Şimdi Ara

AMERİKA AY'A ÇIKMADI.KANITLARIM VAR (SS'Lİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
721
Cevap
57
Favori
132.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  AMERİKA AY'A ÇIKMADI.KANITLARIM VAR (SS'Lİ)

1.Resim

1.Seçenek: Dünya'dan Ay'a gelen,günlerce yolculuk yapan bir taşıt için ne garip bir durum o taşıttan sarkan yosun gibi madde.Ayriyetten gördüğünüz gibi bayrak nasıl şiddetli sallanıyor.Normal hayattan bilirsiniz çok şiddetli rüzgar olmadığı sürece o kadar net bayrak dalgalanmaz.Ay'da rüzgar olup olmadığını bir kenara bırakalım hadi o kadar rüzgar varsa o taşıttan sarkan şey nasıl kopup uçmuyor? Çok rüzgar varsa o yumuşak toprak parçaları nasıl orayı sis bulutuna çevirmiyor?

2.Seçenek: Bayrak direğinin gölgeleride başka bir rezillik.Araç ve adamın gölgesi anyaya gidiyor bayrak direğininki konyaya.Ayriyetten bayrağın gölgesi nerede?

3.Seçenek: Bu resimde uzay mekiğiyle Neil Armstrong'un gölgelerinin nasıl bir olmadığını görüyoruz.Neil Armstrong'la uzay mekiğinin gölgelerine dikmeler çizersek yaklaşık 25derecelik açı oluyor.Bazılarınız diyecek Armstrong eğilse bile açı değişir.Onuda dikkate aldım.Armstrong dik duruyor ve dikkatinizi çekerim ışık kaynağına doğru eğiliyor.Çok hafif bir eğilme var ve o da 25derecelik açı yaratmıyor.Bizzat kendim denedim.Mekikte düz durduğuna göre bunda sorun yok.

4.Seçenek: Gördüğünüz o çukurun aynen kaba taslağı yanında duruyor.Sanki birisi 'çukurlar var'havası vermek için bir şeyle kazmış gibi.

2.Resim

1.Seçenek
    : Bundada 1.resimde açıkladığım gibi bariz gölge farklılıkları var

2.Seçenek: 3.resimde Neil Armstrong mekiğe yakın bir yere beyaz renkli bayrağı bariz şekilde dikiyor ama bu resimde Neil Armstrong'un ayna gibi uzay başlığı yardımımıza yetişiyor :) Oraya hemen zoom yaptığımızda aslında bayrağın daha uzak bir yere dikildiğini görebiliriz.

3.Resim

1.Seçenek: İşte Amerikanın en gelişmiş aptal bir millet olduğuna bir kanıt daha.Gördükleriniz şaka değil gerçek.Bunlar bildiğiniz ışıklandırma sistemi.Hani eskiden annelerimizi babalarımızı resimlerde güneşin o alanı aydınlattığını düşündürdükleri ışıklandırma sistemi :) Dünya'dan ay'a baktığımızda ay'ı beyaz gibi gördüğümüzden burdaki ışık camları özel bir şekilde beyaz seçilmiş ve bilmidiğimiz toprağı bembeyaz göstermiştir.

2.Seçenek: İşte bu konuda ABD'lileri tuttum.:) Herşeyi batırmışlar ama ayakkabı izleri konusunda gayet başarılılar.Ay'a çıkıldığına inanan bir insan o adımlara baktığında Armstrong'un resmini çeken adamın sanki yeryüzüne indiğinde nasıl hayretler içinde kaldığını hatta heyecanlanıp düşecekmiş gibi bir düşünce vermeye çalışmış.Dikkat ettiyseniz küçük çembere aldığım yer bir insanın penguen gibi ayaklarını açtığını gösterir.Bir insan hangi ruh halinde öyle bir adım atmayı düşünür.Kısaca tam başaracakları sırada saçmalamışlar :)

'Peki bunları diyorsun ama nedir bunların sırrı?'

1)Rüzgarın olmadığı bir yerde bayrağın dalgalanması, resimle oynandığına işarettir.

2)Gölgelerin farklı olması da 3.resimde gördüğünüz gibi ışıklandırmaların farklı yerlerde olmasından dolayı.

3)Işıklandırmalarında güneş'in olmadığı bir yerde ihtiyaç duyulduğuna hepiniz anlamışsınızdır zaten.Beyaz camlı ışıklandırmalardan çıkan ışıklarla bembeyaz olan topraka ay süsü verilmiştir.

4)Ayakkabı izleride bilerek dağınık yapılmış ay'a vardıklarındaki o heyecanı göstermek için

İŞTE BU DA ALMAN MÜZİK GRUBU RAMMSTEIN'IN ABD İLE DALGA GEÇTİĞİ VİDEOSU

Yinede karar sizin...

