Şimdi Ara

__ -- İNGİLİZCE ÖĞRENME PORTALI-- __ (kaliteli bedava içerik siteleri) (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
569
Cevap
239
Favori
220.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki

__ -- İNGİLİZCE ÖĞRENME PORTALI-- __ (kaliteli bedava içerik siteleri)

(En Son Oy Tarihi: 18.7.2023)
Giriş

Orijinalden alıntı: Wessaur

www.easylang.com reading ve anlamayı geliştirmek isteyenler için şiddetle tavsiye

Çok güzel bir site gerçekten. Teşekkürler.
  • http://www.voscreen.com, listening açısından oldukça faydalı bir site. Karşınızda öğrenmek istediğiniz dile yönelik özel olarak hazırlanmış ,yüzlerce videodan oluşan bir havuz bulunmaktadır. Önce yabancı filme ait olan bir kaç saniyelik video dublajsız ve altyazısız olarak oynatılmaktadır ve kullanıcılardan videoyu izledikten sonra diyalogların altta verilen iki seçenek yardımıyla " Türkçe karşılığının ne olduğunun ?" bulunması istenmektedir. Sıkıcı worksheet listening alıştırmalarından uzaklaşmak isteyenler için oldukça faydalı ve eğlenceli bir site.

http://www.tureng.com, kitap okurken ne anlama geldiğini bilmediğiniz cümle kalıpları ve kelimeleri google'da uzun süre ne manaya geldiklerini bulmaya çalışarak harcayacağınız zamanı bu siteyi kullanarak ciddi anlamda minimize edebilirsiniz. Bana göre mevcut siteler içerisinde en kullanışlı site ( 100 tane Zargan'a bedel).

Dünyanın dört bir yanından İngilizce konuşan insanlarla kolayca irtibat kurup, iletişime geçebileceğiniz www.livemocha.com vewww.interpals.com siteleri pratik için oldukça idealdir. ( Amacınız cidden İngilizce bir şeyler öğrenmekse )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ederlezi_ -- 22 Nisan 2013; 1:57:20 >

• ingilizce kelime öğrenme sitesi www.wordjin.com da üyelik ücretsiz burdan demo paketini kullanabilyorsunuz

ücye olduktan sonra anasayfada sağ üstte tepede mail adresiniz var, online oldugunuzu gosteriyor buraya tıklayın ALDIGIM PAKET lere girin
  • İngilizce hakkında hiç birşey bilmiyorum öğrenmek istiyorum. Öğrenme sebebim; Çizgi roman okumak. İnternette öğrenebilceğim site varsa lütfen paylaşın.
  • Arkadaslar, ben de onceleri ingilizceyi dizilerden, kitaplardan, internetten, kendi kendime yeterince ogrenebilecegimi dusundum ama bi sure sonra grammeri bir turlu oturtamadigimi fark edince ingilizce kursuna yazilmaya karar verdim. Arkadaslarin tavsiyesi uzerine Istanbul Lisan Merkezi ile gorustum hem anlattiklari hem de fiyatlari cazip gelince de kayit oldum. 4 aydir devam ediyorum ve cok memnunum. Ilgimden oturu de evde kendi kendime bir cok sey arastirip ogreniyorum, bence siz de bu sekilde bi yol secmelisiniz. Daha faydali olduguna inaniyorum kesinlikle..
  • Arkadaşlar ben ingilizceyi ileri düzeyde öğrenmeyi çok istiyorum ama aklımda hep önyargı oluşuyor ingilizcemin hiç fena olmadığını sölüyorlar etrafımda olan ingilizce öğretmenleri ama bende özgüven problemide olduğu için bir türlü ileri düzeyde öğrenebileceğime

inanmıyorum.Tercüme bakımından fena değilim zaten fena olmadığım tek konuda bu sadece basit şekilde ingilizce cümleler kurabiliyorum karışık şeyleri kuramıyorum yapıları nasıl kullanacağımı (of,to,from gibi bazı grammer-sokak jargonu karışımı şeyler..)bilmiyorum

