Şimdi Ara

Microsoft: Windows Vista 2011 yılına kadar piyasada olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Widows 7'nin Yayımlanmaya Aday (RC) sürümünü geçtiğimiz günlerde kullanıma açan, yılın ikinci yarısında da yeni işletim sistemini kullanıma sunmaya hazırlanan Redmond merkezli yazılım devi Microsoft, Windows Vista'yı da bir süre daha gündeminde tutacak gibi görünüyor. Microsoft sözcüsünün açıklamasına göre Windows Vista, bilgisayar üreticileri, sistem entegratörleri ve son kullanıcılar için Ocak 2011 tarihine kadar satın alınabilir olmaya devam edecek.

Tabii Windows XP sürecinde olduğu gibi Windows Vista için de, hangi tarihe kadar destek verileceği merak konusu. Bu konuda gelen bilgilere göre işletim sisteminin Home Basic, Home Premium ve Ultimate versiyonlarının 10 Nisan 2012 tarihinden itibaren uzatılmış destek sürecinden olağan destek sürecine düşeceği, kurumsal müşteriler için hazırlanan Windows Vista Business'ın ise 11 Ninsa 2017 tarihine kadar tam destek almaya devam edeceği belirtilmekte.

• ya ıyı guzel ama win 7 nın bıle rc sı cıktı vısta ya sp 2 hala yok... rtm sı cıktı ama hala beklıyoruz... bakalım ne zaman cıkacak... belkı bu guncelleme salısı cıkar dıye umut edıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2D4E48676 -- 10 Mayıs 2009; 12:05:42 >
  • Windows 7 bir çıksın kimse Vista'nın yüzüne bile bakmaz.
  • Vista SP2 çıktı ingilizce olarak.

Resmi olarak olmasada çıktı :D

Hatta kurdum performans olarak sp1 den iyi.
  • ya evet cıktı rtm sı torrent e dusmus ama mıcrosoft yayınlasın oyle kuralım :) cıkacak cıkacak bu guncelleme salısı cıkacak ınsaallah... evet performans olarak mıcrosoft %10 gıbı bır artıs vaadetmıstı... bakalım ınsaallah oyledır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2D4E48676 -- 10 Mayıs 2009; 12:38:45 >
  • w7 çıktıktan sonra vistayı piyasada tutmanın bi manası olmadığını microsoftta çok iyi biliyor...
  • Zaten Vistanın ara bir versiyon oldunu inkar eden yok herhalde :D
  • Kesinlikle. Microsoft ile görüştüm. Onlar da aynı şeyi söylediler. Win7, Vistanın XP gibi uyumlu olan bir versiyonu. Vistada çalışmayan şeyler 7 de sorunsuzca çalışabiliyor. Sanırım Microsoft amca para lazım diye işletim sistemini hemen çıkartayım ama bu arada para gelmeye başlasın, o parayla da onu geliştireyim diye düşündü. Esas yapmak istedikleri Win7 idi. Ama bu arada Vistayı çıkartıp 7 yi çıkartacakları güne kadar geçen 3-4 yılda para akışı devam etsin diye düşündüler...
  • vista da saglam bir isletim sistemi bence, win7 cikinca eger ilac falan bulunamazsa her kez vista kullanacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gizmo_x

vista da saglam bir isletim sistemi bence, win7 cikinca eger ilac falan bulunamazsa her kez vista kullanacak.

sence w7nin çıkınca ilacı bulunamaması gibi bi olasılık olabilir mi?!?
  • windows 7 beta yi nerdeyse 2 aydir kullaniyorum...hala bazi surucu eksikleri var ama hiz performans ve uyumluluk acisindan hakkaten iyi...windows 7 den sonra vistayi almak hic akillica olmaz.......
  • EkşiSözlük'te çok güzel bilgiler var Win7 hakkında, incelemenizi tavsiye ederim.
  • Biri Zitrozofta işletim sistemi yazmayı öğretsin. XP'de ilk çıktığında çok eksikliği mevcut bir sistemdi. 7 senede SP3 ve yamalarla adam edebildiler.
    Şuan fena değil. Modlanarak Zistanın yüzüne baktırtmıyor. :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: dstk

Biri Zitrozofta işletim sistemi yazmayı öğretsin. XP'de ilk çıktığında çok eksikliği mevcut bir sistemdi. 7 senede SP3 ve yamalarla adam edebildiler.
    Şuan fena değil. Modlanarak Zistanın yüzüne baktırtmıyor. :)

Hep öyle oluyor zaten çıkardıkları işletim sistemi mükemmelliğe ulaştığı an yeni birşey atıyorlar ortaya tam o da rayına otururken yenisi... Böyle devam edip gidiyor... Yoksa nasıl para kazanacak mikrozort?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.