The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)
6268 Cevap170807 Görüntüleme33 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: <<     30 [32] 34 35 36 37 38 39      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

612 Mesaj
2 Ağustos 2012; 17:19:00 

quote:

Orijinalden alıntı: craxxbeta

THE HOBBİTin güzel olacagını düsünüyorum ama asla aynı kadro olmadan lord of the ringse yaklasamıyacagını düsünüyorum aragornun(viggo mortensen)olmaması benim için büyük bir hayal kırıklığı orlanda bloomu da bkdr övmeye gerek yok ben bugüne kdr iyi biseyini görmedim

viggo mortensen'i viggo mortensen yapan da loftr'dir. bu projeyi normal film projeleri ile, oyuncuların kotardığı filmler ile karıştırma. isterse babamı bile alıp oscara aday yapar. :)

sen lotr serisinin etkisinden dolayı viggo mortenseni arıyor olabilirsin ama emin ol ilk filmi izlemeye başladığın andan itibaren aklına bile gelmeyecektir.

1120 Mesaj
2 Ağustos 2012; 17:25:12 

Buyrun burdan 50fps ve 24fps videolar var.Aradaki farkı anlayabilirsiniz.

Link

58 Mesaj
2 Ağustos 2012; 22:19:49 

Film hakkında ilk analiz ve gözden kaçırılanlar;

http://www.tekyuzuk.com...ilmi-ve-ilk-analiz.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undy1ng -- 2 Ağustos 2012; 22:21:50 >

Tekyuzuk.com

887 Mesaj
2 Ağustos 2012; 23:21:02 

istanbulda en iyi imax 3d salonu hangisidir ve %100 imax deneyimini yaşatıyormu?Hiç zannetmiyorum ama merak ettim :D

Bilmek yetmez, uygulamalıyız
İstemek yetmez, yapmalıyız

476 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
xhromex
3 Ağustos 2012; 0:05:35 

quote:

Orijinalden alıntı: aeson01

istanbulda en iyi imax 3d salonu hangisidir ve %100 imax deneyimini yaşatıyormu?Hiç zannetmiyorum ama merak ettim :D

Tek imax var. Bir de Ankara da var Türkiye de.

Hasta El Final, Vamos Real!

612 Mesaj
3 Ağustos 2012; 4:22:51 

quote:

Orijinalden alıntı: undy1ng

Film hakkında ilk analiz ve gözden kaçırılanlar;

http://www.tekyuzuk.com...ilmi-ve-ilk-analiz.html

Harika bir yazı olmuş. Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

887 Mesaj
3 Ağustos 2012; 18:37:34 

quote:

Orijinalden alıntı: xhromex

Tek imax var. Bir de Ankara da var Türkiye de.

Bahsettiğiniz o tek yer istinyepark sanırım, diğerleri çok mu kötü?

476 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
xhromex
4 Ağustos 2012; 1:00:45 

quote:

Bahsettiğiniz o tek yer istinyepark sanırım, diğerleri çok mu kötü?

Evet İstinyePark ta. Başka imax salonu yok İstanbul da. Diğerleri real 3d, xpand 3d salonları

Hasta El Final, Vamos Real!

105 Mesaj
5 Ağustos 2012; 16:26:09 

ÇOğu kişi bu yıl hobbittin ödüllerin çoğunu alıcağını söylüyor ama The Dark Knight Rises bukadar iyiyken hobbite bu yıl en iyi film ödülü cıkmaz zaten imdb puanında lord of the rings i bile gecti nolan ve dark knight ödül alırsa bu yıl hobbit ve peter büyük elestirilere maruz kalır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi craxxbeta -- 5 Ağustos 2012; 16:32:11 >

612 Mesaj
5 Ağustos 2012; 19:30:51 

quote:

ÇOğu kişi bu yıl hobbittin ödüllerin çoğunu alıcağını söylüyor ama The Dark Knight Rises bukadar iyiyken hobbite bu yıl en iyi film ödülü cıkmaz zaten imdb puanında lord of the rings i bile gecti nolan ve dark knight ödül alırsa bu yıl hobbit ve peter büyük elestirilere maruz kalır

O değil de rüyamda peter jackson'un öldüğünü gördüm. filmi kim bitirecek şimdi diye, üzülüyordum :)

Rises'in imdb de şimdilik aldığı puan seni yanıltmasın. Kesinlikle The Dark Knight'in altında bir puan alacaktır.

