- x
89/2 Ankara Etimesgut Zırhlı Birlik Düşenler VarMı ?
44 Cevap22535 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

150 Mesaj
6 Mayıs 2009; 10:54:45 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar bugün itibariyle 89/2 tertipler açıklanmış bulunuyor.Bana da acemi birliği olarak Ankara Etimesgut Zırhlı Birlik Ulaştırma çıktı.Bu konuyu öncelikle buraya düşenler için tanışma maksadıyla açtım.
2. olarak daha önce burada acemi askerlik yapan arkadaşlardan bu birlik hakkındaki bilgilerini talep ediyoruz...Bu arada teslim tarihi olarak 25-28 mayıs 2009 tarihi diye söylendi....ALLAH hepimizin yardımcısı olsun

Not:Bu arada benim msn adresim kefenhack@hotmail.com ARKADAŞLAR BİRBİRİMİZDEN HABERİMİZ OLSUN Kİ AŞTİ'DE BULUŞUP BİRLİĞE BERABER TESLİM OLALIM...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kefenci85 -- 6 Mayıs 2009; 12:33:41 >

4 Mesaj
6 Mayıs 2009; 12:23:06 

dostum benimde ankara etimesgut zırhlı birlikler çıktı...msn adres sahinmustafa196@hotmail.com

1 Mesaj
6 Mayıs 2009; 18:27:52 

benımde ankara etımesgut zırhlı bırlıkler msn ekleyın jenkay00@hotmail.com facebokkk ekrem surucu bırbırımıze ulasalım yoksa cok zorluk cekerız

4 Mesaj
6 Mayıs 2009; 19:14:48 

Merhaba arkadaşlar benimde Etimesgut ulaştırma çıktı. Tanışalım gitmeden orda beraber oluruz. Benim email adresim bulutfahri@gmail.com

81 Mesaj
6 Mayıs 2009; 23:58:38 

slm arkadaşlar benimde ankara ethimesgut duyduguma göre çok disiplinli ve cok set biryermiş anlaşılan çok zorlanacagız.askerliği iyi öğretiyolarmış:D:D:D
kanka351@hotmail.com

6 Mesaj
7 Mayıs 2009; 10:15:16 

Benimde Ankara Etimesgut Zırhlı Birlik Ulaştırma çıktı . istanbuldan giidcem 18 de sülüsü almaya gidicem bakalım.

1 Mesaj
9 Mayıs 2009; 1:05:49 

selam arkadaşlar bende buraya düşmüşüm blackeye_my_@hotmail.com

1 Mesaj
9 Mayıs 2009; 18:05:05 

merhaba arkadaşlar bende etimesguttayım ulaştırma hiç bi bilgim yok gidince göreceğiz:D bakalım herkese hayırlı olsun bir kaç kişinin meilini ekledim ben görüşmek dileğiyle Kırşehir/ mustafa bulut

bulut

81 Mesaj
10 Mayıs 2009; 9:39:29 

ben ulaştırmayım 18 de sülüs alınınca herkes msn den görüşsün ve ona göre haberleşelim.

1108 Mesaj
12 Mayıs 2009; 18:26:50 

Ankara Etimesgut Ulaştırma çıktı banada. Görüşmek üzere.

1 Mesaj
13 Mayıs 2009; 1:39:08 

arkadaşlar bende ankara etimesgut zırhlı birliklerine düştüm msn addresim turuncu.64@hotmail.com gitmeden önce konuşalım orda görüşürüz...:D

