Şimdi Ara

89/2 AFYON EMİRDAĞ 3.JANDARMA ER-EĞİTİM TABURU BURAYA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
17.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 89/2 Afyona Cıktı Askerliğim..Buraya Cıkan varsa Beni Eklesin yasareris_21@hotmail.com HEpinizi beklerim

• kardeş benim abim yaptı orada acemi birliğini içini karartmak gibi olmasın ama iğrenç bir yer allah sana sabır versin
  • Askerlik Her Zaman Bi Engel...Nasıl olsa Yapacagız Arkadaşlar Üzülmeyin En iyi Yerlerden Bitanesi Bence 15inde Sülüsü alınıyo Haberiniz olsun 9 Gün var:D
    28inde Falan Gidiyoruz diye Biliyorum...Acemi Birliği Süresini Bilewn varsa yazsın
  • ALINTIDIR ARKADAŞLAR OKUYUN[simage][/simage]
    quote:

Orjinalden alıntı: Askeryasar

slm arkadaşlar öncelikle kendimi tanıtayım adım yunus emre 88/1 tertip olarak 3 üncü jandarma er eğitim taburu afyon emirdağ da acemiliğimi bitirmiş olup sizlere orası hakkında bir kaç bilgi vermek için buradayım

şimdi afyon emirdağ a ilk geldiğinizde sizleri inzibatlar karşılayacaktır kaçabilirseniz şansınıza ama nereye gidiceksinizki anca int. cafeye

inzibatlar sizi alıp tabur içerisine götüreceklerdir taburda kayıt işlemleriniz tamamlandıktan sonra bölüğünüz ve postanızı söyleyecekler ve sizi oraya götürerek elinize birer çanta ve kamuflaj verecekler bunları giydikten sonra koğuşunuzda dolabınızı bulup eşyalarınızı yerleştireceksiniz akşam olduğunda iştima ile askerliğinizin ilk gününü bitireceksiniz kayıt işlemleri sırasında muayene falan edileceksiniz vs. vs.

tabur komutanınızın ismi ve rütbesi : jandarma yarbay süleyman yılmaz dır.

eğer birinci ve ikinci bölüğe düşerseniz diğerlerinden biraz daha şanslısınız çünki birinci ve ikinci bölük acemiliğini tamamlamış erleri asla doğuya yollamıyor üçücü ve dördüncü bölükten 20 30 ar kişi doğu tarafına gidiyor aynı zamanda birinci ve ikinci bölüğün kullandığı silah ak-47 kaleşnikoftur gittiğinizde g3 den farkını anlayacak ve rahat edeceksiniz

acemiliğiniz boyunca son 3 gün e kadar kesinlikle rahat etmeyi düşünmeyin sürekli eğitimde olacaksınız ve ceza evi eğitimi alacaksınız her gün sabah adaçal eğitim alanına gideceksiniz yol gidiş geliş 6 km. dir öğlen gelip yemeğinizi yedikten sonra tekrar çıkacaksınız ve cuma günleri gece eğitiminiz olduğundan dolayı akşam tekrar yemeğe inip yemek bitiminde tekrar çıkacaksınız

bu hergün bu şekilde devam edecek

yemin töreni acemiliğinizin birinci ayında gerçekleşecek ve yemin törenine kadar çarşı izniniz yok .

acemiliğiniz bu taburda 73 gün sürecek ve 73 günün sonunda sizi daha fazla tutmayacaklar yani kesinlikle 74 gün olmayacaktır

ilk haftanız tabur içerisinde geçecek esas duruş tarzı genel bilgiler öğreneceksiniz cumartesi günleri sabah adaçala çıkacaksınız öğlen döndükten sonra çarşı izniniz varsa çarşıya yoksa tabur içerisinde boş vakit değerlendirmesi yapacaksınız

taburun genel şartları pek iyi değildir taburun kapatılacağı söylentileri var ve ödenek gelmiyormuş sanırım yani tam olarak bende bilemiyorum

sizlerin tüm işlerinizle ilgilenmesi için başınızda posta komutanınız olacaktır eğer ona iyi davranır sever sayarsanız oda size aynı şekilde dönecektir ama yok dik başlı olursanız taburun en çok sürünen postası olursunuz benden söylemesi

taburda 1 kişinin cezasını tüm tabur çeker bunu unutmayın yapacağınız her işi en az 3 defa düşünün çünki eğer bir ceza verilecekse tüm tabura verilecektir buda sizi üzer

taburun yemekleri iyidir hatta baya iyidir sabah kahvaltıları biraz sıkıcı olsada öğlen ve akşam yemekleri belkide bir çoğunuzun evinde yiyeceklerinden daha iyidir .

