Şimdi Ara

Nokia, E serisinin yeni üyesini tanıttı; E52

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
53.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  

Cep telefonu pazarındaki mevcut konumunu yıllardır korumaya devam eden Nokia, bugün E serisinin en yeni üyesi E52 modelini tanıttı.

Tasarım ve teknik özellikler açısından E55'in birebir kopyası niteliğindeki cep telefonu, QWERTY klavye özelliğinden yoksunluğuyla E55'den ayrılmakta. Kısacası E52'nin pek fazla yenilik getirmediği söylenebilir. Telefonun teknik detaylarına kısaca değinecek olursak dört band GSM, HSDPA şebekesi desteği, 2.4 inç (~6 cm) 240x320 piksel 16 milyon renk TFT ekran, 60 MB dahili bellek, 16 GB'a kadar bellek desteği, 3.2 megapiksel çözünürlüğünde kamera, VGA çözünürlükte saniyede 15 kare video kaydı, FM radyo, Bluetooth v2.0, WI-FI, A-GPS gibi özellikler göze çarpıyor. E52'nin 600 MHz saat hızına sahip ARM 11 işlemcisi ise pek çok Symbian uygulaması için yeterli görünüyor.

Son olarak 1500 mAh kapasiteli bataryadan güç alan Nokia E52'nin, 2009 yılının 2. yarısına doğru vergiler hariç 245 Euro civarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Teknik özellikler:

Şebeke:
    Quadband GSM / Dualband HSDPA

EDGE desteği:
    Var, 32. sınıf

HSPDA desteği:
    Var

İşletim sistemi:
    Symbian OS v9.3, FP2

İşlemci:
    600 MHz ARM 11

Boyut ve ağırlık:
    116 x 49 x 9.9 mm / 98 gram

Ekran:
    2.4 inç, 240x320 piksel, 16 milyon renk TFT

Bellek:
    60 MB dahili + 16 GB'a kadar microSD desteği

Kamera:
    3.2 megapiksel, led flaş

Video kaydı: 640x480 piksel, 15 FPS

FM radyo:
    Var, RDS desteği

Bluetooth:
    Var, v2.0 + A2DP

WI-FI:
    Var, 802.11 b/g

A-GPS:

Var

Batarya:
    1500 mAh lityum iyon (432 saate kadar bekleme; 6 saate kadar konuşma süresi)

• işlemcisi çok iyiymiş, yanlız nokia nın buna 600 mhz n97 ye ise 434 mhz işlemci koyması denyoluğundan mıdır bilemedim???
  • n97 ye 434 mhz koymalarında vardır bir bildikleri o kadar test süreci falan geçiriyor telefonlar
  • walla telefonda yok yok:D
  • Telefonda Yok var;

Qwerty Klavye :D

Bu arada Qwerty Klavyesi olmayan bir cihaz yeni bir model olarak lanse etmek hangi mantıga hizmet ediyor siddetle merak etmekteyim.
  • Yahu bir şirketin tüm telefonları birbirine bu kadar mı çok benzer yaa ?
  • İşlemcisi nerdeyse PSP'nin işlemcisi kadar be. :)
  • vga 15fps çekecekse video çekmesin kardeşim.
  • Lan E51'e yapılacak şey mi bu be ! Bende diyorum neden benim E51 son günlerde paso kendi kendine restart atıyor. Nedeni anlaşıldı. Gariban aşağılık kompleksine girmiş meğersem. Neyseki seviyorum ben E51'imi. 3-5 senede değiştirmem. E52 çıkmış,halt etmiş.
  • 600 Mhz işlemci benchmarklarda 369 Mhz liklerden çok az bir farkla ilerdeymiş yani gözle görünür bir fark yok yazıyor yabancı sitelerde. 600 Mhz e takılmamak lazım.
  • Nokia'nın sitesinden alıntıdır;
    Power

* BP-4L 1500 mAh battery
    * Talk time (maximum):
    - GSM up to 8 h
    - WCDMA up to 6 h
    * Standby time (maximum):
    - GSM up to 672 h
    - WCDMA up to 432 h
    * Music playback time (maximum):
    - Music Player up to 18 h
    - FM radio up to 30 h

GSM 8 saat konuşma 28 gün bekleme yapacakmış... E51 alacaktım fiyatı düşünce şimdi E52'nin çıkıpta fiyatının düşmesini bekleyeceğim :D
  • Tam istediğim gibi bir telefon olmuş modelini de beğendim gelirse ülkemize alabilirim
  • işlemci cok yüksek daha 2 gün oldu 5800 edindim güzel ama şu işlemci olsaymış keşke dedirtmiyorda değil.
  • şu özellikler böyle bir tasarıma konulur mu ya
  • 2009'un 2. çeyreği mi? zaten 2. çeyreğin ortasındayız?? 3. çeyrek heralde
  • quote:

Orjinalden alıntı: stuka

işlemcisi çok iyiymiş, yanlız nokia nın buna 600 mhz n97 ye ise 434 mhz işlemci koyması denyoluğundan mıdır bilemedim???

N serisi telefonlarda farklı bir işlemci platformu kullanılıyor sanırım forumda bununla ilgili bir yazı okumuştum
    600 mhz işlemciyle her işi yaparken N serisi platformlarda her iş için farklı işlemciler var diye biliyorum N97 nin 434 Mhz de genel işlemci hızı olsa gerek

Şarj olayı çok iyiymiş yaaa
    neden benzer her telefona böyle 1500 maH batarya koymuyor ki nokia 890 mah bataryayla her gün telefon şarj ettiriyor bize :S
  • Eğer e51 gibi sar değeri yüksek olursa bu telefonunda sonu hazin olur çok severek aldığım e51 den şimdi nefret ediyorum çünkü sar değeri çok yüksek fazla konuşmuyor olsam bile artık telefonu kullanmak istemiyorum en kısa sürede satıp kurtulmalıyım diyorum ama bu seferde alıcak olan kişi için üzülürüm böyle sar değeri yüksek telefonları Türkiyeye getirmek yasaklanmalı vatandaşlarımızın sağlığını düşünmeliyiz dimi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: durusun34

Eğer e51 gibi sar değeri yüksek olursa bu telefonunda sonu hazin olur çok severek aldığım e51 den şimdi nefret ediyorum çünkü sar değeri çok yüksek fazla konuşmuyor olsam bile artık telefonu kullanmak istemiyorum en kısa sürede satıp kurtulmalıyım diyorum ama bu seferde alıcak olan kişi için üzülürüm böyle sar değeri yüksek telefonları Türkiyeye getirmek yasaklanmalı vatandaşlarımızın sağlığını düşünmeliyiz dimi.

Tabiki yüksek olacak, GPS, wifi, GSM vb tümü açıkken ölçülen toplam sar değeri 1,3 lere filan çıkar bundada.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.