Şimdi Ara

( USB ÜZERİNDEN CEPTEN BEDAVA İNTERNET )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
0
Favori
60.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar Forumlarda İlk Kez ''anlatım-rehber'' DH'de ;)
    Bluetooth'dan ayrı olarak artık Usb'den de bedava internete girmemiz mümkün.Bildiğimiz gibi günümüzde, operatör gprs kullanım ücretleri cep yakıyor, üstelik çekim kalitesi ve hızları da çok iyi sayılmaz.
    Bluetooth dan bedava internet kullanımını duymuşsunuzdur, ya usb'den bedava interneti duydunuz mu?

Cevap -hayır ise; bu forumu takip etmenizi öneririm.

Bu işlem ne işe yarar? Evde veya başka bir yerde bazen internete çok ihtiyacımız olur ama diğer Pc'(-ler)de de bir başkasının işi vardır. Ya da bir ortama gittik arkadaşımızın bi işi var fakatbiz de ücretsiz olarak interneti kullanmak istiyoruz. İşte bu gibi durumlarda aşağıda okuyacağınız bilgiler sizin işinizi görebilir.

Nasıl mı?

Cevap; internet kafeye giderken veya birbaşka ortamdayken orada bulunan Pc'nin internetinden yanımızda taşıdığımız usb kablo aparatıyla cepten internete girebiliriz.
    Bluetooth'u olmayan insanlar için zaten katkı sağlayacaktır. Üstelik bu işlev ücretsiz ve birkaç dakikalık bir işlemler sonucunda kullanabiliriz. Hiçbir kurulum yazılım programına da ihtiyacımız yok!!!

Bu işlem için gerekenler:

1) SonyEricsson cep telefonu ve USB kablo bağlantı aparatınız olmalıdır.
    2) İnternet bağlantısı olan bir bilgisayar ve Usb port girişi gerekmektedir.

Yapacağınız bağlantı ayarları; SonyEricsson K660i de denenmiştir, diğer sonyericsson modellerinde de, büyük bir ihtimalle benzer şekilde ayarlar uygulandığında başarılı sonuç alırız ;)

*Bu bağlantı ayarlarını yapmak öğrendikten sonra, sadece 1 dakika sürmektedir. Ayrıca tüm ayarlar yapıldıktan sonra, takıp anında kullanabiliyoruz.

TELEFONDA YAPACAĞIMIZ AYARLAR:

Yukarıdaki resimde gördüğünüz xxx.xxx.xxx.0 benzeri ayarlar sembolik olarak xyz şeklinde yazılmıştır, yani size uygun ayarların hangi sayı-rakam lardan oluştuğunu öğrenmek için aşağıdaki ayarları takip edin.

1)Menü/ayarlar/bağlantı/usb/usb ağı türü => ''Bilgisayar üzerinden internet'' seçeriz...

2)Menü/ayarlar/bağlantı/usb/usb data hesapları => ''internet'' seçeriz yada yeni hesap oluşturup aşağıdaki işlemleri gözden geçiririz...

bu seçtiğimiz ''internet'' hesabını ''düzenle'' diyip içeriğini şöyle ayarlamalısınız =>
    APN:
    KULLANICI ADI:
    PAROLA:
    GİRİŞ İSTEĞİ:KAPALI
    IP ADRESİ:
    DNS ADRESİ:
    KİMLİK DOĞRULAMA: YOK,PAP,CHAP
    DATA SIKIŞTIRMASI: KAPALI
    BAŞLIK SIKIŞTIRMA: KAPALI
    PROXY AYARLARI: KAPALI,BİRDEN FAZLA

-------------------------------------------------

3)Menü/ayarlar/bağlantı/akış seçenekleri =>kullanılan hesap=> USB ETHERNET =>
    IP ADRESİ:

ALT AĞ MASKESİ:255.255.255.0

(BURADAKİ SİZE UYUMLU ADRES İÇİN BAĞLANMAK İSTEDİĞİNİZ PCNİN ALT AĞ MASKESİNİ BULUN. BUNUN İÇİN BİLGİSAYARDAN:BAŞLAT=>DENETİM MASASI=>Ağ Bağlantıları=>yerel ağ bağlantısı=>(çift tıklayın özellikleri seçin)=>internet iletişim kuralları=>gördüğünüz ''alt ağ maskesi''ni telefona yazın...)