hafta sonları çarşıya çıktığınızda asla ve asla fiyatını sormadan bişiyler yiyip içmeyin sonra 1 iskender 1 kolaya 30 ytl hesap ödersiniz herşeyin fiyatını sorun sormaktan çekinmeyin zaten onlar alışıktır bir çoğu askerler sayesinde geçiniyorlar

haftada 2 defa banyo yaparsınız aynı zamanda sabahları 4:30 da ihtiyaç banyosu açılır gidebilirsiniz ( Sadece Hafta İçi )

sabah 5 kalk akşam 9 10 yat tır gece eğitimlerinde yat saati değişebilir cumartesi pazar günleri sabah kalk saati 7 dir daha erken kaldırırlarsa bölük baş çavuşuna söyleyin icabına bakar.

sporlarda fazla sıkmıyorlar bunun sebebi 87/4 tertip askerlerden spor eğitimi sırasında 3 kişinin kalp krizi geçirerek vefat etmesidir

eğer ilk muayenenizde kardioloji ye sevk aldı iseniz yani eski şehir e sporlara girmezsiniz ailenizden kalp krizi geçirmiş olan biri var ise yada başka kalp rahatsızlıkları olan varsa kesinlikle bunu bildirin

çarşıya çıktığınızda sizinle beraber komutanlarınızda çıkar o yüzden gözünüz açık olsun eliniz cebinizde bi elinizde telefon diğer elinizde sigara şeklinde sokaklarda avare avare dolaşmayın yapabileceğiniz tek faaliyet internet cafeler olacktır yada bilardo seviyorsanız bilardo oynaya bilirsiniz

eğitimleriniz sırasında atışlarınız olacaktır bunlar sırası ile

sıfırlama atışı 3 mermiyi üçken biçiminde hedefte toplamak ortalama 9 mermi attırıyorlar fazlada olabilir azda 25 metredeki hedefe

100 metreye yatarak destekli 5 mermi

100 metreye 500 metre koştuktan sonra yatarak desteksiz 3 mermi

200 metreye yatarak destekli 5 mermi

mp5 atışları toplamda 21 mermi ayakta tek tek ve ayakta çömelerek ve yatarak seride ( Desteksiz )

ve son olarak gece atışı 25 metreye 1 mermi 50 metreye 1 mermi 75 metreye 1 mermi

arakdaşlar bölük çavuşları gerçekten canınızı sıkacaklardır sürekli bağırtıcaklar sözlerini dinlemezseniz istikamet verip süründüreceklerdir iyi geçinmeye bakın yani

emirsiz silah sökülmez ve takılmaz bunu unutmayın kafanıza göre silahınızı sökmeyin sonra çok azar işitirsiniz

komutanınıza asla laubali tavırlarda bulunmayın hatta nekadar ciddi olursanız okadar sevilirsiniz o ne derse desin nekadar gülerse gülsün siz esas duruşunuzu bozmayın ve gülmeyin en önemli kural budur

kısa künye ile tekmil verirken ( ali veli konya emret komutanım ) kesinlikle avazınız çıktığı kadar tok bir ses ile bağırın nekadar bağırırsanız okadar iyidir

unutmayınki askerlik satış işidir komutanınız size birşey sorduğunda kesinlikle bilmiyorum demeyin bittiğiniz an olur yalanda olsa dolanda olsa size esas duruşun tanımını sorsa mesela siz bilmesenizde hemen bişiyler sıkın bildiğiniz bişileri söyleyin bişiyler öğrendiğinizi gösterin ona o zaman çok sevilirsiniz

komutanınız postanızdan bir posta başı seçecektir olmamaya çalışın olursanız geceleri millet uyurken siz evrak doldurmakla zaman geçirirsiniz postanın yanlışı sizden sorulur vs. vs. sınıf başkanı gibi birşey zaten posta komutanıda öğretmen gibi sürekli size birşeyler öğretecektir

bir sorununuz olduğunda bunu kesinlikle posta komutanınıza söyleyin ve söyledikten sonra o sorununuzu unutun yani bir başkasına söylemeyin yada direk gidipte bölük komutanınıza söylemeyin ne sorununuz varsa posta komutanına söyleyin gerekirse o bunu bölük komutanına iletir mesela eşiniz doğum yapar anneniz hastalanır vs. vs. izin almak istersiniz kesinlikle posta komutanınıza söyleyin başkasına deil !!! bu gerçekten önemlidir

meslekçi olarak kendinizi seçtirmemekte fayda var genelde ağır iş mesleklerinden kişileri seçiyorlar ve genelde doğuya yolluyorlar mesela sıvacı birini doğuya yolladılar anlayın yani mesleğinizi usta birliğinde açıklamanız sizin yararınızadır

