Şimdi Ara

Honda marka araclarin chip tuning sonrasi max. guc ve tork degerleri.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
20.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar, yardimi dokunur diye bu bilgileri burada paylasiyorum. Veriler tanidik bir arkadasimin sitesinden alindi. Bizzat kendi Civic ve Accord aracima isyerinde chip tuning yaptirdim. Bu degerler yakalaniyor. Yazim yanlisi varsa, uyarirsaniz sevinirim.

Not: Bu degerler sadece aracin ECU sundaki yazilimla oynanarak alinmistir. Yetkili serviste bile tespit edilmesi zordur. Bunu yaptiginizi soylemezseniz, anlamayacaklardir bile. Zaten istenildigi takdirde eski yazilim yuklenerek fabrika degerlerine donulebiliyor.

Ayrica baska marka araclara da bu modifikasyonu yapiyorlar. Sanirim TR`de de bunu yapan yerler var. Ama sitelerde yeterince bilgi yok kesin kazanilicak guc ve tork degerleri hakkinda.

2004-2008 yillari arasi olan Honda Accord 2.4 190Hp

Honda C-RV 2.0 i-VTEC 150Hp

Honda C-RV 2.2 CTDI 140Hp

Yeni Kasa Civic 1,8 140Hp

Honda Legend 3.5 V6

• üstat çok güzel bir araştırma fakat bu nerede ve nasıl yapılabilir?
    bi kodu falan yok mu acaba bunun?
  • usta bilgiler için sağ ol ! moskova yı bulduk diyelim peki volgina sokağını nasıl bulacaz???....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanerm -- 10 Mayıs 2009; 10:23:29 >
  • Honda Civic 1.6 için 16hp güç 25nm tork arttışı... çok fena bir artış......
  • quote:

Orjinalden alıntı: tanerm

usta bilgiler için sağ ol ! moskova yı bulduk diyelim peki volgina sokağını nasıl bulacaz???....

Ben yardimci olurum.

Illa ki Tr`de yapan yerler vardir. Bakiniz Kafkas bir hocamiz vardi. Ona sorabilirsiniz. Zaten olay cok basit. ECUya baglanabilecek soket ve kablolar, notebook ve yazilimi yuklemeyi saglayan program. Izmir ve Istanbul gibi yerlerde bu uygulamayi yapan vardir.

Ayrica yapilan tuning asiriya kacilmadan yapiliyorsa, yani parametrelerle bilen birisi guzelce oynayabiliyorsa, yakit tuketiminde cok az dusme olayini bile duydum. Ama genelde yakit tuketiminin bir miktar artmasi soz konusu.

• motor meslek lisesinde bir hoca var, adam felaket, bilmediği hiç bir şey yok, aynı okulda bende bir süre çalışmıştım aramız çok iyi olduğundan benim arabaya bu chip uygulamasını yaptı ve kaanın söylediği gibi servis dahil hiç kimse anlamıyor, eski model parçalara alışkın birisine (Modifiye tutkunu bir forum üyesine) bunu anlatmaya çalışmıştım ama nato kafa nato mermer anlamamakta israr etmişti, benim civic şu anda %10 DAHA GÜÇLÜ, SANIRIM 15 hp kadar arttı gücü; yanlız arkadaşım resmi bir devlet okulunda olduğu için doğrudan sivil araçlarla ilgilenemiyor, eş dost tanıdık olunca gizlice yapıyor; ama emekli olmasına çok az kaldı, emekliye ayrılır ayrılmaz dükkanını açacak, kendisini, sabırsızlıkla bekleyen geniş bir kitle var
  • caucass arabayı bi dyno ya soksaydın keşke.. olay belgelemiş olurduk.. tork kaç oldu acaba 170nm yi buldu mu?
  • valla dyno nedir bilmiyorum, torkun ne kadar arttığı konusundada hiç bi fikrim yok ma bu uygulamadan sonra araba fişek gibi oldu, otyolda 227 ye kadar çok rahat çıktı, belki bassam daha giderdide ama açıkçası ben tırstım, yol pc oyunlarındaki gibi inceldi, ürktüm, .. ama uygun bi havada yolun boş olduğu bi zamanda limitini deneyeceğim ve videosunuda çekmeğe çalışacağım
  • merak ettim; jazz'a yapılıyor ama city'ye de yapılabiliyor mu bu tuning? (artı bu volgina sokağından birinin telefonu vb var mı )
  • bu hızı son viteste yaptın herhalde,4.vites deme bi de dikkat et denemeye çıkmadan önce kaput falan iyice kapalı mı,benim olay gibi olmasın devir saati c.tuningden önce max. kaçı buluyodu,şimdi kaçı buluyo,7000dd çeviriyor mu?
    ben de kaput kapalıyken bi daha deneyeceğim,bu aralar devirli kullandım bayağı ş.içinde bile,ocağa incir ağacını dikiyoruz,beli doğrultayım da deneme 1 2 3 havalandırmayı bile iç sirkülasyona almıştım etkilemesin diye ama eve gelip ne göreyim kaput yarı açık..

