Şimdi Ara

Nokia E52 (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.333
Cevap
5
Favori
276.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    telefonu dün kredi kartı ile net üzerinden sipariş etmiştim bugün elime geçti henüz tam inceleyemedim ama ilk izlenimlerimi aktarayım
    telefon orijinal üzerinde imei nosu yazılı olan kutusunda geldi kutunun açılması gereken kısmında yapışık olan etiket üzerinde "dogubankgold.com ve ışık cell" yazılı bir amblem bulunuyordu
    telefon full kutulu ingilizce kullanım kılavuzu "ber iletişim" yazılı garanti kağıdı ve diğer aparatlarıyla geldi yuotube taki unboxing videolarındaki bütün aparatlar vardı
    telefonun batarya takılan kısmında "made in finland" "nokia corporation" yazıları ile type:rm-469 model:e52-1 bataryada ise nokia amblemli renk değiştiren hologram bulunuyor imei no sorguladığımda ise"İthalat yoluyla kaydedilen IMEI" yazmaktadır
    bunlar bende cihazın orijinal nokia üretimi olduğuna inanmama sebep oldu
    gelelim telefona
    telefon gayet şık ve ele oturan bir yapıda ancak hemen belirteyim ki epey uzun şu anda kullanmakta olduğum N82 den bile neredeyse yarım santim daha uzun ancak incecik ve oldukça hafif
    arka batarya kapağı metalik aliminyum görüntülü ve temasta kaygan değil ince çizgili desenli bu da kapağın çabucak kirlenmesine sebep olabilir arka kapak yerine tam oturmakta ve bir kilips ile tutunmakta istendiğinde çabucak çıkarılabilmektedir

ancak canımı sıkan önmeli bir konu ön kısmında telefonu çepeçevre saran metalik görünümlü çerçeve telefonun sağ tarafında yaklaşık 3-4 cm kadar kısmı tam yerine oturmamakta hatta gözle görülür bir şeklide tuş takımı ile arasında aralık bulunmaktadır dolayısıyla buradan hem ışık sızmakta hemde sağ taraftaki tuşlara basarken gacur gucur sürtünme sesleri çıkarmaktadır uzun vadeli ne olur bilmiyorum
    bu kadar güzel bir telefonun original nokia amblemi taşıyan bir cihazın yerine tam oturmayan bir kasa ile satışa sunulması yadırganacak bir durum aklıma acaba avrupada dağıtılan satışa sunulan telefonlardada bu hatalar varmıdır yoksa el altından bizim gibi ülkelere defolu mal mı gönderiyorlar
    bu hata için açıkçası cihazı geri göndermeyi düşünmüyorum bu hatanın cihazı bana satan buroteknik firmasını da bir hatası olduğunu düşünmüyorum

sanırım hatalı defolu ürünleri nokia gibi büyük üreticiler de bir şekilde el altından satılmasına göz yummuyorlar aksi taktirde başka izahını bulmak mümkün değil benimki sadece bir düşünce epey para verdiğiniz bir cihazın kusursuz olmasını beklemek tüketicinin en büyük hakkı resmi olarak o ülkede satılmasa dahi
    bunun dışında sistemi açtığımda menu görünüm elimdeki N82 ile neredeyse aynı bu konuda bir yabancılık çekmeyeceğim gibi
    telefon ne E71-E72 gibi büyük nede N serisi gibi kalın ve hantal çok kullanışlı gibi duruyor tuşlarda epey geniş ve köfte parmaklı olanlar için çok mükemmel
    sadece kamerayı fotoğraf için açtım flash çok mükemmel ancak foto kalitesi N82 ile kıyasladığımda epey vasat kaldı ama ben bunu bilerek aldım çünkü bana gps wlan ve uzun şarj süresi gerekmekteydi
    cihazı henüz detaylı bir şekilde kurcalayamadım
    biraz detaylı incelediğimde sizlerle paylaşırım
    en azında daha önceki yazılarda geçen kapanma resetlenme vs... gibi donanım ve yazılım hataları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi htekbas -- 27 Ocak 2010; 8:06:08 >