şöförler için bişey diyemem ankarayada giden çok oldu doğuyada batıyada baya karışık gitti onlar yinede siz bilirsiniz .

askerliğini burada yapacak olan arkadaşlarıma şimdiden başarılar dilerim ve başka öğrenmek istediğiniz şeyler varsa bu konu altına yazın hafta sonları çarşıya çıktıkca bakarım

• Bu ARADA BEN YAŞAR KASTAMONUDAN BURAYA DÜŞEN VARSA HABERİM OLSUN
  • kardeş ben daha yeni geldim emirdağdan usta birliğimde orası beklerim sizi gelinde bi karşılayım ben sizi
  • yeni gelecek arkadaşlara ben birinci bölükteydim kaleşnikof kalktı bu dönem 89/2 ler g3 kullanacaklar bilginiz olsunnn birinci bölüğe gelin rahat edin
  • emirdağa 89/2 lerden sonra asker gelmiyo ağustosun başında çanakkale ezineye taşınıyorrrhaberiniz olsun
  • bu sayfada anlatılan acemilikle ordaki çok farklı takmayın kafanıza harbiden güzel bak biz tamamladık 75 günü geldik dağıtım iznine kafayı yormayın fazla raht bi yer askerlik bakımından
  • westham__11@hotmail.com ekleyin yardımcı olurum arkadaşlar
  • arkadaşlar adım onur bende afyon emirdaga gidiyorum...
  • selamün aleyküm..bende inşallah haftaya emirdağdayım..Allah hepimize hayırlısıyla vatan borcumuzu ödemek nasip etsin..şimdiden herkese hayırlı tezkereler..Allah yardımcımız olsun..
  • bende 89/1 tertip emirdağda yaptım acemiliği , sıcak memleket çocuğu olduğumuzdan alışamadım şu lanet yerin havasına , mayısta bile hava soğuktu , hergün traş olmak - bot boyamak neysede adaçal'a 2km yokuş yukarı çıkmak insanı canından bezdiriyor , üstelik son devreler yaz sıcağında yapacak acemiliği , Allah kolaylık versin ne diyeyim , ben 4. bölükteydim komutanımız H.üseyin H.ayrattı çok babacan biriydi umarım onun postasına düşersin
  • 27 sinde Ordayız.Askerlik yapan Kardeşlerimiz allah Sizden Razı olsun Bizi Rahatlattığınız icin
  • Arkadaşlar benim kardeşim de emirdağa gidiyo haftaya. Bilenler varsa lütfen cevap versin emirdağdan nerelere gönderiyolar?
  • quote:

Orjinalden alıntı: gökhanim

Arkadaşlar benim kardeşim de emirdağa gidiyo haftaya. Bilenler varsa lütfen cevap versin emirdağdan nerelere gönderiyolar?

emirdağdan meslekci olursa şöför vs. genelde doğuya gönderiyorlar. ama acemiliği 3 ay yapar ceza evi eğitimi alırsa doğuya düşmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lod0ss -- 18 Mayıs 2009; 16:35:33 >
  • 75 gün müş afyon emirdağ
  • Bursa'dan bende otarafa düşüyorum kardeşlerim..89/2..ALLAH hepimizin yardımcısı olsun...Orda görüşmek üzere...
  • Arkadaşlar afyon emirdağa 27sinde teslim oluyoruz.çok güzel.artık oyun bitti şov başlıyor:) birazda askerlik yapalım artık:) hepimiz için hayırlım olmasını diliyorum.istanbuldan emirdağa gien varmı?ve nasıl gideceğini biliyor mu?
    emirdağa askerliği düşen arkadaşlar msnden ekleyin beni : ulanyeterbe@windowslive.com
  • merhaba benım sözlüm AFYON EMİRDAĞ 3.JANDARMA ER-EĞİTİM TABURUNDA acaba ben oraya gıtsem bıldıgım kadarıyla onlar dışarı çıkamıyor yemin törenı olmadan 26.05.2009 da gıttı yenı yanı acaba bız gıtsek onu görmeye izin varmıdır. görme şansımız varmıdır ve o bızı arayabılırmı... aramadı merak ettim. lütfen cvp yazınız şimdiden teşekkür ederim buarada belki tanışırsınız.. adı YASİN ALTUNTAŞ onu çok özledim..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.