Şimdi Ara

Core i7 ailesinin en hızlı üyesi Haziran ayında lanse ediliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
5.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD'nin Phenom II X4 955 Black Edition modelini kullanıma sunması sonrasında gözlerin çevrildiği Intel'de yüksek performans segmenti için planlanan yeni işlemcilerini Haziran ayında muhtemelen de Tayvan'da gerçekleştirilecek Computex fuarıyla birlikte lanse edeceği belirtiliyıor. Core i7 ailesinin en hızlı temsilcisi olarak pazara sunulması beklenen ve 3.33GHz'de çalışan 975 Extreme Edition modelinin yanı sıra Intel, Core i7 940 modelinin hemen üzerine konumlandırılması planlanan ve 3.06GHz'de çalışan Core i7 950 modelini de eş zamanlı olarak anons etmesi bekleniyor.

Phenom II ailesinin sergilediği yüksek fiyat/performans başarımıyla pazar payını güçlendirmeyi başaran AMD'nin son durumuna karşı, performans noktasında Core i7 ailesiyle liderliğini koruyan Intel'in yüksek hızlı Core i7 modelleri için acele etmediği ve yeni işlemcilerini Haziran ayı ile birlikte endüstrinin beğenisine sunulacağı belirtiliyor. D0 revizyonlu olması beklenen ve hız aşırtma konusunda iddialı olacağı belirtilen yeni işlemcilerin her ikisi de muhtemelen en hızlı Phenom II işlemcisinden daha pahalı olacaklar.

• i7 950 3.06 Ghz???

Ne mantığı varki şimdi bunun?
  • quote:

Orjinalden alıntı: paradoxical_boy

i7 950 3.06 Ghz???

Ne mantığı varki şimdi bunun?

+1

Alakasız saat hızları ve 2 kat fiyat farkı cidden anlamak zor Intel'i...
  • 920 al kurtul 530 liralık çek 3.33 al sana 975 975 e 3 milyar vermenin mantğı yok 920 favorimdir genede core i7 975 fena :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: StreamRolleR

920 al kurtul 530 liralık çek 3.33 al sana 975 975 e 3 milyar vermenin mantğı yok 920 favorimdir genede core i7 975 fena :D

Aynen hocam 920'den sonrası çok gereksiz
  • heee :) bide EE olsa ^^
  • bir işleci için ev ortamında milyar boyutunda para vermek müsriflik!
  • yazin amd'nin 45nm x2 modelleri ile L3 cachesiz x4 propus modelleri de cikiyor hangisi sukse yapacak sizce?soruyu x2 mi x4 mu diye sordum 950'nin oyle bir sansi yok zaten.
  • bu corei7 işlemcilerin yaygınlaşması anlaşılan biraz zaman alacak.. c2d daki gibi kısa bir sürede olmayacak anlaşılan... piyasada c2d işlemciler deniz gibi hatta okyanus.. sunduğu performans şimdilik herkesi idare ettiği için fazla yükseltme yapmak isteyen kulanıcı olmuyor.. sadece yeni sistemlerde sanırım en büyük satış payına sahip... performans anlamında da çok büyük bir sıçrama yaptığıda söylenemez...
  • eldeki ürünler her türlü piyasaya sunuluyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

bu corei7 işlemcilerin yaygınlaşması anlaşılan biraz zaman alacak.. c2d daki gibi kısa bir sürede olmayacak anlaşılan... piyasada c2d işlemciler deniz gibi hatta okyanus.. sunduğu performans şimdilik herkesi idare ettiği için fazla yükseltme yapmak isteyen kulanıcı olmuyor.. sadece yeni sistemlerde sanırım en büyük satış payına sahip... performans anlamında da çok büyük bir sıçrama yaptığıda söylenemez...

bunun en büyük nedeni soket yapısının değişmesi ve maliyet artışı.
  • zegin olanlar bir arabaya tirilyonlari veriyorsa bu sistemede hayli hayli verir bu parayi
  • sadece core i7 nin fiyatı değil bide anakartların fiyatı uçuk yaw, iyi bir x58 400 500 dolar arası, e oha yani:D valla param yeter ama asla almam bu fiyatlara ama makul bir seviyeye gelir alınır ozaman güçlü işlemciler çünki
  • Kim alıyor bunları
  • Bunları alanı geçtim, ben böyle bir şeye para versem vallaha kullanmaya kıyamam xD

İntel i7 serisini didiklemeyi bıraksa da i5 serisini geliştirse az. Para kazanmanın yolu i7 den geçmiyor intel bu ne fiyatlar böyle
  • Overclock hayranları haricinde birçok kullanıcıya hitap etmiyor bu ürün. En iyisi 920.
  • 920, 950, dokuzyüzbilmemkaç hepsi aynı. 920 alıp ayarlarıyla biraz oynadın mı olur sana istediğin 900. donanımhaberde birkaç tane i7 kullanan gördüm hepsi de 920 almış. yanına 180$ civarı bir anakart çıkar ddr3 fiyatları da ddr2 seviyesine inerse(sanırım bu yaz gerçekleşecek) i7 platformu orta seviye kullanıcı için alınabilir seviyeye gelir. Böylece Phenom2 fiyatları düşer bende kendime bir phenom2 alabilirim.
    Ayrıca corei7 nin az satılamasının pahalı olması dışında şu an core2 lerle yeterli performans alınması ve ekonomik nedenleri de var. intel saat hızıyla oynanmış i7 yapacağına i7 alınması için geçerli sebepler çıkarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 5 Mayıs 2009; 23:26:58 >
  • tam 3 yıldır ibm hologram diskleri kullanıyor, harddiskin yerine konumlandırılan solid state disklerin daha ileri versiyonu ,bilgiyi ışık hüzmeleri olarak saklıyor, veri yazma/okuma sunma hızı boyut gozetmeksızın anında gerceklesıyor bu sayede.yine IBM cell işlemcileri 4-5 seneden beridir çatır çutur kurumlarda (kamu), kullandırtıyor ,2008 de ev kullanıcıları için çıkartacagını sanıyordum olmadı .Cell işlemcisini ps3 oyuncagından tanıyorsunuz ,IBM ın cıkartmayı gecıktırdıgı mal ıse quantum mekanıgını baz alan versıyon ,yanı klasık boolan arıtmetıgı olan 1010101 1001 01 yerine artık -1 0 1 durumları işin içine katılıyor ki boyle bır hesabı olan ıslemcıyı yurutebılecek donanım pıyasası halen olusmadı -anakart ve dıgerleri- e şimdi bu anlattıklarımın ilgisi ne dıyeceksınız ,hakkatten zorlasak bir bağ anca kurulabılır ama Intel zevzeği yuzunden su ıbm salamıyor urunlerı pazara,ıntel ne yapıyor ,hababam malıyet+kar+fantezi payı 100$ ı gecmeyecek ıslemcıyı 0,06 ghz puan arttırıp 900$ dan cakmaya.kardeslerim ınadına amd dıyorum.Amd halk dostu...

• not : ibm hakkında soyledıklerım sıkmadır dıye dusunenlere www.ibm.com u ıncelesınler ,gezsınler dursunlar kaynak orasıdır.
  • intel'lin satılması istiyorum bir yandan cunku amd'de fiyatları biraz asagı ceker bende bir phenom alrım :D
    intelin bu yaglı kazıgına oturacak enayi bol :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.