GATEWAY:

DNS ADRESİ: 192.168.1.1

(BURADAKİ SİZE UYUMLU ADRES İÇİN BAĞLANMAK İSTEDİĞİNİZ PCNİN YEĞLENEN DNS ADRESİNİ BULUN. BUNUN İÇİN:BAŞLAT=>DENETİM MASASI=>Ağ Bağlantıları=>yerel ağ bağlantısı=>(çift tıklayın özellikleri seçin)=>internet iletişim kuralları=>gördüğünüz ''yeğlenen dns adres''ini telefona yazın...)

PROXY AYARLARI: KAPALI,BİRDEN FAZLA

4)Menü/ayarlar/bağlantı/akış seçenekleri =>yerel bağl. izin ver= AÇIK

5)Menü/ayarlar/bağlantı/İnternet ayarları/ =>kullanılan hesap => İnternet

6)Menü/ayarlar/bağlantı/internet ayarları/ => yerel bağl. izin ver => AÇIK
    ------------------------------------------------
    YUKARIDA SEÇİP YAPTIĞIMIZ CEP TELEFONU AYARLARINI KAYDEDEREK DİĞER ADIMLARA GEÇELİM !!!
    ------------------------------------------------

BİLGİSAYARDA YAPACAĞIMIZ AYARLAR:

1)TELEFONUZU PC İLE USB KABLO ARACILIĞIYLA ''TELEFON MODU''NDA BAĞLAYIN,

TELEFONUN BAĞLANTI NOKTASINDAKİ(yerel bağlantı 2) ıp adresi, alt ağ maskesi, dns gibi manuel ayarları boş bırakın,SONRA ;

BAŞLAT=>DENETİM MASASI=>Ağ Bağlantıları=>yerel ağ bağlantısı=>(SAĞ tıklayın özellikleri seçin)=>ÜST TARAFTAN ''GELİŞMİŞ'' SEÇİN =>diğer ağ kullanıcıları, bu bilgisayarın
    Internet bağlantısı yoluyla bağlansın
    (işaretleyin, sonra TAMAM diyip pencereyi kapatın)

Güvenlik Duvarı'nın bağlantıyı engellememesi için de, güvenlik duvarınızdan ''yerel bağlatı noktası 2''ye izin verin/ ya da kapatın.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Kısaca özetlersek: telefonda ''internet'' adlı bir hesap oluşturduk içindeki ayarları boş bıraktık, sonra telefondaki tüm yerel bağlantı seçeneklerini açık hale getirdik, sonra usb ile telefon modunda pc'ye bağladık, pcnin yerel ağ bağlantısını paylaşıma açık hale getirdik, varsa GÜVENLİK DUVARI V.B programları kapattık/ayarladık, tüm işlem bu kadar basit

BU İŞLEMLE BEDAVA İNTERNET'TE; BEDAVA MSN'E, HEM WAP SİTELERİNE HEM DE WEP SİTELERİNE GİREBİLİR, SÖRF EDEBİLİRSİNİZ. ÜSTELİK ''EDGE''DEN DE ÇOK DAHA HIZLI. ÇÜNKÜ; KESİNTİSİZ ADSL'NİN İNTERNET HIZINI KULLANMIŞ OLUYORUZ.

ARKADAŞLAR SORULARINIZI & YORUMLARINIZI BEKLİYORUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the spooks -- 9 Mayıs 2009; 16:50:02 >

• Benim W950i'de USB Network diye bir seçenek yok...
  • Harika bir anlatım ve rehber, deneyeceğim. Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vipmail123

Benim W950i'de USB Network diye bir seçenek yok...