2 Mesaj
13 Mayıs 2009; 13:18:11 

arkadaslar bende ankara etimesguta dustum tankcı olarak cortebert_89@hotmail.com

1 Mesaj
14 Mayıs 2009; 23:27:16 

beyler 89/1 ankara etimesgut zırhlı birlikler 2. alay 2. tabur 1. bölükte acemiliğimi yaptım ve hep orda acemi kal deseler kalırdım. 10 numara acemilik yapacaksınız. sıcak sizi çok zorlar ama o kadar olcak. bol bol ağaç sulamaya gidersiniz ama arazi yöntemlerini öğrenene kadar arazi olmayı öğrenince askerlik zevkli olmaya başlar. ilk bir ay selam vermeyi sağı solu komutanların isimlerini tören yürüyüşünü öğrenirsiniz. sonra zpt sürmeye başlarsınız. kadrolarla pek muhattap olmayın benden size tavsiye. ama kendinizide ezdirmeyin. çavuşa onbaşıya komutanım çekmeyin. yüksel topal va orda 1. bölükte sert gibi görünür ama çok iyi adamdır. komutanlarınız 10 numara heryer süper ya. takmayın kafanıza. biter ilk zor gelir ama ya seve seve ya sie sie o yüzden zevk almayı bilin yoksa altından çıkamazsınız. hepinize hayırlı teskereler.

zırhlı birliklr merkez kafasına göre herkes

1 Mesaj
14 Mayıs 2009; 23:35:47 

slm arkadaslar bende sizin gibi 89/2 tertip ankara etimesgut ulastırma zırhlı birliklere düstüm ıspartalıyım benim arkadasım 88/4 simdi orda usta asker fena bi yer oldunu ağzından duymadım ama sonucta acemilik herseyi yaptırırlar o kadar kafanıza takmayın tanısmak isteyen arkadaslar adresim shekill-32@hotmail.com [font="Microsoft Sans Serif"]

4 Mesaj
15 Mayıs 2009; 0:22:11 

evt arkadaşlar bugün sülüsleri alıyoruz...gerçi herkesin msn adresleri birbirinde var fakat burdada paylaşalım

1108 Mesaj
15 Mayıs 2009; 15:30:22 

Valla ben bugü gittim Sülüs' için banada 18'inden sonra gelin dediler.

(Zırhlı birliğe düşüp düşmediğimi bilmediğimden msn adresimi sonra paylaşacağım..)

4 Mesaj
15 Mayıs 2009; 16:27:39 

Türkiyedeki en rahat acemi birliğini yaptık orda 2.alay2.tabur.1.bölük orası zırhlı birliklerin paris'i 18 ayda yapılırdı orda teşekkürler Zırhlı Birlikler istikamet-istanbul şafak 380

4 Mesaj
15 Mayıs 2009; 17:03:02 

bugün gittim askerlik şubesine pazartesi verilcekmiş ....

6 Mesaj
15 Mayıs 2009; 17:59:42 

gittim bugün sülüs almaya kadıköye aldım sıra numaramı 1 kişi kaldı mesai bitti dediler uyuz oldum ya.

4 Mesaj
16 Mayıs 2009; 0:56:12 

selam arkadaşlar,
sülüsümü aldım. (15 mayıs sabah saat 7'de istanbul halıcıoğlu as.şb'sine gittim ve uzunca bir bekleyişten sonra saat 11'de anca alabildim.)
birliğe teslim tarihi 28 mayıs, sınıf ulaştırma, özellik zpt.sür.er olarak geçiyor.
buraya ulaşım tam olarak nasıl sağlanabilir. birliğe hangi saatlerde teslim olmak gerekir. bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim.
herkese şimdiden hayırlı tezkereler.
saygılarımla,

"Bildiğimizi zannetmemiz öğrenmemizin en büyük düşmanıdır." Dr.C.Bernard

4 Mesaj
16 Mayıs 2009; 5:45:20 

Hayırlı olsun 2.alaya düştün sende yani bu demek oluyorki 75 gün acemilik yapıcaksın güzel yer silüsünde z.p.t yazanlar 2.alay tkr yazanlar 1.alayda yapacak 2.alaya en az lise mezunu ve üstü tahsili olanlar gidiyor 1.alay ise tahsil seviyesi daha düşük 1.alayda acemilik 30 gün etimesguta ulaşım cok rahattır ankara otogarında inip taksiye binersen 20 ytl ye gidersin otogardan cıkıp dışarı otobüs duragına kadar yürürsen 2.3o kurusa gidersin aştiden 15 dakkaya orda olursun işlerinin erken bitmesini istiyosan saat 15 e kadar teslim olun derim malum kalabalık olucak.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Mayıs 2009; 19:35:13 

89/2 ZH. BRL. OK. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI ETİMESGUT/ANKARA
K.K.K / TANK

benimde msn allauk_zeus@hot..

