRC taktırdım. 93 tl shell otogaz (2.51 tl) ile 370 km şehir içi: 10 lt/100km, 25 kr/km. Keşke daha önce taktırsaydım :)

Usta otm. İle 10 litre sehir ici cok iyi bi değer düz vitesle bende 10 litre yakiyorum ama korkmuyorum artik gaza basmaya

• quote:

az bekle , sorunlarla kucaklaşacaksın

Abicim biraz mola vermiştim forma bi döndüm halen kendinde taktırmamışsın felaket tellalığına devam ediyorsun:) 17-20 kuruş şehirler arası ve 25-30 kuruş şehir trafiği( Ankara) değerler var. Daha bu konuyu konuşmayalım. Bence burada taktıranlar ve sonuç elde edenler yazsın sadece. Sen şimdi diyecen ki ben benzinde 5 litre yakıyorum. Bende diyeceğim ki kim ne yakarsa Lpg de en fazla %20 fazla yakıyor litre olarak ama lpg benzinin yarı fiyatı:) yani kısaca %40 gibi bir maddei avantaj söz konusu durum budur. Saygılar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrfj -- 16 Ağustos 2013; 13:04:52 >
  • quote:

Abicim biraz mola vermiştim forma bi döndüm halen kendinde taktırmamışsın felaket tellalığına devam ediyorsun:) 17-20 kuruş şehirler arası ve 25-30 kuruş şehir trafiği( Ankara) değerler var. Daha bu konuyu konuşmayalım. Bence burada taktıranlar ve sonuç elde edenler yazsın sadece. Sen şimdi diyecen ki ben benzinde 5 litre yakıyorum. Bende diyeceğim ki kim ne yakarsa Lpg de en fazla %20 fazla yakıyor litre olarak ama lpg benzinin yarı fiyatı:) yani kısaca %40 gibi bir maddei avantaj söz konusu durum budur. Saygılar....

Her konuda en azından bir tane muhalif olmalı, değerli kardeşim
    yoksa her kes aynı telden çalarsa ne anlamı kalır
    aksi tez olmalı ki tartışabilelim, alternatifler üretebilelim, yoksa kor çalar sağır oynar misali
    hep aynı şeyleri söyler dururuz,
    mesela nedense kimse lpg nin yanı sıra aldığı benzini de hesaba katmıyor.....gerçeklerle yüzleşmek istemeyenler için, kırmızı el sembolüne tıklamak yeter, böylece benim mesajlarım görüntülenmez
    tabi bu deve kuşu nun başını toprağa gömüp saklandığını sanmasına benzer, oysaki tüm gövdesi açıktadır

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.