Şimdi Ara

Civic (LPG) Yakıt Tüketimi? (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.162
Cevap
10
Favori
464.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Prins silverline araç otomatik 4500 km yakıt ortalamam LPG 'de 28kr. Benzin+ LPG :32 kr. Sizce bu değerler iyi mi? Bana benzin sarfiyatı fazla geliyorda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence de fazla
    taktırmaya değmez bile
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

bence de fazla
    taktırmaya değmez bile

Tabi canım değmez. 50 yerine 30-35 yakması yada 30 yerine 20 yakması ne ki sanki...:) Zenginsen değmez.
  • ilk çalıştırmada falan yaktığı benzinide hesaba kat, arada fazla bi fark kalmıyor
    orijinalitesini bozup orasını burasını deldirmeye değmez
    otopark yasağı da cabası
  • arkadaşlar benim araç otomatik şehir içi kullanıyorum benzinde sakin kullanım km de 43-45 kuruş yakıyor ....LPG de 25-28 kuruş diyorlar değmez mi hiç...Gerçi bu tamamen ekonominle alakalı değmeyebilir:DD
  • Benimde otm. ortalamam 8.5 litre yani 40 en fazla 45 kuruş yakıyor
    aynı aracın LPG li olanının aynı güzergahlarda kullanan bir arkadaşım 35 krş. yaktığını söylüyor
    geçen gün şöyle bir hesapladık , motor ısınıncaya kadar ve bazı zorunlu durumlarda benzinle kullandığında
    harcadığı benzini de hesaba katınca arada 7-8 kuruş kalıyor ... değermi bu kadar fark için ...
  • quote:

Benimde otm. ortalamam 8.5 litre yani 40 en fazla 45 kuruş yakıyor
    aynı aracın LPG li olanının aynı güzergahlarda kullanan bir arkadaşım 35 krş. yaktığını söylüyor
    geçen gün şöyle bir hesapladık , motor ısınıncaya kadar ve bazı zorunlu durumlarda benzinle kullandığında
    harcadığı benzini de hesaba katınca arada 7-8 kuruş kalıyor ... değermi bu kadar fark için ...

Bu kıyaslamayı yapmak için iki aracı da sizin kullanmanız gerekir.
    Benzinle ile LPG farkı ,kmde 1,6 atmosferik bir motorda en az 15kuruştur.65000km tecrübe ile sabittir.
    yıllık 10000km yapan biri için 1500TL tasarruf demektir. Ortalama LPG kiti 1000-1500TL arasıdır.Yani kitin parası en fazla 1yılda çıkar.
    Siz LPG ye soğuk bakabilirsiniz saygı duyarım.
    Ancak kullanmadan 7-8 kuruş fark var diyerek insanları yanlış yönlendirmeyiniz.

• LPG demek Çorum'dan memleketim Samsun'a km de 170 kuruşa gitmek demek benim icin

• quote:

ilk çalıştırmada falan yaktığı benzinide hesaba kat, arada fazla bi fark kalmıyor
    orijinalitesini bozup orasını burasını deldirmeye değmez
    otopark yasağı da cabası

Herşey dahil %35-40 arası tasarruf. Doğaya saldı zararlı gazlardaki azalma da cabası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gs_KuRTuLuS

LPG demek Çorum'dan memleketim Samsun'a km de 170 kuruşa gitmek demek benim icin

aynen katılıyorum 17-19 kuruş arası şehirler arası yakıt maliyeti ne demek ya. beleş gibi geliyor bana:)
  • quote:

LPG demek Çorum'dan memleketim Samsun'a km de 170 kuruşa gitmek demek benim icin

Kullanmadım hiç....ama yazılanları incelediğimde böyle bir tablo çıkıyor ortaya
  • quote:

quote:

Kullanmadım hiç....ama yazılanları incelediğimde böyle bir tablo çıkıyor ortaya

Hep artı hep artı demeyelim tabi gittik 1500 liraya taktirdik aradan bi 6 ay gecti muayne zamanı gelince de sizdirmazlik parası falan verdik.
    Benzini de göz ardı etmeyelim Şubat bası gibi depoyu fulledik suan yarıma indi

Ama yine araba değiştirirsem yine taktiririm

• quote:

çorumdan samsuna da gidilir canım o yolda 17 kuruşa. gelişide en fazla 210 kuruş olur sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: temizyurek

quote:

çorumdan samsuna da gidilir canım o yolda 17 kuruşa. gelişide en fazla 210 kuruş olur sanırım.

Ben ankara afyon arası git gel olacak şekilde denedim. Hani giderken iniş ise gelirkende çıkış olur diye git gele baktım. tam km başına 18,5 krş (7,8 litre lpg) ölçtüm.

Samsun çorum arasını da çok iyi bilirim. her ne kadar denize iniş gibi görünsede düz sayılabiliecek bir git gele sahip. yani gidiş 17 ise gelişinde olacağı 19. ama şehitlşer arası gaza iyice abanmazsan 20 olmaz diye düşünüyroum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrfj

quote:

quote:

Ben ankara afyon arası git gel olacak şekilde denedim. Hani giderken iniş ise gelirkende çıkış olur diye git gele baktım. tam km başına 18,5 krş (7,8 litre lpg) ölçtüm.

Samsun çorum arasını da çok iyi bilirim. her ne kadar denize iniş gibi görünsede düz sayılabiliecek bir git gele sahip. yani gidiş 17 ise gelişinde olacağı 19. ama şehitlşer arası gaza iyice abanmazsan 20 olmaz diye düşünüyroum.

Ben 90 a sabitleyip denemiştim. Trabzon Kırıkkale arasında 160 kuruş yaktı. Lt fiyatını hatırlamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temizyurek -- 25 Nisan 2013; 19:19:50 >

• Valla arkadaslar benim o ortalama gidiş geliş olarak hesaplanmış bir ortalama.

Lpg uzun yolu seviyor sen kesintisiz yol aldıkca oda düşüş gösteriyor

• Bende 2010 premium otomatik aldım. Şehir içi 39 litre ile 340 civarı yol adı. Bana biraz fazla geldi. Anlatılanlara göre. Siz ne dersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: fecihi

Bende 2010 premium otomatik aldım. Şehir içi 39 litre ile 340 civarı yol adı. Bana biraz fazla geldi. Anlatılanlara göre. Siz ne dersiniz

Kullanıma göre değişir ana bence çok ta fazla değil. Bir kaç kez ölçüm yapmak lazım

• Ben 1.8 2008 civic hb sahibiyim. Kendim LPG taktirdim. 32 litre aliyor tankim ve ortalama suan 80 tl ye rahat doluyor. 1 depo ile 310-330 km arasi yapiyorum istanbulda. bu da ortalama 25 kurusa geliyor kilometrede. Uzun yolda ise 410-440 arasi yapiyorum 120-140 ortala hizla, bu da 19 kurus ortalama yapar. ilk calistirdiginizda benzinle calisacak ve belli dereceye gelene kadar benzin sarfiyati devam edecek elbette ama ne olursa olsun istanbul sartlarinda orta gelirli birisi icin bu araca lpg sart diye dusunuyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fecihi

Bende 2010 premium otomatik aldım. Şehir içi 39 litre ile 340 civarı yol adı. Bana biraz fazla geldi. Anlatılanlara göre. Siz ne dersiniz

Kullanıma göre değişir ana bence çok ta fazla değil. Bir kaç kez ölçüm yapmak lazım

Şehir içi trafiğine bağlı az bile olabilir. Anlatılana göre fazla geldi demişsin ama sanırım anlatılanları pek iyi okumamışsın.
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.