- x
hitachi buzdolabı
29 Cevap9943 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

32 Mesaj
9 Mayıs 2009; 0:59:35 

arkadaşlar hitachi buzdolabı hakkında bilgisi olan yok mu? özellikle candoğan dan bir cevap bekliyorum. teşekkürler

615 Mesaj
9 Mayıs 2009; 10:28:26 

Dostum geçen hafta 1 tane aldık M.Mark.t dan ofis icin. Şu anda yeni kullanmaya başlıyoruz. Hitachi markası çok güvenilir bir marka öncelikle.
Japonyada lider bir marka. Özellikle tasarımı çok hoşuma gitti. Enerji tüketiminin de A sınıfı olması dikkatimi çekti. Performansı hakkında ancak bir süre sonra yazabilirim, fakat bir sorunla karşılacağımı hiç sanmıyorum.

2317 Mesaj
9 Mayıs 2009; 15:40:31 

quote:

Orjinalden alıntı: MACH25

Dostum geçen hafta 1 tane aldık M.Mark.t dan ofis icin. Şu anda yeni kullanmaya başlıyoruz. Hitachi markası çok güvenilir bir marka öncelikle.
Japonyada lider bir marka. Özellikle tasarımı çok hoşuma gitti. Enerji tüketiminin de A sınıfı olması dikkatimi çekti. Performansı hakkında ancak bir süre sonra yazabilirim, fakat bir sorunla karşılacağımı hiç sanmıyorum.

Evet çok kalitelidir.Üst düzey ürünler imal ediyorlar.Siz kaça aldınız buz dolabını?

615 Mesaj
11 Mayıs 2009; 17:06:24 

850 TL ödedim

2317 Mesaj
11 Mayıs 2009; 20:06:04 

quote:

Orjinalden alıntı: MACH25

850 TL ödedim

fiyatıda iyiymiş.güle güle kullanın.

4870 Mesaj
12 Mayıs 2009; 22:13:15 

bugün farkettim.

memnuniyetle kullandığım ve araştırdığımda piyasanın en iyisi olduğunu öğrendiğim Sharp buzdolabında kullanılan kompresör ün Hitachi markası olduğunu gördüm.

45 Mesaj
13 Mayıs 2009; 1:02:03 

nerede satılıyor ki bu marka buzdolabı?

615 Mesaj
13 Mayıs 2009; 10:19:05 

@teşekkürler loko;

@xweser;

Bu elektronik piyasasında sıkça karşılaşılan bir durum aslında. Bir marka bir ürün alırsınız. içini açınca başka bir markanın komponentlerini görürsünüz. Ben firmaları ikiye ayırıyorum. Teknolojiyi üreten firmalar ve teknolojiyi başkalarından alan firmalar. Hitachi kesinlikle 1. kategoriye dahil edilecek bir firma. Türkiyede senelerdir coğrafi yakınlık ve Avrupa ile etkileşim, ticari kolaylıklar v.s. sebeplerden dolayı Avrupalı firmaların Uzakdoğu kökenli ve Japon firmalarına göre daha başarılı olduğunu görüyoruz. Ancak, bu gerçeği değiştirmiyor. Hitachi, örneğin Avrupalı dev Philipsin iki katı büyüklüğünde bir firma.

@tenku;
Media marketten alabilirsin.

32 Mesaj
13 Mayıs 2009; 23:08:16 

değerlendirmeleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar sanıyorum hitachi 440 ARU 06 modelini alacağım size de bilgi veririm.

91 Mesaj
25 Kasım 2009; 0:52:57 

http://www.tekcarsi.com...no-frost-buzdolabi.aspx

bu modelin inci beyazını aldık tekçarşıdan (800 tl). Yeni açtık güzel görünüyor, dondurucu bölmesi genişçe, aile için küçük olabileceği düşüncesindeyim. 3+3 garantide 65 milyon fazla öderseniz 6 sene garanti kapsamında oluyormuş, servisin söylediğine göre diğer markalarınki 150 civarındaymış fakat hitachi ürünlerine güvendiği için düşük tutuyormuş.