2422 Mesaj
6 Ağustos 2012; 11:42:59 

yeni trailerden kimse bahsetmemiş hayret...aslında eskisinin aynısı ama dikkat edenler ve kitabı okuyanlar için bazı ek sahneler konmuş...ama toplasan 10 sn geçmez yeni görüntüler ve fragmanın içine yayılmış

7575 Mesaj
6 Ağustos 2012; 13:39:19 

quote:

Orijinalden alıntı: wosswoss

yeni trailerden kimse bahsetmemiş hayret...aslında eskisinin aynısı ama dikkat edenler ve kitabı okuyanlar için bazı ek sahneler konmuş...ama toplasan 10 sn geçmez yeni görüntüler ve fragmanın içine yayılmış

http://www.youtube.com/watch?v=fsaHODBLKdc

Misty Mountains'ta tüylerim diken diken oluyor ya.

• American Horror Story • Bates Motel • Black Sails • Breaking Bad • Da Vinci's Demons • Fargo • Game of Thrones •
• Hannibal • Lost • Spartacus • The Killing • The Lost Room • The Walking Dead • True Detective • Under the Dome • Vikings •

4796 Mesaj
6 Ağustos 2012; 14:12:41 

quote:

Orijinalden alıntı: wosswoss

[DHUBE=http://www.youtube.com/watch?v=fsaHODBLKdc]

Ne 10 saniyesi toplam 3 saniye birşey. Bir video vardı devasa kaya gibi birşey saldırıyordu o videoyu nerden bulabiliriz

Kural Disi Konu Destroyer
Yapboz bozuldu.

887 Mesaj
6 Ağustos 2012; 17:44:32 

Sinemada filmden önce koyuyorlar genelde ve her seferinde o hep beraber şarkıyı söyledikleri yerde kendimden geçiyom sanki :D
Bu filmi ilk hafta hatta ilk günde imax olarak zor izliycem gibi.Millet internetten alıyor biletleri yer kalmıyor, ya bikaç gün önceden gidip alırız (böyle bişey varsa tabii) yada kredi kartı olayını bi şekilde çözeriz.
edit.telefonla rezervasyon varmış çok sevindim valla bilmiyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeson01 -- 6 Ağustos 2012; 17:48:04 >

612 Mesaj
6 Ağustos 2012; 18:24:47 

quote:

Sinemada filmden önce koyuyorlar genelde ve her seferinde o hep beraber şarkıyı söyledikleri yerde kendimden geçiyom sanki :D
Bu filmi ilk hafta hatta ilk günde imax olarak zor izliycem gibi.Millet internetten alıyor biletleri yer kalmıyor, ya bikaç gün önceden gidip alırız (böyle bişey varsa tabii) yada kredi kartı olayını bi şekilde çözeriz.
edit.telefonla rezervasyon varmış çok sevindim valla bilmiyordum.

ben de geçen gün the dark knight filmine bilet almak için mybile.com'a üye oldum. bilet üstüne 1.5 lira fazladan alıyorlar. the dark knight da gereksiz kaldı çünkü salonda çok boş yer vardı ama Hobbit de imax'in tam ortasından yerimi ayırtıcam :)

3511 Mesaj
7 Ağustos 2012; 2:14:39 

quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Ne 10 saniyesi toplam 3 saniye birşey. Bir video vardı devasa kaya gibi birşey saldırıyordu o videoyu nerden bulabiliriz

Yayınladıkları son blog da vardı diye hatırlıyorum ama yanlışta olabilir

Intel Core i5 4670K @3.4GHz | Asus Z87-A | Asus GTX 760 DirectCu II OC | GSkill Ripjaws 2x4 GB 1600 MHz | Seagate 1 TB Barracuda 7200 Rpm | Corsair 300R 80 Plus 600W

1120 Mesaj
7 Ağustos 2012; 11:35:49 

quote:

IMDB'ye ne zaman ki facebooktan oylama koydular o zaman bozuldu.Ben artık IMDB'ye güvenmiyorum.Ayrıca birbirlerini geçer diyede düşünmüyorum.Hobbit belli bi hayran kitlesi tarafından yıllardır beklenilen bir film her türlü hasılatta dark night ı geçecektir.Ödüllere gelirsek Two Towers 2 ödül aldı ki bence çok güzel bir filmdi daha fazlasını alması gerekirdi.Kralın dönüşü 11 tane aldı.Ben Hobbitin son filminden bu kadar ödül bekliyorum çünkü tüm olaylar üçüncü filmde olacak.O yüzden şimdiden ödüllere kafayı takmamak lazım

