- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Bakırköy'e Nasıl Gidilir?
28 Cevap54155 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

6884 Mesaj
11 Mayıs 2009; 1:20:08 

Metrobüs kullanarak avrupa yakasına geçecek biri için bakırköye ulaşım hangi durakta inilip hangi araçlara binilerek yapılır?

Avcılar'da inilse bakırköye ordan nasıl gidilir?

| Beşiktaş JK |
| Fifa 14 | iPhone 4S / 7.0.4 Jailbreak | 337. Kısa Dönem |
| Bilgi İşlem & IT Uzmanı |
| @ExpendabLes_BJK |

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Mayıs 2009; 1:25:09 

Söğütlüçeşmeden metrobüse binilir. (Veya herhangi bir Anadolu Yakası durağından.)

Edirnekapıda inilir. (Oturulmak istenirse en ideal durak Mecidiyeköyde inmektir. Zincirlikuyuda da inilebilir ama o zaman 210 kuruş ek harcama olur. Harcama yapmadan ve oturularak gidilmek istenirse Edirnekapıdan önceki duraklardan biri olan Mecidiyeköyde inilir.)

Nerde inildiği farketmeksizin numarası sadece"34" olan (bakınız "34A" değil) metrobüslerden birine binilir.

İncirli-Ömür durağında inilir.

İnilen yerden otobüs durağına üstgeçit vasıtasıyla ulaşılır.

Üzerinde herhangi bir "Bakırköy" ibaresi yazan otobüse binilir ve Bakırköy'e gidilmiş olunur.

Avcılar "34" numaralı metrobüsün en son durağı; yani Söğütlüçeşmeden en uzak olan duraktır. İncirli-Ömür durağı Bakırköye en yakın durak ve Söğütlüçeşme-Avcılar istikametinde diğer tüm duraklar gibi Avcılar'dan önce gelir. Eğer Avcılarda inilmek de ısrar edilirse, tekrar geri yönde metrobüse binilir ve İncirli-Ömür durağında inilir. Devamı belirttiğim gibidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eddie -- 11 Mayıs 2009; 1:27:49 >

6422 Mesaj
11 Mayıs 2009; 1:26:44 

Avcılar yerine metrobüsle -yanılmıyorsam 3 durak beride kalan- Küçükçekmece'de inip biraz yürüyerek k.çekmece istasyonunu bulup Sirkeci istikametine giden trene binersin Bakırköy istasyonunda inersin.

zaten istasyonlar şöyledir, k.çekmece>menekşe>florya>yeşilköy>yeşilyurt>bakırköy Avcılar'dan da muhtemelen otobüs vardır ama emin değilim.Sen dediğim gibi yap

4037 Mesaj
11 Mayıs 2009; 1:27:00 

Karşıdan geleceksen, vapurla geç karşıya, sonra Sirkeci'ye gel trene bin Bakırköy'de in. Tam meydanda zaten tren istasyonu... Ya da Kadıköy'den deniz otobüsüne bin Bakırköy'de in içeri doğru yürü... Metrobüsle geleceksen İncirlide in, incirli caddesinden her araç Bakırköy'e gider... Avcılar'dan yine Metrobüs ile İncirli'ye gelip caddeden Bakırkö'e giden herhangi bir araca binilir...

2001 FIAT BRAVO 1.6 SX

6884 Mesaj
11 Mayıs 2009; 1:27:20 

@ cevap veren herkes :)

Metrobüsleri biliyorum 34 ve 34A olayını vs :) Ulaşmak istediğim bilgi: "İncirli-Ömür" durağında inilip üst geçiten geçerek Bakırköy yazan arabalardan birine binilmesi olayıydı...

Son Olarak;

Yukarıdaki açıklamalardan dolayı cevap veren bütün arakdaşlara teşekkür edilir... :)

Sağolun beyler...