150 Mesaj
18 Mayıs 2009; 11:08:53 

Arkadaşlar Sülüsümü (15 mayıs 2009 Cuma) tarihinde teslim aldım.Ama başlangıç tarihi olarak 25.05.2009 olarak kaşelediler.Yani açıkcası askerlik ayın 25'inde başlıyor.Birliğe teslim tarihi 27.05.2009 olarak kaşe bastılar...

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kefenci85 -- 18 Mayıs 2009; 11:11:12 >

2 Mesaj
18 Mayıs 2009; 18:32:52 

Arkadaslar bende bügün sürüsü aldım Teslim tarihi 30-05-2009(TNK-302) TNK.SOF.(A5T1) ER
ZH.BRL.OK.VE.EĞT.TÜM.K.LIGI-Etimesgut/Ankara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snake31 -- 18 Mayıs 2009; 19:59:30 >

1108 Mesaj
18 Mayıs 2009; 20:09:39 

Saat sabah 6:30 gibi gittim bekle de bekle, vermediler akşam saat 17:30'a kadar bekledim, güneşin altında beklemekten yandım gerçekten, yarın açıksa yarın da gidecez bakalım. Perşembeye kadar vermezlerse sülüs'ü, kendileri alıp götürürler artık askere.

190 Mesaj
20 Mayıs 2009; 15:48:04 

quote:

Orjinalden alıntı: kefenci85

Arkadaşlar Sülüsümü (15 mayıs 2009 Cuma) tarihinde teslim aldım.Ama başlangıç tarihi olarak 25.05.2009 olarak kaşelediler.Yani açıkcası askerlik ayın 25'inde başlıyor.Birliğe teslim tarihi 27.05.2009 olarak kaşe bastılar...

0

bendede aynı şekilde.
zpt.sür.er acemilik ne kadar sürüyor?

4 Mesaj
20 Mayıs 2009; 22:33:01 

75 gün diyorlar
msn varsa pm atarmısın

"Bildiğimizi zannetmemiz öğrenmemizin en büyük düşmanıdır." Dr.C.Bernard

1 Mesaj
21 Mayıs 2009; 1:39:55 

arkadaşlar bende etimesgut ulaştırmadayım msn adresim egsml@hotmail.com kayseriliyim

ankara etimesgut ulaştırma

1108 Mesaj
21 Mayıs 2009; 5:41:35 

Samsun'luyum, Msn adresi; zpt@hotmail.it

Yeni mekan; Ankara / Etimesgut, ZH BRL - ZPT.SÜR.ER.

1 Mesaj
21 Mayıs 2009; 10:50:11 

arkadaşlar bende ankara etimesgut ulaştırmadayım zpt şöförü yazıyor 27 teslim tarihim gaziantepden gelecem duyduguma göre ii bir yer diyorlar inşallah zorlanmayız mail adresim ekleyin arkadaşlar orada hep beraber olalım akrep_kral.g.antep@hotmail.com[font="Times New Roman"]

1 Mesaj
23 Mayıs 2009; 12:12:11 

arkadaşlar kütahyadan selamlar

ZH. BRL. OK. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI - ETİMESGUT
ZPT SÜR.ER
26sında katılıyorum birliğe
ulaştırmacı arkadaşlara selamlar.
yasin yılmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinyilmaz8443 -- 23 Mayıs 2009; 13:36:45 >

81 Mesaj
23 Mayıs 2009; 16:29:48 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanka351 -- 23 Mayıs 2009; 16:34:16 >

150 Mesaj
26 Mayıs 2009; 13:54:13 

quote:

Orjinalden alıntı: kanka351

BAKMAYAN PİŞMAN OLUR

http://img42.imageshack...php?image=dsc01424d.jpg

KARDEŞ SÜPER OLMUŞ

ARKADAŞLAR BU ARADA BEN BUGÜN (26.05.2009) AKŞAM SAAT 22:00'DE GAZİANTEP'TEN SEÇ FİMASINA AİT OTOBÜS İLE ÇIKIYORUM.SABAH SAAT 7:00 CİVARI ANKARADAYIM... İNŞALLAH ORADA BULUŞABİLİRİZ.HERKESE HAYIRLI TEZKERELER...