4796 Mesaj
7 Ağustos 2012; 14:38:04 

quote:

Orijinalden alıntı: emre1270393

IMDB'ye ne zaman ki facebooktan oylama koydular o zaman bozuldu.Ben artık IMDB'ye güvenmiyorum.Ayrıca birbirlerini geçer diyede düşünmüyorum.Hobbit belli bi hayran kitlesi tarafından yıllardır beklenilen bir film her türlü hasılatta dark night ı geçecektir.Ödüllere gelirsek Two Towers 2 ödül aldı ki bence çok güzel bir filmdi daha fazlasını alması gerekirdi.Kralın dönüşü 11 tane aldı.Ben Hobbitin son filminden bu kadar ödül bekliyorum çünkü tüm olaylar üçüncü filmde olacak.O yüzden şimdiden ödüllere kafayı takmamak lazım

İlk filmde bilbonun ve cücelerin olayları anlatılacak, sauronun dol guldurda olduğu anlaşılacak demişlerdi
İkinci filmde 5 ordu savaşıyla ejderha smaug olacak demişlerdi
Bunlar ilk iki filmde oluyorsa üçüncü filmde ne olacak Sauronun dol guldurdan kovulması ve barad dur'u inşa etmesimi?

Yapboz bozuldu.

2687 Mesaj
7 Ağustos 2012; 14:45:32 

quote:

Rahat ol Fantastik filmlere ödül falan çıkmaz arkadaş geçen sene gördük adamlar Teknik ödülleri bile sırf ödül alsın diye dram filmlerine verdiler kısacası itibarı falan kalmadı Oscar'ın alıp almaması bir şey ifade etmez ayrıca Rises'a vermezler En İyi Film ödülü gene bulurlar bi tane dram filmi.

105 Mesaj
7 Ağustos 2012; 16:48:32 

ARKADASIM ‘The Dark Knight Rises 3.HAFTASINDA GİSE HASILATI REKORUNA KOSUYO BENCE COKTAN GECMİSTİ AMA İLK GÖSTERİMDE OLAN FACİA HASILATI DÜSÜRDÜ VE BENCE Dark Knight SERİ OLARAK LORD UDA GERİDE BIRAKTI NOLAN COK BÜYÜK Bİ İS CIKARDI DANDİK BATMAN SERİSİNİ MÜTHİS Bİ HALE GETİRDİ BU YIL YÖNETMENLİK KESİNLİKLE NOLANIN OLACAKTIR

612 Mesaj
7 Ağustos 2012; 18:40:19 

quote:

ARKADASIM ‘The Dark Knight Rises 3.HAFTASINDA GİSE HASILATI REKORUNA KOSUYO BENCE COKTAN GECMİSTİ AMA İLK GÖSTERİMDE OLAN FACİA HASILATI DÜSÜRDÜ VE BENCE Dark Knight SERİ OLARAK LORD UDA GERİDE BIRAKTI NOLAN COK BÜYÜK Bİ İS CIKARDI DANDİK BATMAN SERİSİNİ MÜTHİS Bİ HALE GETİRDİ BU YIL YÖNETMENLİK KESİNLİKLE NOLANIN OLACAKTIR

Bunların hepsi "sence" olduğu için hiç bir önemi yok. salla geç :D

The dark knight güzel seri tamam ama konu genişliği olarak Loftr serisinin eline su dökemez. Nolen yeteneği sayesinde bir şehri yok etme gibi basit bir konuyu adam edip buralara kadar getirdi. Ama Loftr ile kıyaslamak cehalettir.

Ayrıca ilk gösterimde olan facia gişe hasılatını azaltmadı, aksine artırdı. reklamın iyisi kötüsü yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topalsolucan01 -- 7 Ağustos 2012; 18:44:05 >

105 Mesaj
7 Ağustos 2012; 18:54:29 

ben seri olarak dedim lotr 3 en iyisiydi ama seri olarak dark bence daha ii

612 Mesaj
7 Ağustos 2012; 19:17:15 

quote:

ben seri olarak dedim lotr 3 en iyisiydi ama seri olarak dark bence daha ii

Dark knight bir seri bile sayılmaz. Rises yani 3. film, 1'in devamı olarak yapılmış. 2 film tamamen ayrı. bu nasıl seri?