böyle düşündükçede bir türlü öğrenemiyecekmişim gibi geliyor.Üniversite sınavlarına girdim yeni nasip olursa bir mühendislik bölümünü devlet üniversitesinde %100 okuycam tek umudum 1 sene boyunca üzerine düşüp (daha öncedende bişeyler yapmaya çalışıyordum

ama malum lise düzeyi ve dersler dolayısıyla..:)) baya iyi bir seviyeye çıkarmak hem konuşma açısından olsun hemde okuduğunu çevirme anlama açısından olsun.Birde aklımda şöyle bir düşünce var grammer yapılarını iyice öğrenip güzel bir kelime haznesi de

yaptıktan sonra konuşmada arkasından gelir diye düşünüyorum :) Ne olur yardımcı olun bana yol gösterin gerçekten çok istiyorum.Tam olarak istediğim ingilizce düzeyimi arkadaşımla koyu bir sohbet edecek kadar,ingilizce haberleri anlayabilcek kadar,

filmleri takılmadan izleyebilecek kadar,amerikada yaşayabilecek kadar bir düzeye ulaştırmak...

Karişık olduysa kusuruma bakmayın :) Ne olur yardım edin önerilerinizi bekliyorum :)

• sübliminal ingilizce yani uyurken sinyallerle ingilizce öğretme setleri gerçkten yaralı mı yoksa para tuzağı mı ? Bilgisi olanlar lütfen cevaplayabilir mi ?
  • http://www.eslpod.com/website/index_new.html
  • Seri konuşmak için belli konuşma kalıplarını iyi bilmek lazım, belli bir soruyu veya cevabı nasıl verebileceğimizi bildiğimizde hiç düşünmeden bunu yapabiliyoruz... en basitinden whats your name? sorunu ve cevabını neredeyse hepimiz anında yapıştırabiliriz daha karmaşık olanlarıda bildiğinizi düşünün konuşmak çok daha kolay olur bence.15 günde konuşabileceksiniz diyen kurslarda bunu yapıyor.1000 kelime özğrenmek yerine 1000 kalıbı bildiğimizde olabilcekleri düşünün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aminoasit -- 26 Eylül 2013; 20:52:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aminoasit

Seri konuşmak için belli konuşma kalıplarını iyi bilmek lazım, belli bir soruyu veya cevabı nasıl verebileceğimizi bildiğimizde hiç düşünmeden bunu yapabiliyoruz... en basitinden whats your name? sorunu ve cevabını neredeyse hepimiz anında yapıştırabiliriz daha karmaşık olanlarıda bildiğinizi düşünün konuşmak çok daha kolay olur bence.15 günde konuşabileceksiniz diyen kurslarda bunu yapıyor.1000 kelime özğrenmek yerine 1000 kalıbı bildiğimizde olabilcekleri düşünün

Asıl mesele dilin kurgulama mantığını algılamak, anlamak ve oturtmak. Çok sayıda kalıp ile karşılaşıp pratik yapmak elbette dediğiniz gibi önemli ve işe yarar, ama çok rahatça ve serbestçe cümleler üretmenizi mümkün kılmaz. Yani, şimdi kendim hakkında bir şeyi açığa vurmak istemiyorum ama, dikkatli davrandığında Türkçe'yi çok iyi kullanan ve farklı cümleler üretebilen biri olarak sadece bu kadarını söylemiş olayım.

• Arkadaslar bejde ingilizcemi gelistrimek istiyorum.birbirimizi ekleyip konussak yararli olucagini dusunuyorum orta seviye ingilizceye sahibim isteyen pm atabilir saygilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İngilizce öğrenmek çok boyutlu birşey, yani hem gramer bileceksin, hem kültürü tanıyacaksın, hem telaffuzun doğru olacak hem de çayın içindeki şeker gibi tüm bu aşanlara hakimiyet için bol kelimelerle tatlandırmk gerekir. Hafıza da iyi olmalı. Pratik yapılmalı. Yüzme gibi bir öğrendin mi daima bilecein birşey olsun. Herkes her yaz yüzmeyi tekrar öğrenmez ama İngilizce çalışmazsan mehter takımı gibi bir adım geri iki ileri atarak yol alırsın.