1724 Mesaj
25 Kasım 2009; 12:49:12 

Sharp buzdolabımı aldığım Spotçuya geçen uğradığımda, artık Hitachi buzdolaplarınıda satmaya başlayacaklarından konuyu açtı. Anlattığına göre Hitachi'nin hem daha ucuza hemde Sharp'ın ünlü olduğu sorunsuzluğu ve kullanışlılığına kat kat fark atacak buzdolabı ürünleri varmış...

Geçerken bir çok mağazada Hitachi görmeye başladığımı söyleyebilirim, ancak şansını deneyip alan arkadaşların tavsiyeleriyle öğrenebileceğimizi düşünüyorum...

2317 Mesaj
25 Kasım 2009; 21:49:05 

quote:

Orijinalden alıntı: buzvesu

http://www.tekcarsi.com...no-frost-buzdolabi.aspx

bu modelin inci beyazını aldık tekçarşıdan (800 tl). Yeni açtık güzel görünüyor, dondurucu bölmesi genişçe, aile için küçük olabileceği düşüncesindeyim. 3+3 garantide 65 milyon fazla öderseniz 6 sene garanti kapsamında oluyormuş, servisin söylediğine göre diğer markalarınki 150 civarındaymış fakat hitachi ürünlerine güvendiği için düşük tutuyormuş.

+3 yıl garanti fiyatıda çok uygunmuş

32 Mesaj
26 Kasım 2009; 22:12:29 

merhaba daha önceki mesajlarımı okuyanlar bilir. yerim çok dar olduğu için(67cm) epey bir zaman buzdolabı araştırmıştım.sonra tesadüfen bir yerde görüp sonunda uzun incelemeler sonucu hitachi buzdolabı aldım.yaklaşık 7 aydır kullanıyorum ve çok memnunum.şu anda en düşük ayarda ve dolaptan aldığımız suyu içemiyoruz.soğutması çok iyi ses yok elektrik sarfiyatı az ve de geniş.ben çok memnunum.aldıktan 3 ay sonra müşteri hizmetlerinden arayıp sorun olup olmadığını sordular.yani servis te çok iyi. alacaklara tavsiye edrim.

337 Mesaj
17 Temmuz 2011; 21:01:58 

yok mu hitachi kullanan,bir resim çekip koysanız.

1039 Mesaj
23 Eylül 2011; 2:01:36 

quote:

Orijinalden alıntı: navek

yok mu hitachi kullanan,bir resim çekip koysanız.

Eminönü Enplus mağazasında Hitachi Buzdolabı görüyorum uğradığımda.Hitachi buzdolapları Japonya da kullanılanları düşündüğümüzde iyidir ama bu tür kaliteli markalar bazen yurt dışına ürün ürettiklerinde kaliteyi düşürebiliyorlar,ben de açıkcası inceleyemedim bu buzdolabını,bir ara kurcalayacağım.

Akıllı olman yetmez,bilgili de olmalısın. (Uzun süren ayrılıktan sonra çok sevdiğim Donanımhaber Forum sitesinde yazılarıma yakında başlayacağım.Soranlara çok teşekkür,sağlık sorunum olmadı,sadece iş yoğunluğu sebebiyle zamanım öğrenmeye ve paylaşmaya yetmedi.

93 Mesaj
28 Eylül 2011; 20:28:10 

Aynı kulvardaki tüm markaların benzer ürünlerini inceledikten sonra nihayet Hitachi R-W660ERU9 modelini almaya karar verdim. Detaylı bilgileri sizinle paylaşacağım.

local://upfiles/321143/3721744938AE4E0BBC9057A3178A7A75.jpg

local://upfiles/321143/60EA5C6F7A7C4D22A07AAD11A9CFB3EA.jpg

local://upfiles/321143/54A4BC88BE6A4CB28FACAB9AE928DDDE.jpg

Ekteki dosya (3)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hhosafci -- 29 Eylül 2011; 16:00:38 >

