Şimdi Ara

Radeon HD 5870 (RV870) spesifikasyon tablosu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
6.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Radeon HD 5870 kartların grafik işlemcisi olacak RV870 kod adlı çekirdeğin detaylarını gösteren bir başka tabloya göre 1200 paralel işlemciye 4400 ya da 4600 MHz frekansında bellekler eşlik ediyor. (Yazı Pclabs'den alıntıdır). En önemli tarafı belleklerden ziyade doku ünitesi 96, rop 32 olmuş ve shader üniteleri dual çıkış sağlıyor yani eskiye göre daha verimli çalıştığı belirtiliyor eğer tablodaki özellikler doğruysa ati sağlam geliyor diyebiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 4 Mayıs 2009; 10:36:29 >

• mimarideki sıkıntıları giderip artı yönlerini guclendirip dx11 ekleyip karsımıza cıkarıcak gibi gözukuyor

şahsen gt300 ler kadar meraklı bir bekleyiş yaşayamıyorum hd5xxx serisi için
  • Gt300'ler verilen spec'ler ve 3 teraflop işlem gücüyle gelirse zaten üstün olacağı kesin çünkü mimarisel yeniliklerde içeriyor ama 5870 verilen değerlerde uygun fiyatlı bir kart olursa tutulabilir tek eksiklik olarak kullanacağı fizik api'sini görüyorum nvidia ile beraber aynı fizik api'sini destekleseler bu kullanıcılar için çok daha iyi olurdu hatta ileride ortak bir fizik api'si directx içine entegre olmalı diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 4 Mayıs 2009; 13:28:19 >
  • ati neden mimari degiştirmiyor onu anlamıyorum öyle 10 numara bir mimari degil bence

hemde dx11 e geçiş yapılıcakken
  • ATI yine F/P oynayacak anlaşılan.

Bu kart'ın Nvidia'nın yeni kartını geçeceğini sanmıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: *Furious*

ATI yine F/P oynayacak anlaşılan.

Bu kart'ın Nvidia'nın yeni kartını geçeceğini sanmıyorum

Ben Geçeceğine inanıyorum...
    bu kartın en sevdiğim yönü ise shared hızının 1200x olması
  • ati sag gostermeye devam ediyor?
  • su halıyle 4870 x2 den hızlı olur buda ıdael bır artıs demek ama fark acması ıcın 1600 gelmesı sart bence bu serı

x2 ye mı cekıyorlar ınsanları=?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 4 Mayıs 2009; 13:14:56 >
  • GT300'ler ATI'nin RV870'inden iyi olacağını düşünüyorum ama ATI yine fiyatları düşük tutarsa satacaktır kartları
  • ati mimari değiştirmiyorsa 2 ihtimal var kafamda dx11 için

ya dx11 köklu degişiklikler gerektrmiyor

yada r600 den bu yana gpu da bulundurdugu tesselator yontemi ile kullanamadıgı teknolojileri gpu yu guclendirip dx11 destegi ile kullanacak yani suandaki mimari dx11 e yatkın olabilr

yada mimari hazırlıyor gizli tutuyor bu cok cok imkansız ama olsn
  • quote:

Orjinalden alıntı: Timeguard

su halıyle 4870 x2 den hızlı olur buda ıdael bır artıs demek ama fark acması ıcın 1600 gelmesı sart bence bu serı

Şu haliyle 4870x2'den çok daha iyi olur sebebine gelince shader birimlerindeki dual çıkışdan bahsediliyor bu eskiye göre performans artışı demektir tek gpu'da doku birimi 40'dan 96'ya yükseliyor bu konuda nvidia'nın mimarisini baz almış olabilir bence bir eksiklikti bu yine aa'yı shaderlar çözsede 32 rop daha hızlı pixel doldurmasını sağlayacaktır birazda oyunlarda desteğini arttırsa pekala alınacak bir kart olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 4 Mayıs 2009; 17:11:23 >
  • DX11 GPU'ya DX10'a nazaran ne kadar yük bindirir bilmiyorum ama,bu tabloya bakıp şöyle basit bir mantık yürüttüğümde sade vatandaş olarak;
    "Yoha!" diyorum, neredeyse bütün değerleri ikiye-üçe katlamışlar ve mimariyi küçültmüşler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: VaLoUr

quote:

su halıyle 4870 x2 den hızlı olur buda ıdael bır artıs demek ama fark acması ıcın 1600 gelmesı sart bence bu serı

