Şimdi Ara

megane 1.6 rte otomatik 170.000 de 2000 model kaç lira verilir yada alınır mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
15.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • megane 1.6 rte otomatik 170.000 de 2000 model kaç lira verilir yada alınır mı? arabalardan hiç mi hiç anlamam ilk arabam olacak 10000 13000 arası bişiler arıyorum önceliğim güvenlik, sonra az masraf (yakıt tamir), sonra da tabiki konfor. otomatik vites tercih sebebimdir(eşim sebebiyle). aslında sıfır al başın ağrımaz diye düşünüyorum ama acemi iki şoför olunca mecbur 2. el alacağız yardımlarınızı bekliyorum

• 12-13
  • kardes,otomatik alacaksan eger km cok fazla,birde mutlaka servise sok ve eksper raporu iste,ozellikle sanzimani kontrol ettir,sen araci tanimiyorsun ama guvenilir bir usta yada arkadasin varsa aracla test surusu yapsin,dur kalk yapsin,vites gecislerine baksin,kandirilma,sonra alirsin arabayi 3-5 zamandan sonra bi sanziman arizasi cikarsa astari yuzunden pahaliya cikar,elinde patlar,,,,aman ha...

selametle

1 ) Lastiklerin durumuna bakın. Dişleri ve yanaklarına bakın asimetrik bir aşınma takımlarda bir ayarsızlık olduğunu gösterir.
    2 ) Direksiyon bir taraftan diğerine toplandığına akıcı olmalı. Herhangibir takılma titreşim ve/veya ses problemi işaret eder.
    3 ) Vitesler sorunsuz geçmeli debriyaja tam basılı vites atarken zorlanma veya ses gelmesi sorun olduğunu gösterir. Çok sert veya çok hafif debriyaj pedalı da aşınmış parçalardan dolayı olabilir.
    4 ) Motor rölantide sarsıntısız çalışmalı. Devirlenirken rahatça devirlenmeli titreşim veya takılma olmamalı. Yağ çubuğu ve yağ haznesi kapağını kontrol edin kahverengi tortu görürseniz vakit kaybetmeyin başka bir arabaya bakın.
    5 ) Gaza bastığınızda egzozdan çıkacak mavi dumana bakın. Mavi egzoz gazı çokça çıkıyorsa motorun iç parçaları aşınmış demektir.
    6 ) Arabanın kaportasını kontrol edin. Pas çürüme var mı? Aracın altına bakın değiştirilmesi gereken bir egzoz sistemi belli olur.
    7 ) Çok temiz bir motor bölmesi sizden bir şey saklamak için yıkanmış olabilir.
    8 ) Kaputu açtığınızda pul pul dökülen bir boya yapılmış bir kazanın habercisi olabilir.
    9 ) Arabanın içinin durumu ile kilometresi birbirine uyuyor mu kontrol edin. Düşük kilometrede bir arabanın koltuk kumaşı/derisi ve/veya yayları aşınmış pedalları erimiş olmamalı. Aracın kilometresi geri çekilmiş olabilir.
    10 ) Kapıları açıp kapayın sorunsuz açılıp kapanıyor mu? Kapı lastiği yırtılmış erimiş veya tam oturmuyorsa aracın aldığı bir darbeden kaynaklanıyor olabilir. Kapı lastiğinde boya olmaması gerekir. Plaka ışıkları arabayla aynı renk parlıyorsa kötü boyamadan kaynaklanabilir.
    11 ) Arabanın panellerinin hizasına dikkat edin. Bütün boşlukların eşit olması lazım.
    12 )Test sürüşünde frenler isteklerinize tepkili olmalı.
    13 ) Elektrik sistemi doğru düzgün çalışıyor mu kontrol edin; camlar havalandırma klima açılır tavan vs..