768 Mesaj
7 Ağustos 2012; 19:18:37 

batman serisi kim ya lotr le karşılaştırılacak

4796 Mesaj
7 Ağustos 2012; 21:51:06 

Bu konu fanboyların tartışmasını en son görmek isteyeceğim konudur o yüzden Batman ile ilgili yazılan iyi veya kötü yazılar sonlanırsa sevinirim

Yapboz bozuldu.

7575 Mesaj
7 Ağustos 2012; 22:03:05 

Buraya da sıçramış Batman.

• American Horror Story • Bates Motel • Black Sails • Breaking Bad • Da Vinci's Demons • Fargo • Game of Thrones •
• Hannibal • Lost • Spartacus • The Killing • The Lost Room • The Walking Dead • True Detective • Under the Dome • Vikings •

2600 Mesaj
7 Ağustos 2012; 23:33:04 

Çizgi roman karakterinin filmiyle koskoca Orta dünya'yı mukayese ederken düşünün derim.

I was not born in Roma. But, I'M A ROMANO!
UNICO GRANDE AMORE!
FORZA ROMA! ROMA CAMPIONE! FORZA ROMA LA ROMA ALE!
SI VIS PACES PARE BELLUM -GAIUS JULIUS CAESAR-

1120 Mesaj
7 Ağustos 2012; 23:48:51 

quote:

İlk filmde bilbonun ve cücelerin olayları anlatılacak, sauronun dol guldurda olduğu anlaşılacak demişlerdi
İkinci filmde 5 ordu savaşıyla ejderha smaug olacak demişlerdi
Bunlar ilk iki filmde oluyorsa üçüncü filmde ne olacak Sauronun dol guldurdan kovulması ve barad dur'u inşa etmesimi?

Bence üçüncü filmde beş ordular savaşı olacak ikinci filmde smaug ölür heralde.Çünkü kitapta az sayfada çok fazla olaylar olmuştu yanlız dağda.O yüzden üçüncü filme bekliyorum beş ordular savaşını.Sauron'un mirkwooddan kovulması yada Gandalf'ın arasıra gidip mirkwood a bakması ak divanın toplanması Gandalf'ın kafileden ayrıldığı zaman olur yani Gandalf ilk filmde gider üçüncü filmde kafilenin yanına geri döner.Sauron'un kovulmasıda bence ortasında olur.Aslında tam olarak kronolojik sırlamayı bilmiyorum bi kitapları açıp yıllara bakmak lazım

4796 Mesaj
7 Ağustos 2012; 23:54:48 

quote:

Bence üçüncü filmde beş ordular savaşı olacak ikinci filmde smaug ölür heralde.Çünkü kitapta az sayfada çok fazla olaylar olmuştu yanlız dağda.O yüzden üçüncü filme bekliyorum beş ordular savaşını.Sauron'un mirkwooddan kovulması yada Gandalf'ın arasıra gidip mirkwood a bakması ak divanın toplanması Gandalf'ın kafileden ayrıldığı zaman olur yani Gandalf ilk filmde gider üçüncü filmde kafilenin yanına geri döner.Sauron'un kovulmasıda bence ortasında olur.Aslında tam olarak kronolojik sırlamayı bilmiyorum bi kitapları açıp yıllara bakmak lazım

Sauron'un necromancer halini nasıl gösterecekler acaba çok merak ediyorum Zırhında gözükmeyecektir muhtemelen. Kim bilir belki yüz siluetini bile tasarlamışlardır.

Yapboz bozuldu.

637 Mesaj
8 Ağustos 2012; 0:02:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Ambarad

Çizgi roman karakterinin filmiyle koskoca Orta dünya'yı mukayese ederken düşünün derim.

O çizgi roman karakterinin mazisi daha büyük orta dünyadan.Yüzüklerin efendisi üçlemesinin övüneceği tek konu sinema başarısıdır.İleride ne olacağı belli olmaz tabii batmanın 15- 20 senede bir filmi çekiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asil Türk Kanı -- 8 Ağustos 2012; 0:06:17 >

1120 Mesaj
8 Ağustos 2012; 0:05:52 

quote:

Sauron'un necromancer halini nasıl gösterecekler acaba çok merak ediyorum Zırhında gözükmeyecektir muhtemelen. Kim bilir belki yüz siluetini bile tasarlamışlardır.