• vermis oldugun bilgiler icin cok sagol.
  • ilk izlenimlerin için saol hocam
  • bende telefonu yurt dışından getirttirdim. Benim içinde önemli şeylerin başında gps wifi pil ve hafiflik önemliydi ve aradığım hersey bu telefonda mevcut bence kötü telefon yoktur ne istediğinizi bilmeniz lazım mesela ben dokunmatik telefon sevmiyorum önceki telefonum n95 iyi guzel ama çok büyük gelmeye başladı bir yerden sonra şarjı yetmemeye başladı wifi gps kullanayım derken sonucta ihtiyacımlarım bu yönde gelişti zevk meselesi özellikle beni en çok şaşırtan gps performansı oldu telefon evin içinde bile gps 'e bağlanıyor cadde de sokakta siz düşünün sonuc olarak cok memnunum almışım 2 milyarlık telefon wifiye baglanmısım gps e girmişim sarjı 1 gun gıtmis ne yapayım en son 4 gun once sar ettım telefonu oviden girip istanbulu cevirimiçi kaydettım 10 mb ta yakın wifi kullandım habire kurcaladım 4 gün gitti 24 saat açıktı telefon buda bana fazlasıyla yeter. Almayı düşünen arkadaşlar için bu fiyata kacırmayın derim.

• bu arada dayanamdım update yaptım işslem sorunsuz gerçeklesti cihaz yine türkçe ve yaptığım ayarlar ile açıldı
    merak ettiğim diğer bir konu kutudan herhangi bir cd çıkmadı fakat windows 7 hemen tanıdı gerekli dosyaları netten çekti ben sadece update için nokianın ingiltere sayfasından n0kiasoftwareupdate dosyasını çektim türkçe kurulum yaptım zahmetsiz oldu
    bu arada cihazın sağ tarafındaki metal çerçeve ile tuş takımı arasındaki aralığın çerçevenin oturmasından ziyade tuş takımından kaynaklandığını keşfettim tuş takımı yerine tam oturmamış biraz sola çekmiş görüntüsü veriyor sanırım hala sağ üstteki tuşa basınca biraz sürtünme gıcırdama ses var ama telefonu sevdiğimden idare etmeyi düşünüyorum
    henüz wlan bağlantısı gerçekleştiremedim wlan ayarlarını yaptım kablosuz bağlantıyı tanıyor ama nete girmiyor sayfayı açmıyor sunucu bağlantı hatası veriyor
    düiğer özelliklerinie bakamadım zaman problemimden dolayı mesela gps... gibi

• mesaj yazarken ü,ş,ğ,ç,ö harflerini yazinca 1 karakter yerine 10 karakter yazmissiniz gibi gosteriyor.
    bu sorunu nasil hallettiniz? En son version yuklu ama yinede yapiyor.:)
  • selam
    telde öyle bir sorun olmadı ayarlara iyice bak istersen
    ayrıca versiyon yükselttikten sonra hard reset attım sanki daha iyi oldu
    garmin navigasyon yükledim nokia maps in son sürümünü de yükledim
    şu anda bir problem yok şarj çok kurcalamama rağmen 3 günde ancak bir diş eksildi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkozan

mesaj yazarken ü,ş,ğ,ç,ö harflerini yazinca 1 karakter yerine 10 karakter yazmissiniz gibi gosteriyor.
    bu sorunu nasil hallettiniz? En son version yuklu ama yinede yapiyor.:)

evet bende şimdi fark ettim bendede aynı sorun var çözebilen var mı ?
  • ben de yok meraklandım bir daha baktım mesaj yazarken özellikle o harfler bastım aynen mesajda çıktı bir problem gözükmüyor gibi
    telefon dil ayarlarına bir daha baksanız
  • Merhabalar,ben de E52 ile E55 arasinda karar veremedim.Su an Fransa da E52 268 €, E55 269 €.
    E52 de GPS A-GPS galiba onun icin E55 almak istiyorum.E52 alan arkadas GPS olayi hakkinda bilgi verirse sevinirm,Tesekkurler.
  • hard format tus kombinasyonu nedir e52'de.?
    Belki bende versionu tekrar uzerine kurarsam mesaj sorunum hallolur gibi.
    ı,ü,ğ,ç,ö harfleri bende de cikariyor ama. Mesela ı harfi yazinca 1 karakter gitmesi gerekirken 7 karakter mi ne harciyor.
    Diger yandan hizli bir sekilde sert parke zemine dusurdum telefonu. Ters bir durum sonrasi firlatmis gibi bir etkisi vardi. Sarj bir yana, metal bir yana.. Oyle bir ses cikti ki, telefonun paramparca oldugunu dusundum.
    taktim calisti. herhangi bir cizik veya zedelenme olusmadi.
    Kisa ve oz olarak soyleyebilirim ki,kasa saglamligi test edildi onaylandi:))
  • Bu arada arkadaslar, kapatma tusuna basinca en alt tarafta "guc tasarrufunu ac kapat varmis :)
    guc tasarrufunu acik yaptm. Kac gun sarj gidecek sizle paylasirim.
  • telefon kapalı iken ( *) (3) (Yes-yeşil cevaplama tuşu) ve Açma Kapama tuşuna 5 saniye basılı tutup nokia yazısı gelene kadar beklerseniz hard format gerçekleşir sonra ülke şehir saat dilimi tarih vs... ayarları yeniden yaparsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi htekbas -- 30 Ocak 2010; 0:00:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: htekbas