• allah razı olsun hocam verdiğin bilgiler çok işime yarayacak
    otomatik için kaç km dekilere baksam iyi olur
  • olabildigince dusuk olmasina bak,bunun tabiki km dusuk olunca ariza yapmaz anlamina gelmez ama en azindan daha az yipranmis olacaktir///
    keske otomatik almasan ama es durumundan galiba zorunlu...
    iyi sanslar
  • bana otomatik alma demişsin ama imzandaki araba otomatik değil mi
  • evet dogru otomatik arac kullaniyorum,benim canim yandi baskasinin cani yanmasin diye uyariyorum,bende senin gibi esim manuel kullanamadigi icin otomatik aldim,almaz olaydim,meger 14000`de sanziman degismis ama bana hic bilgi verilmedi,sonradan ogrendim ama yapacak bi sey yoktu,su anda kullaniyorum ama vites gecisleri falan bazen sert oluyor:(
    o yuzden uyarma ihtiyaci hissettim...

quote:

Orjinalden alıntı: evrenz

bana otomatik alma demişsin ama imzandaki araba otomatik değil mi
  • EVRENZ(KARDESIM BI DE PM ATTIM CEVAPLARSAN SEVINIRIM :D)
    quote:

Orjinalden alıntı: evrenz

megane 1.6 rte otomatik 170.000 de 2000 model kaç lira verilir yada alınır mı? arabalardan hiç mi hiç anlamam ilk arabam olacak 10000 13000 arası bişiler arıyorum önceliğim güvenlik, sonra az masraf (yakıt tamir), sonra da tabiki konfor. otomatik vites tercih sebebimdir(eşim sebebiyle). aslında sıfır al başın ağrımaz diye düşünüyorum ama acemi iki şoför olunca mecbur 2. el alacağız yardımlarınızı bekliyorum

EVRENZ KARDESİM 170000 DE ARABA ALINMAZ BOSVER SEN BASIN AGRIR.2.EL ALICAKSAN EN AZINDAN 100000 DEN ASAGI OLSUN.MUSTAFA CULHANINDA VERDIGI BILGILER GERCEKTEN COK GUZEL. BU ARADA BENDE DE 2001 1.6 MEGANE VAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rarely009 -- 11 Mayıs 2009; 21:03:13 >

• piyasasından ucuz fiyata satıyorsa alınır neden alınmasın.klimalıysa ve ağır darbesi yoksa ve 11000 TL den aşağı veriyorsa alınır.
  • bencede alınır hele aracın gecmısını bılıyorsanız daha ıyı olur bu km olayına fazla takılmayın bence arac bakımlıysa sorun olacagını sanmıyorum ben aracımı alırken 208 bınde ıdı ama sahıbı tanıdık aracın butun servıs kayıtlarını cıkardım suan 219 bın oldu bırbucuk yıl oldu alalı ve yagından baska bır masrafım olmadı ve ınanın tanımadıgım 50-60 bındekı bı araca degısmem okadarda memnunum araca servıste baktırın temiz ve sorunsuzsa aklınıza yattıysa fıyatta uygunsa bencede alınır saygılar.......
  • kardeş bende 95 model otomatik opel vectra vardı arabadan çekmediğim kalmadı.eğer bu model otomatik araba alacaksan arabayı servise sok vites geçişlerine bak vitesler geçerken vuruyosa sakın alma. alacağın araba şimdiden hayırlı olsun
  • bence alma, son sahibi sen olursun
  • 11-13 bin tl arası.
  • MERHABA ARKADASLAR BENİMDE BİR SORUM OLACAKTI 98 MODEL 1.6 ENJEKSYONLU RENO 19 UM VARDI 2 AY ÖNCESİNE KADAR SİMDİ İSE BİR MEGANE ALMAK İSMİYORUM KAFAMA YATAN BİR ARAC BULDUM 2000 MODEL 1.6 RTE 130000 KM DE 16 VALF 17000 LİRA İSTİYORLAR FAZLAMI ZONGULDAK PİYASASI AMA SİZ NE DERSİNİZ NASIL BİR ARACTIR BU ARACLARIN KRONİK BİR RAHATSIZLIĞI VARMIDIR ? KM Sİ FAZLAMI ? LİNKTE ATIYORUM CEVAPLARSANIZ MUTLU OLURUM
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.