1039 Mesaj
29 Eylül 2011; 7:21:07 

quote:

Orijinalden alıntı: hhosafci

Aynı kulvardaki tüm markaların ürünlerini inceledikten sonra nihayet Hitachi R-W660 modelini almaya karar verdim. Detaylı bilgileri sizinle paylaşacağım.

local://upfiles/321143/3721744938AE4E0BBC9057A3178A7A75.jpg

local://upfiles/321143/60EA5C6F7A7C4D22A07AAD11A9CFB3EA.jpg

local://upfiles/321143/54A4BC88BE6A4CB28FACAB9AE928DDDE.jpg

Fiyatını da söyle,kaça ve nereden aldığını da bir zahmet paylaşıver.

Akıllı olman yetmez,bilgili de olmalısın. (Uzun süren ayrılıktan sonra çok sevdiğim Donanımhaber Forum sitesinde yazılarıma yakında başlayacağım.Soranlara çok teşekkür,sağlık sorunum olmadı,sadece iş yoğunluğu sebebiyle zamanım öğrenmeye ve paylaşmaya yetmedi.

93 Mesaj
29 Eylül 2011; 9:11:43 

HITACHI R-W660ERU9 4 KAPILI BUZDOLABI
(Bazı ülkelerde "BIG FRENCH SERIES - Standart" olarak geçiyor)

Aynı modelin inox ve iki kapılı inox olanları da var. İki kapılı olan da aynı özelliklere sahip.

Toplam Kapasite :601 litre
Dondurucu :194 litre
Sorutucu :407 litre
Sebzelik : 44 litre
Enerji Sınıfı : A
Genişlik : 85 cm
İç Genişlik : 73 cm
Yükseklik :180 cm
Derinlik : 72 cm
Liste Fiyatı :3.590 TL

Ayrıca;
 MINUS – ZERO soğutucu
 No Frost
 Üçlü temizlik
 Nano Titanium (Minus ion)
 Kapakta su sebili ve su haznesi
 Su sebilinde aydınlatma
 Çocuk Kilidi
 Sebzelikte nem kontrol
 Jet dondurma
 Kuvvetli dondurma
 İkili buz kalıbı ve haznesi (manuel çevirmeli)
 Elektronik kontrol
 Temperli cam raflar
 Büyük kapak rafları
 Mantardan etkilenmeyen kapı contası
 Chiller (ekstra soğutucu) bölümü
 Enerji koruma (uzun süre kullanılmayacaksa)

güreller prestij

Turan Güneş Bulvarı
No:50/B
ANKARA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hhosafci -- 4 Ekim 2011; 14:34:23 >

12078 Mesaj
29 Eylül 2011; 11:14:58 

Çok güzel bir ürün seçmişsiniz, hayırlı olsun.

93 Mesaj
29 Eylül 2011; 11:36:44 

Teşekkür ederim.

Türkiye piyasasına bir ay önce tekrar giriş yapmışlar. Ankara'da servis ve sayısını araştırdım. Daha geniş bilgiyi Cumartesi günü ürün elime geçtikten sonra verebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hhosafci -- 29 Eylül 2011; 15:27:03 >

1090 Mesaj
29 Eylül 2011; 13:56:26 

@hhosafci
Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Daha sonra memnuniyetinizi ve düşüncelerinizi paylaşırsınız inşallah. İyi günler.

Asıl yetimler anadan babadan değil, ilim ve ahlaktan yoksun olanlardır. Hz. ALİ

1039 Mesaj
30 Eylül 2011; 23:41:54 

İmkan meselesi,3590 TL vermiş arkadaş ve 4 kapılı.Allah herkese bolluk versin.1500 TL ayırabilenler ancak hayal eder.
Hocam içine ürün doldurabilme konusunda iyimi Sharp gibi onu merak ettim,ben Amana aldım 3200 dolara,ama inan ürün alabilme açısından 10 üzerinden 4 alır en fazla,kaldıki benim dolap baya büyük,dışardan bakınca dünyayı alır sanırsın.Bazı dolaplar çok büyük görünüyor ama iç dizaynı yüzünden ürün sığdırabilmekte hayal kırıklığı yaşanabiliyor.