51 Mesaj
28 Mayıs 2009; 9:20:31 

Kardeşler İsmim Eray KAPAN 28 MAyısta teslim oluyorum , msn adresim : temucin_cengizhan@hotmail.com Allah yardımcımız olsun

unutmadan ( SÜR-102 ) ZPT Sür Er yazıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vic.vega -- 28 Mayıs 2009; 9:40:55 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Temmuz 2009; 12:45:43 

usta birligide etimesgut dustu iyimi en azından acemılıkte alıstım usta birliginde nasıl olucak bakalım askerlık

114 te yaptım acemılıgı

6 Mesaj
5 Temmuz 2009; 6:14:56 

benm etimesgut da aşkım askerlik yapıyoo :'(

150 Mesaj
11 Temmuz 2009; 12:57:56 

evet arkadaşlar uzun bir aradan sonra yeniden sizinleyim.bu arada mehtap bugün (Antep) diyor. hatırlatayım.

Bu arada ben zırhlı birliklerin namı her yere yayılmış olan 222'nin mensubu olan bir askerim
yani 2. alay 2.tabur 2.bölük bu arada 1. takımdayım.kısaca bahssedecek olursam.diğer konularda okuduğunuz gibi hayatınız 360 derece değişecek.ve bu iştima denen illetten bıkacaksınız.

6 Mesaj
19 Temmuz 2009; 12:21:23 

evet mehtap 19 :D arkadaşlar etimesgut güzel ama şu pist olayı istikamet uygun adım falan insanı sıkıyo :D bakalım usta birliği neresi çıkacak . ha 2.alay-1.tabur-1.bölük deyim bende :d

1 Mesaj
27 Haziran 2010; 11:52:50 

selamlar,

benim kardesim acemilikte, ankara etimesgutta zpt 223te.. acaba hangi sehirlere dusme ihtimali olabilir?
75 gunun sonunda mı belli olur? hangi sehirlerde zptciler var acaba?

cevabınıza tesekkurler

271 Mesaj
1 Temmuz 2010; 18:29:22 

3+1 i öğrendiniz mi:)

1 Mesaj
29 Mayıs 2011; 16:08:44 

ben bısey sorcam adım mıhrıban nısanlım ankara edımeskutta dun teslım oldu orası nasıl bı yer ve arama yapmadı ne zaman sızce orda yapan varsa lutfen vevap verın cok merak edıyorum herseyı anlatın nasıl bır yer rahatmı? acemı bırlıgı ne kadar surer? lutfen cevap verın lutfen sımdıden cok tesekkur ederım

638 Mesaj
29 Mayıs 2011; 17:15:01 

Askere çok hevesli gitmiştim bütün zorluklara kendimi hazırlamıştım sonuçta orası asker ocağı. ''eğitimde merhamet vatana ihanet'' felsefesiyle hareket ediyolar onada lafım yok ama canınızı sıkan çok şey olacak sivilde yüzüne tükürmeyeceğiniz insanlar size dakikalarca çök kalk yaptıracak sadece zevk için bile. gideceğiniz yer çok büyük bi yer olduğu için çavuşlar onbaşılar hatta usta askerler bile orda komutan gibi. allah yardımcınız olsun çokta sıkmayın canınızı geçer. yanınızda hiçbişey götürmeyin. sadece traş takımınızı götürseniz yeter götürdüğünüz herşeyi sivil eşya deposuna alıyolar zaten boşuna götürmeyin. soğuktur kendinizi koruyun kantinde satılan o dandik kazaktan mutlaka en kısa zamanda edinin. çok büyük yer ama korkunuz olmasın hırsızlık olayı hiç başıma gelmedi dolapları kilitlemek botunuzu yatağınızın yanında tutmak yasak herşey hırsızlığa çok müsait ama benim başıma gelmedi. gerçekten çok hasta olmadıkçada revire gitmeyin!

