Şimdi Ara

PhotoFast, 1000MB/sn okuma ve yazma hızı sunan yeni SSD hazırladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kullanım yaygınlığının hızla artması beklenen SSD'ler yani NAND flash tabanlı katı hâl depolama çözümlerinde yüksek performanslı alternatif model sayısı artıyor. Kısa bir süre önce 750MB/sn okuma ve 700MB/sn yazma hızlarını destekleyen, PCIe formundaki G-Monster serisi yeni SSD modelini kullanıma sunan PhotoFast, vites yükseltiyor. Firmanın ay sonuna doğru kullanıma sunmayı planladığı yeni SSD modeline ait ilk detaylar belirdi. G-Monster-Promise olarak tanımlanan yeni SSD, PCI-Express arabirimini destekliyor.

MLC (Multi Levell Cell) tipi NAND flash bellek yongalarını kullanan PCIe x8 tabanlı yeni SSD, 1000MB/sn'lik okuma ve yazma hızlarıyla dikkat çekecek gibi görünüyor. 256MB ECC DDR2 bellek ve 256MB SDRAM ile donatılan SSD'nin 128GB, 256GB, 512GB ve 1TB depolama kapasitesine sahip olan yeni depolama çözümünün 2.5 milyon saatlik hata öncesi kullanım süresi sunduğu belirtiliyor. Depolama kapasitesine göre, 1204, 1492, 2247 ve 3380 Avro'luk yaklaşık fiyatlarla kullanıma sunulacak yeni SSD'nin ilk olarak ay sonunda Japona'da kullanıcılarla buluşacak.

• Fiyatlar da çok alengirli olmuş: 1204, 1492, 2247, 3380...
    Çok uzun birşey bu. Kasada zaten ekran kartı gibi devasa bir cihaz varken altına da bundan takmak güney köprüsünü boylu boyunca örter. Bunlarda da nanometrik küçültmeler görsek iyi olacak...
  • Rakamlar astronomik gerçekten.. 1000mb/sn... 3000avro.. şuan için ulaşılmaz görünüyor.. (:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Applejack -- 5 Mayıs 2009; 17:43:22 >
  • oha ben 1000 dolara core i7 sistem toplarım tabi üstüne biraz ekleyerek:D
  • neden üreticiler ev kullanıcılarını hedef almıyorlar???
  • gerçekten fiyatları uçuruyorlar bazen, devam edegelen, takip edilen bir piyasada alıcının tepkisinide düşünmek gerek bence
  • yavaş yavaş düşecektir fiyatları.ben 98 yılında ilk bilgisayar aldığımda 64mb ram 8mb ekran kartı 561 mhz işlemcisi vardı.markaşı hp idi.o bilgisayara 3000 dolar para saymıştık.bide ekonomik kriz olunca bilgisayar araba fiyatına gelmişti neredeyse.
  • Üreticiler bunu kasa içinde kullanılacağını biliyor değil mi? Ekran kartından bile büyük sanki.
  • hd4870x2 gibi kartların 25 cm uzun olduğunu unuttunuz mu bu o ksdsr da büyük değil olsa ne yazar 3380 dolar ssd ye vercen de 338 dolar büyük bi kasaya mı veremicen?
  • bundan iki tane alıp raid yapsam mı acaba?
  • japonlara sunulacakmış :) tabi ki onlara sunulur adamların altyapısı sağlam , kullandıkları hdd ler internetlerinden yavaş kalıyor :)
  • Yazma ve okuma hızlarının, faturasında 100-200$ yazmadığı sürece hiç bir pratik önemi yok son kullanıcı açısından.
  • 128 ile 256 gb arası fark 288$ .........
  • Fiyatlar da okuma-yazma hızları da astronomik. En azından şimdilik benim için öyle.
  • bu hızlara bakılırsa fiyatların o kadar astrenomik olduğunu söylemek çok zor....

ama fiyatlar ev kullanıcıları için tabii ki astrenmik...

ama ben düşeceğine inanıyorum 1sene ye kadar....
    bu özel yapım ürünler belki 5sene içinde bile alınamaz ama diğer normal modellerini fiyatlarının düşeceğine düşünuyorum.....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.