Tasarladılar ben görmüştüm hatırlamıyorum tam olarak siteyi ama sarışın uzun saçlı elf kulaklıydı.Hediye dağıtan olduğu için sürekli kılık değiştiryordu bilirsin.Sauron'un normal elf yüzü şeklini gördüm bi ara istersen Sauron Necromancer diye.

4796 Mesaj
8 Ağustos 2012; 0:32:41 

quote:

Tasarladılar ben görmüştüm hatırlamıyorum tam olarak siteyi ama sarışın uzun saçlı elf kulaklıydı.Hediye dağıtan olduğu için sürekli kılık değiştiryordu bilirsin.Sauron'un normal elf yüzü şeklini gördüm bi ara istersen Sauron Necromancer diye.

Malesef arattım ancak bulamadım. Bulursan beni bi haberdar edersen sevinirim Ürkütücü veya büyüleyici olduğunu düşünüyorum. Bakalım göreceğiz

Yapboz bozuldu.

1120 Mesaj
8 Ağustos 2012; 0:37:24 

ürkütücü falan değildi bildiğin elf kılığındaydı.Bulursam burada tekrar paylaşırım.

2190 Mesaj
8 Ağustos 2012; 1:10:49 

Filme gitmeden önce şu kolyeden almam lazım, zaten 1 senedir arıyordum böyle düzgün bir yüzük. http://www.hayalkahrama...-sari-siyah-alyans.html

Ayrıca tish-o da tişört yapmayı bilen var mı?

Mesela alttaki resim siyah bir tişörtün göğüs kısmında iyi dururdu. Tabi resimdeki arka plan olmayacak.
0

Birde şu resim yine siyah bir tişörtün içinde sadece cüceler ve hobbit yazısı olacak şekilde ve onlarında rengi beyaz olacak şekilde güzel dururdu. Yani aynı şekilde arka plan olmayacak.
0

Bu işlerden anlayan varsa yapsın valla çok istiyorum böyle bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodin -- 8 Ağustos 2012; 1:13:12 >

DOTA 2 - HEARTHSTONE- DAYZ- CS:GO

Hayat, siz başka planlar yaparak meşgul olduğunuz sırada size olan şeydir.
-John Lennon

2600 Mesaj
8 Ağustos 2012; 2:38:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Asil Türk Kanı

O çizgi roman karakterinin mazisi daha büyük orta dünyadan.Yüzüklerin efendisi üçlemesinin övüneceği tek konu sinema başarısıdır.İleride ne olacağı belli olmaz tabii batmanın 15- 20 senede bir filmi çekiliyor.

Güldüm cidden. Git kitaplarını oku bakalım film mi daha iyi kitap mı? mazisi büyükmüş.

Ekleme: Batman ilk defa 1939'da ortaya çıkmışken. 1937'de Hobbit vardı zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ambarad -- 8 Ağustos 2012; 2:43:55 >

UNICO GRANDE AMORE!

323 Mesaj
8 Ağustos 2012; 3:19:19 

quote:

Güldüm cidden. Git kitaplarını oku bakalım film mi daha iyi kitap mı? mazisi büyükmüş.

Ayıp ya.Hiçbirşey bilmiyorsun bari insan biraz birşeyler araştırırda öyle bok atmaya kalkar LORD OF THE RİNGS gibi dünyanın en iyi başyapıtına.Övüneceği tek konu sinema başarısıymış Tolkien o kitabı savaştayken yazdı 3 lemeyi.Adam sıfırdan dünya yarattı Tanrısından tut yarı tanrısına elfine goblinine kadar.Hepsine tek tek dil verdi elfçe,orkça gibi.Fantastik Edebiyatın kurucusu olarak kabul edilir Yüzüklerin Efendisi.Yüzüklerin Efendisi öyle seni gibi dışardan bakanların bok atmayı haketmediği kadar büyük bir kült.Şimdi benimle tartışmaya uğraşma.Benimle tartışabilmen için tüm seriyi hatmetmiş,filmlerini 30-40 kez izlemiş olman lazım.7 yılımı verdim ben buna.boş boş konuşmayın adamın canını sıkmayın gece gece.

SEN RAHAT UYU TOLKİEN.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

Nîn o Chithaeglir, lasto beth daer, Rimmo nîn Bruinen dan in Ulaer!