selam
    telde öyle bir sorun olmadı ayarlara iyice bak istersen
    ayrıca versiyon yükselttikten sonra hard reset attım sanki daha iyi oldu
    garmin navigasyon yükledim nokia maps in son sürümünü de yükledim
    şu anda bir problem yok şarj çok kurcalamama rağmen 3 günde ancak bir diş eksildi

Arkadasim Ben Garmin i kuramadim kurdugumda girmiyor Garmin e son surumunu kurdum onda da cozme olayi yok anlatabilirmisin Garmin``i nasil yukledigini?

Tesekkurler
  • değerli arkadaşım
    belki farklı yerden link vermek yasak olabilir ama google da"Garmin Mobile XT v5.00.50 Kurulumu & Kılavuzu" yaz ilk çıkan 2 sitede detaylı anlatılmış
    aynen dedikleri gibi kurulumu sorunusz bir şekilde gerçekleştirdim
    yazıları iyi okuyup orada belirtilen linklerden programları rahatlıkla çekip kurabilirsiniz
    kusura bakma programın kurulumu detaylı olduğundan benim anlatımım zor anlaşılabilir
    tek zorlandığım konu programları anlatıldığı şekilde harici bellek kartına atamamaktı bir türlü kopyalamay izin vermiyordu meğer pc ile cep arasında bağlantı kurulunca pcsuit ile bağlan seçeneğini değilde depola seçeneğini tıklamak ya da hafıza kartını adaptör ile direkt bilgisayara bağlayıp programı koyalamak gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi htekbas -- 31 Ocak 2010; 21:12:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: htekbas

telefon kapalı iken ( *) (3) (Yes-yeşil cevaplama tuşu) ve Açma Kapama tuşuna 5 saniye basılı tutup nokia yazısı gelene kadar beklerseniz hard format gerçekleşir sonra ülke şehir saat dilimi tarih vs... ayarları yeniden yaparsınız

supersin ya tesekkurler, aynen yaptim.dedigin gibi oldu.

Amaaaaaa sms mevzusunda bir degisiklik olmadi.:(
    Turkce karakterleri kullanabiliyorum ama 1 yerine 7 karakter dusuruyor.

soyle soylersem
    ist yazdigimda 157 karakter daha yazma hakkim oluyor
    ıst yazdigimda ise 151 karakter yazma hakkim kaliyor.
    Eskiden SMS ayarlarindan karakter kodlamasi tam destek degilde, "indirgenmis" veya "kisitli destek" dedigimizde duzeliyordu (e65 de en azindan)
    zira e52'ye hard format atmama ramen bir duzelme goremedim.

Bu konuda benimle ayni sorunu yasayan baskalari yok mu ?

• günaydın
    dediğini şimdi anladım bende de aynı sorun varmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi htekbas -- 30 Ocak 2010; 8:43:21 >
  • Evet bendede aynı problem var birde birşey farkettim 1-2 satır yazdıktan sonra hızlı mesaj yazmaya çalıştığında alet agırlasıyor n95 de mesajı yazdıgında anında algılardı bunda bazen 1 saniyelik gecikme ile bile karakterler gelebiliyor buda dogal olarak yanlıs yazma ihtimalini yukseltip mesaj yazma hızını dusuruyor.
  • Evet bende de 4. satira gectigimde hizli mesaj yazarken 1 saniyeliek gecikme yapiyor.
    islemcisi bu kadar hizli olan bir telefon neden boyle bir problem yasatiyor acaba.
    sanirim yeni guncellemeyi bekleyecegiz :)
  • sanki bu telefon ara seri olarak kaldı demi...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.