Peki ortak kararınız nedir? İllede şurda burda inicem diye bişey yok. En rahat ve mantıklı olarak hangi yolu denemeliyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rádèøή -- 11 Mayıs 2009; 1:29:20 >

| Beşiktaş JK |
| @ExpendabLes_BJK |

Uzaklaştırılmış
11 Mayıs 2009; 1:32:27 

quote:

Orjinalden alıntı: Rádèøή

@ eddie

Metrobüsleri biliyorum 34 ve 34A olayını vs :) Ulaşmak istediğim bilgi: "İncirli-Ömür" durağında inilip üst geçiten geçerek Bakırköy yazan arabalardan birine binilmesi olayıydı...

Son Olarak;

Yukarıdaki açıklamalardan dolayı eddie arkadaşımıza teşekkür edilir... :)

Çok sağol usta ;)

Çok rica ederim.

Madem asıl nokta o idi, şunu da belirteyim;

İncirli-Ömür durağında inildikten sonra etrafa bakılır, Söğütlüçeşme-Avcılar istikametinde sağda kalan Ömür Plaza farkedilir.

Üstgeçitten o yöne doğru yürünür.

Üstgeçitin altında arasında 1 şerit yol bulunan 2 durak farkedilir.

Bu duraklardan Ömür Plaza'ya yakın olanın önünde beklenmelidir.

Ordan geçen Bakırköy ibareli otobüsler, Bakırköy meydan veya civarında inmenize olanak sağlar.

Çok sık gittiğim için, böyle anlatasım geldi.

Diğer gidişlerin tam süresini ve ücretini bilmiyorum.

Benim bahsettiğim yolun gidiş süresi yaklaşık olarak 45 dakika - 1 saat bilemedin 1 saat 15 dakika sürer.

Tüm ücret (Mecidiyeköyde inilip devam edilirse); 850 + 210 = 1 TL 60 Kuruş tutacaktır. (öğrenci)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eddie -- 11 Mayıs 2009; 1:36:42 >

4168 Mesaj
11 Mayıs 2009; 1:39:24 

metrobüsün ömür durağında in . oradan az yürü incirli köprüsünün başından bakırköy otagar minibüsü yada 333b otobüs gelir gerçi ne gelirse ona bin hepsi geçiyor bakırköyden .

G.S.S YE GARABETİNE HAYIR ....

4335 Mesaj
11 Mayıs 2009; 1:42:33 

quote:

Orjinalden alıntı: eddie

Söğütlüçeşmeden metrobüse binilir. (Veya herhangi bir Anadolu Yakası durağından.)

Edirnekapıda inilir. (Oturulmak istenirse en ideal durak Mecidiyeköyde inmektir. Zincirlikuyuda da inilebilir ama o zaman 210 kuruş ek harcama olur. Harcama yapmadan ve oturularak gidilmek istenirse Edirnekapıdan önceki duraklardan biri olan Mecidiyeköyde inilir.)

Nerde inildiği farketmeksizin numarası sadece"34" olan (bakınız "34A" değil) metrobüslerden birine binilir.

İncirli-Ömür durağında inilir.

İnilen yerden otobüs durağına üstgeçit vasıtasıyla ulaşılır.

Üzerinde herhangi bir "Bakırköy" ibaresi yazan otobüse binilir ve Bakırköy'e gidilmiş olunur.

Avcılar "34" numaralı metrobüsün en son durağı; yani Söğütlüçeşmeden en uzak olan duraktır. İncirli-Ömür durağı Bakırköye en yakın durak ve Söğütlüçeşme-Avcılar istikametinde diğer tüm duraklar gibi Avcılar'dan önce gelir. Eğer Avcılarda inilmek de ısrar edilirse, tekrar geri yönde metrobüse binilir ve İncirli-Ömür durağında inilir. Devamı belirttiğim gibidir.

profiline baktım öğrenci yazıyor, bakırköyde de bildiğim kadarıyla üniversite olmadığına göre büyük ihtimalle bakırköyde sevgilin falan var ondan bu kadar detaylı biliyorsun