93 Mesaj
3 Ekim 2011; 11:58:22 

AŞAĞIDA KONU HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VERMEYE (kendi görüşlerimi de katarak) ÇALIŞTIM. EKSTRA BİLGİ İSTENİRSE YİNE YARDIMCI OLURUM.

Mutfakta ankastre ürünler “siyah cam” olduğu için uyumlu olması bakımından buzdolabının da siyah cam ya da cam görünümlü olması istenildi. Seçenek çok yoktu. Bosch/Siemens KGN57S50NE SİYAH NOFROST A+SINIFI CAM KAPLAMALI (liste fiyatı 2.900 TL) ve Arçelik 5088 A+++ Siyah Orbital (liste fiyatı 3.430 TL) modelleri vardı.
Bosch ve Siemens kapasite olarak yetersizdi. Arçelik ise bildiğimiz Arçelik!!! Üretimde en küçük estetik emaresi dahi yoktu. Malzeme kalitesini ise diğerleriyle karşılaştırmak inanın diğer markalara (Bosch, Siemens, LG, Electrolux) büyük haksızlık olur.

Siyah renkte aradığımızı bulamayınca “inox”a yöneldik. Tüm markaların benzer ürünlerini hem mağazalarda hem de internette çok detaylı şekilde inceledim. Kullanma kılavuzlarını indirip okudum ve karşılaştırdım. Fiyatlar özelliklere göre değişiklik gösterse de belli bir tutarlılık gösteriyordu. Tamamı birbirine benziyordu. Özellikler aynı, markalar farklı idi.

Son girdiğim mağazada HITACHI ile karşılaştım. Piyasaya gireli birkaç hafta olduğu söylendi. Dört kapılı, siyah kaplamalı ve geniş iç hacimli. Ayrıca hiç görmediğim özellikleri de vardı (özellikleri yukarıda yazıldı).

http://www.bosch-home.c...50NE.html?source=search
http://www.arcelik.com....088-A----Buzdolabi.html

http://www.bosch-home.c...40NE.html?source=browse
http://www.electrolux.c...node35.asp?ProdID=41712
http://www.lg.com/tr/be...olabi/LG-GR-M712YSA.jsp

............................................Bosch/Siemens........Arçelik..........Hitachi

Yükseklik (cm).............................185...................193 ...............180
Genişlik (cm).................................70.....................70.................84
Derinlik (cm).................................72.....................76 .................72
Dondurucu (net-litre)......................70...................106...............160
Soğutucu (net-litre).......................373...................409...............390

SONUÇ OLARAK:
Bu markanın 2009 yılında ülkemize giriş yaptığı ancak çok kısa bir süre kaldığını, bu sürede buzdolabı alanların çok memnun olduklarını netten öğrendim. Servisin Ankara ve İstanbul Merkezi ile yaptığım görüşmelerde olumlu izlenim edindim. Ayrıca, yeni kavramları internetten araştırdım. Tüm bu saydıklarımdan sonra biz tercihimizi HITACHI R-W660ERU9 modelinden yana kullandık ve ürünü 3.250 TL’ye aldık. 30.09.2011 günü istediğimiz saatte ürün geldi ve yerine kuruldu. Servis çalışanlarının ürün hakkındaki bilgisi beni mutlu etti. Ayrıca sevis "VIP". Yani 7/24 hizmet veriyorlar. Tatil günleri ve akşamları da dahil.