Şu haliyle 4870x2'den çok daha iyi olur sebebine gelince shader birimlerinde dual çıkışdan bahsediliyor bu eskiye göre performans artışı demektir tek gpu'da doku birimi 40'dan 96'ya yükseliyor aa'yı shaderlar çözsede 32 rop daha hızlı pixel doldurmasını sağlayacaktır birazda oyunlarda desteğini arttırsa pekala alınacak bir kart olabilir

4870x2 den ıyı olacagını söledim GT300 e Fark atmaktan bahsediyorum ben ati nereye kosuyor?

ati tek gpu da yetenegını kullanmıyor bence evet belkıde mımarı olarak dx10 da nvıdıa daha basarılı gozuktu ama ..

dx11 ile shaderların verımlı kullanılması atı mımarısıne daha yatkın olursa arada muazzam shader farkı var deısık sonuc alınabılır bunu gorucez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 4 Mayıs 2009; 13:51:32 >

• Call of Juarez gibi Ati destekli oyunlara destek verilse ortada nVidia falan kalmaz ama....
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: VaLoUr

quote:

Şu haliyle 4870x2'den çok daha iyi olur sebebine gelince shader birimlerinde dual çıkışdan bahsediliyor bu eskiye göre performans artışı demektir tek gpu'da doku birimi 40'dan 96'ya yükseliyor aa'yı shaderlar çözsede 32 rop daha hızlı pixel doldurmasını sağlayacaktır birazda oyunlarda desteğini arttırsa pekala alınacak bir kart olabilir

4870x2 den ıyı olacagını söledim GT300 e Fark atmaktan bahsediyorum ben ati nereye kosuyor?

gt300'lere fark atıcağına pek ihtimal vermiyorum bence şu dönemde gtx285, 4890 veya gt275 alınmamalı ve beklenmeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 4 Mayıs 2009; 13:50:53 >

• dx11 ile shaderların verımlı kullanılması atı mımarısıne daha yatkın olursa arada muazzam shader farkı var deısık sonuc alınabılır bunu gorucez.

o kartlarda cok basarılı bence alınır 4890 1gb özel sogutmalı (saphire

( 4890 söle böle denilecek bi kart deil artık ıyı bır kart bence kaliteli ve cok basarılı dahili sound desteği bile + yanı atı baska bırsey nvidia tamamen iyidir söledir böledir demeden önce insanlara gercek görüntüyü sunmaları gerek ati alanın gercek görüntüyü aldıgına dair piskolojik inancı vardır ama dogrudur da hatasız ve dx ile tam uyum lu gorsellıgıde atı sunmaktadır.

http://anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3555&p=12

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 4 Mayıs 2009; 14:05:14 >

• gt300e fark atamayabilir ama bence yakın performans sergileyecekler
    tabi nvidia 4800 serisinde yaşadığı şaşkınlıktan intikam almak için bişiler yapmıyosa
  • quote:

Orjinalden alıntı: gezgin

gt300e fark atamayabilir ama bence yakın performans sergileyecekler
    tabi nvidia 4800 serisinde yaşadığı şaşkınlıktan intikam almak için bişiler yapmıyosa

gtx285 aglamıs be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 4 Mayıs 2009; 14:09:35 >

• @ Timeguard
    Saydığım kartlar için alınmaz dememdeki kasdım yakın zamanda 5870'in çıkıcak olmasıdır en fazla 400$'dan piyasaya girerse 1-2 ay evvel 4890 alanlar herhalde mutlu olmazlar acelem olsa ve 4890 ile gtx275 arasında kalsam seçimim mutlaka gtx275 olurdu 4890 saat hızları kastırılmış bir gpu yenilik getirmiyor buda benim görüşüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 4 Mayıs 2009; 14:10:59 >
  • Ben yinede bunlara inanmıyorum, 4800 serisinde son ana kadar 480 shader birimiyle geleceği söyleniyordu, son anda 800 shader ile piyasaya çıkış yaptı.

VaLoUr öyle diyorsun ama gtx 275'in herhangi bir yeniliği var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hiper-Nova -- 4 Mayıs 2009; 14:11:09 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.