637 Mesaj
8 Ağustos 2012; 4:36:27 

quote:

Film mi daha iyi yoksa kitap mı?Sorduğun soruya bak hele.

Ben sana şunu sorarım : Tolkien'in eseri 200 milyon doları aşkın bütçeyle sinemaya aktarılmasaydı yüzüklerin efendisi'nin dünya kültüründeki konumu ne olurdu ? Bırakın bu işleri yahu.Tolkien'in eserleri ne zamandır edebiyat dünyasında söz ediniyor?Dünyamızda popüler kültürden bahseden oldu mu sana hiç acaba ?Birde '' mazisi büyükmüş'' diyerek ti ye alıyorsun.

Arkadaşım görsellik her zaman daha çok kitleye hitap eder.Bu filmlerde de böyle,reklamlarda da böyle.Filmlerin bütçesi niye giderek artıyor akıl edemiyor musun ?Bana asla yüzüklerin efendisi serisinin edebiyat-beyazperde kıyaslamasını yapma.Ben ne dedim,bak iyi oku : Yüzüklerin efendisinin sinema başarısı çok daha üst seviye manasına getirdim.11 oscarlık bir film değil mi kralın dönüşü ? Ben bunları sinema kategorisinde karşılaştırmıyorum.Batman ABD'nin en ünlü ikonlarından biri ve sinemada baya bi' filmi çekilmiş bir karakter.DC Comics'in elinden çıkan,dünyanın çoğu ülkesinde çocukların elinde bulabileceğin bir çizgi roman kara şövalye.

Ayrıyetten ben kitaplarını okudum serinin,batmanı sevmenin yanında en az galadriel'i de severim batman kadar.Burada fanlığı bırakıp gerçeğe bakmanı öneririm.LOTR t-shirtleri satılmazdı 2000'li yıllara kadar.Batman'ın 50'li yıllarda bile kostümleri,t-shirtleri ve iç giyimleri satılıyordu.Benim demek istediğim; mazi bu yöndei ama fan olman gözünü boyamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asil Türk Kanı -- 8 Ağustos 2012; 5:35:52 >

330 Mesaj
8 Ağustos 2012; 9:08:32 

Aynen katılıyorum. Tolkien eserleri, O'ndan sonra yazılan bütün fantastik kitap/filmlerin kaynağı olmuştur.Bugün en çok oynanan online oyunlar bile ondan esinlenmiştir(Warcraft gibi..). Böyle bir eseri Batman'le kıyaslamak bence çok yanlış. Kim ne derse desin adamın nasıl bir hayal gücü varmış aklım almıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hphsts -- 8 Ağustos 2012; 13:35:01 >

Armanın Peşinde Adanmış Hayatlar!

1120 Mesaj
8 Ağustos 2012; 11:00:17 

Sadece sinema basarisiymis iste boylelerine laf anlatilamiyor.Tolkien'in en az 30 tane kitabi var bunlarin 15tanesi orta dunyayla ilgili yani sen film seyretmeden unsanlar kitap okuyordu.lotr uclemesini bitirip silmqrillion hobbit tehlikleli diyardan oykuker peri masallari uzerine 1 2 guc yuzuklerine dair gibi kitaplari okuyordu.hobbit kitabinin dunyada 200milyon sattiginida bilmessin sen simdi ac biraz oku bilip.bilmeden kitaplara laf etme.tolkien narnianin yazilmasinda oncu olmustur cunku narnia yazariyla buyuk dostluk icerisine girmis onu katolik yapmistir.suan buyuk bi zevkle izledigin harru potter game of thrones narnia gunluklerinin hepsi tolkienin orta dunyasindan esinlenerek yazilmistir.hatta game if thronesdaki kral kilici aragornun kullandigi yeniden dovulen narsildir.istersen git bk karsilastir aynisi.sadece kitaptan degil filmdende esinlenilmistir lotr

105 Mesaj
8 Ağustos 2012; 13:47:53 

ARKADASLAR BIRAKIN ORTA DÜNYADA YASAMAYI 10 YIL ÖNCE FİLMİ 30-40KERE İZLEMEKTEN BIKMADINIZMI LOTR DİYECEK BİSİ YOK DÜNYANIN EN İYİ FİLMLERİNDEN AMA SİZİ JOKER KAREKTERİ KADAR EGLENDİREN Bİ KAREKTER VAR MIDIR LOTR SERİSİNDE ADAM ÖLMESEYDİ BU SON FİLM DÜNYANIN EN İYİSİ OLABİLİRDİ O OLMAMASINA RAGMEN İLK 8DE

2792 Mesaj
8 Ağustos 2012; 15:44:34 

Merhaba arkadaşlar.