Nikon D90 Body + AF-S Nikkor DX 18-105mm VR 1:3.5-5.6G ED + AF Nikkor 50mm 1:1.8 D +AF-S Nikkor DX 55 -200mm VR 1:4 -5.6G ED + Lowepro fastpack 250 black + Sandisk Extreem III 8 Gb SDHC + LG 55LM960 + LG BH9520TW

638 Mesaj
29 Mayıs 2011; 17:17:14 

quote:

Orijinalden alıntı: mustafamıhrıban

ben bısey sorcam adım mıhrıban nısanlım ankara edımeskutta dun teslım oldu orası nasıl bı yer ve arama yapmadı ne zaman sızce orda yapan varsa lutfen vevap verın cok merak edıyorum herseyı anlatın nasıl bır yer rahatmı? acemı bırlıgı ne kadar surer? lutfen cevap verın lutfen sımdıden cok tesekkur ederım

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaslar cuma gunu askerıyede bakım gunudur,usta bıırlıgınde yok ama acemı borlıgınde donunuz dahıl soyuyorlar,etek ve koltuk altı trasına bakmak ıcın.Bende yok artık dıyordum ama 1 manga asker onumuze dızıldı,uzman cavus eslıginde once kep parka palaska,ardından botlar,pesıne kamuflas,pesıne hakı renk don ve atlet cıkarılır,eller ensede koltuk altı gosterılır,en son etek bolgesı gosterılır.Gercekten butun bu ankatttıklarım turkıyenın baskentı ankarada basıma geldı canlı şahidim.21 subattan berı askerım,burda o kadar komık ve garıp seyler var kı akıllara zarar :=) o yuzden farklı renk don ıle gelmeyın,kalıtelklı malzeme getırmeyın calınıyor yada yer degısıyor,bu arada mamak cok garıp bı yer..

Nikon D90 Body + AF-S Nikkor DX 18-105mm VR 1:3.5-5.6G ED + AF Nikkor 50mm 1:1.8 D +AF-S Nikkor DX 55 -200mm VR 1:4 -5.6G ED + Lowepro fastpack 250 black + Sandisk Extreem III 8 Gb SDHC + LG 55LM960 + LG BH9520TW

638 Mesaj
29 Mayıs 2011; 17:42:30 

quote:

Orijinalden alıntı: bluecafeblue

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaslar cuma gunu askerıyede bakım gunudur,usta bıırlıgınde yok ama acemı borlıgınde donunuz dahıl soyuyorlar,etek ve koltuk altı trasına bakmak ıcın.Bende yok artık dıyordum ama 1 manga asker onumuze dızıldı,uzman cavus eslıginde once kep parka palaska,ardından botlar,pesıne kamuflas,pesıne hakı renk don ve atlet cıkarılır,eller ensede koltuk altı gosterılır,en son etek bolgesı gosterılır.Gercekten butun bu ankatttıklarım turkıyenın baskentı ankarada basıma geldı canlı şahidim.21 subattan berı askerım,burda o kadar komık ve garıp seyler var kı akıllara zarar :=) o yuzden farklı renk don ıle gelmeyın,kalıtelklı malzeme getırmeyın calınıyor yada yer degısıyor,bu arada mamak cok garıp bı yer..