Tavsiye edeceğim bir site: www.ingilizcebilgi.com

Bu sitede bir kere anlamını bilmediğin kelimelere çift tıklayınca sayfadan ayrılmadan anlamını veriyor. Yanında da okunuşunu dinleyebilirsin. Türkçe İngilizce farketmez. Okuma parçalarını böylece sitede sıkılmadan okuyabilirsin. Mesela fıkralar, hikayeler, şiirler akademik yazılar vs var. Hepsini rahatça okunabilir.
    Ayrıca aylık kullanım limitli de olsan sanal karakter ile chat yapabilirsin. Sen yazarak konuş, sanal karakter sana sesli cevaplar versin. İngilizce podcast yayınları, alty yazılı şarkılar, İngilizce öğreten tane tane okunan alt yazılı haberler, İngilizce oyunlar vs baya zengin bir site.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ehli-N

İngilizce öğrenmek çok boyutlu birşey, yani hem gramer bileceksin, hem kültürü tanıyacaksın, hem telaffuzun doğru olacak hem de çayın içindeki şeker gibi tüm bu aşanlara hakimiyet için bol kelimelerle tatlandırmk gerekir. Hafıza da iyi olmalı. Pratik yapılmalı. Yüzme gibi bir öğrendin mi daima bilecein birşey olsun. Herkes her yaz yüzmeyi tekrar öğrenmez ama İngilizce çalışmazsan mehter takımı gibi bir adım geri iki ileri atarak yol alırsın.

Tavsiye edeceğim bir site: www.ingilizcebilgi.com

Bu sitede bir kere anlamını bilmediğin kelimelere çift tıklayınca sayfadan ayrılmadan anlamını veriyor. Yanında da okunuşunu dinleyebilirsin. Türkçe İngilizce farketmez. Okuma parçalarını böylece sitede sıkılmadan okuyabilirsin. Mesela fıkralar, hikayeler, şiirler akademik yazılar vs var. Hepsini rahatça okunabilir.
    Ayrıca aylık kullanım limitli de olsan sanal karakter ile chat yapabilirsin. Sen yazarak konuş, sanal karakter sana sesli cevaplar versin. İngilizce podcast yayınları, alty yazılı şarkılar, İngilizce öğreten tane tane okunan alt yazılı haberler, İngilizce oyunlar vs baya zengin bir site.

Ehli-N, Gerçekten güzelmiş site, teşekkürler...

• Sevgili arkadaşlar ben uzman Callan Method Eğitmeni Harun hoca
    lütfen ingilizce öğrenimi ile alakalı bilgiye ve Mucize yöntem Callan Method Yöntemini anlattığım blogumu ziyaret ediniz
    İngilizce nasıl öğrenilir
    İngilizce öğrenmek ve konuşmak farklı!
    ve benzeri başlıkları bulabilirsiniz.
    faydalı olması dileğiyle

www.englishturkiye.com
  • Gerçekten meşakkatli bir iş. Bende üniversiteye gelene kadar İngilizce hakkında doğru dürüst hiç bir fikre sahip değildim. Lise de adam gibi görmedik zaten bende pek çalışmayı sevmezdim. Ne zaman Anadolu Üniversitesi zorunlu hazırlık sınıfına geldim, o zaman dank etti. Yaşayanlar bilir bu hazırlık çilesini. Acayip zorluyorlar sürekli bir koşuşturma içindesin. Sürekli ödev yapıyoruz. Writing yazıyoruz sınıfta speaking yapıyoruz. Önceleri çok zor geliyordu. Sonra kaptırdım kendimi çalışmaya başladım. Her gün evde listening yapıp, kendi kendime konuşmaya başladım. İnternetten konular buluyor o konu hakkında yazı yazmaya çalışıyordum. İnanın çok umutsuzdum ve kendimi gerizekalı gibi hissetmeye başladım İngilizce konusunda. Fakat şimdi baya konuşabiliyorum iyi derece de yazabiliyorum duyduklarımı anlayabiliyorum. İnsan emek ettikten sonra gerçekten bir şeyler olmaya başlıyor. Aynı şekilde devam etmeye çalışıyorum ve 1 yılın sonunda İngilizce'yi öğrenebileceğime inanıyorum.