GENEL ÖZELLİKLER:
Dondurucu ve soğutucunun altlı üstlü olması ve kapılar açıldığında bölmelerin arasında bir engel olmaması kullanım alanını çok rahatlatıyor (3. resim). Dolayısıyla bazı ürünlerde olduğu gibi geniş ama kullanışsız bir alan yok. Hem dondurucu hem de soğutucunun kapılarında çok fazla bölme var ve oldukça verimli yerleştirilmiş. Dondurucu soğukluk ayar düğmesi diğer modellerde olduğu gibi dondurucunun arkasında değil, soğutucu ayar düğmesi ile birlikte konumlandırılmış. Böylece dondurucu tam dolu olsa bile ayarı çok rahatlıkla değiştirilebiliyor. Ayar düğmesi beş seviyeye ayrılmış ama birinci seviye yeterli olacak. Su alma ünitesindeki aydınlatma su alma sırasında yanıyor. Sebzelik 44 litreve nem ayarı mevcut. Ayrıca bir ayıraç ile içerisini ikiye ayırabiliyorsunuz. Kapı fazla açık kaldığında sinyal veriyor ve açık kalma süresine bağlı olarak bu sinyal değişiyor. Motor sesi ise fısıltı seviyesinde. Kesinlikle rahatsız edici değil ve 2-3 m ileriden duyamıyorsunuz.

AŞAĞIDAKİ AÇIKLAMALAR BENİM TERCÜMELERİMDİR. OLASI HATALARDAN DOLAYI ŞİMDİDEN ÖZÜR DİLERİM.

MINUS – ZERO: MINUS – ZERO soğutma, en son Hybrid teknolojinin buzdolabına uygulanması ile elde ediliyor. Buzdolabının arka tarafında buz soğukluğunda bir alüminyum panel bulunuyor ve bu panel Hitachi’nin geliştirdiği çoklu akım sistemi ile birleşerek her yerde soğuk hava akımı sağlıyor. Böylece dolabın içerisinde bir buz kalıbı varmış gibi her yerde eşit soğutma sağlanıyor. Böylece dolap içerisindeki ısı değişiklikleri çok az oluyor ve yiyecekler daha uzun süre tazeliklerini koruyor. Bu sistem direkt soğutma ve fanlı soğutmaya göre daha verimli oluyor.

ÜÇLÜ TEMİZLİK SİSTEMİ: Nano–Titanyum ve Negatif –İyonların Geliştirilmiş Çoklu Akım Sistemi ile birlikte çalışarak istenmeyen bakteri, koku vb yok eder.

NANO TİTANYUM: Hitachi Nano Tiyanyumu buzdolabı teknolojisine uygulayan ilk firmadır. Nano Titanyumlu filtreler mantar ve bakterileri sıkıca tutar. Bakteri ve kokuları etkili şekilde engeller, gıdaları temiz soğuk hava ile korur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hhosafci -- 6 Ekim 2011; 11:54:39 >

2519 Mesaj
4 Ekim 2011; 6:56:11 

hakikaten çok şık ve güzel. Alan arkadaşlar güle güle kullansın. Yerim musait olsaydı electrolux enb52810x yerine bunu alırdım heralde. Gerçi bn aldıgumda hitachi falan yoktu bir yerde ama. Çok begendim bu dolabı.
Hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Love is a force of nature...

93 Mesaj
7 Ekim 2011; 11:11:10 

Kullanmaya başlayalı 6 gün oldu. Sonuç harika!

Yukarıda da belirttiğim gibi ses sorunu yok.

Soğutucu ayarı 1–5 arasında. Servis 2,5 tavsiye etti. Fazla geldi ve 2 yaptım. O da fazla geldi ve 1,5 olarak ayarladım. Şimdilik hiç sorun yok. Önceki ayarlarda çok soğuk olduğu için meyveleri direkt yiyemiyorduk.

Sebilden aldığımız suyu ise mutlaka ılıştırıp öyle içebiliyoruz.

Chiller bölmesi üstte ve birbirinden bağımsız iki parça halinde. Ben sağdaki bölmeyi ön kapağı ile birlikte çıkarttım. Oraya yüksek tencere vb rahatlıkla sığıyor artık. Teknik servis ile görüştüm ve bunun sorun olmayacağını söyledi. Diğer bölmede ise tüm kahvaltılık malzeme sorunsuzca saklanıyor. Bazı markalarda olduğu gibi donma vb sorun yaşanmıyor.