• bildiğim kadarıyla hondalara hondata isimli piggy back programı olmadan müdahale edilemiyor ancak alternatif bir yol bulunmuş olabilir, verileri türkiyede yakalayıp yayınlayan daha hiç okumadım, böyle birşey şu an için türkiyede mümkün olsa bütün hondacılar kapısında yatar:) şu öğretmen emekli olsa da izmir modifiye dünyası şenlense.
  • @rallier_61

benim araba otm. hızlanırken uygun vitese kendisi geçiyor

chip programlarken sanırım devir kesici limiti yükseltilmiş, veya iptal edilmiş olabilir
  • @caucass arkadaşınız yapacak olursa bu işi kendi aracımı koşa koşa getiririm haberiniz olsn :) ...
  • gps cihazı ile arayacan ?
    :):)::):):)
    moskovayı bulan o sokağı da atlamaz heralde?
    :_))))))))

quote:

Orjinalden alıntı: tanerm

usta bilgiler için sağ ol ! moskova yı bulduk diyelim peki volgina sokağını nasıl bulacaz???....
  • diesel opel corsa sı olan kuzenim arabasına yaptırdı.şimdilik sonuç gayet iyi görünüyor.araba daha bir atik oldu.
    istanbul ikitelli tarafında bu işlerle ilgilenen birisinin olduğunu biliyorum ancak civic içinde bu işlerle ilgilenen varmı bilmiyorum.
    illaki vardır.

ancak uzun vadede motor a zarar vereceği düşüncesindeyim.zamanından önce bazı mekanik yada elektronik parçaların ömrü gidecektir.
    fikrindeğim.aksi halde neden firma bunu yapmasın ki ?

dimi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: CouragePapillon

@caucass arkadaşınız yapacak olursa bu işi kendi aracımı koşa koşa getiririm haberiniz olsn :) ...

Emekliliğine çok az kalmış, aslında 25 yılını doldurmuş ama yaştan bir iki yıl yakalanmış sanırım bu yıl sonu gibi dolacak, dükkanını falan almış, donanımlarını tamamlamaya çalışıyor, almanyadan japonyadan falan yeni ve modern cihazlar getirtiyor, okulda çaıştığı sürece dışarda iş yapması kanunen yasak olduğu için o da beklemede şimdilik, dükkanı açmasını bekleyen çok arkadaş var, adam derya ya derya valla , anlamadığı hiç bir şey yok, motor konusunda felaket, her sorunu çözüyor
  • yani anlamadığı sadece 5 vakit namaz .onuda biliyor ancak kılıp kılmadığını sen bilmiyorsun .
    yanıldım mı yoksa?
  • quote:

Orjinalden alıntı: emrehanci

yani anlamadığı sadece 5 vakit namaz .onuda biliyor ancak kılıp kılmadığını sen bilmiyorsun .
    yanıldım mı yoksa?

konuyu sulandıralım

• Veriler biraz abartılı geldi.

S2000 - 250Nm tork.yani yaklaşık %23 tork artışı olmuş

Ultimate E-Manage yada F-CON ile bile bu değerlere ulaşmak büyük çaba ister.
  • S2000, 208 N.m den 249N.m ye cikmis. Yani 41N.m tork farki. Bu da 41*100/208=%19,72 bir artis demek. Bence cok da degil. %23`u yanlis hesaplamissiniz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.