Yani uzattım farkındayım ama gerçekten arkadaşlar uğraşmadan olmuyor ya. Kurslardan veya diğer insanlardan yardım beklemeyin. Oturduğunuz yerden bir şey olmuyor. Her gün en az 2 saatinizi ayırın. Yazı yazın, makale okuyun, İngilizce alt yazılı filmler izleyip anlamaya çalışın. Başlarda kötü hissedeceksiniz hiç bir şey anlamayacaksınız. Yılmayın. O dönemi atlattıktan sonra bir şeyleri anlamaya başlayacaksınız ve bu size haz verecek emin olun. Herkese başarılar diliyorum. İyi çalışmalar..

• quote:

Orijinalden alıntı: dojenn

Gerçekten meşakkatli bir iş. Bende üniversiteye gelene kadar İngilizce hakkında doğru dürüst hiç bir fikre sahip değildim. Lise de adam gibi görmedik zaten bende pek çalışmayı sevmezdim. Ne zaman Anadolu Üniversitesi zorunlu hazırlık sınıfına geldim, o zaman dank etti. Yaşayanlar bilir bu hazırlık çilesini. Acayip zorluyorlar sürekli bir koşuşturma içindesin. Sürekli ödev yapıyoruz. Writing yazıyoruz sınıfta speaking yapıyoruz. Önceleri çok zor geliyordu. Sonra kaptırdım kendimi çalışmaya başladım. Her gün evde listening yapıp, kendi kendime konuşmaya başladım. İnternetten konular buluyor o konu hakkında yazı yazmaya çalışıyordum. İnanın çok umutsuzdum ve kendimi gerizekalı gibi hissetmeye başladım İngilizce konusunda. Fakat şimdi baya konuşabiliyorum iyi derece de yazabiliyorum duyduklarımı anlayabiliyorum. İnsan emek ettikten sonra gerçekten bir şeyler olmaya başlıyor. Aynı şekilde devam etmeye çalışıyorum ve 1 yılın sonunda İngilizce'yi öğrenebileceğime inanıyorum.

Yani uzattım farkındayım ama gerçekten arkadaşlar uğraşmadan olmuyor ya. Kurslardan veya diğer insanlardan yardım beklemeyin. Oturduğunuz yerden bir şey olmuyor. Her gün en az 2 saatinizi ayırın. Yazı yazın, makale okuyun, İngilizce alt yazılı filmler izleyip anlamaya çalışın. Başlarda kötü hissedeceksiniz hiç bir şey anlamayacaksınız. Yılmayın. O dönemi atlattıktan sonra bir şeyleri anlamaya başlayacaksınız ve bu size haz verecek emin olun. Herkese başarılar diliyorum. İyi çalışmalar..

+1
    Çok zeki olduğumdan değil, sadece sorunların üstünde daha çok duruyorum.
    Albert Einstein.

Bütün mesele bu aslında..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• valla ben pek çok siteyi kullandım bi yerden sonra bir anlamı olmuyor.
    bence tabi...

neyse benim tavsiyem radyolar.
    http://www.bbc.co.uk/radio/#categories

hem durdurup kelimeleri sözlükten kontrol edebilirsiniz(kayıtlarda) ve günlük konusmaya hakim olabilirsiniz.
  • Merhaba Arkadaşlar

Interntten gezinirken TESTMASTER adlı bilinç altı ingilizce öğrenim seti diye bir set ile karşılaştım. 1 ayda 100% ingizce öğrenme garantisi veriyor.Kullanan var mı? Yoksa yalan dolan mi ? Heyecanla cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.