Şimdi Ara

LPG, CNG Fuarı: Okcan otomativ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • En yeni LPG ve CNG araç kitlerinin sergilendiği LPG, CNG fuarında Natural Gas standındayız.

[wvp=517]

• valla erılen paraya yazık okcan taktırman bişman olursunuz
  • Sürekli lpg sistemlerinin hangisi iyi hangisi değil tartışıyoruz.Bir marka övülüyor başka bir kişi aynı araç aynı yerin montajı aman o markayı taktırmayın diyor bizde şaşırdık.Yokmu konuyu tam bilip bizi audınlatacak kişi
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Sürekli lpg sistemlerinin hangisi iyi hangisi değil tartışıyoruz.Bir marka övülüyor başka bir kişi aynı araç aynı yerin montajı aman o markayı taktırmayın diyor bizde şaşırdık.Yokmu konuyu tam bilip bizi audınlatacak kişi

Marka övülse ne olacak?Artık 2.07 lik LPG fiyatıyla LPG nin avantajı %35 i geçmiyor ki!Üstelik yakıta en ihtiyaç duyulan an olan ilk çalıştırmada benzin kullanılıyor.1.25 lik fiestam LPG de 16-16.5 yakar olmuş.Ne avantajı allah aşkına,artık en ucuz kiti almanın zamanıdır çünkü amorti devri çoktan geçti...2 milyarı LPG kitine verecek isteği bırakmadılar insanda.

Lanet olsun bu LPG yi bu hale getiren mali sorumlulara.
  • sayın reasson

lpg ye zam gelirken benzinede zam geliyor tasarruf oranı düştü derken sanki benzine değil sadece gaza zam geliyor muş gibi anlatmışsınız .
  • quote:

Orijinalden alıntı: şimşekotogaz

sayın reasson

lpg ye zam gelirken benzinede zam geliyor tasarruf oranı düştü derken sanki benzine değil sadece gaza zam geliyor muş gibi anlatmışsınız .

İyi de güzel kardeşim benzine gelen zam sanki lpg ciyi etkilemiyor mu(arabamızı neyle çalıştırıyoruz?) bir ikincisi oran olarak zamları oranlarsanız şu anki tasarrufumuz 50 yi zaten çoktan geçtik, %40 ı buluyor mu elinizi vicdanınıza koyup söyleyin,şu fiyatlarla %40 tasarrufu garanti edebiliyor musunuz?Ben tam bakımlı aracımla ve yeni sayılabilecek LPG kitimle bu tasarrufu yapamıyorum şahsen.%38.Yani benzine geliyor da LPG ye geçirme şeklinde geliyor benzine gıdım gıdım.Şu anda ikisi de tarihi rekor seviyesinde pahalı,ki bu hale getirenleri halk affetmeyecek o ayrı,tasarruf oranı düştü elbette,2.07x1.2=2.48

2.48/3.67=%67

%100-%67=%33.Sabah yakılan benzin hariç.Tasarruf oranı düşmemiş mi düşmüş mü hesap ortada.Ha benim arabamda tasarruf %38 kadar belki 39,uzun yolda hiç benzinle ölçümüm yok dolayısıyla onu yazamıyorum ama zaten arabayı şehiriçi kullanıyoruz.Zaten litre fiyatındaki avantaj %44.Fazla yakıyor lpg kitleri biliyorsunuz sizler de.1 e 1 yaksa on numara olacak,belki bu lafları yapmayacağız bile.

Dostum,tasarrufun düşmesine ben de aşırı üzülüyorum(belki en üzülen benimdir buna).Sonuçta ben de LPG yakıyorum.Ama eski LPG zamanları %60-70 tasarruf günleri çok geride kaldı.%33 tasarruf sağlamak için de kitlere 2-2.5 milyarların hatta 1.5 milyarın bile verilmesi abartı ve gereksiz geliyor bana.Tabi bu kitle 100000 km gidip amorti edecek arkadaşlar için mantıklı.Ancak şu anda kitin amorti süresi 20000km den öncedir demek doğru değil,fiyatlar herkesin gözü önünde.Gazın fiyatı uzun yoldaki indirimli(indirim dediysem de 1.40 değil 1.96) yerler hariç 2.04-2.07 her yerde.Ne avantajımız kaldı ne tadımız.Siz sektör öncüleri de fiyatların düşüşü için bi el ayak öncü yardımcı olsanız da şu LPG fiyatı normallese.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.