Şimdi Ara

Tarayıcıda ask.com sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
19.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S.a arkadaşlar 3 4 gün önce kurduqum 1 programla ask.com arama motoru yüklendi yanlışlıkla sinir oldum kaldırdım program ekle kaldırdan 1 gün fln çıkmadı bu gün iyice çileden çıkarttı resmen

örneğin Facebook açıorumwww.ask.com da facebook aratıyor google'dan herhangi birşey arıyorum aradığım site çıkıyor tıklıorm ask.com da aratılmış hali çıkıyor veya herhangi 1 siteyi açıyorum site kapalıymış gibi sayfa yüklenemiyor dio :S

Program ekle kaldırdada gözükmüyor şuan sinirden patlamak üzereyim !
    Şimdiden cevap yazan herkese çok teşekkürler.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Temiz Bir Sistem Geri Yükleme İşini Hallecektir..
    Büyük İhtimalle web solucan veya spyware'ı
  • İnternet in üzerine sağ tıklayın daha sonra özellikler daha sonra ie7 ise arama bölümündeki ayarlara girerek oradan iptal edebilirsin aklıma bu geldi yani birde program kaldıran programlar var mesela cclaner da var oradan bak listeye ama daha gelişmişlerini indirmeni tavsiye ederim sadece örnekti...Kolay gelsin...
  • bu arkadaş problemini çözmüş mü?neden sonradan gelip oldu olmadı demiyolar uf
    eşimin bilgisayarında da aynı sorun var da ne yaptıysa yapalım diyecektim neyse deneyeyim bir şeyler ben..
    bu arada cleaner veya uninstaller programlar işe yaramadı
  • hangi tarayıcıyı kullandığınızı yazmamışsınız, eğer internet explorer'da başınıza geldiyse bu kurun firefox'u böyle ucuz spyware'lerle uğraşmayın.
  • öncelikle yorumlar için tşk.
    Tarayıcım FİREFOX...
    @alameti_farika dün açtım konuyu daha çözmüş deilim sorunu çözersem sanada iletirim...
    ccleaner uninstall bölümündende baktım ordada gözükmüyor
  • sorunu ie7-8 ise ensağ en üstte bulunan (aşağı ok tıkla)arama seçeneklerinde arama varsayılanları değiştir. tıklayın >istediğiniz sağlayıcıyı kaldırın örn: live search yada ask.com sağlayıcıyı tıkla seçin> kaldıra tıklatın >tamama tıklayın , eğer hata veriyorsa orda google yada live search var onlardan birine tıklayıp varsayılan sağlayıcım yapa >tıklayın sonra ask.com kaldıra tıklayın> tamam tıklayın.

eğer sorun çözülmesse yine yazın..
  • Geçenlerde ben'de denk geldim o program'a ama adını unuttum her neyse Your Uninstaller programını yüklüyorsun Full yapıyorsun ve Programı açarak birkaç ayarlamadan sonra karşına şprogramlar sekmesi çıktığında orada Aşk.com'u görebilirsin görmeyede bilirsin ama denemekte fayda var . Olmaz ise programı tekrar yükle beraberinde aşk.com'uda yükle ve Dediğim your uninstaller programı ile kaldır . Sonuçları buraya yaz olmaz ise başka bir çözüm yolu bakarız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hayati54

sorunu ie7-8 ise ensağ en üstte bulunan (aşağı ok tıkla)arama seçeneklerinde arama varsayılanları değiştir. tıklayın >istediğiniz sağlayıcıyı kaldırın örn: live search yada ask.com sağlayıcıyı tıkla seçin> kaldıra tıklatın >tamama tıklayın , eğer hata veriyorsa orda google yada live search var onlardan birine tıklayıp varsayılan sağlayıcım yapa >tıklayın sonra ask.com kaldıra tıklayın> tamam tıklayın.

hayati54 Arkadaşımızın anlatmak istediğini bende mozilla'da anlatmak istedim . Ayrıca onun anlatımınada örnek vermek istedim Kusura bakmıyorsunuzdur umarım .

Buyrun buda Mozilla için yaptığım ufak bir anlatım .

http://www.stonesbucket.com/upload/uploads/QsRBRYWdfass.swf

• Programı yüklediğin zamana sistem geri yükleme yap bende bir zamanlar başa bela bir program yüklemiştim ne yaptıysam gitmedi sistem geri yükledim neden böyle bazı programları saçma olduğunu bile bile yükleriz ki sanki
  • quote:

Orjinalden alıntı: Powerx*

quote:

sorunu ie7-8 ise ensağ en üstte bulunan (aşağı ok tıkla)arama seçeneklerinde arama varsayılanları değiştir. tıklayın >istediğiniz sağlayıcıyı kaldırın örn: live search yada ask.com sağlayıcıyı tıkla seçin> kaldıra tıklatın >tamama tıklayın , eğer hata veriyorsa orda google yada live search var onlardan birine tıklayıp varsayılan sağlayıcım yapa >tıklayın sonra ask.com kaldıra tıklayın> tamam tıklayın.

hayati54 Arkadaşımızın anlatmak istediğini bende mozilla'da anlatmak istedim . Ayrıca onun anlatımınada örnek vermek istedim Kusura bakmıyorsunuzdur umarım .