Filmin fragmanını çok beğendim. Özellikle söyledikleri "Far Over The Misty Mountains" şarkısını.

Hikâyesi de güzele benziyor. Gitmeyi planlıyorum; ancak "Yüzüklerin Efendisi" ve daha varsa Orta Dünya ile ilgili hiçbir film izlemedim şimdiye kadar. "Yüzüklerin Efendisi" filminin de, "Kralın Dönüşü" isimli son filminin tamamını izlemiştim sadece.

Filmi anlayabilmek için belli başlı kitapları okumak veya belli başlı filmleri izlemek mi gerekiyor acaba ? Yoksa konu olarak bağımsız bir film mi ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi günler.

You may run the risks, my friend, but I do the cutting. We cut down my percentage - uh, cigar? I will be liable to interfere with my aim.

2100 Mesaj
8 Ağustos 2012; 16:11:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Eric Cartman.

Merhaba arkadaşlar.

Filmin fragmanını çok beğendim. Özellikle söyledikleri "Far Over The Misty Mountains" şarkısını.

Hikâyesi de güzele benziyor. Gitmeyi planlıyorum; ancak "Yüzüklerin Efendisi" ve daha varsa Orta Dünya ile ilgili hiçbir film izlemedim şimdiye kadar. "Yüzüklerin Efendisi" filminin de, "Kralın Dönüşü" isimli son filminin tamamını izlemiştim sadece.

Filmi anlayabilmek için belli başlı kitapları okumak veya belli başlı filmleri izlemek mi gerekiyor acaba ? Yoksa konu olarak bağımsız bir film mi ?

Konu olarak birbirleri ile aynılar. Ana konuyu filmleri izleyerek anlarsın. Birden başlayıp hepsini izle. "Ha ben konuyu biliyorum ama tüm detayları enine boyuna bilmek istiyorum" dersen Yüzüklerin efendisi kitabını da okuman lazım .

105 Mesaj
8 Ağustos 2012; 18:48:20 

ARKADASLAR BATMANİN HAYRAN KİTLESİ LOTR DAN DAHA FAZLADIR BİTTİ UZATMAYA GEREK YOK

2190 Mesaj
8 Ağustos 2012; 19:13:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Eric Cartman.

Merhaba arkadaşlar.

Hocam şuana kadar çıkmış filmi, yüzük kardeşliği, iki kule ve kralın dönüşü. Bu filmlerin extended versionları mevcut yani kesilmemiş onları indirip izlersen çok güzel olur. Hobbit filminin konusu hani yüzük var bu yüzüğün nasıl hobbitlere geldiğini anlatıyor yani yukarıda saydığım yüzük kardeşliği, iki kule ve kralın dönüşü filminden öncesini anlatıyor. Bu filmleri izlemen yetiyor yani.

-John Lennon

2600 Mesaj
8 Ağustos 2012; 19:37:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Rodin

Hocam şuana kadar çıkmış filmi, yüzük kardeşliği, iki kule ve kralın dönüşü. Bu filmlerin extended versionları mevcut yani kesilmemiş onları indirip izlersen çok güzel olur. Hobbit filminin konusu hani yüzük var bu yüzüğün nasıl hobbitlere geldiğini anlatıyor yani yukarıda saydığım yüzük kardeşliği, iki kule ve kralın dönüşü filminden öncesini anlatıyor. Bu filmleri izlemen yetiyor yani.

Ayriyetten bir öneri daha verelim; Filmleri izledikten sonra kitaplarını oku. Hayalgücüne çok katkısı oluyor.

UNICO GRANDE AMORE!

17 Mesaj
8 Ağustos 2012; 19:56:58 

[font="Courier New"]Bende sabırsızlıkla bekliyorum bu filmi.Lord of the Rings serisini bile geçebilir.3 seri şeklinde gelecek.

