Şimdi Ara

Nvidia, OpenGL 3.1 destekli yeni sürücülerini yayımladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • GeForce 185.85 WHQL sürücüsünü kullanıma sunan Nvidia, sürücü çalışmalarına hız vermiş durumda zira firma OpenGL 3.1 destekli yeni biri sürücü daha hazırladı. Windows (versiyon 182.52), Linux (180.37.05), FreeBSD ve Solaris gibi farklı işletim sistemlerine özel versiyonları bulunan yeni sürücü, GeForce 8, 9, 100 ve 200 serisi gibi masaüstü ekran kartlarının yanı sıra Quadro FX 370, 570, 1700, 3700, 4600, 4700x2, 4800, 5600, 5800, Quadro VX200, ve Quadro CX, ION gibi alternatif çözümler ile Quadro FX 360M, 370M, 570M, 770M, 1600M, 1700M, 2700M, 3600M, 3700M, GeForce 8000 ve üstü mobil GPU çözümleriyle uyumlu olarak çalışabiliyor.

Özellikle geliştiricilerin dikkatini çekecek yeni OpenGL 3.1 destekli yeni Nvidia sürücülerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

• atinin directx 10,1 muhabbeti gibi ölü bir güncelleme olmasın ? oyunlarda veya grafik programlarında open GL 3,1 desteği olmayacaksa işe yaramaz sanırım.
  • tam 185.81 betayı kurduktan sonra bunun gelmesi biraz kötü oldu :)
  • Nerde o eski open gl. Eskiden oyunların yarısı opengl de çıkardı şimdi ne zamandır openglde yazılmış oyun yok.
    Eski opengl oyunlarının grafikleri aynı dönemdeki directx oyunlarına göre daha ilerdeydi. Adam gibi opengl de oyun yazsalar şu yok dx10 yok 11 muhabbeti yapmayacağız...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmetkep

atinin directx 10,1 muhabbeti gibi ölü bir güncelleme olmasın ? oyunlarda veya grafik programlarında open GL 3,1 desteği olmayacaksa işe yaramaz sanırım.

Aynen öyle Opengl Api'si desteklenen oyunlar olmadıktan sonra hiçbir işe yaramaz
  • ahmetkep; DX 10 ile 10.1 arasındaki farka baksan da konuşsan ?
  • Donanımsal 2.x desteği olan kartlara 3.x desteği gelse ne yazar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor Arhentir -- 8 Mayıs 2009; 14:17:21 >
  • nasıl OpenGL oyunu yok yaw. Crossplatform olan tüm oyunlar(grid, death space, ), UT3 motoru ile yapılmış olanlar, World of Warcaraft vs vs bir çok oyun var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sertacaygun

ahmetkep; DX 10 ile 10.1 arasındaki farka baksan da konuşsan ?

fark varda icraat yok.hani nerde kaç tane 10,1 oyun var?
    ayıp olmasın diye 2-3 oyun çıkarıcaktı .çıktımı çıkmadımı çıktıysa kimin umrunda olan tarzı oyunları napayım?

@desert_rain ,
    oyunlarda 3,1 desteği olucaksa işe yarar sanırım.Burda hemfikirizdir herhalde?
    u3 motorunda veya dead spacede 3.1 yok.
  • Id Software'in çıkardığı/desteklediği oyunlar OpenGL tabanlıdır.
  • sonuç da opelgl tabanlı birçok oyun var. tabi bu oyunlar sizin beğendiğiniz oyunlar olmak zorunda değil. sonuçda bu driver bazıları için yararlı olacaktır. işinize gelmiyorsa kurmayın canım. yok opengl3.1 tabanlı oyun mu var. ne yapayım bu driveri derseniz size gülerler. nvidia sizin ÜSTÜN zekanızın düşündüğü şeyi düşünemiyor mu acaba ? bunu kendinize sorun bi
  • OpenGL genel anlamda profesyonellerin kullandığı bir api olduğu için bu sürücü daha çok quadro serisi göz önüne alarak geliştirilmiş olabilir. Malum oyunlarda OpenGL pek kullanılmıyor.

@metrixcafe

Böyle bir yorum yaparak dikkat çekmeye mi çalışıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 8 Mayıs 2009; 22:36:52 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: metrixcafe

sonuç da opelgl tabanlı birçok oyun var. tabi bu oyunlar sizin beğendiğiniz oyunlar olmak zorunda değil. sonuçda bu driver bazıları için yararlı olacaktır. işinize gelmiyorsa kurmayın canım. yok opengl3.1 tabanlı oyun mu var. ne yapayım bu driveri derseniz size gülerler. nvidia sizin ÜSTÜN zekanızın düşündüğü şeyi düşünemiyor mu acaba ? bunu kendinize sorun bi

Ne alaka ya.
    Okudugumuzu anladıkmı , cevap verelim ? diye bir konu vardı ilk okulda...O sıralar hasta falan olup okula gitmediniz sanırım.
    3,1 in nasıl işe yarayabilecegini söylüyorum..Eğer grafik programları ve oyunlarda 3,1 desteği gelmez ise boşuna çıkmış bir driver olur diyorum.Burdada directX 10,1gibi bir benzetme yaptım.Hani oyunlarda directx 10,1 desteği yok ise 10,1 olarak çalıştırmanız imkansız ya..Open GL de aynı şekilde grafik programları veya oyunlarda 3,1 e geçiş olmazsa işe yaramıycaktır diyorum.
    Bu da bir iddia değil , sadece yorum.Yine yalnış anlaşılmasın.