Yok kardeşim ne kusuru lafı olmaz maksat yardım maksat paylaşım

@Powerx* çok iyi gidiyorsun ayrıca ailecek izliyoruz seni görsel yardımın çok iyi

bende izledim anlatmak istediğim şeyde tam o idi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 6 Mayıs 2009; 15:31:21 >

• quote:

quote:

quote:

Yok kardeşim ne kusuru lafı olmaz maksat yardım maksat paylaşım

@Powerx* çok iyi gidiyorsun ayrıca ailecek izliyoruz seni görsel yardımın çok iyi

bende izledim anlatmak istediğim şeyde tam o idi

Sağol kardeşim teşekkür ederim . Elimden geldiğinc yardım etmeye çalışıyorum imkanların el verdiği kadar

• Ask.com adlı toolbara hangi programı yükeyerek sahip oldunuz? O programı kaldırdığınız zaman büyük ihtimalle ask.com da ortadan kalkacaktır..Programın yeniden kurulumunu yaparken "default" (varsayılan) kurulum yapmayın,"custom" kurulum yapın yani kurulacak araçları kendiniz seçin.Bu sefer Ask.com 'u kurmak isteyip istemediğinizi soracaktır.Gerekli işlemi yaptıktan sonra kurulumu tamamlayın...
  • Ben kendi adıma sıkı bir mozillacıyım ama eşim opera kullanmakta ısrar ediyor..dediğim gibi olay onun başına geldi..Eski operasının sürümünü yükseltmiş ama kurarken toolbar tıklamadığına emin...değişik uninstaller programlarıyla da baktık..listede görünmüyor..Bırak opera'yı gel mozilla'ya diyorum ama..
  • Burada okaday şey yazdık ama arkadaş gelip bir bakmamış bile, yada bakıp birşey söylememiş . Bizi bilgilendirse oldu yada olmadı diye bizde ona göre başka çözümler sunsak .
  • quote:

Burada okaday şey yazdık ama arkadaş gelip bir bakmamış bile, yada bakıp birşey söylememiş . Bizi bilgilendirse oldu yada olmadı diye bizde ona göre başka çözümler sunsak .

Yazamadığım için özür dilerim arkadaşlar yoğun sınav temposu nedeniyle konuya uğrayamadım yöntemleri denedim 1 tek başka 1 yerden ask toolbar bulup kurmayı sonra kaldırmayı deneyeceğim bakalım haberdar edeceğim...
  • Toolbar indirdim kaldırdım faydasız...
    Firefox re-install faydasız...
    Şimdi örnek olarak 1 ss vereceğim bazen yapıyor bazen yapmıyor çözemedim ama yaptıqı zaman ss'e bakın kısayola tıklayarak giriyorum fakat ask.com dan aratıyor saçmalık ! Ve yine aynı ss de görebileceğiniz gibi herhangi 1 linke tıkladığınız gibi 3 4 saniyelik 1 donma meydana qelio çok sinir edici 1 durum...

Tarayıcıda  ask.com sorunu

• Your Uninstallerı denedinmi ?
  • bu olay benimde başıma gelmişti.bir programı yükledikten sonra geldi.hem bilgisatara kurulmuştu hem de ekleti olarak firefox.hem bilgisayardan hem de eklentiden kaldırmama rağmen arkadaşın dediği ask.com işlevselliği halen sürüyordu. internetten biraz araştırma yaptım, tam olarak hatırlamıyorum ama şunları uygulamıştım.her şeyi kaldırdıktan sonra firefox adres çubuğuna about:config yaz ve karşına gelen yerden "keyword.url" adlı satırı bul ve sağ tıkla sıfırlayı seç ve firefox kapat yeniden başlat.sıfırla seçeneği aktif değilse keyword.url değerinin üstüne tıkla ve
    http://www.google.com/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=1&q= bu verdiğim adresi gir tamama bas ve firefoxu yeniden başlat.sağ tarafta da arama moturu sekmesi var ordan da google seç ve işin tamamdır.

• @powerx* denedim görmedi toolbarı.
    @wasd100 sıfırladım bakalım inş tekrar yapmaz çünki bazen hiç yapmıyor çözüldümü kesin bişi demiyorum haberdar edeceğim yorumlar we yardımlar için çok teşekkürler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.