AK-CORE Yedek Parça Sektörünün Yönetim Programı

Uzaklaştırılmış
11 Mayıs 2009; 2:00:04 

quote:

Orjinalden alıntı: Batuhan Kılıç

profiline baktım öğrenci yazıyor, bakırköyde de bildiğim kadarıyla üniversite olmadığına göre büyük ihtimalle bakırköyde sevgilin falan var ondan bu kadar detaylı biliyorsun

Ben İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsünde okuyorum. Haftaiçi hergün (neredeyse) metrobüse biniyorum. Bakırköyü iyi bilmemin sebebi ise, çoğu arkadaş Bakırköyde oturuyor, gerek onlara gittiğimiz zamanlardan, gerekse Avcılardan sıkılıp da Bakırköyde takıldığımız zamanlardan Bakırköyü de öğrenmiş oldum. Yürüttüğün mantık güzeldi ama, hayır Bakırköyde değil.

4335 Mesaj
11 Mayıs 2009; 2:14:54 

quote:

Ben İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsünde okuyorum. Haftaiçi hergün (neredeyse) metrobüse biniyorum. Bakırköyü iyi bilmemin sebebi ise, çoğu arkadaş Bakırköyde oturuyor, gerek onlara gittiğimiz zamanlardan, gerekse Avcılardan sıkılıp da Bakırköyde takıldığımız zamanlardan Bakırköyü de öğrenmiş oldum. Yürüttüğün mantık güzeldi ama, hayır Bakırköyde değil.

zamanında benim vardı da bakırköyde ve aynen senin yazdığın cevabı yazmak için girmiştim de konuya o yüzden söyleyiverdim senin de ömür yollarda geçiyordur ben de bir dönem incirli ye gidip geliyordum da marmara üniversitesine, 4 leventten gidip gelmek ne koyuyordu

Uzaklaştırılmış
11 Mayıs 2009; 2:36:13 

quote:

zamanında benim vardı da bakırköyde ve aynen senin yazdığın cevabı yazmak için girmiştim de konuya o yüzden söyleyiverdim senin de ömür yollarda geçiyordur ben de bir dönem incirli ye gidip geliyordum da marmara üniversitesine, 4 leventten gidip gelmek ne koyuyordu

Ömür yollarda ya dediğin gibi. Metrobüs "bir nebze" hafifletti sağolsun.

İlkokul da öyleydi, lise de, üniversite de öyle başladı. Bakalım ilerleyen senelere planlarım var ama, henüz düşünme aşamasında.

Düşünüyorumda, Allah nasip ederse ilerde iyi bir işim olursa Avrupa Yakasında; ya Mecidiyeköyde ya da Bakırköyde yaşarım heralde.

4335 Mesaj
11 Mayıs 2009; 2:38:43 

quote:

Ömür yollarda ya dediğin gibi. Metrobüs "bir nebze" hafifletti sağolsun.

İlkokul da öyleydi, lise de, üniversite de öyle başladı. Bakalım ilerleyen senelere planlarım var ama, henüz düşünme aşamasında.

Düşünüyorumda, Allah nasip ederse ilerde iyi bir işim olursa Avrupa Yakasında; ya Mecidiyeköyde ya da Bakırköyde yaşarım heralde.

sen onun yerine işinin anadolu yakasında ayarla bakırköy yine iyidir fena değildir ama mecidiyeköyde yaşanmaz söyliyim, avrupa yakasında güzel ve ulaşımı iyi yer levent tarafıdırki o da biraz tuzlu, kadıköy falan çok güzel yerler boşver avrupayı

6422 Mesaj
11 Mayıs 2009; 2:44:59 

quote:

Orjinalden alıntı: Orcunsau

Karşıdan geleceksen, vapurla geç karşıya, sonra Sirkeci'ye gel trene bin Bakırköy'de in. Tam meydanda zaten tren istasyonu... Ya da Kadıköy'den deniz otobüsüne bin Bakırköy'de in içeri doğru yürü... Metrobüsle geleceksen İncirlide in, incirli caddesinden her araç Bakırköy'e gider... Avcılar'dan yine Metrobüs ile İncirli'ye gelip caddeden Bakırkö'e giden herhangi bir araca binilir...