91-1 tertip ankara etimesgut-zırhlı bırlıkler egt. ve tmn kmt. 1 cvş 1 olarak basladım.Buraya gıdecekler ıcın soylemem gereken tek sey heryer camur ve camur camur ve gene camur..Benım bulundugum 1.alay cavus egıtım taburu tumenın en güzide bölüğü olmasına ragmen super ızdırap vardı,dıger boluktekı askerlerı yemın torenı ıcın yuruyus yaptıgımız alanda gordugumde tanrıya şükrettim.30 kısılık koguslarda ve oldukca ınsanı muamele goruyorduk bız ancak oxfort dıoye tabır edılen boluklerde 300-400 kısı arasında kogus sayısı duydum ve kanım dondu,Neyse ki yabancı dil sınavını kazandım ve 30 gunluk acemılıgın ardından k.k.k ya usta bırlıgıme geldım.burdan nato askerı olarak belcıkaya gıdıcez.Acemı bırlıgınde basınıza gelecek tuhaf anektodlar var ;mesela herkes "lan lun " tarzı konusuyor ve bır sure sonra alısıyorsunuz,her an ıstıkamet yıyebılırsınız ve ıuusta askerlerın elınde oyuncaksınızdır,sabah 5 te bot gıyer aksam 10 da bot cıkarırsınız,canları ısterse kogus yıkatırlar falan fılan..Daha cok anektod var ama sımdılık bu kadar yeterlı :)

638 Mesaj
29 Mayıs 2011; 17:46:13 

quote:

Orijinalden alıntı: mustafamıhrıban

arkadaşlar dua edınde ankara etimesguta düşmeyın.Ben 91/1 cavuş egıtım taburundaydım.Cavus egıtımde bıle oyle bır kanırtıyorlar kı insan gıbı degıl,1cvş1 di benım kı,ancak 122-121-211-212-222 lere düşerseniz eywah dıyorum.bır kere her yer çamur camur camur camur ve gene cammur.Dunyanın en buyuk 2.tümenı olması dolayısıyla ve her yer tank olmasından sebep ayaklarınız kopuyor ve her daım 5 kıloluk botlardan saat bası camur kazıyorsunuz.ılk hafta alıstırma turları baslıyor sorun yok asker soldıer moduna gırmeye calısıyorsunuz ama ne zaman kı toren yuruyuslerı yat kalk egıtımlerı baslıyor gunesın altında ızdırap baslıyor.toren alanı yaklasım 4 km uzakta oldugu ıcın uygun adım yuruyusler,1 kısının yaptıgı ceza herkese kesılıyo ve ya komando dansı yada ıstıkamet yıyorsunuz.Ankaranın havası kadar ıgrenc bı ıklım yok,gunesın altında kar yagan baska bır sehır yok sanırım.Gunesın altında hava sıcak agacın altına golgeye gecıyorsunuz hava buz gıbı :)) 3.haftadan sonra teker sılah egıtımlerı baslıyor,g3 sılahını 3 pım sokerek dagıtıyorsunuz ve sızden rambo olmanız beklenıyor,oyle kı gozlerınız baglı sekılde sök tak yaptırılıyor,en kısa surede yapana demleme cay ısmarlıyor takım komutanı..şöylede bır parantez acayım cay askerde o kadar lux bırsey ki,sabahları sadece var vede oda nasıl anlatıyım %5 dem kalanı sıcak su olarak gelıyor :))kısacası ne yapın edın kendınızı acemıden kurtarın,ben 23 subatta teslım oldum 25 martta yemın torenınden sonra usta bırlıgıme katıldım yabancı dıl sınavını kazandıktan sonra,sızde ne yapın edın 75 gun kalmayın yoksa allaha ısyan edersınız.Usta bırlıgım K.K.K super bır yer tek kelımeyle.artık alt devrelerı beklıyoruz :))
Not:bıde askerde su geyık var ozellıkle yabancı muzık dınleyenler ıcın soylıyeyım usta askerler genelde kral tv ızlerler sızde mal gıbı onların ızledıgını ızlemek zorundasınız,kral tv de alt yazı gecer zorunuza gıtmesın su kadar kaldı bu kadar kaldı dıye heauheuahea ,en cok ızlenen dızılerse şevkat tepe,akasya duragı,arka sokaklar..sorusu olan varsa cevaplayabılırım

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları » 89/2 Ankara Etimesgut Zırhlı Birlik Düşenler VarMı ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.480