170 Mesaj
8 Ağustos 2012; 19:59:42 

quote:

the hobbit yerine lord of the rings 4 gercekten müthis olurdu bütün rekorları altüst edebilirdi ama ben hobbitten pek umutlu degilim lord of the rings severler icin yapılmıs bi film oldugunu düsünüyorum işallah 3te Viggo Mortensenı görürüz

Kardeş şaka mısın sen ?

Lorem ipsum dolor sit amet, vix et facilisi perfecto. Sea civibus probatus voluptatibus te, sea mutat mentitum scaevola et. Delicata partiendo adolescens ne vel, reque luptatum mel an. Sed amet eripuit oporteat in, officiis interesset ad qui.
#GSL150

3511 Mesaj
9 Ağustos 2012; 1:50:15 

quote:

ARKADASLAR BATMANİN HAYRAN KİTLESİ LOTR DAN DAHA FAZLADIR BİTTİ UZATMAYA GEREK YOK

Sinema bölümünün yeni troll ü hayırlı olsun.

Intel Core i5 4670K @3.4GHz | Asus Z87-A | Asus GTX 760 DirectCu II OC | GSkill Ripjaws 2x4 GB 1600 MHz | Seagate 1 TB Barracuda 7200 Rpm | Corsair 300R 80 Plus 600W

1818 Mesaj
9 Ağustos 2012; 1:54:52 

lord 1 e başladımda sıkıldım çok isim var.ilk silmarillon mu hobbit ten mi başlamak gerek?

2190 Mesaj
9 Ağustos 2012; 2:13:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Rodin

Filme gitmeden önce şu kolyeden almam lazım, zaten 1 senedir arıyordum böyle düzgün bir yüzük. http://www.hayalkahrama...-sari-siyah-alyans.html

Ayrıca tish-o da tişört yapmayı bilen var mı?

Mesela alttaki resim siyah bir tişörtün göğüs kısmında iyi dururdu. Tabi resimdeki arka plan olmayacak.
0

Birde şu resim yine siyah bir tişörtün içinde sadece cüceler ve hobbit yazısı olacak şekilde ve onlarında rengi beyaz olacak şekilde güzel dururdu. Yani aynı şekilde arka plan olmayacak.
0

Bu işlerden anlayan varsa yapsın valla çok istiyorum böyle bir şey.

-John Lennon

637 Mesaj
9 Ağustos 2012; 5:06:01 

quote:

Orijinalden alıntı: tylor

şakaysa hiç komik değil, ciddiyse çok komik.

http://en.wikipedia.org...t_of_best-selling_books

Arkadaş burada satış rakamlarından bahsetmiş.''Ciddi isen komik değilsin demiş''birde.Reyting olaylarına hiç girmeyelim bence zira 11 oscarlık bir film avengers karşısında bile ezilir.

Bir eserin kalitesini ve yarattığı etkiyi satılma sayısı etkiliyor ise;neyse tartışmayı uzatmak istemem.

Best-seller koymuş buraya birde.

İlk yorumuna değinmiyorum bile.

2190 Mesaj
9 Ağustos 2012; 5:40:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Asil Türk Kanı
''Tolkien olmasa şu anda o bayıla bayıla izlediğiniz dev bütçeli filmlerin çoğu olmazdı.''

Bunu geçeceksin bi' kere.Yok böyle bir olay.Görsellik,sinemada kullanılabilecek en önemli faktörlerden biridir.Bunun için tolkien'e gerek yok.İnsan,doğası geresi daima göze hitap edene ilgi gösterir.Güzel kızlar,yakışıklı erkekler vs bunun örneği olabilir.Yönetmenlerin en büyük kozudur bu.

Diğer yorumlarına sonra cevap vereceğim, şimdi yatmam lazım.

Önce okuduğunu anla, sonra da koca sayfayı alıntılarla doldurma. Adam orada fantastik eserlerden bahsetmiş. Batmani seviyorsan da git konusu var, burada insanlarla kavga etmeye yer arama. İkisi de kendi türüne göre iyi filmler ki joker çok sevdiğim bir karakter. Ama gelip de batman hobbitten iyi diyemezsin. Konuyu baltalamayın artık, çıkıp gidin konudan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodin -- 9 Ağustos 2012; 5:43:24 >

-John Lennon

1078 Mesaj
9 Ağustos 2012; 5:51:37 

Heyecanla bekliyorum aralık ayını triology i 1080p kalitede 3 defa izledim artık yeni film istiyoruz

1967 Mesaj
9 Ağustos 2012; 11:14:00