NOT:ALINTI DEĞİLDİR BİREBİR KENDİM YAZDIM ÇİZDİM.BURDAKİ HİÇ BİR RESİMLERİN VE YAZILARIN TIPATIP AYNISINI HİÇ BİR YERDE BULAMAZSINIZ.BAŞKA SİTELERE LÜTFEN TAŞIMAYIN...

****KONUMU BENDEN İZİN ALMADAN KENDİ SİTELERİNE TAŞIYIP HIRKISLIK YAPANLAR*****

http://www.turkcuyuz.biz/anasayfa/?p=162

http://oyuncehennemi.com/amerika-gercekten-aya-gitti-mi-gitmedi-mi-cevaplari-iceride-t464360.html

http://www.main-board.eu/guncel-sorunlar-ve-hayat/9088-amerika-aya-cikti-mi.html

http://www.genelforum.gen.tr/serbest-kursu/115378-neil-armstrong-aya-cikmadi.html

quote:

bunları okuyunca inandım gitmediklerine ne oyunbaz bunlar ha ruslar boşuna kıllanmıyo

quote:

Mantıklı şeyler sunulmuş..Ama böyle bi oyununda yapılma olasılığı düşük gibime geliyor.Bu bilgiler karar vermek için pek de yeterli değil bence daha deytaylı inceleme ve karşılaştırma gerekli.Ama yinede belirtmek isterim çok mantıklı tezler.Özelliklede atmosferin olmadığı bi yerde rüzgar nasıl olur????

quote:

açıklamalar güzelmiş...........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Lion King~ -- 23 Mayıs 2011; 13:41:51 >

• Bütün dünyanın ve o dönem ABD ile amansız bir yarış içinde olduğu bilinen Sovyetlerin canlı seyrettiği ay yürüyüşü düzmece olsaydı, daha o dönemde Sovyetler ve diğer ülkelerdeki gözlemciler bu yalanı ortaya çıkaramazlar mıydı?
    Sadece ABD'yi küçük düşürmek için insanlık tarihinin belkide en önemli olaylarlarından birini karalamak bana göre yersiz bir hareket. Kaldı ki Apollo 11'in ve ondan sonra gönderilen bütün mekiklerin bıraktıkları izler ve bayraklar çoğu uluslararası uydu ve gözlemevi tarafından da fotoğraflandı.
    Bayrak mevzusuna gelince;dalgalanmanın sebebi rüzgar değildi olamazdı da zaten, zira bayrak dalgalanmıyordu. Burada ki yazıda bayrağın neden dalgalanmış gibi durduğu açıklanıyor;http://opereysin.com/arastirma/4951-aya-dikilen-abd-bayragi-nasil-hazirlanmisti/
    Burda da diğer iddialar ve cevapları mevcut;http://tr.wikipedia.org/wiki/Ay%27a_hi%C3%A7_gidilmedi%C4%9Fi_iddias%C4%B1
    Bu konu uzun zamandır tartışılıyor, bugün Amerikan düşmanı sayılabilecek ülkeler bile bu başarıyı kabul ediyorlar.Nedense biz Türk halkı olarak daima yapamadığımız şeylere laf atmaya bayılırız. Tabi ki bu benim şahsi düşüncem herkesin düşüncesine de saygı duyarım ancak neden aya gidilmediğini iddia edip bunu kanıtlamak için uğraşıyoruz da bizim nasıl aya çıkabileceğimizi düşünmüyoruz?
  • Tebrikler Amerika ve NASA'yı oturduğu yerden alt eden 1 milyonunucu kişi seçildiniz.
  • yaş?
  • hadi leyn aya çıktı emin olabilirsin
  • güzel teoriler. +rep
  • o bayrağın dalgalandığı nereden biliyorsun?bayrağı o şekilde bırakırsan öyle kalacaktır.
  • Rammstein ya öldüm gülmekten
  • quote:

Orjinalden alıntı: ProtezBacak

o bayrağın dalgalandığı nereden biliyorsun?bayrağı o şekilde bırakırsan öyle kalacaktır.

Ayda yer çekimi yokmu
  • NASA'dan ay'a çıkış videosu isteniyor

NASA'nın CEVABI: şuanda bulamıyoruz arşivde.

Database devi nasa bulamıyor acaba search modülü mü hatalı ?