Radeon senin için en mantıklısı şu koyu olarak yazılan ulaşım türü olacaktır.illa ki metrobüs düşünüyorsan zeytinburnu'ndan da geçiyor sanırım metrobüs, zeytinburnu tren istasyonu da mevcut ama metrobüsün durağı ile istasyon arasındaki mesafe az mıdır çok mudur bilemem.Sen en iyisi Orcunsau'nun ilk söylediğini yap.

12463 Mesaj
11 Mayıs 2009; 2:46:43 

Deniz otobüsüyle tek vasıta 20dk'da gelmek varken...

Uzaklaştırılmış
11 Mayıs 2009; 2:54:27 

quote:

sen onun yerine işinin anadolu yakasında ayarla bakırköy yine iyidir fena değildir ama mecidiyeköyde yaşanmaz söyliyim, avrupa yakasında güzel ve ulaşımı iyi yer levent tarafıdırki o da biraz tuzlu, kadıköy falan çok güzel yerler boşver avrupayı

Kadıköyden fena bıktım ya. Lise öncesi dersane, üniversite öncesi dersane, liseden sonra hergün neredeyse, ilkokul zamanında da öyleydi biraz. Anadoluda yaşamak daha mantıklı tabi dediğin gibi. Ama ben hızlı yaşamayı seviyorum neyse ki. Ama Anadoluda da bazı yerler düşünmedim değil. Mesela Kozyatağı, Erenköy, Ataşehir vs.

Olmadı paran olucak Nişantaşında evin olacak. Yok yahu, paradan da öte birşeyler lazım gibi.

4335 Mesaj
11 Mayıs 2009; 2:58:54 

quote:

Kadıköyden fena bıktım ya. Lise öncesi dersane, üniversite öncesi dersane, liseden sonra hergün neredeyse, ilkokul zamanında da öyleydi biraz. Anadoluda yaşamak daha mantıklı tabi dediğin gibi. Ama ben hızlı yaşamayı seviyorum neyse ki. Ama Anadoluda da bazı yerler düşünmedim değil. Mesela Kozyatağı, Erenköy, Ataşehir vs.

Olmadı paran olucak Nişantaşında evin olacak. Yok yahu, paradan da öte birşeyler lazım gibi.

nişantaşında yaşanmaz, geç orayı da paran olursa asıl yer etilerdir, istanbulda üstüne yer tanımam, tabi çok pahalı, aslında ne yap ne et etilere yetecek kadar para kazan, hareket mi istiyorsun akşam atla 330 cabrio bmw ne in bebek e sonra çık etiler e takıl oralarda

6422 Mesaj
11 Mayıs 2009; 3:00:26 

quote:

Orjinalden alıntı: PlutosDaddy

Deniz otobüsüyle tek vasıta 20dk'da gelmek varken...

O zaman anlaşalım giderken trenle gelirken deniz otobüsüyle

edit:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frost_Nova -- 12 Mayıs 2009; 1:00:55 >

Uzaklaştırılmış
11 Mayıs 2009; 3:04:02 

quote:

nişantaşında yaşanmaz, geç orayı da paran olursa asıl yer etilerdir, istanbulda üstüne yer tanımam, tabi çok pahalı, aslında ne yap ne et etilere yetecek kadar para kazan, hareket mi istiyorsun akşam atla 330 cabrio bmw ne in bebek e sonra çık etiler e takıl oralarda

Param oldu da Nişantaşından ev almayıp Etilerden aldım, üstüne canım sıkılınca 330 Cabrio BMW me atladım, tur attım?

Güzelmiş açıkcası.

4335 Mesaj
11 Mayıs 2009; 3:08:37 

quote:

Param oldu da Nişantaşından ev almayıp Etilerden aldım, üstüne canım sıkılınca 330 Cabrio BMW me atladım, tur attım?

