Şimdi Ara

ÖLÜRKEN ÖLDÜĞÜMÜZÜ HİSSEDEBİLİR MİYİZ? (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
2
Favori
52.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ölüm deneyimleye bileceğimiz bi şey deildir.
  • konu ne kadar eski de olsa güncelliğini korur bence
    ölüm insan vucudun dan ruhun ayrılma olayıdır nasıl bir kaza veya üzücü olayda vucudumuz da can olan bir uvzuğun diyelim kolumuz koptu artık onun 2 kg etten bir farkı kalmıyor çünki vucuda can veren ruh oradan ayrıldı o ülmüş olan vucudun azası neyse neyse ölen insanın da geride bıraktığı beden aynıdır
    gelelim ruh a ruhu nasıl anlarız insanın annesi baba sı veya bir sevdiğini kaybettiğinde veya tam tersi çocuğu olduğunda veya araba aldığında vs hiç bir fiziki mudahale olmadan içi acı ceken yüreği yanan veya tersi sevinen mutlu olan hiss lerin tamamı ruh ta gerçekleşir yani bir ruh bir vucuda emanettir o beden öldükten sonra cezalanacak veya ödüllendirilecek olan o acı çeken veya sevinen ruh olacaktır
    inancımız göre mahşer de kıyamet koptuğunda tüm ruhlar orada dirilecek nizam terazi kurulacak hesap bedenin den başlayacaktır
    ona göre yaşamak gerekir değil mi

• Boğulurken hissedersin bizzat yaşadım ama kurtarıldım çok şükür :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .nnaazzoo.

quote:

Orjinalden alıntı: diablo666

insan topraga gömülmedikce öldugunu anlamazmış.......

EVET BENDE BÖYLE DUYMUŞTUM MEZARA GİRİNCE KAFASINI KALDIRMAYA ÇALIŞIRMIŞ TAHTAYA VURUNCA ANLARMIŞ ÖLDÜĞÜNÜ
    NE KADAR DOĞRU BİLEMİCEM AMA DİN DERSİNDE DE BÖYLE ANLATILMIŞTI DAHA SONRA DA DUYMUŞTUM BAŞKALARINDAN

• Hissedilir muhakkak, Zaten o hissiyatın öncesin de öleceğini bilmeni aklına getiren canını almaya gelen Azrail (A.s)'dır. Hattâ Azrail (A.s'ı) dahi görebiliriz. Benim Dedem hastanede son saatlerini yaşarken Anneannem başında refakatçı olarak kalıyordu. O zaman anneannem yanındayken Dedem yattığı yerden önüne bakarak baş parmağını kaldırmış, bir dakika dercesine.. Sonra anneannem den su istemiş, Dedem suyu içtiği anın hemen sonrası canını teslim etmiş. :( Anneanem anlatınca tüylerim ürpermişti. :( Dedemi halâ özlüyorum küçücüktüm o zamanlar tam doyamadan Dede sevgisine ölümünün Vakti geldi ve ölüm alıp götürdü Dedemi bizden.
  • bayılırken hiç birşey hissetmemiştim bir farkı yoktur diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuantum21

Ölüm deneyimleye bileceğimiz bi şey deildir.

nerden biliyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .nnaazzoo.

quote:

Orjinalden alıntı: diablo666

insan topraga gömülmedikce öldugunu anlamazmış.......

EVET BENDE BÖYLE DUYMUŞTUM MEZARA GİRİNCE KAFASINI KALDIRMAYA ÇALIŞIRMIŞ TAHTAYA VURUNCA ANLARMIŞ ÖLDÜĞÜNÜ
    NE KADAR DOĞRU BİLEMİCEM AMA DİN DERSİNDE DE BÖYLE ANLATILMIŞTI DAHA SONRA DA DUYMUŞTUM BAŞKALARINDAN

ben duydum bunu....
    toprak atıldıktan sonra ve imam en son ölen kişinin baş tarafına eğilerek bişeyler söyler sanırım o an da hissediyor galiba.

bilemiyoruz tabii böyle söylentiler var.
  • Daha önce hiç ölmediğim için..

• biri bir denesin bakalım bizede görüş bildirsin bilimsel kanıtlıyalım yok mu bir babayiğit
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingof98

quote:

nerden biliyorsun.

Deneyim dediğimiz şey olayı yaşamayı gerektirir oysa ölüm yaşanabilir bi şey midir ölüm geldiğinde biz yokuz biz varken de ölüm yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuantum21 -- 1 Nisan 2014; 23:26:02 >
  • quote:

quote:

quote:

nerden biliyorsun.

Deneyim dediğimiz şey olayı yaşamayı gerektirir oysa ölüm yaşanabilir bi şey midir ölüm geldiğinde biz yokuz biz varken de ölüm yoktur.

peki ermişler felan bir yerden bir yere nasıl gidiyor yada aynı anda gözüküyor.
  • Denersem bildiririm.
  • Evet hissedebiliriz. Ölmeyi mi planlıyorsun?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

nerden biliyorsun.

Kişisel bi algılama bu bilimsel bi dayanağı yok.Yani sen bana ermişlerin aynı anda farklı yerde gözükmelerini kanıtlaya bilir misin üstelik ölümle bağlantısını çözemedim.

• Bugün bu deneyimi 10ml %7,5' luk Potasyum Klorür ile deneyecektim ama salak eczacı 5ml' lik enjektör vermiş

• Ölümden ölüme değişir
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

nerden biliyorsun.

Kişisel bi algılama bu bilimsel bi dayanağı yok.Yani sen bana ermişlerin aynı anda farklı yerde gözükmelerini kanıtlaya bilir misin üstelik ölümle bağlantısını çözemedim.

yani ruhla alakası var.belgeselde hayvanlarda farklı mesela çırpınınca can çekişiyor denir.yani insanlar genelde can çekişmez bir anda ölür.can çekişirse hissediyor demek olabilir.Azrail ruhu benedini bütün hücrelerinde gezdirirmiş birde ayaktan soğuk başlarmış ruh ilk oradan yukarı ve boğazında canını çeker alırmış ruh vücuttaki yabancı madde gibi düşünmek gerek beyin emir veriyor yapıyorsun.canın acıdığı zaman ruha baskı olduğu zaman hissediyorsun birazda sinir sistemi ile alakalı ölü bir canlı tepki vermiyor.çünkü artık ruhu yok.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.