VAY BE BİZDE ENAYİ sanki..
  • bayrağın öyle gözükmesi hızlı dalgalandığı anlamına gelmiyor bence
    bayrak direğinin gölgesi var ben hd resimde zoomlamıştım
    birinci resim 3. seçenekte engebeyi hesaba katmamışsın.
    4. seçeneği anlamadım.
    2. resim 2. seçenek biraz bakış açısıyla alakalı.
    3. resim 1. seçenek düşündürücü
    2. seçenekte ayakların penguen gibi durmasına gelice aynı adımdan olmayabilir o izler.

kısacası gitmiş olabilirler de olmayabilirlerde bir yargıda bulunmak zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herhangi Biri -- 10 Mayıs 2009; 13:53:38 >
  • O zaman çıkmadığı doğru, ama şu an çıktı ve dünyayı yönetiyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: ogameci

NASA'nın CEVABI: şuanda bulamıyoruz arşivde.

Onlarda böyle yapınca çok süphe uyandırıyor gerçektende.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eDDiè

Tebrikler Amerika ve NASA'yı oturduğu yerden alt eden 1 milyonunucu kişi seçildiniz.

puahahah süper ya
  • olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: O SheA

olabilir

olmayadabilir
  • evt bu arkadaşa yardım edelim amerikan başkanı ve nasayla görüşsün.zaten bunuda ilk diyen sensin.kanıtlarınıda daha önce bilen yoktur umarım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Göktuğ AYAS

quote:

Orjinalden alıntı: ProtezBacak

o bayrağın dalgalandığı nereden biliyorsun?bayrağı o şekilde bırakırsan öyle kalacaktır.

Ayda yer çekimi yokmu

bu da mı tutmadı?
  • Bayrağa dikkat ettiyseniz üstünde de yere parelel bir demir parçası var gibi, bu da neden o şekilde durduğunu açıklamaya yetecektir.
    Resmin çekildiği açıyı gözden geçirecek olursak, gölgeler hakkında fikir yürütebiliriz... Ayrıca uzay gemisi ile astronot'un aynı şekle sahip olmadığını göz önünde bulundurduğumuzda oluşan açı da gayet normal sayılabilir. Uzay gemisi pekala alttan geniş başlayıp üste doğru daralan bir dizayna sahip olabilir.
    Hiçbirimiz uzaya çıkmadık, yer yapısı, çukurlar hakkında kimse kesin birşey söyleyemez.

2. Resimden birşey anlamamakla birlikte, photoshop olmadığının kanıtı da yok.

3. Resimde de anormal birşey yok. O zamanın şartlarını göz önünde bulundurduğumuzda pek de anormal bir görüntü değil. Pekala iki gezegen fotoğraf makinesinin acizliğine uğramış ve bulanık çıkmış olabilir. Direkt olarak ışık kaynağı demek ( ki gezegenler de ışığı yansıtacaklardır ) pek mantıklı değil.

Giydikleri kıyafeti ve ayda tam olarak neler yaptıklarını bilmediğimizi göz önünde bulundurduğumuzda ayak izleri pek de düzensiz değil. Bebek bezi giyip yürümeyi deneyin ve penguen gibi yürümenin tadına varın

Tabi bunların hiçbirisi ( kendi yazdıklarım da dahil ), hiçbirşeyi kanıtlamaya yetmiyor malesef. Şimdi tekrar çıksalar da görsek ama göz ardı edilemeyecek bazı gerçekler de var, örneğin yapılan uzaya çıkma denemeleri vs. ( houston we have a problem xD )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tsuntsunemori -- 10 Mayıs 2009; 13:56:41 >

• iyide adamlar 1 kere gitmediki ay'a?

1969'dan sonra 1972'ye kadar üstüne kaçtane daha apollo programı yapıldı...kaç ekip daha ay'a gönderildi.
    adamlar ay'a gitti işte.
  • Arkadaşım bayrağın nasıl öyle kaldığını açıklayım.Yer çekimi çok düşük olduğu için vede hava olmadığı için o şekilde dalgalanıyor.Bayrağı oraya eper sağa sola çevirere soktularsa ki başka şekilde biraz zor,o bayrak uzun müddet o şekilde sallanır sağa sola.Golgelere gelince o gölge oyunları dünyamızdada oluyor.Tamamen yer şekillerinden gerçekleşen bir mesele.Objektifle ilgili.Ayrıca Neal'inde gölgesi var.Ayaklarından direk ağa paralel uzanıyo tabi ince görünüyo.Dediğim gibi yükseltiyle ilgili.
    2. resmin 2. seçeneğinde ise harbi saçmalamışın.Uzay mekiği tek taraflımı?Sağı solu yokmu?Bayrağı sağa dikmişlerdir 2. resmi solunda çekilmişlerdir?

3. resim konusunda birşey demiyorum zaten.Ayak izinden kendine malzeme çıkarmışın sadece.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.