Ayrıca İlerdeki WHQL sürücülerinde Open GL 3,1 otomatik olarak yüklenecektir herhalde.Kullanmama lüksü olamaz.

• quote:

Orjinalden alıntı: mamad

OpenGL genel anlamda profesyonellerin kullandığı bir api olduğu için bu sürücü daha çok quadro serisi göz önüne alarak geliştirilmiş olabilir. Malum oyunlarda OpenGL pek kullanılmıyor.

@metrixcafe

Böyle bir yorum yaparak dikkat çekmeye mi çalışıyorsunuz?

nereden anladın ? üstü kapalı bir gönderme yapıp tüm dikkatleri üzerime çekeyim demiştim. yalnız size yakalandım. tebrik ederim sizi. bravo
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmetkep

quote:

Orjinalden alıntı: metrixcafe

sonuç da opelgl tabanlı birçok oyun var. tabi bu oyunlar sizin beğendiğiniz oyunlar olmak zorunda değil. sonuçda bu driver bazıları için yararlı olacaktır. işinize gelmiyorsa kurmayın canım. yok opengl3.1 tabanlı oyun mu var. ne yapayım bu driveri derseniz size gülerler. nvidia sizin ÜSTÜN zekanızın düşündüğü şeyi düşünemiyor mu acaba ? bunu kendinize sorun bi

Ne alaka ya.
    Okudugumuzu anladıkmı , cevap verelim ? diye bir konu vardı ilk okulda...O sıralar hasta falan olup okula gitmediniz sanırım.
    3,1 in nasıl işe yarayabilecegini söylüyorum..Eğer grafik programları ve oyunlarda 3,1 desteği gelmez ise boşuna çıkmış bir driver olur diyorum.Burdada directX 10,1gibi bir benzetme yaptım.Hani oyunlarda directx 10,1 desteği yok ise 10,1 olarak çalıştırmanız imkansız ya..Open GL de aynı şekilde grafik programları veya oyunlarda 3,1 e geçiş olmazsa işe yaramıycaktır diyorum.
    Bu da bir iddia değil , sadece yorum.Yine yalnış anlaşılmasın.

Ayrıca İlerdeki WHQL sürücülerinde Open GL 3,1 otomatik olarak yüklenecektir herhalde.Kullanmama lüksü olamaz.

kimin anlayıp kimin anlamadığı belli oluyor. sen ilkokulda okuduğunu anlamaya çalışırken ben cevap veriyodum.
    ben yazımı size hitaben yazmamıştım . madem üstünüze alındınız gerekli cevapları vereyim.
    benim belirtmek istediğim şu. bazıları ve siz opengl 3.1 destekli oyun veya program çıkmaz ise bir işe yaramaz bu sürücü demişsiniz. benim de söylemek istediğim ; koskoca nvidia firması mühendislerine hadi beyler canımız sıkıldı gelin BOŞ YERE bir opengl3.1 destekli driver hazırlayalım der mi? tabiki demez.kendi kafalarınca bir plan çizmişlerdir ve bunu uyguluyorlardır. elbet er ya da geç bir işe yarayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metallurgy -- 9 Mayıs 2009; 15:20:26 >

• Ben bilgisayar teknisyeni olarak, aynı zamanda interneti ve bilgisayarı en az 10 yıldan beri kullanan biri olarak, şunu rahatça söyleyebilirim,, Microsoft, nVidia, Ati vb yazılım üreten bu şirketler çok büyük şirketlerdir, büyüklükten kastettiğim yazılım konusunda son derece bilgili ve tecrübeli olduklarıdır, bu yüzden OpenGL konusundada hata yapacaklarını düşünmüyorum, OpenGL oyunlar azda olsa vardır, ve nVidia OpenGL versiyonu üretmeye devam ediyorsa muhakkak doğru olarak bildiği bir şey vardır, yani OpenGL destekli oyunlar yapılmaya devam edecektir.
    Buradaki mesajları okudum, ve şunu düşündüm, basit bir program bile yazamayan insanların yazılım uzmanlarının işine fazla karıştıklarını görüyorum. Hiçbir firma zarar edeceği bir üretimi yapmaz ve devam ettirmez, zaten devam ederse mali açıdanda bir yere gelir tıkanır iflas eder
    .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.