O zaman telefondaki tüm gördüğün yerel ağ seçeneklerini ''Açık'' hale getir. Ayrıca akış seçenekleri adlı menü varsa oradan da ''USB ethernet'' hesabını seç, öyle bir dene ve Sonucu bildir...
  • İnternet İletişim Kurallarında ALT AĞ MASKESİ: vs. bunların hepsi boş, hiçbirinde birşey yazmıyor nasıl yapacam?

Birde az önce Ağ Bağlantılarıma bir şey geldi,
    Yerel Ağ Bağlantısı 4 adında
    Bağlandı
    Sony Ericsson Device 117 USB Ethernet Emulation (NDIS 5)

yazıyor.. oldumu şimdi bu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirklyc -- 9 Mayıs 2009; 19:24:36 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: emirk

İnternet İletişim Kurallarında ALT AĞ MASKESİ: vs. bunların hepsi boş, hiçbirinde birşey yazmıyor nasıl yapacam?

Bağlandı

yeni gelen yeel bağlantıyının içeriğini otomatik olması için boş bırak..
    diğerlerini zaten sen ayarlıyacaksın, konuyu adım adım oku uygular KONUDA YAZILAN ( IP: ) <=GİBİ BOŞ BIRAKILAN YERLERİ de boş bırak ;)
    yani;
    telefondaki hesaplar & bilgisayarın orjinal yerel bağlantısı, değiştirilecek... telefonu bağlayınca ortaya çıkan YENİ yerel bağlantı noktasının (ıp,dns ...v.s) ayarları değiştirilmeyecek..

• saol çokk telşekkürler...yemin ederimki yaptım k660i mde

şükür..10 dk mı aldı

hayatımda bir telefondan girdiğim en hızlı yol.Hiç bu kadar hızlı internet kullanmamıştım.3G yi solladık sanırım

ama USB yle biraz zor kullanılıyor ama ücretsiz tüm sitelere ve wap sitelerine girebiliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.Spears -- 10 Mayıs 2009; 1:27:57 >
  • Bilgi için teşekkürler güzel uygulama
    Ancak PC nin olduğu yerde küçük telefon ekranına kim tahammül edebilir ki..
    PC yi kim kullanıyorsa kalk işim var derim kaldırırım :)
  • Paylaşım için teşekkürler.... Yanlız pek kullanışlı olmayabilir kablo ile bağlanmak kabloyla bağlanacağına 30 cm yanındaki pc dende bağlanabilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: the spooks

quote:

İnternet İletişim Kurallarında ALT AĞ MASKESİ: vs. bunların hepsi boş, hiçbirinde birşey yazmıyor nasıl yapacam?

Bağlandı

yeni gelen yeel bağlantıyının içeriğini otomatik olması için boş bırak..
    diğerlerini zaten sen ayarlıyacaksın, konuyu adım adım oku uygular KONUDA YAZILAN ( IP: ) <=GİBİ BOŞ BIRAKILAN YERLERİ de boş bırak ;)
    yani;
    telefondaki hesaplar & bilgisayarın orjinal yerel bağlantısı, değiştirilecek... telefonu bağlayınca ortaya çıkan YENİ yerel bağlantı noktasının (ıp,dns ...v.s) ayarları değiştirilmeyecek..

tamam da boş bırakmıştım zaten bu yerel ağ bağlantısı 4 çıktı ya bende altındada
    sony ercisson Device 117 USB Ethernet Emulation (NDIS 5)

yazıyor yani olmuş mu bu girebilirmiyim rahatça?

baştan yaptım tekrar şimdi girmeye çalışıyorumda bir yere iletişim hatası. Tekrar deneyin veya destek için operatörünüze başvurun. diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirklyc -- 10 Mayıs 2009; 12:41:37 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ResiqMe

Paylaşım için teşekkürler.... Yanlız pek kullanışlı olmayabilir kablo ile bağlanmak kabloyla bağlanacağına 30 cm yanındaki pc dende bağlanabilirsin