Güzelmiş açıkcası.

330 cabrio alma da 320 al, ufak detaylara takılıyorsun ama

6884 Mesaj
11 Mayıs 2009; 11:16:31 

Bilgi veren mesajlar için çok teşekkürler :D

| Beşiktaş JK |
| @ExpendabLes_BJK |

Uzaklaştırılmış
11 Mayıs 2009; 20:11:59 

quote:

330 cabrio alma da 320 al, ufak detaylara takılıyorsun ama

Tabi canım, kusura bakma arada böyle "ufak" detaylara takılıveriyorum.

4433 Mesaj
11 Mayıs 2009; 20:16:24 

hiç metrobüsle falan uğraşma.
kadıköyden veya bostancıdan deniz otobüsüne bin 15 dk sonra bakırköydesin

Hyundai Accent Era 2009 1.4lt 16v 97ps DOHC

New Thinking. New Possibilities.

1884 Mesaj
11 Mayıs 2009; 20:17:48 

Şirinevlerde metrobüsten in, üst geçitten geç karşıya gelen bakırköy otobüsüne bin.

Ömürde inersen üstgeçitin dibinden minübüs kalkıyor

Katılım zamanı: 16 Nisan 2002

Macaristan’daki Türk anıtları - tıkla

2593 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Uygurca
11 Mayıs 2009; 20:47:04 

quote:

Orjinalden alıntı: kentaur

hiç metrobüsle falan uğraşma.
kadıköyden veya bostancıdan deniz otobüsüne bin 15 dk sonra bakırköydesin

+1

Üç yıl yatılı olarak okumuş olduğun lisenin kapısının önünde sigara içen yetişkin bir adam olarak kendilerini sokağa fırlatan öğrencilere hayretle bakıyorsun. Bunlar çocuk yahu, diye düşünüyorsun içinden. Oysa lise dediğinde, kendini hep sabah soğuk suyla tıraş olurken anımsıyorsun. Erkekliğe adım attığın yıllar olduğu için kendini hep büyük düşünmüşsün. Oysa düşlerinin dehlizlerinde umutsuzca çıkış aradığın o bina bile ne kadar küçükmüş.

8366 Mesaj
11 Mayıs 2009; 21:23:49 

deniz yolunu kullanmanı tavsiye ederim.Eğer metrobüsle gelirsen incirli(ömür) durağında ineceksin.Üst geçitten ömür plazanın önüne geçeceksin.Durakta oldugunda tam karşında kervan alışveriş merkezi olacak.o duraktan 71T,72T,94,94A,85 otobüslerinden herhangi birine binebilirsin

35 Mesaj
10 Nisan 2011; 20:08:48 

mesajım bulunsun. bu arada konu hort.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Yankee_ -- 10 Nisan 2011; 20:09:25 >

81 Mesaj
10 Nisan 2011; 20:11:30 

Bende birşey diyeyim o zaman.Delir (anlayana)

Selam beyler, dağılın

http://img.donanimhaber.com/upfiles/656185/D334DCB206F54FC592410399785AE082.gif

5727 Mesaj
6 Temmuz 2011; 12:55:54 

Kadıköy'den deniz otobüsü ile Bakırköye gidiş ücreti ne kadar acaba ?

4178 Mesaj
6 Temmuz 2011; 12:58:34 

bahçelievler durağında inersen çok rahat ulaşırsın. çok fazla bakırköy arabasıda geçer mesafede kısadır.
durakta inince metroport alışveriş merkezini görürsün. e-5te onun olduğu kısımda değil tam karşısındaki durakta bekleyeceksin otobüsü

Bu kullanıcı ek$i sözlük yazarı
Kişisel blogum - Enteresaninsan.
Twitter - Okisht
Cokteknolojik.net
Formspring me! - Okisht
Alkışlarla yaşıyorum - Okisht
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Bakırköy'e Nasıl Gidilir?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.621