Şimdi Ara

AMD-ATi: Yenilik, yeniden isimlendirmeye karşı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
5.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Resmi lansmanı geçtiğimiz hafta yapılan ve sunduğu fiyat/performans başarımıyla kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başaran, endüstrinin 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan ilk ekran kartı unvanına sahip Radeon HD 4770 modeliyle iddialı olan AMD-ATi'nin hazırladığı karşılaştırma tablolarından biri dikkatlerden kaçmıyor. Firma Radeon HD 4770 modeli için hazırladığı tanıtım dökümanında, son 1.5 yıldır, Radeon HD 3800 serisinden bu yana yeni teknolojiler hazırladığını buna karşın rakibi Nvidia'nın yeni teknolojiler yerine yeniden isimlendirme yolunu seçtiğini vurguluyor.

AMD-ATi'nin resmi dökümanına göre, firma geride bırakılan 1.5 yılda iki yeni mimari, 55nm ve 40nm üretim teknolojilerine ilk geçiş, GDDR5 bellek teknolojisini ilk defa kullanma, TeraFLOP gücündeki ilk GPU'yu pazara sunma girişimlerinde bulunurken Nvidia'nın ise GeForce 8800GT modelini yeniden isimlendirerek tekrar piyasaya sürmesine gönderme yapıyor. Radeon HD 4770 modeline karşı GeForce GTS 250'yi yeniden konumlandıracağı konuşulan Nvidia'nın, AMD-ATi'nin bu iddialarına nasıl yanıt vereceği ise şimdiden merak konusu olmaya başladı bile.

• Yiğidi öldür, ama hakkını yeme demişler.

ATI'nin yaptığı işler ortada, tablo da ortada.

ATI, böyle devam et.

Haber için Teşekkürler...
  • Hocam Nvidia'ya tokat gibi bi cevap vermişler :) Helal olsun ati sana verdiğim paralar.... 1 hafta sonra nvidia biz yeni teknoloji çıkartıyoruz der :)
  • önemli olan teraflopluk kart çıkartmak değil o kartın terafloplup gücünü kullanmak..
  • @DEATH71 ; Zaten iki firmanın kartları gücünü kullanıyor.

Ati gerçekten son 1 yılda önemli adımlar attı.3800 serisini saymıyorum.8 serisinin önüne geçemediler.
    4850 ile çok iyi fırladı yerinden Ati.Nvidia ise driver ve PhysX ile birşeyler yapmaya çalışıyor.High - end kartlar ile zirvede olmak tatmin ediyor.Nvidiaya devamını diliyoruz zirvede olmaya devam etsin.Bu gidişle ne f/p ci müşterisi kalır nede pazar payı..
  • intelin havokuyla ortaklaşa yeni bir fizik motoru tasarlıyor iki firma ATİ nin ve havok un deneyimleriyle ortaya iyi bir teknolojinin çıkacağını düşünüyorum nvidia psyhx ına karşı başarılı olucağını düşünüyorum.
  • 2 yıldır Nvidia müşterilerini uyutuyor. Ati hem elektrik tasarrufu konusunda hemde watt başına performans konusunda müthiş işler başardı. Sektörün geleceği böyle olacak ve o akımıda Ati başlattı.
  • Soru: cebinde 150-200tl olan oyuncu artık rahatlıkla oyun oynayacakmı?

Cevap: ATI alırsan tabiki

• 8800gt ye laf atarak epey saçmalamışlar gerisi doğru ama 8800gt efsane bir karttı. hala her oyunu gayet güzel çalıştırıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

8800gt ye laf atarak epey saçmalamışlar gerisi doğru ama 8800gt efsane bir karttı. hala her oyunu gayet güzel çalıştırıyor

8800 Gt'yi efsane yapan nedir? Onu anlamadım halen daha.
  • kapak olmuş nvidia ya acaba nasıl bi cevap vericekler
  • quote:

8800gt ye laf atarak epey saçmalamışlar gerisi doğru ama 8800gt efsane bir karttı. hala her oyunu gayet güzel çalıştırıyor

8800GT'ye laf atan yok, aynı kartı ısıtıp ısıtıp önümüze koyduğu için Nvidia'ya laf atılıyor.
  • quote:

Nerede laf atmışlar ?

Aynı kartı kaç senedir alladı pulladı yine verdi milletin önüne. Olay budur
  • quote:

Adamlar 8800GT ye laf atmamışlar ki sadece örnek vermişler.Ne performansını ne de zamanında kazanmış olduğu popularitesini küçük görmemişler.
  • AMD bu aralar fena laf sokuyor valla Intel'e de , nVidia'ya da ... Helal olsun adamlara...
  • Çarşı yeniden isimlendirmeye karşı! gibi bir slogan olmuş. ATI HD4770 ile nvidia nın G92 giller familyasını iyice tokatlamış oldu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Far-Cry

2 yıldır Nvidia müşterilerini uyutuyor. Ati hem elektrik tasarrufu konusunda hemde watt başına performans konusunda müthiş işler başardı. Sektörün geleceği böyle olacak ve o akımıda Ati başlattı.

watt basına dusen performans derken 4870 gtx260dan daha fazla enerji tüketirken daha az performans verdiği ortada..

hele boştayken tukettiği ve atin,n sonradan uyanıp 4890da bu olayı duzelttiği tuketime ne demeki..

bu arada 8800gt efsane bir karttır..

Kimse unutmasın atinin kazıklarını 2900xt gibi bir kazıgı ..Daha sayayım mı bide nvidiaya kazıkcı derller..
  • quote:

Orjinalden alıntı: HoLY.oNE

quote:

Orjinalden alıntı: Far-Cry

2 yıldır Nvidia müşterilerini uyutuyor. Ati hem elektrik tasarrufu konusunda hemde watt başına performans konusunda müthiş işler başardı. Sektörün geleceği böyle olacak ve o akımıda Ati başlattı.

watt basına dusen performans derken 4870 gtx260dan daha fazla enerji tüketirken daha az performans verdiği ortada..

Nvidia o yüzden 2. bir 260 Çıkardı. 4870'den daha iyiydi ya ondan değil mi ?

Ayrıca gelelim. 2900'e.

Nvidia'nın da yüz karası kartları var. Her firmanın olabilir sadece ekran kartı üreticilerinin değil.

• Bakalım Nvidia karşılık vercek mi!!!
  • 8800GT kadar iyi bir kart yaptı ise ve hala güncel Ati kartlara direnebiliyorsa suç Nvidia'nın mı?
    Bende olsam öyle yapardım, ne diye masraf yapayımki?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.