Kapı iki parça olarak açıldığı için açıkken geçişleri engellemiyor. Ayrıca ara sıra tek kapının açılması yeterli oluyor ve böyle durumlarda ise dışarı daha az soğuk hava çıktığını ve dolayısıyla sonrasında daha az enerjiye ihtiyaç olduğunu düşünüyorum (bu bir kaynakta yazmıyor ve kendi düşüncem).

Dondurucu ayarını cesaret edip değiştiremedim ve 2,5 olarak sabitlendi.

1039 Mesaj
8 Ekim 2011; 0:07:17 

Bu tür Amerika ve Japonyadan ithal buzdolapları ve soğutucuların soğutma derecesi ülkemize göre çok soğuktur,en düşük derecesi bile çok soğuk gelir ülkemizdeki tüketiciye diye duymuştum ben de merak ediyordum sizin soğutma düşüncenizi.Tamam iyi soğutuyor,ses seda yok ama en düşük ayarda çok mu soğuk oluyor ürünler.Ben de 3200 Dolarlık büyük bir Amana var,en düşük ayarı 1,ama kışın çok zorlanıyorum,hem yemekler hem meyvalar hem diğer sebzeler falan çok soğuk.El değmiyor,sordum,amerika da bu böyle dedi uzmanı işin içine japonyayı da katmıştı.Yalnız bendeki Amana çok sesli olmasa da Sharp gibi çok sessiz değil,uzmanını çağırdım özel olarak,ses kontrol desibel cihazıyla ölçtü,kullanım klavuzundaki rakamdan 1 derece yüksek çıktı,o da dedi ana cadde üzerinde otuyorsun araba çok geçiyor onu da ekliyor cihaz dedi,senin ses çok iyi,fazla değil,ayrıca dolap büyük,motor büyük gibi şeyler söyledi.Nerdeyse 10 dakika çalışıyor,duruyor 10 dakika sonra tekrar çalışıyor,halbuki çok nadir açıyorum kapısını.Keşke orjinal bir Sharp bulsaydım dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NetAnket.Net -- 8 Ekim 2011; 2:14:38 >

93 Mesaj
8 Ekim 2011; 8:45:14 

Soğuk seviyesi şu an istediğimiz gibi ya da olması gerektiği gibi diyebilirim. Çalışma şekli, ise çok kısa çalışıyor ve kısa bir ara veriyor, tekrar başlıyor ve böyle devam ediyor. Başka bir markanın yorumlarında okumuştum. Daha az enerji harcaması içinmiş. Yani “A” ve üzeri enerji seviyelerindeki dolaplar hep aynı galiba.

Bir de içerideki soğuk seviyesi çok değişmediği için gıdalar daha uzun dayanıyor. Çünkü +/- ne kadar çok değişirse gıdalar o derece çabuk bozuluyormuş.

SHARP konusuna gelince. İlk baktığım marka oldu. Ne yazık ki Ankara'da hiç yok. Sadece İstanbul'da satılıyor. Oradan getirtebilirdim, ancak yetkili servis de sadece İstanbul'da mevcut. Bu yüzden olmadı.

378 Mesaj
28 Aralık 2013; 12:12:15 

selamlar dolabinızdan memnunmusunuz şuanda yeni yıl kampanyası mevcut onerılerınızı alabılır mıyım ?
http://www.tamsaatinde....log/product&pid=2164397

Bu mesajda bahsedilenler: hhosafci

378 Mesaj
28 Aralık 2013; 12:15:28 

2014 le beraber urun cesıdı yukseltılecek ve Türkiye pazarına gorenje ıle bırlıkte alt ust edecegı ınsanların gercekten teknolojıyı dıger avrupa, asya ve amerıka ıle aynı sevıyede kullanabılecegı bılgısını vermek ıstedım bu sekılde ınsallah ınsanlarımız arcelık vestel samsung vb gıbı markaların gercekten bızı soydugunu anlarlar

Bu mesajda bahsedilenler: alp39

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.423