Bu işlemi zaten hali hazırda boş olan bilgisayar olunca kullanmayız.Örn yandaki pc'de, kardeşimiz var onu rahatsız etmeden hemen msn'mizi açabilir merakımız igderip kapatabiliriz(aynı anda 2 kişi aynı klavyeyle msnde konuşamaz...) , hem de kimseyi rahatsız etmeden, yoksa boş pc varken kullanmayız...
    Haa! herkes'te laptop vardır ayrı, o zaman gerek yok bu işleme
    bende de birkaç pc var ama örn:misafir olarak bir yere gidiyorum orada 1 pc var ve oradaki kuzenimin işi var onu rahatsız etmeden 1dk ayarlarımı yapıp telefonla internete girebilirim.Msn'ime bakıp çıkabilirim..
    -------------------------------------------------------------
    tamam da boş bırakmıştım zaten bu yerel ağ bağlantısı 4 çıktı ya bende altındada
    sony ercisson Device 117 USB Ethernet Emulation (NDIS 5)

yazıyor yani olmuş mu bu girebilirmiyim rahatça?

baştan yaptım tekrar şimdi girmeye çalışıyorumda bir yere iletişim hatası. Tekrar deneyin veya destek için operatörünüze başvurun. diyor
    -------------------------------------------------------------
    @emirk diğer adımları uyguladın mı? örneğin BİLGİSAYARIN EYREL BAĞLANTI NOKTASINI paylaşıma açık hale getirdin mi?

toplamda 3 ilgili kısım var

1)PC YEREL BAĞLANTI(AYARLARI
    DEĞİŞTİRİLMEZ, PAYLAŞIMA AÇIK HALE GETİEMEDEN EVEL TELEFON MODUNDA TELEFONU TAKARIZ, SONRA PAYLAŞIMA AÇIK HALE GETİRİRİZ...)

2)TELEFONU TAKINCA PCDE ÇIKDAN YEREL BAĞLANTI NOKTSI ( OTOMATİK OLMASI İÇİN AYARLARI BOŞ BIRAKIRIZ..1. İŞLEMİ YAPTIKTAN SONRA IP'Sİ KENDİLİĞİNDEN AYARLANIR)

3)TELEFONDAN YAPACAĞIMIZ AYARLAMALAR(KONUDA BELİRTİLDİ.)

• benim w200i de usb menüsü sadece kablo takılıyken aktif oluyor takıp girdiğimde telefon modu ve dosya trans modu açık oluyor :((
  • bu konuyu açan the spooks dostumuza teşekkür ederim

arkadasım bnde k810i war ama denedim bağlanamadım
    k810i'de bağlanma yönteminde bana yardımcı olabilir msn ??
  • anlayamadığım nokta şu sony ericsson un en üst seri telefonu x1 p990 w950 p910 ve p800 üm var herneyse şimdi pc varken neden pc yanında cepten internete girilir :) fantezi midir bu
  • se. nin kendi sitesinden dosya indirmek için telden girmek gerekiyor bu ve bunun gibi işler için gerekli olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frt-_-ctn -- 10 Mayıs 2009; 23:07:22 >
  • hmm aslında mantıklı
  • burdanda bilgisayardan girebilirsiniz sonyericsson wap sayfasına

http://wap.sonyericsson.com/fun/mxhtml/location_selector/regions?cc=GLOBAL&dn=C510&lc=en

örneğin:uygulama yüklemek için jad ı not defteriyle açıp linkini bulup adres çubğuna yazarsanız yükleme yaparsınız.

temalar içinde aynı şey...

bu wap emulatorler:

http://tagtag.com/site/info/emulator
    http://mtld.mobi/emulator.php

• Çok güzel anlatılmış.. Eve gittiğiimde denemek isterim..
  • eline sağlık ,,, henüz deneyemedim...
  • Kardeş Teşekkürler. Sorunsuz çalışıyor (K850i)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.